Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Zuma je to već postavio na ovoj temi.. Moraš da odvojiš malo vremena ali mislim da ćeš uspeti to da nadješ relativno brzo..
 
Pasarela između Beogradske tvrđave i Beton hale, koja je već postala poznata kao beogradski Skadar na Bojani, odavno je trebalo da bude završena, ali će prema poslednjim najavama, njena prva faza biti gotova na proleće 2020.

Po prvobitnom planu, Beograđani i turisti su najdužim beogradskim toboganom trebali da prelaze još početkom leta 2018.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/most- ... ovije_info
 
Јуче:













Слободан део рукохвата у првом плану ће хулигани моћи лако да искриве у хоризонталној равни; подлога је почела да пуца:











Очекивао сам да не буде цела површина испод Пасареле поплочана, да ће оставити места за зеленило ту и тамо:



 
auuu....5 radnika.... pa oni su to vrlo ozbiljno shvatili i ozbiljno prionuli da zavrse :lol:

Саша + 1 :kk:
 
al ovu stazicu sto su napravili komotno moze da prodje jedan covek ne deblji od 80kg i brojem obuce ne veci od 38...

ne mogu da verujem da ovo cudo jos nije gotovo gledam opet juce tablu i ne verujem...ima li neki projekat na svetu koji je kasnio ovoliko...?

ne smem ni da zamislim koliko bi fudzimoto-a gradili


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zamislite da na tako uskoj stazi dodje, ne daj boze, do neke guzve ili stampeda...
 
Mislim da bi trebali da postave vandal proof kamere po celoj pasareli za svaki slucaj.
 
Kamere imaju efekta protiv vandala samo kad ima ko da ih nadzire i reaguje istog momenta kad sprej počne da prska po dotičnoj površini.
Pošto će ova imbecilna građevina verovatno ostati bez ikakvog nadzora, a uz to će biti slabo prometna i osvetljena, šanse su da će vrlo brzo osvanuti u grafitima.

Al dobro. Žvrljotine na zidu idu nekako uz ove druge vidove moderne ''umetnosti'', kao pominjani lift i skulptura na njemu...
 
Ako se lepo osvetli i upecatljivo stave kamere to ce odbiti 90% vandala koji saraju grafitima jer nece zeleti pod kamerama da saraju.
 
Како да не. Људи, графитери су шарали аутобус ГСПа испред чувара и све то снимали, шарали су полицијско возило испред станице Савски венац, ишараше скроз приземље банке на ћошку Бранкове и Царице Милице која има три-четири камере, и сад ће као да их одврати неко осветљење и камера. Како да не.
 
Kada znaš da živiš u sistemu kao što je naš, svestan si da je kamera samo ukras jer sigurno neće neko u centru da javi policiji da neko u tom trenutku radi nešto nezakonito i sigurno policija neće da juri da uhvati klinca kako švrlja.

Ovde se sve pokušava da se red zavede kamerama, potapajućim stubićima, ali to u našem sistemu samo donosi probleme. U startu to puno košta i tu se sve završava. Nema održavanja, nema direktne veze sa (Komunalnom) Policijom.

Rešenje je mnogo više policije na ulicama, a ne u kancelarijama ili automobilima.
 
Ma nelka je šaraju... Ova firma treba da nam plati penale za probijanje rokova
toliko da ce biti za još dve take pasarele :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700481#p700481:3ukwe15c je napisao(la):
Дошљак » 20 Jan 2020 08:23[/url]":3ukwe15c]Како да не. Људи, графитери су шарали аутобус ГСПа испред чувара и све то снимали, шарали су полицијско возило испред станице Савски венац, ишараше скроз приземље банке на ћошку Бранкове и Царице Милице која има три-четири камере, и сад ће као да их одврати неко осветљење и камера. Како да не.
Problem je što sve to nije sređeno kao zgrada na uglu Kneza Miloša i Birčaninove.
 
Zasto da ne saraju, ovako belo deluje bas nehumano.
 
Evo par slika pasarele da aktiviram temu
6d35920ed639d046ec9aad1f5b5ae086.jpg
3718bb70388c608942cb97ae27ed8027.jpg
efc2cb5df606e84fb2c83aa94a480e3f.jpg
b367e91caa94defe81855d4a9c2ace37.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662984#p662984:3eu50rmx je napisao(la):
marone » Sun Sep 22, 2019 8:26 pm[/url]":3eu50rmx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662686#p662686:3eu50rmx je napisao(la):
Igor » 21 Sep 2019 09:55 pm[/url]":3eu50rmx]Raste dete, još malo pa će da se osamostali :)

Ne cekamo da ovo dete prohoda vec da po njemu hodaju. Mada bi bilo bolje da dete Beograda na vodi, stariji brat nerodjene gondole, odseta negde - sto dalje odavde. Za 5 dana se navrsava 2 godine porodjajnih muka.

Drago mi je da se sa ovolikom pažnjom na detalje gradi ova multifunkcionalna konstrukcija. Da su obajavili na samom početku da će radovi trajati dugo svi bi ih odmah optužili za neefikasnost, krađu, itd. itd. Ali to nam je sudbina - POLITIKA i ARHITEKTURA su tesno povezane.
 
Ne znam juce sam bio u prolazu i preskocio sam ogradu da slikam ali jedino sto je ostalo nedovrseno je prilaz kod beton hale da se postave sve kocke koliko mi se cini

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Да има бар неку естетику, па и да се сачека... Суштину нема сигурно, ни са овом фигуром на врху лифта, шта год говорили да она симболише...

Је л' ће морати да зову Мишковића на отварање, па зато одуговлаче? :p
 
Vrh