Šta je novo?

Praznična rasveta i novogodišnje manifestacije

Ja se nadam da su naucili lekcije i da nece trpati jos ukrasa do nove godine. Vikendom sam prosao centrom i kroz Tasmajdan, nema onih hula hupova na Tasu i nema zlatne kapije na pocetku Kneza. Umereno ukrasavanje je ok, prosle godine su preterali sa kicom
 
Ове године нисам виђао још увек ништа ново од украса..барем не вредно помена...али сваке године ми ова расвета све више делује неукусно...испред скупштине града расвета у 4-5 боја...изгледа као лош сеоски вашар...

Да ли смо стварно толико оперисани од естетике...питање које се провлачи из године у годину на овој теми... :kafa:
 
Празнична расвета се поставља да туристи не обрате пажњу на бандере излепљене огласима и прљаве улице.
 
praznicna rasveta se sada postavlja
jer je jeftinije da 1-2 ekipe sukcesivno osvetle grad nego kasnije u kratkom roku za to isto placati 10 i vise ekipa sa kamioncicima

Ko i uvek
iza gomile ko-opravdavajucih bla-bla prica
uvek stoji novac
:grand:
 
Zato je Deda Mraz sa kružnog toka već drugu godinu u Zemunu (Karađorđev trg) i nisu ga oprali, pa su mu kosa i brada sivi.
 
tan2019-11-25_18535257_0.jpg


Vesicu reaguj!! :pob:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681420#p681420:1izh7yjy je napisao(la):
Zion Williamson » 19 Nov 2019 11:48[/url]":1izh7yjy]nema zlatne kapije na pocetku Kneza.
Biće za koji dan. Počeli sa postavljanjem. Prolazio danas tuda. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683547#p683547:3f88c9ea je napisao(la):
solecar » Sre Nov 27, 2019 10:11 pm[/url]":3f88c9ea]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681420#p681420:3f88c9ea je napisao(la):
Zion Williamson » 19 Nov 2019 11:48[/url]":3f88c9ea]nema zlatne kapije na pocetku Kneza.
Biće za koji dan. Počeli sa postavljanjem. Prolazio danas tuda. :wink:

Jao ne :bash:
Nepotrebna kicerica koja samo smeta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681426#p681426:3t2c19ok je napisao(la):
milanobelgrade » Uto Nov 19, 2019 12:18 pm[/url]":3t2c19ok]Ове године нисам виђао још увек ништа ново од украса..барем не вредно помена...али сваке године ми ова расвета све више делује неукусно...испред скупштине града расвета у 4-5 боја... Изгледа као лош сеоски вашар...
Изгледа и јесте.

Да ли смо стварно толико оперисани од естетике...питање које се провлачи из године у годину на овој теми... :kafa:
Они јесу.
 
Ako ništa drugo, privlačiće pažnju znatiželjnih koji bi da ovekoveče sebe ispred ovoga. :)
 
Џемпер за двор, да му не буде хладно :)
 
Radojičić: Obeležavanjem praznika Svete Lucije zahvaljujemo švedskim prijateljima

Iza Srbije i Švedske stoji više od 100 godina diplomatskih odnosa, a ovom prilikom želim da zahvalim Švedskoj i švedskom narodu na podršci evropskom putu Srbije, rekao je gradonačelnik Beograda prof. dr Zoran Radojičić ispred Starog dvora gde je upriličena proslava švedskog praznika Svete Lucije.

Događaju je prisustvovao ambasador Švedske Jan Lundin, prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević i princeza Katarina, kao i brojni predstavnici diplomatskog kora među kojima su bili ambasadori Francuske Žan-Luj Falkoni, Danske – Anders Kristijan Hogard, kao i ambasadorka Velike Britanije u Srbiji Šan Meklaud.

Gradonačelnik je izrazio veliko zadovoljstvo što ima priliku da večeras svima koji proslavljaju Svetu Luciju čestita praznik.

– Večeras se ispred Starog dvora simbolično susreću dva naroda, dve kulture i dve države. Na zidinama Starog dvora, koje sa sobom nosi bogatu istoriju, imaćemo priliku da vidimo digitalnu prezentaciju sa mnoštvom simbola vezanih za ovaj praznik. Jedna od prvih asocijacija na pomen Švedske jeste da je to zemlja srećnih ljudi, a kao glavne razloge za to vidim umerenost, odmerenost, nastojanje da niko nema previše, a niko premalo, što je u Švedskoj primenjeno na najbolji mogući način – rekao je Radojičić.

On je istakao da bi sledeća asocijacija na Švedsku za građane Srbije mogle da budu uspešne kompanije poput Volvoa ili Ikee. Iza tog uspeha, naveo je Radojičić, stoji kvalitet, racionalnost i dugotrajnost, što su karakteristike koje bi svaka kompanija trebalo da ima.

– U Srbiji posluje više od 200 kompanija iz Švedske i želimo da ih bude još više. Za mene je Švedska i simbol brige o zaštiti životne sredine, što je za Grad Beograd izuzetno važna tema. Beograd se kandidovao za zelenu prestonicu Evrope, titulu koju je Stokholm poneo 2010. godine i zahvaljujem ambasadoru Lundinu na razgovorima koje vodimo na tu temu. Verujem da će nam korisni saveti pomoći da Beograd uspe u svojim nastojanjima – dodao je Radojičić.

Gradonačelnik je prisutne podsetio da se večeras navršava 58 godina od dana kada je naš književnik Ivo Andrić dobio Nobelovu nagradu u švedskoj prestonici.

– Roman "Na Drini ćuprija" je naša svetovna biblija i ponosimo se tim priznanjem. Takođe, veoma smo ponosni na prijateljstvo sa Švedskom i Šveđanima, kojima nije strano da upute kritiku, ali po pravilu konstruktivnu i dobronamernu. Šveđani znaju šta je hrabrost i donošenje teških odluka u današnje vreme koje karakteriše moć propagande. Donošenje takvih odluka i snaga čuvanja samostalnosti u donošenju, predstavljaju veliko bogatstvo. Praznik Svete Lucije simbolizuje svetlost i milosrđe, odnosno vrednosti bez kojih čovek ne može da bude srećan. Simbol svetlosti u ovom prazniku može da se uporedi sa slavskom svećom u Srbiji, što simbolično može da označi i most prijateljstva između naših zemalja i naroda – zaključio je gradonačelnik.

Abmasador Lundin je zahvalio gradonačelniku na lepim rečima i, kako je rekao, velikoj pomoći u organizaciji ovog događaja.

– Praznik Svete lucije je svečanost svetlosti i nade koji se simbolično proslavlja u najtamnije doba godine. Ove godine ćemo praznik Svete Lucije proslaviti digitalno, jer ćemo na zidinama Starog dvora videti jedinstvenu interpretaciju ovog praznika. Želim da zahvalim gradonačelniku Radojičiću i gradskom sekretaru za poslove odbrane, vanrednih situacija, komunikacije i koordinaciju odnosa sa građanima Darku Glavašu, na velikoj pomoći kako bi ovaj događaj bio organizovan ispred jednog od najlepših zdanja u Beogradu. Posetioci će, osim projekcije, imati priliku da probaju švedske specijalitete koji su povezani za Božićem, a to isto očekuje i građane Beograda koji se nađu u blizini – rekao je Lundin.







izvor: beograd.rs
 
Nekako mi je milo da vidim kako su zarđale kašike i instant intelektualci zavukli ovima sa 'know f..King everything's stavom, na čelu sa kraljem reklama i bivšim kradonacelnikom u čije vreme je i počelo sve ono što ovi sad rade naopako. Čak je i to obeležavanje svetlošću određenih događaja posebno međunarodnih počelo u njegovo vreme, doduše na novom mostu i palati Albanija. Čudi me da makar nije posumnjao da je ova rasveta možda namenska i ima neko značenje.
 
Ispadasmo glupi, ali uveren sam da je to bio cilj Vesića.

Koliko se sećam, uvek se ovakve stvari najavljuju, a ovaj put nigde nije bilo najave.

Lep gest, ali mislim da je zloupotrebljen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687993#p687993:zw7javun je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Dec 11, 2019 10:07 pm[/url]":zw7javun]
8f9f0df6c7dd5a43d67e96864dac7d00.jpg
Bukvalno, ali bukvalno moja reakcija kad sam prvi put video ovo:
131.gif
Ja to ovako rešavam i isto prepuručujem tebi, Ben:

giphy.gif


@astrodule

Ако смо већ испали глупи значи да заиста и јесмо глупи.
 
Moze da bude posveceno i svetom Savi, ako je nesto kic, bezukusno i ruzno nema nijednog povoda koji to moze da opravda. Odsustvo stila je primetno u odlukama kako ce ukrasiti ostale delove grada, vidimo na Trgu izmedju ostalog, nece se izvuci sa ovim izgovorom.
 
Jel su to oni ove godine zaboravili da okite Terazije? Bože, mili, čuda velikoga...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Vrh