Šta je novo?

Air Serbia

Пре 30 година, кад је затворен Париз, ЈАТ слети у Брисел и вози путнике аутобусима. Сочи је веома близу Краснодара и то се може организовати.
 
Koliko vidim Air Serbia je retko kada sama kriva za kasnjenje. Magla, loš ground handling, loše opremljeni aerodromi...
 
Ubedljivo najgori ground handling sam doživeo letos u Minhenu, let Lufthanse. Uništili su mi kofer + kasnilo se na sve strane.
Na kraju sam se žalio i dobio refundaciju.
 
ћути, немој да те чује неко. наше је најгоре, а туђе го**о је насјлађе. нарчито ако је немачко
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690804#p690804:34zgym6r je napisao(la):
Пантограф » Пет Дец 20, 2019 2:18 pm[/url]":34zgym6r]Пре 30 година, кад је затворен Париз, ЈАТ слети у Брисел и вози путнике аутобусима. Сочи је веома близу Краснодара и то се може организовати.

Сочи је на неких 310км од Краснодара и то изузетно тешког горног превоја треба око 5-5,5 сати од аеродрома до аеродрома.

Иста километража је до Ростова на Дону, али се стиже за 3,5-4 сата. Често су та два аеродрома алтернативни једна другом, мада је и магла у оба често у исто време. Или типа на Ростову магла, кренуо у Краснодар, док дођеш тамо је...

И углавном ноћу
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690787#p690787:1ob8rhnn je napisao(la):
belgrey » 20 Дец 2019, 11:27[/url]":1ob8rhnn]Kraljevo danas opet problem sa maglom. Kašnjenje će biti bar tri, tri i po sata. Prošli put je bilo 4 sata.


ако не ставе Кат 2 на Мораву када буду правили нову писту, џаба су онда радили
 
Mogu vam reći jednu stvar, jer sam delimično iz tog kraja poreklom, pa sam često u okolini Kraljeva (zato sam se lično iskreno, iskreno obradovao kada sam čuo da će da proradi taj aerodrom, jer se ljudi nadaju da će to malo da oživi zamrlu privredu u tom delu): magle su tokom većeg dela godine ozbiljan problem, naročito oko većih vodenih površina. Bez instrumentalne opreme mogu odmah da ugase firmu.
 
JohnnyLee":1gwamqtr je napisao(la):
ћути, немој да те чује неко. наше је најгоре, а туђе го**о је насјлађе. нарчито ако је немачко
Ne razumem se u govna al se razumem u to da tesko ko naplati od AS odstetu za kofer. A pre par meseci sam dosao u BG i kofer mi je bio razvaljen, rucka za vucenje, odem da prijavim, cekam pola sata i kao Turskih je javio mejlom da nemam prava na reklamaciju. Rekoh daj da vidim
mejl, ne moze kao pisite im vi... Nisam imao vremena da se bakcem sa tim, kofer je vec bio stariji. Ali znam za drugaricu kad god je reklamirala Lufthansi/Air Canadi uvek je dobila iznos za nov kofer...
 
Samo da kažem jednu stvar: i u "Lufthansi" su mi najpre odbili reklamaciju, rekli da sam morao u roku od nedelju dana da se žalim, a ja bio na putu 10 dana. Tek posle pritužbe upravi (da, pisao sam direktno Šporu) su prihvatili da mi uplate 400 evra, čak su me zvali na telefon da mi se izvinjavaju.
 
све авио-компаније исто раде, једноставно их заболе за кофере. а и нису њихова одговорност, већ одговорност аеродромских служби. једино када је одговорност на авио-компанији је када је кофер у авиону и када авио-компанијина земаљска служба опслужује авион
 
Za sve ih zabole, uvek izbegavaju te dodatne troškove. Mom prijatelju je bio otkazan let sa Austrian Airlines nakon samo sat vremena odlaganja leta. Posle je poslao zahtev za kompenzaciju, od onih 250e pošto je let bio relativno kratak. Posle par dana je stigao odgovor da im je žao na nelagodnostima ali da ne mogu da prihvate žalbu zato što nisu bili povoljni vremenski uslovi. Međutim, to je bilo samo delimično tačno, prvo odlaganje je bilo koliko toliko opravdano, pošto mi je rekao da jeste bila nekakva magla i da je na putu do aerodroma baš zbog toga pogledao da li se nešto dešava i video da je odložen let. Ipak, do tih sat vremena, vreme se poboljšalo, ostali letovi su išli relativno normalno uz određeno kašnjenje, pa čak i oni u vreme kada je trebalo da poleti pomeren let. Na aerodromu destinacije uopšte nije bilo nikakve magle niti bilo kakvih problema, svi letovi su dolazili i odlazili normalno.
I to je nažalost česta praksa, da odbijaju kompenzaciju zato što je opravdanje loši vremenski uslovi, jer znaju da retko ko hoće da krene u dalju borbu za kompenzaciju, jer sve mora dalje sa legalnim službama i advokatima i šta god.
 
Let za Njujork juče otkazan, YU-ARA izgleda u kvaru. Vikend pred početak sezone praznika...
 
pa dobro, kvarovi su redovna stvar. ne verujem da je neki veliki, pogotovo jer su pokusali da ga poprave pa da avion poleti. nadam se da su ga popravili, pa da ce se let obaviti danas
 
Month PAX Change (%)
JAN 347.544 ▲ 4.1
FEB 315.717 ▲ 6.1
MAR 372.122 ▲ 1.6
APR 467.469 ▲ 4.4
MAY 507.633 ▲ 5.9
JUN 602.466 ▲ 11.7
JUL 734.898 ▲ 9.4
AUG 757.062 ▲ 9.8
SEP 647.005 ▲ 11.9
OCT 562.996 ▲ 13.5
impresivne brojke zaista, pogotovo oktobar, a tek novembar ce biti isto tako
 
Kad bi došlo do odlaska arapa
koliko putnickih aviona bi nam ostalo ?
Neki kažu nula ... :shock:
 
Toliko o poznavanju, nije vredno komentara ali je vazno da si ispunio zadatak.
 
Da poznajem ista o novoj copm. ne bih ni pitao
te i nije ti neki odgovor.... :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691402#p691402:1cufzr47 je napisao(la):
boca-ica » Ned Dec 22, 2019 3:03 pm[/url]":1cufzr47]Kad bi došlo do odlaska arapa
koliko putnickih aviona bi nam ostalo ?
Neki kažu nula ... :shock:
u vlasnistvu su tri b733 i tri atr72-200. ostali avioni su iznajmljeni
 
hvala i + 1
to je mnogo mali procenat ...
a ni jedan erbasov ... tuzno
hvala još jednom na odgovoru
 
Tačnije samo dva boinga lete sad mozes jos vise izrazit žaljenje i tugu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691490#p691490:5isemmrg je napisao(la):
boca-ica » Ned Dec 22, 2019 8:48 pm[/url]":5isemmrg]hvala i + 1
to je mnogo mali procenat ...
a ni jedan erbasov ... tuzno
hvala još jednom na odgovoru
iznajmljeni nisu vlasnistvo arapa tako da ne mislim da bi as ostala bez njih ukoliko bi se etihad povukao, sto mislim da se nece desiti jer as radi veoma dobro a i drzava stoji iza nje, dok se etihad polako vraca iz katastrofe koja ih je kostala 4 milijarde dolara
 
@ Luka hvala jos jednom na ogovoru
:sesir:
@ darko... vise sam popio ,, avio kafe,, u svom životu nego ti sve zbirno u kaficima... te ako ne želiš mudro da ogovoris sto je u duhu ovog foruma uzdrži se malko ...
nema potrebe za osornost
sad ovako mator malko sam po strani i informacija te je prirodno i upitati za po nesto
poredeci prohujalo i sadašnje stanje
al ajd ...
i tebi pozdrav :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691402#p691402:3dntp0kv je napisao(la):
boca-ica » Ned Dec 22, 2019 2:03 pm[/url]":3dntp0kv]Kad bi došlo do odlaska arapa
koliko putnickih aviona bi nam ostalo ?
Neki kažu nula ... :shock:
Tvoj prvi post sve govori i na njega sam reagovao a sad govoris da si redovan putnik.
Toliko neznanje a redovan putnik i forumas ne ide baš.
Poz.i tebi
 
Vrh