Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Ja lično bih skulpturu Pašića spustio u podzemlje trga, vrh prekrio staklom da može da se vidi odozgo, a na samom podu ispod skulpture instalirao jarko crvena svetla da simbolizuju vatru. To bi jedino bilo adekvatno.

No, to je samo moja želja.... :kafa:
 
zexland":16jpjjtc je napisao(la):
I mene.

Ja bih Pasica samo pomerio na udarno mesto trga, recimo ovako :

Meni na prvi pogled ovo ok, ali onda zapravo pešaci na trgu sve vreme gledaju Pašiću u... leđa.
Sa lica mogu da ga vide samo ljudi iz kola?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja bih Pašića kod Vučića u onaj stan što je dobio kao ratnik devedesetih pa neka se gledaju, ne treba nam bilo kakva srpska ratna ideologija nego ideologija zajedništva i tolerancije.
 
A ko zna, možda ovi u svojoj maniji "podsećanja šta je tu nekad bilo" na trg stave i neko obeležje Marksa i Engelsa :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676221#p676221:3dl8gf5m je napisao(la):
SerbPacker » 02 Nov 2019 09:01 am[/url]":3dl8gf5m]
zexland":3dl8gf5m je napisao(la):
I mene.

Ja bih Pasica samo pomerio na udarno mesto trga, recimo ovako :

Meni na prvi pogled ovo ok, ali onda zapravo pešaci na trgu sve vreme gledaju Pašiću u... leđa.
Sa lica mogu da ga vide samo ljudi iz kola?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Isreno i sad ga niko ne gleda ni spreda ni od pozadi.
 
Боље решење би било испред Скупштине, десно од улаза, а лево статуа неког другог, симетрије ради. И овде нема симетрије и још је статуа леђима окренута једном делу трга.
 
Uvek sam se pitao sto je ta statua tako postavljena a ne u centar. Kao sto i spomenik Knezu Mihailu nije u ravni sa ulazom (izlazom) u muzej nego isto pomeren desno
 
Knežev spomenik je malko stariji od Muzeja (Uprave fondova), a u novije vreme ne robujemo simetriji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665623#p665623:ftmifxoo je napisao(la):
Propeler » Уто Окт 01, 2019 11:32 pm[/url]":ftmifxoo]Ja lično bih skulpturu Pašića spustio u podzemlje trga, vrh prekrio staklom da može da se vidi odozgo, a na samom podu ispod skulpture instalirao jarko crvena svetla da simbolizuju vatru. To bi jedino bilo adekvatno.

No, to je samo moja želja.... :kafa:

Многе је би ја споменике присајединио том твом предлогу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665623#p665623:3jkgzr6d je napisao(la):
Propeler » Uto Okt 01, 2019 10:32 pm[/url]":3jkgzr6d]Ja lično bih skulpturu Pašića spustio u podzemlje trga, vrh prekrio staklom da može da se vidi odozgo, a na samom podu ispod skulpture instalirao jarko crvena svetla da simbolizuju vatru. To bi jedino bilo adekvatno.

No, to je samo moja želja.... :kafa:
Neutralan sam oko svega ovoga ali moram da ti kažem, kad god čitam ovaj post i zamišljam tu tvoju zamisao slatko se iscerekam. :lol: :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642181#p642181:3s31sr2r je napisao(la):
milanche » Sre Jul 24, 2019 11:52 pm[/url]":3s31sr2r]Hahah vracarac, prvo kaze da ljudi izmisljaju da ce ta fontana da se ukoloni, a sada kad se malo bolje informisao, pa sta, nije pod uneskom :D genijalno :D pa jel imas ti covece tvoj stav, ili mojaru da ti jave koji je tvoj stav? :D

Meni generalno ne smeta da naprave drugu fontanu tu, u parteru. Generalno, trgovi su kod nas dosta ogranicavani, bilo sa zidanim zandinjerama ili sa ovim velikim fontanama, iz politickih razloga. A to je da se fizicki smanji prostor za javna okupljanja, kao strah od protesta za vreme komunizma. Da to ovi znaju ovi drugari Vracarca, napravili bi jos vecu zidanu fonranu, ali sva sreca ne znaju :D zato na ovom mestu, na trgu mi je skroz ok da bude parterna fontana, da moze ceo prostor trga da se koristi. Ove instalacije mogu da posluze za fontanu u nekom parku, recimo na uscu.

Teba ne smeta, ali smeta nama koji to placamo iz poreza.
 
Evo sada sam pročitao izjavu Stojčića da će se menjati projekat rekonstrukcije ovog trga, zato što su se "građani zabrinuli za fontanu" pa će sada oni biti dobre duše i tražili su da se izmeni projekat tako da će fontana ostati takva kakva jeste.
 
Tumačim to kao izuzetno dobru vest, ali ću sačekati da vidim novi projekat pre davanja finalnog suda. Mislim da ne žele sebi da dozvole još jedan fijasko na tako bitnoj lokaciji pošto ih već imaju za izvoz, te su očigledno podlegli pritisku javnosti što je u ovom slučaju dobra vest.
 
Не наводи се да ће остати иста, него да се пројектује слична, то јест слична првобитном водоскоку из педесетих како је раније најављивано. А најбоље би било да се сасвим истоветно обнови тај првобитни водоскок са истим каменом и истим распоредом, висином и јачином млазева.
 
Javnost se nakon prezentacije pobedničkog rešenja za ovaj prostor, zabrinula za sudbinu jedne od najvećih prestoničkih fontana, koja je konkursnim rešenjem planirana za rušenje. Zbog toga, autori sada rade na novom, modifikovanom rešenju, u kojem će ona, zajedno sa novim sadnicama, popločavanjem i urbanim mobilijarom, nastaviti da krasi ovaj centralni gradski prostor.

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... projektima

Izvinjavam se na večernjem tabloidu.
Nadam se da nisam pogrešno protumačio, čitam više puta i shvatam ovo kao ono što sam ranije napisao. Fontana ostaje kakva jeste, samo se ostalo oko nje radi novo.
 
Ulice koje će i 2020. godini dobiti novo lice su Strahinjića bana i Palmotićeva. Obe će rekonstrukcijom dobiti široke trotoare i novo zelenilo. Prema rečima gradskog arhitekte, one će postati jednosmerne, sa kolovozom širine 3,5 metara, a ovde će biti omogućeno poprečno parkiranje.
Pretvoriće već jednosmerne ulice Strahinjića Bana i Palmotićevu u jednosmerne ulice. Maštovito, nema šta.
 
Kada sam ja rekao da ce fontana ostati u nekom obliku a najverovatnije ovakva kakva jeste onaj direktor trazio da se izvinem clanovima foruma i slao mi projelat u kojem nema fontane. Steta sto ga nema vise pa da vidimo ko bi trebalo da se izvini na kraju?
 
Već vidim naslov u novinama... OTKRIVAMO fontana na Trgu Nikole Pašića OSTAJE i sve to zbog jednog IZVINJENJA
 
Palmoticeva ti je dvosmerna u donjem delu od Dzorda Vasingtona do Despota Stefana.
 
Za trenutak sam pomislio da si u pravu. Ali taj deo više nije Palmotićeva, od prošle godine se zove Milana Kašanina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665623#p665623:25gxfa92 je napisao(la):
Propeler » 01 Oct 2019 09:32 pm[/url]":25gxfa92]Ja lično bih skulpturu Pašića spustio u podzemlje trga, vrh prekrio staklom da može da se vidi odozgo, a na samom podu ispod skulpture instalirao jarko crvena svetla da simbolizuju vatru. To bi jedino bilo adekvatno.

No, to je samo moja želja.... :kafa:

GENIJALNO ! :gobb:
 
Vrh