Šta je novo?

Pijace

Палилуска пијаца - најмодернија пијаца на Балкану! Штета је само што и камиони нису најмодернији, па су виши кojи дециметар да би ушли на паркинг СУПЕРПИЈАЦЕ, те су принуђени да се паркирају на тротоару испред, блокирају "булеваре" Мајора Илића, Добре Митровића и Илије Гарашанина који је омеђују и онда ту (без гужве коју би могли да направе у неким мањим и централнијим улицама) сачекају док се полако унесе све што треба у пијачне објекте док аутобуси 65 и 77 без проблема пролазе туда.Pogledajte prilog 1
 
Da to je stvarno debilno, neverovatno da se o ovome nije uopšte razmišljalo, ti prosto okolo nemaš prostora ni za običan kombi da se parkira a da ne zablokira ceo trotoar, morao je da se napravi odgovarajući ulaz makar za ove manje dostavne kamione. Jbt ja koji sam laik bih sigurno to uzeo u obzir a ne školovani arhitekta, pa to je osnovna stvar kad se radi o bilo kom većem prodajnom objektu da imaš dobar prilaz za dostavna vozila, pritom ovde imaju otvoren prilaz objektu sa čak tri ulice i to je moglo lako da se reši.

Takođe nisam obraćao pažnju jesu li napravili rampe za invalide na ulazima, posebno na ovom gornjem gde su stepenice, valjda ima i neki lift od parkinga do gornjih nivoa.

Sviđa mi se ovaj znak na ulazima:
bgd-pali-jelena%20dincic%20%20(2).jpg

Slika preuzeta sa sajta Novosti
 
Šta oni su "omašili" visinu ulaza za dostavu robe?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ili su debili zato što su omašili visinu, ili su debili zato što su planirali da dostavna vozila dostavljaju robu sa ulice.
U svakom slučaju mega debilizam.
 
Ja i dalje ne verujem da nije predviđeno mesto za dostavu. Takođe se nadam da će vrlo strogo kažnjavati svako zaustavljanje oko pijace jer je i bez debila sa 4 migavca tu haos u najavi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693698#p693698:3m9ij5bi je napisao(la):
And7rey » 29 Dec 2019 11:14[/url]":3m9ij5bi]Ili su debili zato što su omašili visinu, ili su debili zato što su planirali da dostavna vozila dostavljaju robu sa ulice.
U svakom slučaju mega debilizam.

Ако је дебилизам, зна се шта следује
 
Može neko da mi objasni logiku otvaranja maxija u pijaci gde će se prodavati ista hrana samo lošijeg kvaliteta, pekara, suši pa čak i je*eni kiosk. Samo još fali da starbaks otvori novu radnju ovde.
Kako maxi dostavlja robu u tc/pijacu?
 
Koliko znam kamionima i kombiji vozilima je zabranjen ulazak u garaze po pp propisima. To bi sad direktor da je tu bolje pojasnio. Uglavnom u svaku javnu garazu je zabranjen ulazak visih kombija i kamiona. Moguce da je to razlog.
 
Ljudi koliko je logično da dostava ide kroz garažu koju koriste i posetioci. Sigurno postoji mesto i vreme kada se roba dostavlja u pijacu.

Naravno, uvek se ostavlja mogućnost da su debili projektovali i to nisu predvideli, ali mislim da je to prosto nemoguće u ovoj situaciji. Pa u pitanju su kamioni sa prikolicom koji su visoki barem 3m, zar ne?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693748#p693748:3gg9n8lv je napisao(la):
And7rey » Sun Dec 29, 2019 4:07 pm[/url]":3gg9n8lv]Može neko da mi objasni logiku otvaranja maxija u pijaci gde će se prodavati ista hrana samo lošijeg kvaliteta, pekara, suši pa čak i je*eni kiosk. Samo još fali da starbaks otvori novu radnju ovde.
Kako maxi dostavlja robu u tc/pijacu?
nije starbaks, ali je Kafeterija tu :lol:
 
astrodule":337hsom2 je napisao(la):
Ljudi koliko je logično da dostava ide kroz garažu koju koriste i posetioci. Sigurno postoji mesto i vreme kada se roba dostavlja u pijacu.

Naravno, uvek se ostavlja mogućnost da su debili projektovali i to nisu predvideli, ali mislim da je to prosto nemoguće u ovoj situaciji. Pa u pitanju su kamioni sa prikolicom koji su visoki barem 3m, zar ne?
Ali nije ni normalno da oni parkiraju tu sa "sva 4 migavca".?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Na Zelenjaku valjda imaju pristup kroz podzemnu garažu, ali odvojeno od komercijalnih korisnika.
 
And7rey":17a3gqdq je napisao(la):
Može neko da mi objasni logiku otvaranja maxija u pijaci?

Obično ljudi imaju potrebu da kupe još nešto, osim "pijačnih" stari. Drugo, dolaziće ljudi u Maxi, bez obzira na pijacu.

Ne znam za tebe, ali ja idem i na pijacu i u prodavnicu, bolje je ako je na jednom mestu, a tek ako postoji i garaža/parking.

Obično na pijacama, ili u bližoj okolini, postoje razne radnje, negde manje, negde veće.

Meni odgovara, ionako redovno dolazim u mesaru prekoputa, sada postoji parking, pijaca, prodavnica...


T-T
 
Nije neubičajeno da se u okviru pijace nalazi Maksi. Tako je i na pomenutom Zelenjaku gde valja proveriti bočni ulaz da li dozvoljava ulaz većih dostavnih vozila pošto je zadnji visine 2m verovatno samo kao standardni parking.
 
Vest iz "Politike" o otvaranju renoviranog Zelenjaka 2007.

Ovo je prva gradska tržnica koja ima i podzemnu etažu sa magacinima, prostranim lokalima, javnim toaletima i smećarom. Roba će, rano ujutru, pomoću dva teretna lifta biti prebacivana na gornji prodajni plato. Garaža sa 125 parking mesta trenutno je isključivo u funkciji snabdevanja pijace, a za dva meseca Beograđani će ovaj prostor moći da koriste za parkiranje automobila.

Dakle, ima pristup iz "podzemlja" :)
 
Pa napisali su garaža u funkciji snabdevanja a videli smo da kamioni i kombiji tu ne mogu da uđu, pritom šta uopšte znači prva dva meseca u funkciji snabdevanja, zar ne bi trebalo da bude u punoj funkciji ceo objekat od ponedeljka, takođe teretni lift opet ne znači da je rešen problem prilaza za dostavna vozila, verovatno će da parkiraju ispred garaže/ulaza kombije/kamione na trotoarima o odatle da ubacuju unutra do liftova ako treba na viši nivo.
 
To je za Zeleni venac :D Citirao sam vest iz 2007. kad je pijaca renovirana, tj. kad je izgrađena nova na mestu stare. Za Palilulsku nemam pojma, nigde nisam našao da pominju kako je rešeno snabdevanje.
 
Moram da se ispravim jer nisam video da onom ulazu gde ne mogu kamioni da uđu piše "osim za zakupce".

Znači može samo pikapovima i nekim manjim kombijima?!

U neku ruku je OK da se zabrani kamionima da ulaze u centar, ali Maksi se snadbeva kamionima, a vidimo i kamione na slici koji će dakle da prave zauzeće svaki dan.

Koje je rešenje?
 
astrodule":xg5y8itc je napisao(la):
Moram da se ispravim jer nisam video da onom ulazu gde ne mogu kamioni da uđu piše "osim za zakupce".

Znači može samo pikapovima i nekim manjim kombijima?!

U neku ruku je OK da se zabrani kamionima da ulaze u centar, ali Maksi se snadbeva kamionima, a vidimo i kamione na slici koji će dakle da prave zauzeće svaki dan.

Koje je rešenje?
Rešenje je, ako nema ulaska kamionom u parking/garažu da se odvoji prostor/plac na koji bi mogli samo kamioni za snabdevanje da ulaze.
Shvatam da je tamo sve stisnuto, ali ovo zauzimanje saobraćajnica nije dobro rešenje...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh