Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Вучић ослобађа пореза послодавце који запосле мигранте!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9yFdeUGESkU[/youtube]



Новонасељена лица у Србији биће у супериорном положају у односу на староседеоце, они који их запосле биће ослобођено деча пореза. Недавно су донете измене Закона о доприносима у парламенту по коме су за „новонасељена лица“ дате олакшиће послодавцима тако да плаћају 70 одсто мање доприносе и порезе на доходак радника.



Председник Нове Србије Велимир Илић изјавио је да „трећина грађана Србије живи на ивици сиромаштва , док се власт бахати и прича о милионским улагањима у изградњу аутопутева“.

„Изградња аутопутева јесте добра за државу ,али не под овим условима. Овде се граде аутопутеви који нису исплативи , који ће да се отплаћују 60 година. Ми градимо аутопутеве ,а не развијамо индустрију“, рекао је Илић на конференцији за новинаре.



Он је упитао зашто Србија према последњим подацима у 2019. има најмањи извоз пољопривредних производа у региону иако има најповлашћенији положај .

„Да ли је у питању то што смо покушавали да Русији протуримо туђе производе као наше. Ми имамо статус најповлашћеније нације са Русијом ,а најмањи извоз у региону“, казао је Илић.



Илић је казао да у Србији 106.000 пензионера прима пензију од 10.000,а да их 368.000 има примања од 15.000 динара и додао да је са „тим новцем немогуће преживети“.

„Зашто и како толико беде и сиротиње на једној страни ,а на другој страни мафија која купује станове у Београду на води где квадрат кошта 7000 евра и ако станови у близини коштају по 1000 евра по квадрату. Неко оне који раде на Јовањици и шверцују оружје очигледно тера да купују те и такве станове у Београду на води“, рекао је Илић.



Он је навео да 33 одсто грађана Србије нама новца за огрев и зимску обућу и гардеробу.



„Недавно је изашла вест како трећина Србије ове зиме греје једну собу , јер немају средстава да плате струју и огрев. То су људи који су на граници сиромаштва. На све то држава их ојади још са извршитељима . Сви грађани Србије који могу беже одавде због преживљавања . Ево недавно су донели измене Закона о доприносима у парламенту по коме су за новонасељена лица дате олакшиће послодавцима тако да плаћају 70 одсто мање доприносе и порезе на доходак радника. Та новонасељена лица могу само да буду мигранти и ови који ће у Србију доћи преко „Малог Шенгена“ , који је и из овога се види смрт за Србију“, оценио је Илић.

Он је додао да ће се „ у Србији оваквом политиком брзо променити структура становништава, јер наши људи одлазе ,а ми насељавамо мигранте“.

„Нико озбиљно не схвата да ћемо изгубити државу. Једино решење и излаз из ове ситуације је потпуно нова организација, стручне анализе и планско вођење државе у свим сегментима, за шта, што је показала , Вучићева власт није способна“, закључио је Илић.



Извор: Србин.инфо
 
Ja nemam nista protiv migranata, čitav zapad živi od uvozne radne snage. Naravno ne treba ih primiti baš sve, ali vredne i obrazovane ljude sto da ne. Realno ljudi su najveće bogatstvo koje ima neka država.
 
Slazem se Dart, samo ja ne bih ljude delio na obrazovane i neobrazovane. Svako zasluzuje sensu.
 
Migranti su svakako naša budućnost sviđalo se to nekome ili ne. Ja podržavam selektivnu migraciju jer ne bih voleo da svuda idem pešice kad ponestane vozača autobusa, da umrem od sepse od nedostatka bolničkog osoblja, itd. Još uvek siromaštvo i male plate odvraćaju migrante od Srbije ali je sve više dobro plaćenih poslova i obrće se sve više novca. Ta konjunktura se polako preliva i na 'obicna' zanimanja pa će uskoro neko stvarno doći i tražiti posao sofera autobusa, električara, molera itd. Treba osnovati telo koje će pominje obrađivati zahteve za azil i boravišne vize jer će tih zahteva biti sve više
 
Drakche":3n31bz1a je napisao(la):
Slazem se Dart, samo ja ne bih ljude delio na obrazovane i neobrazovane. Svako zasluzuje sensu.
Ipak nam je potrebna neka selekcija, jer mi nismo toliko bogati da izigravamo socijalnu ustanovu. Nama su potrebna deficitarna zanimanja, a iz ostalih oblasti jedino vrhunski stručnjaci. Nema smisla uvoziti ljude koji će čamiti na birou.
 
Neće migranti da rade za bedne pare pre će da se zapute put Nemačke kad se otvore granice u martu ili neke bliže bogatije zemlje.
Pisao sam već , ovde voze autobuse Sirijaci, Kurdi, Rumuni , Indijci..... Srbija je možda zanimljiva, možda za nekvalifikovanu prostu radnu snagu svi ostali sa kvalifikacijama idu put Nemačke.
Merkelova je lepo smislila, lep deo plate odlazi za stanove, komunalije i osiguranje (stanovi ponovo poskupljuju), svako plaća njihovu RTV pretplatu, prva poseta ausländerbehörde košta 100 evra (koliko često i koliko će kasnije koštati zavisi od radnog ugovora), prebacivanje vozačke ili ponovno polaganje košta, stranci se upućuju na integracione kurseve / i to košta. Svako od njih gleda da kupi auto jer prevoz košta, i auto puno košta. Jeftin i stari auto ima jeftino osiguranje ali i velike poreze dok noviji i skup auto ima male poreze jer nezagađuje ali zato osiguranje papreno i bukvalno se svede na isto samo je pitanje ko sa koliko para raspolaze da uzme novo. Tako da auslenderi Nemačkoj državi ostavljaju poprilično para a držvavi završavaju posao koji Nemci neće da rade. Bukvalno Namačka bi stala. Tačno je da se lepo i uštedi a to se u Srbiji ne može sa trenutnim platama.
 
Sve zavisi kako se ko snađe. Ne postoji savršena mobilnost radne snage ni u okviru jedne države, a kamoli među državama. Ljudi u Negotinu rade za 2-3 puta manju platu neko u Beogradu. U Nemačkoj su veće plate, ali su u Americi još veće itd.
Ako migranati ovde pravno regulisu status i nađu pristojan posao, verujem da bi dobar deo njih ostao u Srbiji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691488#p691488:2ga34tnc je napisao(la):
Dart » 22 Dec 2019 07:41 pm[/url]":2ga34tnc]
Drakche":2ga34tnc je napisao(la):
Slazem se Dart, samo ja ne bih ljude delio na obrazovane i neobrazovane. Svako zasluzuje sensu.
Ipak nam je potrebna neka selekcija, jer mi nismo toliko bogati da izigravamo socijalnu ustanovu. Nama su potrebna deficitarna zanimanja, a iz ostalih oblasti jedino vrhunski stručnjaci. Nema smisla uvoziti ljude koji će čamiti na birou.

Vise ovo sto @tragac kaze, potrebna nam je radnicka klasa isto koliko i akademska. Takodje mislim da je ta selekcija na kvalifikovane i ostale nehumana.
Samo sto je ta prica o broju migranata u Srbiji prenapumpana, a populisti je koriste u politicke svrhe. Nece u Srbiji ostati toliko migranata koliko se misli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691571#p691571:3rzsmsgq je napisao(la):
Dart » Pon Dec 23, 2019 1:10 am[/url]":3rzsmsgq]Sve zavisi kako se ko snađe. Ne postoji savršena mobilnost radne snage ni u okviru jedne države, a kamoli među državama. Ljudi u Negotinu rade za 2-3 puta manju platu neko u Beogradu. U Nemačkoj su veće plate, ali su u Americi još veće itd.
Ako migranati ovde pravno regulisu status i nađu pristojan posao, verujem da bi dobar deo njih ostao u Srbiji.

To za Negotin i ceo taj region znam i jako tužno ali i opasno.
Što se tiče migracija Švabe su migrirale ka Švajcarskoj, Norveškoj i preko bare.
 
Кад видимо стање у Немачкој као и њихов колонијални однос према нашој држави, јасно је зашто се кочи сваки развој и нормализација у Србији.
 
Zašto nam onda ne pomognu brava Rusi svojim čuvenim antikolonijalizmom. Radnik nije roba, ali može na lizing...bar tako misli srpska filijala gazproma
 
Ma sve su nam drugi krivi sto se koci razvoj i normalizacija...
 
Нису нам криви али им одговара Србија као земља у којој становништво, а посевно квалификовано не види перспективан живот и планира да емигрира на запад. Зато и подржавају тренутни клептократски режим.
 
Mozda njima svasta nesto odgovara u ovom momentu, ali nas je problem sto nikad nemamo vlast koja radi prvenstveno u skladu sa nasim interesima.
Ustupci koji se prave stranim interesima su uvek u balansu sa licnim interesima vlastodrzaca tj. sto duzem ostajanju na vlasti, a za narod sta ostane, dok ne nestane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691637#p691637:1gntxpos je napisao(la):
tragac » Pon Dec 23, 2019 10:44 am[/url]":1gntxpos]Zašto nam onda ne pomognu brava Rusi svojim čuvenim antikolonijalizmom. Radnik nije roba, ali može na lizing...bar tako misli srpska filijala gazproma
Zato što smo postali ekonomski robovi ovih na vlasti i njima bliskih, vrlo brzo postaćemo i klasični robovi.

Zašto, šta i kome odgovara iz EU može da se piše danima. :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691612#p691612:2yna2snl je napisao(la):
Drakche » Пон Дец 23, 2019 9:41 am[/url]":2yna2snl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691488#p691488:2yna2snl je napisao(la):
Dart » 22 Dec 2019 07:41 pm[/url]":2yna2snl]
Drakche":2yna2snl je napisao(la):
Slazem se Dart, samo ja ne bih ljude delio na obrazovane i neobrazovane. Svako zasluzuje sensu.
Ipak nam je potrebna neka selekcija, jer mi nismo toliko bogati da izigravamo socijalnu ustanovu. Nama su potrebna deficitarna zanimanja, a iz ostalih oblasti jedino vrhunski stručnjaci. Nema smisla uvoziti ljude koji će čamiti na birou.

Vise ovo sto @tragac kaze, potrebna nam je radnicka klasa isto koliko i akademska. Takodje mislim da je ta selekcija na kvalifikovane i ostale nehumana.
Samo sto je ta prica o broju migranata u Srbiji prenapumpana, a populisti je koriste u politicke svrhe. Nece u Srbiji ostati toliko migranata koliko se misli.
Слажем се да је нехумана, али је и природна и није наш изум, много више је ради на пример Немачка. Имамо много примера наших сународника који су отишли у Немачку. Ако се бавимо занимањем који је њима потребно без проблема се добију сви потребни папири а у супротном људи се намуче.
Тренунтно најлакше одлазе Медициниски радници и возачи, Жика може да потврди. То је управо та селекција коју Дракче помиње.
Што се тиче броја миграната слажем се да је тренутно мали и да се драми без потребе зарад неких политичких поена. То не значи да ће остати мали. Ако западне државе "заврну славину", део тих миграната ће пре остати овде него вратити се у њихову беду, већу од наше. То не значи да бес треба искаљивати на овим недужним избеглицама. Природни закон каже да ако неко напусти плодно тле неко други ће га пре или касније населити, и ту је цео узрок проблема. Дакле уместно шиканирања миграната решење треба тражти у стимулисању опстанка нашег народа на овом тлу, а што се тиче тога ситуација је већ алармантна.
 
https://www.danas.rs/drustvo/tuzilastvo ... jucni-deo/

Međutim, nakon izvršenog uvida u dostavljeni disk utvrđeno je da „na snimku panoramske kamere koja snima sa naplatne stanice Doljevac u pravcu ka Nišu nedostaje deo snimka za period od 8.30 do 8.32 časova“, a „događaj od značaja za vođenje postupka zabeležen je baš u tom periodu“.

...

Zamenica tužioca kaže da je i preduzeće „Teliks“, koje je nadležno za održavanje video nadzora, navelo razloge koji bi mogli uticati na nepostojanje dela video zapisa.

„U dopisu ’Teliksa’ navedeno je da nepostojanje snimka na bilo kojoj od kamera može da se javi iz više razloga i to – s obzirom na to da je prema zahtevu JP Putevi Srbije uključeno snimanje po detekciji pokreta, kamera nije detektovala vozilo usled loše vidljivosti uzrokovane maglom i eventualno velikom brzinom vozila; da hard disk nije u potpunosti ispravan – ima loše sektore i samim tim preskače snimke; da digitalni video rekorder nije izvršio snimanje iz nepoznatog razloga, usled nekog trenutnog tehničkog problema, izgubljena konekcija na relaciji kamera – digitalni video rekorder ili na relaciji digitalni video – rekorder hard disk“, objasnila je Kocić.

Preduzeće „Teliks“ navelo je i da je moguće ispitati ispravnost hard diska pomoću određenih softvera, ali i da je „u slučaju testiranja hard diska mogući je gubitak video zapisa sa istog“. Iz preduzeća „Teliks“ naknadno je Tužilaštvu u Nišu stiglo i obaveštenje da je izvršen pregled hard diska i da nisu nađena nikakva oštećenja podataka, a da su prekidi u snimanju video rekordera normalna stvar jer mu je uključena opcija detektora pokreta.
 
2093487_monika-foto-fb_ff.jpg



Ko je ukinuo doživotnu robiju ili smrtnu kaznu ? Dokle deca, nevini ljudi da stradaju od patoloških ludaka ?

https://www.kurir.rs/crna-hronika/33821 ... ice-monike


POLICIJA TRAGA ZA MALČANSKIM BERBERINOM! Ako vidite ovog čoveka, zovite 192! TRAŽI SE ZBOG OTMICE MALE MONIKE


Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova intenzivno tragaju za muškarcem sa fotografije zbog sumnje da je na teritoriji Niša izvršio krivično delo otmica.

On je poslednji put viđen u okolini Knjaževca.

Policija poziva građane koji prepoznaju muškarca sa fotografije, a imaju bilo kakve informacije o njegovom kretanju ili koje bi bile od pomoći da se jave na brojeve telefona 192 i 018/522-982.

Nezvanično, u pitanje je Ninoslav Jovanović, poznatiji kao "Malčanski berberin" a traži se u vezi sa slučajem nestanka Monike Karimanović.
Ninoslav Jovanović, poznat je javnosti po tome što je godine proveo u zatvoru zbog silovanja dece, koju je, pre nego što bi počinio zlodelo, šišao.

On je objasnio tada da ga šišanje seksualno uzbuđuje.

Jovanović je 2006. godine osuđen na 15 godina zatvora jer je jednu dvanaestogodišnjakinju iz Niša silovao, a drugu iz Gornje Vrežine pokušao da siluje, prethodno im ošišavši kosu makazama.

Iz zatvora je izašao u početkom januara prošle godine, posle izdržanih 12 godina nakon što mu je Vrhovni sud smanjio kaznu.

Veštaci su ranije utvrdili da nije oboleo duševno ali da ima psihopatsku strukturu ličnosti te da postoji velika verovatnoća da će delo da ponovi čim se bude našao na slobodi.
Monike Karimanović (12) iz Suvog Dola kod Niša nema već šest dana, a u potragu se uključilo 200 pripadnika MUP-a, uključujući i Žandarmeriju.
 
Deset dana i noći veliki broj policajaca u potrazi za devojčicom i nađu je meštani. Sedamnaest dana i noći potrage za Malčanskim berberinom, hiljade policajaca u poteri a nađen na groblju u svom selu.

Ali, zato, ko god da je pretio Vučiću, uVate ga za pola sata.
 
Poredis babe i zabe. A potpuno je logicno to sto si napisao. Lakse naci ip adresu i njenu lokaciju nego osobu ukopanu tamo negde...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696146#p696146:3fjmfg41 je napisao(la):
Žika » Pon Jan 06, 2020 9:45 pm[/url]":3fjmfg41]A taj član na 200 m od kuće.


file.php
Ok i sta je bilo dalje? Da li je iskljucen ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695820#p695820:3pq23l0t je napisao(la):
Žika » Нед Јан 05, 2020 10:18 pm[/url]":3pq23l0t]Deset dana i noći veliki broj policajaca u potrazi za devojčicom i nađu je meštani. Sedamnaest dana i noći potrage za Malčanskim berberinom, hiljade policajaca u poteri a nađen na groblju u svom selu.

Ali, zato, ko god da je pretio Vučiću, uVate ga za pola sata.

Зато што је нажалост полиција толико деградирана оперативно, ради се само на шминкању и новим аутомобилима и личној промоцији министра и његових сарадника.
 
Овај је гори од Малчанског берберина, а пуштен је из затвора.
ŽIGOSAO ME JE, KRVNIČKI MUČIO I PREBIJAO DO KRVI: Marija je ispričala sve o užasu, A NJEN MUŽ JE SAD NA SLOBODI!

Ovaj slučaj dospeo je do javnosti kada se medijima obratila upravo žrtva - Marija Ferizović. Ona je tada ispričala detalje zlostavljanja koje je trpela

Nakon odsluženja kazne zatvora, Ahmet Marinković, nasilnik koji je pravosnažno osuđen na tri godine i tri meseca jer je brutalno tukao svoju nevenčanu suprugu Mariju Ferizović, pušten je na slobodu, prenose beogradski mediji.

On je osuđen jer je u Kaluđerici u septembru 2016. godine brutalno pretukao svoju ženu. On ju je tukao, maltretirao, žigosao, sekao joj kosu i trepavice makazama i žiletom, i to pred njihovim maloletnim sinom. Čak joj je i pretio da će joj makazama probušiti oko.

Ovaj slučaj dospeo je do javnosti kada se medijima obratila upravo žrtva - Marija Ferizović. Ona je tada ispričala detalje zlostavljanja koje je trpela.

Zversko mučenje je, kako je tada ispričala, trajalo dva dana.

- Teško mi je da pričam o tome. Bilo je povređivanja šipkom od usisivača, drvenom letvom, makazama, klještima za lim, imam opekotine, imam dva preloma – vilice i nosa – navela je ona za Pink.rs.

Mučenje je, kako je rekla Ferizović, trajalo od 25. septembra 2016, a nakon fizičkog usledilo je psihičko maltretiranje, ponižavanje i vređanje.

- Obrijao mi je kosu i obrve, i trepavice mi je isekao. Najviše me bole povrede na licu i vratu, koji mi je modar. Ne mogu da jedem i jedva pričam – kroz suze se prisećala zlostavljanja koje je doživela.

Mislila je da će je ubiti, a u jednom trenutku je i pretio da će tako biti.

- Mislila sam da mogu i ovo da mu oprostim, da će to proći. Ali kada je nastavio da preti, nisam mogla. Jedva sam skupila hrabrost da pozovem policiju – navela je Ferizović.

Dok je muž tukao i maltretirao deca su bila u kući

Deca su bila u drugoj prostoriji, ali bilo je momenata kada su prišli da vide šta se dešavao, a onih bi ih opet oterao - ispričala je Ferizović.

- Bilo je strašno, deca su došla da me pitaju mama gde ti je kosa, šta ti je to, jel te boli - kroz suze je tada pričala ona.

Muž ju je i ranije maltertirao

- Bilo je tu modrica. Mislila sam da prećutim to, da izdržim zbog svoje dece, da budem majka. Trudila sam se – kazala je Ferizović.

Ona se nikome nije poverila, a sa familijom su, kako je tada rekla, slabo bili u kontaktu.

– Trudila sam se da prikrijem to, govorila sam svima da je naš brak super – dodala je ona.
https://www.espreso.rs/vesti/hronik...cala-sve-o-uzasu-a-njen-muz-je-sad-na-slobodi
 
Jeste crna strana ali mislim da nema potrebe da ovu temu pretvaramo u crnu hroniku.
 
Vrh