Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Kad pocinje obecana rekonstrukcija javnog parka ispred skyline-a?
 
О унутрашњости, квалитеру радова итд. не знам ништа, нити ме ита од тога занима.

Оно што мене занима јесте како зграда изгледа споља, и то посебно с даљине. А изгледа одлично. Потпуно је променила визуру тог дела града, на најбољи могући начин.
 
Zasto mislite da je "cool" podici ovakve zgrade svuda po gradu? One zaklanjaju pogled na neke objekte (hram Svetog Save) i narusavaju vizuru. Da ne pricam dalje zasto im nije mesto ovde (saobracaj).

Sta mislite da neko sagradi ovakve zgrade kod Luvra recimo ili Ajfelovog tornja? Ili blizu Koloseuma?

Novi Beograd je deo u kome se mogu dizati ovakve gradjevine i svaki normalan grad ima takav deo (Paris, Frankfurt, Moskva itd.)
 
Raspala Sarajevska i okolina svakako su u nivou sa Luvrom i Ajfelovim tornjem, tu nema price..

A gde se takav deo nalazi u toj Moskvi ili Frankfurtu? ili bilo kom drugom gradu u svetu sem ajde Pariza koji je to izmestio van same srzi grada zbog itekako opravdanih razloga?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685629#p685629:2f0k06r5 je napisao(la):
vanste25 » 04 Dec 2019 10:33 pm[/url]":2f0k06r5]One zaklanjaju pogled na neke objekte (hram Svetog Save) i narusavaju vizuru.
:gobb: znaci neverujem, vizure su ponovo vaskrsle.
 
Nisu na nivou, ali smatram da tako visoke zgrade kvare izgled grada. Hajde da porusimo sve i podignemo Skajlajn2,3,4,5,6..99.
A i posle ce svi da kukaju kako je guzva u gradu.
Je l' iko razmislja sta ce biti sa ulicom Kneza Milosa kad se te kule podignu? Ah da, bice metro.

U Frankfurtu se nalazi iza Zeila, ima jedno 15 zgrada i jos 2-3 se grade trenutno. Commerz bank, Main tower i slicno.
U Moskvi takodje ima deo gde su samo poslovne zgrade i zovu ga Moscow city.
 
Ah opet poredjenje sa Parizom, Moskvom, Frankfurtom bla bla...

Beograd se formira kako se formira...ova lokacija gde je Skyline je sasvim pristojna za ovoliki gabarit. Za price o vizurama si omasio temu, idi to napisi u temi o BNV...
 
LOLCINA OPET VIZURA, a u sklopu iste jos uvek ima bombardovanih zgrada koje nisu renovirane / srusene.

Inace, ove nove zgrade ne postaju vizura?

Ja sam itekako za visoke zgrade po Novom Beogradu i Centru. ALI POSLOVNE. E sad, to je stvar trzista, da li imamo dovoljno poslova, firmi i da li su dovoljno likvidni da finansiraju takav radni prostor. Ali mislim da ce thi visokih poslovnih zgrada biti sve vise..
 
Bilo bi lepo kad bi u nekom trenutku Beograd zalicio na Varsavu sto se tice poslovnih zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685704#p685704:2q0ugs8v je napisao(la):
zexland » Čet Dec 05, 2019 3:33 am[/url]":2q0ugs8v]Ah opet poredjenje sa Parizom, Moskvom, Frankfurtom bla bla...

Beograd se formira kako se formira...ova lokacija gde je Skyline je sasvim pristojna za ovoliki gabarit. Za price o vizurama si omasio temu, idi to napisi u temi o BNV...

"Formira kako se formira" ? E svasta. Formira se tako sto radi sta ko hoce. To je poenta cele price.

Poredjenje je na mestu skroz, jer ako nemas ideje, pogledaj kako su drugi uradili pa ces nauciti nesto. Ili pitaj, nije sramota pitati pametne ljude o onome sto ne poznajes dovoljno.
Koliko pametnih resenja ima po Evropi pa mi ne znamo ni da iskopiramo? Bezbroj.

BNV je isto katastrofa za Beograd, ali ovo je tema o Skajlajnu.

Jedva cekam da se ovo zavrsi pa da prodjes kroz Kneza Milosa u 5-6. Onda ce kolona od N kilometara da se formira kako se formira :)
 
Naravno u Njujorku, Londonu i Moskvi nigde nema ni jedne kolone automobila ... sta ce covek ovde sve da procita.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685684#p685684:domiy4px je napisao(la):
vanste25 » 05 Dec 2019 12:39 am[/url]":domiy4px] smatram da tako visoke zgrade kvare izgled grada. Hajde da porusimo sve i podignemo Skajlajn2,3,4,5,6..99.
Ajde!


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685684#p685684:domiy4px je napisao(la):
vanste25 » 05 Dec 2019 12:39 am[/url]":domiy4px]

U Frankfurtu se nalazi iza Zeila, ima jedno 15 zgrada i jos 2-3 se grade trenutno. Commerz bank, Main tower i slicno.
U Moskvi takodje ima deo gde su samo poslovne zgrade i zovu ga Moscow city.
Hvala sto me prosvetli to nisam znao.
 
Molim i drugi put. Ako znas, ne pitas. Ako pitas, stvar kulture je da ti odgovorim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685805#p685805:upkrvn4x je napisao(la):
vanste25 » 05 Dec 2019 11:42 am[/url]":upkrvn4x]Molim i drugi put. Ako znas, ne pitas. Ako pitas, stvar kulture je da ti odgovorim.
Ama prijatelju nisi ni skapirao moje pitanje vec mi bukvalno odgovaras sta i kako, prelistaj nazad konverzaciju. Radi se o lokacijama u okviru gradova gde se nalaze te cetvrti zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685793#p685793:eue5i1vw je napisao(la):
vanste25 » 05 Dec 2019 11:27 am[/url]":eue5i1vw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685704#p685704:eue5i1vw je napisao(la):
zexland » Čet Dec 05, 2019 3:33 am[/url]":eue5i1vw]Ah opet poredjenje sa Parizom, Moskvom, Frankfurtom bla bla...

Beograd se formira kako se formira...ova lokacija gde je Skyline je sasvim pristojna za ovoliki gabarit. Za price o vizurama si omasio temu, idi to napisi u temi o BNV...

"Formira kako se formira" ? E svasta. Formira se tako sto radi sta ko hoce. To je poenta cele price.

Poredjenje je na mestu skroz, jer ako nemas ideje, pogledaj kako su drugi uradili pa ces nauciti nesto. Ili pitaj, nije sramota pitati pametne ljude o onome sto ne poznajes dovoljno.
Koliko pametnih resenja ima po Evropi pa mi ne znamo ni da iskopiramo? Bezbroj.

BNV je isto katastrofa za Beograd, ali ovo je tema o Skajlajnu.

Jedva cekam da se ovo zavrsi pa da prodjes kroz Kneza Milosa u 5-6. Onda ce kolona od N kilometara da se formira kako se formira :)

Smanji malo dozivljaj :) tek se krckas na forumu :) tj. vidim po tvom odgovoru da si tek u fazi pripreme obroka :kafa:
 
Skajlajn postaje istaknuta vizura a ne nešto što zaklanja bilo šta, a sve više mi se sviđa, sa još dve kule i uređenim okruženjem (prilazima i parkom) ovo će biti baš velika transformacija na bolje ovog sumornog dela grada.
 
zanimljivo, bnv je krs, a ovo je vizura :) toliko se kudila bnv kula te mikrofon, te odvratna, za kic i sund, te ovo ono, a ovaj belo sivi silos koji kada se malo okrene lici na q :) on je sasvim ok i vizura. MIslim ok je, definitvno ne smeta u tom poprilicno narusenom delu grada ali...
 
BnV je krs zbog onih kula jako ruznih ivica i zaostale arhitekture sa vrlo agresivnim marketingom uz drzavni amin, sto jos vise doprinosi tome da projekat iritira. Sve to skyline nema
 
pricam o bnv kuli, mimo iritirajuceg marketinga i ostalog, daleko lepsi projekat.
 
Ne može se pričati o lepoti dok se ne izgradi. I Skyline je mnogo lepše izgledao na renderu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686147#p686147:2rk7ucmu je napisao(la):
mariks » Pet Dec 06, 2019 3:38 am[/url]":2rk7ucmu]zanimljivo, bnv je krs, a ovo je vizura :) toliko se kudila bnv kula te mikrofon, te odvratna, za kic i sund, te ovo ono, a ovaj belo sivi silos koji kada se malo okrene lici na q :) on je sasvim ok i vizura. MIslim ok je, definitvno ne smeta u tom poprilicno narusenom delu grada ali...

1) kula uživa prilično solidnu podršku na forumu; većina kritičara BnV je smatra najboljim projektom BnV
2) mnogi smatraju da je lokacija BnV bila prilika za nešto mnogo bolje, dok se niko nije nadao univerzitetima, pozorištima i sl na mestu skajlajna
3) skajlajn se brze gradi i rezultat je mnogo bliži ocekivanjima
nego BnV

sve u svemu, projekata skajlajna je od početka bio daleko prihvatljiviji a realizacija je po svemu sudeći mnogo bliza obećanjima nešto sto je slučaj sa BnV. kula je tu zapravo izuzetak u koji dosta njih još polaze nade.
 
1. kazem, poprilicno pratim obe teme, iako postoje ljudi koji podrzavaju bnv kulu, postoji velik broj koji prozivaju "mikrofon" i ostalo...

2. apsolutno me ne interesuje sta je moglo gde, samo kazem da je bnv kula, kada je bude, mnogo bolji i lepsi projekat nego 3 zbijene kule gde stanari gledaju jedni u druge, verovatno je to razlog puskarnica umesto prozora. A oblik sam vec iskomentarisao. Iz daleka nista lepsi od npr "sifonjera" u bnv.

3. slazem se da se brze gradi ali i prostiji je projekat.

sve u svemu ni ovaj investitor kao i u bnv nije neko ko se moze pohvaliti, ne secam se bese da li su isti ili su se razdvojili, ali kad cujem izraelci odmah mi pripadne muka koliko je prevarenih stanara u VK i WP.
 
Za ovo 2., pa svaki render iz BnV je izgledao odlicno, samo po sebi, dok je sam rezultat onoga sto je do sada izgradjeno, krajnje ponizavajuci u svakom mogucem smislu. Ne mozes nikako pricati u korist kule u BnV dok se zaista ne izgradi, dok Skyline izgleda odlicno za sada.
 
pratim i ja dosta pažljivo obe teme i videla sam te komentare tipa mikrofon, flaša kecapa - štavise ja sam od onih koji i nisu bas toliko oduševljeni kulom. svejedno rekla bih da preko 50% forumasa u tu kulu gleda sa nadom kao nešto sto će popraviti BnV. to već govori da je sama koncepcija kao takva prilično pozitivno ocenjena.

ali posto se ogromna većina forumasa energični protivi celoj ideji izgradnje visokospratnog stambenog naselja na lokaciji BnV nijedan pojedinačni objekat na toj lokaciji još dugo vremena neće biti ekstremno popularan ili čak popularniji od samo solidnih projekata na manje kontroverznim lokacijama. BnV a samim tim i kula su ljudima ovde ukrali snove koje su imali za tu lokaciju. skoro niko nije imao velike snove za lokaciju razrušenog saveznog mupa i jedino gundjanje je bilo na temu odnosa prema bombardovanju itd.

najzad velika većina ovde na naselja, naročito na centralnim lokacijama, gleda iz estetske i urbanističke perspektive a ne udobnosti života ili isplativosti investicije kupaca stanova. ‘gledanje komšijama u prozor’ ili ‘loš raspored prostorija’ je stoga irelevantna dimenzija sve dok objekat izgleda dobro sa 500 ili 1000m udaljenosti. sto ja bih rekla da ovde jeste slučaj.
 
I ovaj projekat i crkva treba da ucestvuju i vizuri grada jer su podjednako vredna arhitektura, svaka u svom domenu. Ali je zaista smesna i tendenciozna tvrdnja kako ce Skyline prekriti ili baciti u senku hram ili na bilo koji nacin uticati na njegovu vidljivost
 
Pa za nekoliko godina, kada se izgradi dobar deo BnV, nece se videti ni Skyline ni Hram, ni ostatak grada. Kritika da Skyline narusava vizuru, odnosno da je sakriva, je presmesna kada samo malo dalje ima daleko veci projekat koji ce zaista zakloniti vizuru.
 
Vrh