Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 37,1%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 61 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,3%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 162 34,0%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 28 5,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 19 4,0%

  • Ukupno glasača
    477
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692512#p692512:2j9ibinq je napisao(la):
dragan » 25 Dec 2019 06:28 pm[/url]":2j9ibinq]Montaža mosta.
file.php

I ovo misle da mogu da montiraju na drugoj lokaciji 1:1, teska posla.
Nije most samo ovaj jedan luk.
 
Ja sam uveren da će to premeštanje ili potrajati baš dugo ili će odustati kada budu krenuli jer nije to drug Živorad pa da ga uzmeš i premestiš već tu ima baš dosta posla, naročito pripreme, a sa obzirom da ovi ne umeju ni da asfaltiraju ulicu kako treba...
 
Gde ti daleko ode. Pa oni ni podlogu za najobičnije kocke ne umeju da odrade kako treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692409#p692409:1ij92pll je napisao(la):
marrecar » Sre Dec 25, 2019 2:00 pm[/url]":1ij92pll]Meni je novi most interesantan, mada vidim da je neki koncenzus da je ružan, ali dobro. Ali se ne bih složio sa time da taj niz mostova na Savi, zajedno sa novim, će biti skladniji, jer su svi potpuno različiti, svi različite boje, različitog izgleda. Nema tu nikakvog sklada. Dok npr Gazela, Most Miladina Zarića i Brankov most se barem nekako uklapaju, skladniji su.

U Budimpesti takodje ima razlicitih mostova.
 
Да, чак и овај на ренерима јер својебразан, друге форме и боје тако да ништа се тиме не добија. Не видим проблем у томе. Али видим проблем да се овај мост размонтира па тек онда крене у градњу новог.

Овај мост треба да остане где јесте, а поред њега може близанац, може овај са рендера, све једно је.
 
Ne kažem da mi djeluje da će biti skladnije sa novim mostom zato što su istog stila, već mi djeluje da će se (iako različiti) bolje slagati.

Stari most kao najljepši, nekako kao da ima “odgovornost” da izvuče estetiku beogradskih mostova, ali po meni nema taj kapacitet. Predloženi novi most, na osnovu rendera, ostavlja dosta ljepši utisak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692763#p692763:1x4fz84t je napisao(la):
Прле » Čet Dec 26, 2019 1:42 pm[/url]":1x4fz84t]Да, чак и овај на ренерима јер својебразан, друге форме и боје тако да ништа се тиме не добија. Не видим проблем у томе. Али видим проблем да се овај мост размонтира па тек онда крене у градњу новог.

Овај мост треба да остане где јесте, а поред њега може близанац, може овај са рендера, све једно је.
U pravu si, ali odluke su vec donete!
 
Nije jos nista zapecaceno, sve dok most jos stoji netaknut.
 
Skoro da jeste.

Jedini način da stari most ostane je da se na obali ostavi mesto pored njega za novi, i da postoji dovoljno širok prolaz za visoku zemljanu ili betonsku rampu i novi bulevar do obližnje kružne raskrsnice koja vodi ka tunelu. A pored njega je već iskopana ogromna rupa i postavljen deo šipova za vrlo dugačku W zgradu ("Metropolitan"). I odavno je počela prodaja. A sa druge strane mosta je već izgrađena nova zgrada. Što znači da sve to još samo teorijski može da se uradi ako ODMAH prestanu sa radovima i vrate pare onima koju su uplatili. Pa je i tu u pitanju vremenski prozor samo do prvih toplih dana kad radovi mogu biti nastavljeni.

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692784#p692784:1i5rba6o je napisao(la):
Drakche » 26 Dec 2019 02:21 pm[/url]":1i5rba6o]Nije jos nista zapecaceno, sve dok most jos stoji netaknut.
Reče Glavni urbanista da će neki tim saopštiti do Nove godine
šta je definitivno odlučeno o sudbini ovog mosta, pa da vidimo.
 
.. da će odlučiti šta sa njim pošto bude demontiran, a ne da li će se uklanjati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692800#p692800:2yyfu5w5 je napisao(la):
Zuma » Thu Dec 26, 2019 3:25 pm[/url]":2yyfu5w5]Skoro da jeste.

Jedini način da stari most ostane je da se na obali ostavi mesto pored njega za novi, i da postoji dovoljno širok prolaz za visoku zemljanu ili betonsku rampu i novi bulevar do obližnje kružne raskrsnice koja vodi ka tunelu. A pored njega je već iskopana ogromna rupa i postavljen deo šipova za vrlo dugačku W zgradu ("Metropolitan"). I odavno je počela prodaja. A sa druge strane mosta je već izgrađena nova zgrada. Što znači da sve to još samo teorijski može da se uradi ako ODMAH prestanu sa radovima i vrate pare onima koju su uplatili. Pa je i tu u pitanju vremenski prozor samo do prvih toplih dana kad radovi mogu biti nastavljeni.
BnV se reklamira kao vrhunac luksuza, a dve zgrade su uglavljene pored samog mosta. Ne znam na koju foru je to luksuzno.
 
Стари савски мост, који је, уз мост Лудендорф на Рајни, остао једини велики мост у Европи који Немци у повлачењу нису успели да сруше. Мост Лудендорф се, међутим, због тешких оштећења, срушио десетак дана након што га је савезничка војска заузела. Самим тим, Стари савски мост је једини велики европски мост који је избегао рушење приликом немачког повлачења, а да о томе на њему не постоји ни спомен-плоча. Поређења ради, остаци моста Лудендорф претворени су у музеј.
извор:википедија
 
Cekajte, njihov plan je da prvo uklone stari most pa krenu gradnju novog na istom mestu koja ce trajati minimum 2 godine?! Katastrofa u najavi
 
Izgleda da si baš dugo povređen kada si to tek sada saznao :) Kad ćeš na NBA parket da vidimo da li vrediš toliko koliko se priča ?

Da, genijalci nas ostavljaju bez mosta minimum 2 godine.
 
Odakle im uopšte ideja da ovaj most stave u park na ušću, gde su to videli? Zar zbog nekoliko kafana koje planiraju ispod njega treba da uništimo park? Neverovatno.

Ne bih voleo da to postane još jedno kapitalno delo našeg omiljenog večitog zamenika: Na travi ćuprija.
 
Problem je naravno što bi novi most postavljen pored i uzvodno od starog drastično degradirao vrednost dva bloka Beograda na vodi. Mi bi imali koristi, jer bi sa manje utrošenih para završili sa dva mosta umesto sa jednim, i to za manje vremena, ali bi strani partner imao štetu. Dakle imali bi istovremeno čak TRI koristi: ušteđeno vreme, ušteđen novac i trajno veću vrednost konačnog "proizvoda" (dva mosta umesto jednog). Pa je ova anketa i opšte budalašenje po medijima koja je opcija tobože najbolja, jedna od daleko najglupljih situacija u kojoj smo se u poslednje vreme našli, a konkurencija je velika. Međutim u takmičenju da li makar pokušati dogovor ili čak oštetiti "stranog partnera", ko go da je on ustvari, ili Srbiju kao ugovornu stranu, odgovor vlasti očigledan. Tako da je trenutno najgore što je gradnja uzvodne zgrade pored mosta već počela, pa vreme za ispravke ubrzano teži nuli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694091#p694091:15dvgm2w je napisao(la):
Bukira » Pon Dec 30, 2019 7:13 pm[/url]":15dvgm2w]Odakle im uopšte ideja da ovaj most stave u park na ušću, gde su to videli? Zar zbog nekoliko kafana koje planiraju ispod njega treba da uništimo park? Neverovatno.

Ne bih voleo da to postane još jedno kapitalno delo našeg omiljenog večitog zamenika: Na travi ćuprija.
file.php

Ma kapiram postavljanje na usce im je samo izgovor a kad dodje vreme za to reci ce da je tesko izvodljivo i skupo za budzet, narodu ce laknuti, a most ce istopiti ili sta se vec radi sa mostovima
 
Mislim da je ovo dobra razmera kako bi most izgledao u parku. U GE nisam menjao visinu i ugao, već sam samo rotirao pogled na most i na park.

Iskreno sam mislio da je manji, ali ovaj most će "pojesti" Muzej

Pogledajte prilog 1

Opet ću izraziti nadu da će se most raspasti prilikom demontaže i da će se zaključiti da nimalo nije isplativo premeštanje, ali onda postoji bojazan da će bez obzira na to, postaviti kafiće u park što je osnovna ideja (most je samo maska)
 
Pa dobro Astrodule što samo glavni raspon, fino lepo CEO most a ispod da iskopamo rupu i napunimo je vodom tj napravimo jezero. Poželjno je da rupu/jezero snabdevamo vodom iz fabrike vode u Makišu :)

Idiocracy :bash:
 
Vrh