Šta je novo?

Pošta Srbije

Мени је пре месец дана стигао пакет у Србију, један је испоручен други треба до сутра да стигне, шта је с њим не знам...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kada je Aliexpress u pitanju, niko ne može da kaže kada će pošiljke stići. Meni su putovale od tri nedelje do dva meseca.
I nakon protesta u martu ove godine i novembru 2017-e, isto je dogovarano da nema kaznenih mera, pa su ljudi premeštani. To je osetno bilo u Kragujevcu 2017-e, pa se ove godine Kg nije proslavio.
Gostovanje Vlade Đokića (član radne grupe u ime radnika, učestovao u pregovorima) i Stefana Mitrovića:

https://www.youtube.com/watch?v=BBFuUW5V3SM
 
Pitanje za jelenabg. Da li postoji šansa da se promene primalac i adresa za paket putem telefonskog poziva? Paket koji sam poslao pre 10 dana treba da stigne osobi u ponedeljak ali nece biti na toj adresi jer danas putuje u inostranstvo. Dobio sam podatke da posaljem drugoj osobi na drugoj adresi ali u ISTOM GRADU. Je l' moram da cekam da mi vrate paket pa onda opet da saljem u isti grad?

Sent from my GM1903 using Tapatalk
 
Mislim da može da se promeni, ali bi trebalo da znaš broj pošiljke. Ako je slata bez broja, onda ne znam. Uglavnom, zovi poštu koja treba da isporuči paket, traži upravnika ili kontrolora dostave pa vidi.
 
Imam broj pošiljke. Vazi, hvala na odgovoru.

Sent from my GM1903 using Tapatalk
 
Kakve su to neverovatne price da ce na prolece rasprodati delove poste pa cak neki tvrde da se znaju ko su buduce gazde ? :shock:
 
Jel tihi štrajk u toku? Juče mi je Expresom poslata pošiljka oko 3 popodne iz Kovina, sinoć u 8 stigla u Pančevo i do sada odatle ni makac
 
Није гарантован рок уручења и даље, нема радника у гпц-у. Пратник који утовара размену у мојој пошти ми рече да само истоваре пошиљке на рампи без овере приспећа итд. Нема ко да разради размену, између две размене које ми отпремимо нико не дира ту гомилу, сачека га кад довезе другу.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nema radnika u smislu nedostatka radne snage ili nece da rade ljudi?
 
boca-ica":1sgaiouu je napisao(la):
Kakve su to neverovatne price da ce na prolece rasprodati delove poste pa cak neki tvrde da se znaju ko su buduce gazde ? :shock:
Pa slušaj, bila je situacija da je GPC pravljen tako da buduće gazde mogu lako da ga ubace u svoj sistem...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
GPC ne moze biti na boljem mestu, blizu velikih saobracajnica. Nadam se da nece u potpunosti privatizovati postu, i bez svega ovoga su druge kurirske sluzbe uzele veliki udeo. Koliko bi to jaka firma bila da ima dobru upravu.
 
Pošiljka o kojoj sam sinoć pisao neće ni danas biti uručena. Umesto toga ponuđeno mi je da odem da je sam pokupim u opštinsku sabirnu poštu. U pitanju je Post Express. Da li imam prava na umanjenje otkupnine? Uslugu jednostavno nisu izvršili.
 
Da, to se i meni često događa. Podržavam poštare u borbi za bolji socio-ekonomski položaj, ali ne i u ovoj vrsti bahatosti.
 
То није бахатост, нису они дужни да раде дупло више посла јер нема довољно запослених.
tragac":qt0qzv0f je napisao(la):
Pošiljka o kojoj sam sinoć pisao neće ni danas biti uručena. Umesto toga ponuđeno mi je da odem da je sam pokupim u opštinsku sabirnu poštu. U pitanju je Post Express. Da li imam prava na umanjenje otkupnine? Uslugu jednostavno nisu izvršili.
Не, можеш да поднесеш захтев за рекламацију и да добијеш одштету уколико није наведено да рок испоруке није гарантован.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690715#p690715:2yj7b829 je napisao(la):
Somi303 » 20 Dec 2019, 07:27[/url]":2yj7b829]То није бахатост, нису они дужни да раде дупло више посла јер нема довољно запослених.
Bez namere da budem bezdušan: To neka oni vide sa upravom. Neka štrajkuju i traže da se zaposle nove kolege.
Zašto korisnici usluga da ispaštaju?
 
Manje više ista priča kao sa radnicima železničkog preduzeća Nega kola i DDD. Blokiraju prugu i tako ispaštaju građani i privreda umesto da blokiraju Nemanjinu 6. Isto i ovde udri po korisniku a upravu ne diraj. Još posao zbog kog sam otišao nije ni monopolski.

Šomi: zamisli da odeš kod zubara, on ti ne popravi zub ali naplati kao da ti je popravio. Ili odeš u market da kupiš Milku od 300 grama ali oni imaju samo Najlepše želje od 100g, a naplate ti Milku koju si tražio. E to su meni tvoje kolege uradile a to se zove KRAĐA druže moj i ja sam tu oštećen. I kao oštećenog me ne zanimaju procesi koji su doveli do takvog ishoda. Apsolutni iznosi su tu nebitni. 100 din ili 100000 din, princip je isti.
 
Treba malo da ispaštaju građani - da se probude, da shvate da nije svačiji ideal da radi za 300e i subotom, da ne izađe nikad u restoran, da jednom godišnje ode u bioskop i 10 dana u Paraliju. To nije život dostojan čoveka.

Bukvalno sam svakom komšiji koga sam zatekao da otvara sanduče govorio da nema računa jer su poštari u štrajku i svi su me bledo gledali. A znate šta su neki radili - išli su u Infostan i u EDB da uzmu kopiju računa jer "račun se mora platiti"
 
@tragac
Postoji mogućost reklamacije i isplate odštete, nema potrebe za teškim rečima.

Građani se neće probuditi. I treba da nas sve kolektivno je*******u. Samo još sutra (ili u toku narednih nekoliko dana) nešto da se sazna, tj. da se potvrdi, pa da zabava bude kompletna.
 
tragac":3pwef1pj je napisao(la):
Šomi: zamisli da odeš kod zubara, on ti ne popravi zub ali naplati kao da ti je popravio. Ili odeš u market da kupiš Milku od 300 grama ali oni imaju samo Najlepše želje od 100g, a naplate ti Milku koju si tražio. E to su meni tvoje kolege uradile a to se zove KRAĐA druže moj i ja sam tu oštećen. I kao oštećenog me ne zanimaju procesi koji su doveli do takvog ishoda. Apsolutni iznosi su tu nebitni. 100 din ili 100000 din, princip je isti.

Крађа? Преузимање пошиљке у Пошти је крађа? Јако занимљива констатација заиста.
Што се тиче твог примера са чоколадом, ја бих у том случају отишао у други маркет, као што и ти можеш да урадиш. Као што рекох, поднеси захтев за рекламацију и наплати од поште одштету.

DzonTravolta":3pwef1pj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690715#p690715 je napisao(la):
Somi303 » 20 Dec 2019, 07:27[/url]":3pwef1pj]То није бахатост, нису они дужни да раде дупло више посла јер нема довољно запослених.
Bez namere da budem bezdušan: To neka oni vide sa upravom. Neka štrajkuju i traže da se zaposle nove kolege.
Zašto korisnici usluga da ispaštaju?

Мени не звучиш бездушно, релативно слично размишљање имамо, само посматрамо из различитих углова. Поштари нису машине, људи су као и ми, зашто очекујеш да ће неко своје приватно време да поклања пошти и теби и да ради прековремено/дупло више за џабе? :D
Жали се у својој доставној пошти, жали се свакодневно уколико желиш да се нешто промени.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
tragac":19kt7jui je napisao(la):
Manje više ista priča kao sa radnicima železničkog preduzeća Nega kola i DDD. Blokiraju prugu i tako ispaštaju građani i privreda umesto da blokiraju Nemanjinu 6. Isto i ovde udri po korisniku a upravu ne diraj. Još posao zbog kog sam otišao nije ni monopolski.

Šomi: zamisli da odeš kod zubara, on ti ne popravi zub ali naplati kao da ti je popravio. Ili odeš u market da kupiš Milku od 300 grama ali oni imaju samo Najlepše želje od 100g, a naplate ti Milku koju si tražio. E to su meni tvoje kolege uradile a to se zove KRAĐA druže moj i ja sam tu oštećen. I kao oštećenog me ne zanimaju procesi koji su doveli do takvog ishoda. Apsolutni iznosi su tu nebitni. 100 din ili 100000 din, princip je isti.
Naravno da ce da blokiraju prugu, da odu u Nemanjinu bas bi muda vristala bilo kome za njih, samo bi ih zaobilazili. Isto i radnici Poste, da nisu napravili ovako radikalan potez niko nista ne bi uradio.


A to sto ti kasni paket nije kradja, tako da ne kenjaj.
 
Veliki pozdrav svima. Ja sam Miloš Vučković urednik portala Radnik.rs kao što neki i znaju. Intenzivno sam pratio obustavu (štrajk) u Pošti.
Suštinski se radi o buntu poštara, kurira i šalterskih radnica koji rade za 36-37.000 dinara. Poseban kuriozitet je to što su dva reprezentativna štrajka bila protiv štrajka dok su radnici bili za, a tu su dva mala nereprezentativna sindikata kao i neodređen broj ljudi koji su članovi reprezentativnih sindikata. Takođe, štrajk je bio organizovan bez sindikata, makar formalno.

Da bi ste se bolje upoznali sa problematikom predlažem sledeće linkove:

Tekst u NIN-u Štrajk koga nije ni bilo

https://www.facebook.com/ninonline/phot ... =3&theater

3142314439172215


http://www.radnik.rs/2019/12/sta-stoji- ... a-u-posti/

http://rs.n1info.com/Video/Info/a552324 ... ahuju.html

http://rs.n1info.com/Vesti/a552899/Vuck ... egija.html
 
Šomi, ako je adresirano na kuću i ugovorena isporuka, a pored toga moram da idem 5 km u tu poštu (da je bar najbliža pa da progutam). Ili da se umanji cena ili plati samo otkupnina. Ili štrajkujte do kraja ili radite kako treba a ne ovo nešto između a sve po leđima korisnika.
 
Ово је једина могућа врста штрајка која је могла да се деси и поприлично је делотворна јер су коначно сви сазнали за наш проблем и направљени су конкретни кораци ка решавању истих. Што се тиче твог случаја, стварно ти нећу више понављати.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Vrh