Šta je novo?

Trotoari

Deo teksta vezan je za Ruzveltovu, deo za prostor oko Hrama. Ovde prenosim ovo drugo

Пропале плоче – „украс” Светосавског платоа и Рузвелтове
Аутор: Дејан Алексићчетвртак, 21.11.2019. у 14:00

За плочник испред Храма Светог Саве бољи дани ће доћи тек са детаљном обновом. – Тротоар од Вуковог споменика ка Богословији урађен пре само две године, али изгледа као да му је већ време за обнову


Пешачке стазе у оквиру парка код Храма Светог Саве су у програму редовног одржавања „Зеленила Београд”, али део застора на платоу испред Храма не одржава „Зеленило” и он припада Српској православној цркви. Секретаријат за комуналне и стамбене послове упутио je допис „Зеленилу”, како би планирало поправку стаза у оквиру парка. Оно је приступило изради техничке документације, али с обзиром на обимност радова и ограничена буџетска средства, „Зеленило” ће приступити извођењу радова у складу са одобреним средствима за ове намене. За сада је „Београд пут” поправио оштећене делове стаза само на оним местима где су гранитне плоче оштећене, изваљене или недостају, како се више не би дешавале повреде грађана – наводе у Секретаријату за комуналне и стамбене послове из кога су и пре годину дана послали готово идентичан одговор.

Поновили су и то да је за део застора код порте Храма секретаријат проследио захтев Секретаријату за саобраћај, као и СПЦ-у да би се размотрила могућност поправке плоча на овом делу површине. Док се надлежни не ускладе и не организују обнову, препорука пешацима је да отворе четворе очи када корачају ка Храму Светог Саве.

http://www.politika.rs/scc/clanak/44242 ... Ruzveltove
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=177877#p177877:18792yf9 je napisao(la):
astrodule » 04 Apr 2012, 14:25[/url]":18792yf9]Targo telekom je ubacio svoj optički kabl u trotoare oko Fontane i šire. Ružno izgleda, ali očigledno ne postoji trenutno bolje rešenje (osim da se svi trotoari i ulice raskopaju i sve NBGD instalacije odrade od početka.

DSCF9328.jpg


IMG_1655.jpg


IMG_1657.jpg


IMG_1661.jpg


IMG_1726.jpg

Mislim da mi je neko odgovorio na forumu da je moralo prvenstveno ispod asfalta da se postavlja optika zbog nekih propisa. Poslednjih nedelja kopaju po Bežanijskoj kosi i rekao bih da je isti tip kabla u pitanju i sve se radi ispod trave, tj, asfalt se kopa samo tamo gde baš mora.
251d192f9fc59ae0c74664a04db8100f.jpg
 
Jeste. Radili su sekačem i tek sada, kada prave razne katastrofe, vidim da i nije toliko loše. Opet, malo po malo pa neko cepka trotoare i pravi haos. Ali ono što rade u poslednje vreme je zaista kriminalno, bukvalno bagerom poruše i pokrpe bez ikakvog opsecanja.

Inače, ovo je 2012. radila ona Nuba firma (kasnije valjda Targo) i zbog toga je Dulić zaglavio zatvor. Gde li je i šta radi Dulić sada? Vratio se svom poslu za koji je učio školu (ortopedija)?
 
Evo našao sam.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=132634#p132634:naae0kkf je napisao(la):
nenad78 » 02 Aug 2011, 00:44[/url]":naae0kkf]Plitki kanal u Omladinskih brigada (od Autoputa do ACBa) je "rov" za optički kabl, čisto da se zna. To je trasa koja je jedina dozvoljena od strane urbanista, vodovoda, EDBa, Beograd puta, GSPa, Srbijagasa, ...

Šta se u međuvremenu promenilo, pa više ne moraju da kopaju kroz asfalt?
 
Ja ću majkemi početi da se brinem za sebe. Nisam još ni video celu fotografiju, a kamoli tekst ispod, a već sam pomislio kako je u pitanju Ustanička ulica kod Šumica. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684482#p684482:10n378p2 je napisao(la):
solecar » Ned Dec 01, 2019 2:53 am[/url]":10n378p2]Ja ću majkemi početi da se brinem za sebe. Nisam još ni video celu fotografiju, a kamoli tekst ispod, a već sam pomislio kako je u pitanju Ustanička ulica kod Šumica. :)
Nema sta samo veliki Beogradjani, oni trece koleno mogu da provale da je ovo Ustanicka bez da procitaju ispod inace bi covek pomislio da je ono iznad hala sportova na nbg ;)
 
Pa kad može drugo koleno da daje hvalospeve za sve živo što se radi po Beogradu... :)
 
Ala su uglavili ovu kantu u Vasinoj svaka im čast.A kroz ovaj fenseraj prekoputa volim da prođem po sred bašte.
9f5f0de077c193fb2c6bbfa320eabf02.jpg
e7a8bdf81bdc3e14c70a7dea48a94742.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da ta bašta se samo širi, za nju bi bilo dovoljno i ok do stubova, ovo dalje već ometa pešake, još su sada tokom leta stavili ove suncobrane koji su nekih 1,5-8 metara visine i idu nakrivo pa ti udaraju pravo u glavu kad prolaziš tuda, pa moraš i na to da paziš.
 
Ugao Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića i Dr Milutina Ivkovića



 
Tu je od početka trebala da se stavi niska ogradica i ne bi bilo problema, pa bi pazili da ne oštete kola.
 
По два камена стубића на сваки ћошак сваке жардињере је минимум.
 
Na N1 bila reportaža u okviru Dnevnika o raskopavanju trotoara. U toku je rat između MTS i SBB. Tačnije, iz vrha je stiglo naređenje o provođenju optičkih kablova MTS - a, i ubeđivanje ljudi da pređu u MTS. Kako kažu u MTS - u, kablove sprovode samo do onih zgrada gde su građani tražili da se kablovi sprovedu, dok pojedini građani kažu kako se uvode kablovi i tamo gde oni nisu uopšte tražili, tj. sprovodi se i u zgrade gde građani nisu dali saglasnost. Akcenat je bio i na ne adekvatnom vraćanju ulica u prvobitno stanje , kao i ostavljanju kablova da vire iz trotoara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664333#p664333:22jndrcy je napisao(la):
astrodule » 27 Sep 2019, 09:52[/url]":22jndrcy]Bulevar Milutina Milankovića od Crvene gliste fo Tošinog bunara. Više puta sam prijavljivao ovakva krpljenja i nikada nisam dobio odgovor da li je ovo po propisima. Sada ću biit uporan i pisati Beokomu svake nedelje tražeći da proslede prijavu.

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php

A sada provlače neke kablove pored. Pa majku mu zašto neko ne razmišlja malo unapred. Možda doneti pravilnik da se prilikom svake rekonstrukcije moraju ostaviti kanali za neke buduće kablove.

Ja odgovornima zaista želim samo da im kuću ili stan renoviriraju na isti način kao što oni izvode radove u našem gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686347#p686347:pmhw8kgd je napisao(la):
solecar » 06 Dec 2019 20:09[/url]":pmhw8kgd]Na N1 bila reportaža u okviru Dnevnika o raskopavanju trotoara. U toku je rat između MTS i SBB. Tačnije, iz vrha je stiglo naređenje o provođenju optičkih kablova MTS - a, i ubeđivanje ljudi da pređu u MTS. Kako kažu u MTS - u, kablove sprovode samo do onih zgrada gde su građani tražili da se kablovi sprovedu, dok pojedini građani kažu kako se uvode kablovi i tamo gde oni nisu uopšte tražili, tj. sprovodi se i u zgrade gde građani nisu dali saglasnost. Akcenat je bio i na ne adekvatnom vraćanju ulica u prvobitno stanje , kao i ostavljanju kablova da vire iz trotoara.
radovi-1.jpg


raskopavanje-.jpg


video: http://rs.n1info.com/Vesti/a550254/Beog ... tenja.html
 
Kablovi treba da su zajednički i da ih uvodi grad, a da operateri signal i to mnogo mnogo manje nego sada jer je ovo lopovluk.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686347#p686347:1o7yfbqr je napisao(la):
solecar » Pet Dec 06, 2019 8:09 pm[/url]":1o7yfbqr]Na N1 bila reportaža u okviru Dnevnika o raskopavanju trotoara. U toku je rat između MTS i SBB. Tačnije, iz vrha je stiglo naređenje o provođenju optičkih kablova MTS - a, i ubeđivanje ljudi da pređu u MTS. Kako kažu u MTS - u, kablove sprovode samo do onih zgrada gde su građani tražili da se kablovi sprovedu, dok pojedini građani kažu kako se uvode kablovi i tamo gde oni nisu uopšte tražili, tj. sprovodi se i u zgrade gde građani nisu dali saglasnost. Akcenat je bio i na ne adekvatnom vraćanju ulica u prvobitno stanje , kao i ostavljanju kablova da vire iz trotoara.
Lazu cim zinu. Meni bili iz mts-a trazili saglasnost kao predsednika skupstine stanara i pecat, bez pecata nista da bi mogli da uvedu optiku. Nakon toga radove izvodili tako sto su optiku provlacili kroz podrume i postojece sahtove na ulici kuda ide i telefon nista nisu kopali. I na kraju sam opticki kabal kroz zgradu su provukli kroz kanalicu kroz koju ide i kablovska i jos neki kablovi. Profi uradjeno sto se tice interneta svetlosnu godinu su ispred sbb i cim mi istekne ugovor prelazim sa te kanalizacije na drzavnog operatera. Sbb razvukao divljacku mrezu sa zgrade na zgradu kao u Banglasedu.
To da uvode bez saglasnosti je najodvratnija laz ili sto bi oni rekli fake news.
 
Tebi vidim baš lepo. Trotoari izbušeni i iskrpljeni kao švajcarski sir, gde god se okreneš po gradu, i sad kao nije ništa kopano nego sprovođeno tamo gde se sprovode telefonski kablovi. Što se tiče saglasnosti, i za to je neko negde lepo napisao i / ili rekao da je bilo i krivotvorenja potpisa. MTS je toliko svetlosnim godinama po pitanju interneta ispred SBB - a, da je to smešno. Ne zna se ko je gori od njih. Čak ni sa nekima drugima kod kojih sam imao internet, nisu bili bolji. Problemi i sa jednima i sa drugima, i SBB i MTS. Kada treba nešto da se fizički odradi u mom stanu ili u zgradi, ne možeš da navataš majstore koji su zaduženi za to. Vrlo često se desi da pukne internet iz čista mira, i to uglavnom vikendom ili kasno uveče, mislim na MTS, kada im ne radi služba za prijavu kvara. Kod njih imam fiksni telefon i internet, isključivo zato što su po pitanju telefona ubedljivo najbolji i svetlosnim godinama ispred SBB -a. Što se tiče kablovske televizije, tu se držim SBB - a, em što su oni prvi došli u naš kraj, em što nikog drugog nema, em što imaju omrženi N1, na kome za razliku od hvalospeva i blagostanja na drugim televizijama, mogu da čujem kad god je neki protest ili bilo koja blokada ulice iz bilo kog razloga, i sl. stvari, kao što je to nekada bio Studio B, meni je super.
 
U Kosovskoj ulici su kopali trotoar pre par nedelja - na delu ispod žute linije.
Danas opet raskopavanje. Kažu opet optički kabal?
 
Vrh