Šta je novo?

Pošta Srbije

Delotvorna je protiv korisnika. Ali nema veze sve je manje poslova u kojima imate monopol pa ćete tu drskost platiti i ti i tvoja nespretno koleginica koja se našla da mi filozofira i dere se na mene jer nije razumela šta znači ' došao sam da preuzmem neisporucenu PE posiljku'.
 
Тако је, све ти је већи избор других курирских служби. Акс, бекс, ројал и остали ће те оберучке прихватити, а нама бити задовољство да више немамо посла са тобом :D

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Baš će se ljudi usrećiti sa tim kurirskim službama :mrgreen:. Kako se koja obustava završi, nama se poveća broj pošiljaka u odnosu na vreme pre nje :lol:. Sećam se priča kurira kada se završio protest sada u martu, a i ranije u novembru 2017. godine, ljudi su ih maltene ljubili kada su se vratili na teren :laugh:.

Novi direktor GPC-a je završio defektološki fakultet i ranije nije radio u Pošti.

Eto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692074#p692074:277pr8bh je napisao(la):
Somi303 » 24 Dec 2019 01:06 pm[/url]":277pr8bh]Тако је, све ти је већи избор других курирских служби. Акс, бекс, ројал и остали ће те оберучке прихватити, а нама бити задовољство да више немамо посла са тобом :D

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Vi ste uvek u pravu, čak i kada se uplate ne proknjize nego pare nestanu. Meni se nije desilo ali kojima više puta i to sa štampanim računima gde je isključen rizik od greške u upisu.

Zakon o štrajku propisuje kako se štrajkuje. I onda svi budemo pripremljeni i informisani. Ovo ovako je bahatost i bezobrazluk kojim se ništa dobro ne postiže .


@jelenabg - sluzbenici koja mi je filozofirala i napala me jer je sama popunila pogrešni dokument sam pripretio internom kontrolom jer je njeno tu da radi a ne soli pamet ljudima (kad već neće da propisno štrajkuje i udalji se sa šaltera). I meni je ovde tvoj kolega Šomi uputio teške reči ali ste tu solidarni oboje pa njega ne pominjem. Da li ćete biti tako solidarni i kad vas ispale za obećano (a sve mi izgleda da hoće)
 
Ne izmisljaj gluposti, receno ti je, imas aks, bex, city, pa kad budes isao u Surcin po svoju posiljku onda ces se opet vracati u Postu.
 
Loyola aj se smiri malo bar tebi se nisam obratio i ne znam što si se toliko osetio prozvanim.
 
Zasto sto nemas grama empatije za ljude, takvi kao ti likovi drze ovakvu vlast i stanje. Cuj, ako oce da strajkuju zna se kako se strajkuje po zakonu, najavi se ranije, pa strajk upozorenja, a u medjuvremenu pajser brigada poseti vodje strajka pod uslovom da uopste vodje sindiata oce da organizuju strajk. A poznato je da su sindikalne vodje u Srbiji raspolozene za prava radnika sa platama od par stotina hilajda.

Dramis tu za paket sto ti nije stigao, pises da je to kradja, cuj kradja?!? Ako ti se ne svidja salji privatnim kuririma pa ces videti kakvo ces imati iskustvo, a ne to sto si platio 150 dinara paket da ocekujes da ce neko licno dronom da ti spusti u dvoriste. Zali se i dobices povracaj ako nije garantovan rok isporuke, a ne da se d**** na ljude koji se bore za svoju egzistenciju i poboljsanje bednih plata.
 
Da li ćete biti tako solidarni i kad vas ispale za obećano (a sve mi izgleda da hoće)

Ne znam što bi se ti zbog ovoga uzbuđivao. Koliko primećujem iz svog ovog pisanija, čak bi ti i pričinjavalo zadovoljstvo.

Elem, imaš dva izbora, a zanimljivo je da možeš da izabereš oba:

1. uputiš zvaničnu reklamaciju jer rok nije ispoštovan i dobiješ nadoknadu
2. ubuduće koristiš jednu od mnogobrojnih privatnih ekspres službi (inače, monopol i dalje imamo isključivo nad pismima do 50 grama, a možda se sada spustilo i na 20, ne mogu da se setim)
 
Štrajk u Pošti nije vodio nikakav sindikat. I za štrajk ti on nije ni neophodan. Ja možda nisam Majka Tereza ali tvoja cenzurisana opaska je krajnje primitivna, ako te je moj stav nečim dovoljno iznervirao da si morao da reaguješ mogao si i privatno. I ne dramom zbog paketa ni zbog odlaska nego što se na sve to službenica prodrala na mene jer kad sam rekao ' došao sam da preuzmem neisporucenu PE pošiljku' ona krenula u postupak misleći da sam ja pošiljalac a ne primalac, pritom me ne pitavši išta. Neisporucena pošiljka i vraćena pošiljka valjda nisu isto. I sve bi bilo u redu da su pošiljaocu rekli 'ocekivani rok isporuke je tri dana' ovako se obmanjuje narod jer paketi debelo kasne svuda. Sve se može lepo kazati i saopštiti.
 
PA nije vodio sindikat, zato i nije bio strajk nego obustava rada. Da bi strajk neko pokrenuo van sindikata potrebna je vecna zaposlenih, to je i vucko pisao na svom portalu. Znaci sindikat koji moze da ima 10 puta manje zaposlenih moze da organizuje strajk a jedna trcina zaposlenih ne moze. I ti pises zna se kako se vodi strajk.


Apsolutno nije primitivna, ako ti nemas empatije prema drugima, zasto bih ja tebi zeleo sve najbolje, nadji se u istoj situaciji pa ces shvatiti zasto ljudi strajkuju.
 
NE moras meni da se obracas, ovo je forum, nije licna prepiska tebe i jelene ili somija.
 
Samo da javim da je paket od 5kg koji je juče poslat iz Valjeva
putem Post Expres-a stigao jutros u moje selo na Fruškoj gori.
 
Velike i tihe smene u toku
prvi udarac gpc.... pitanje je koliko je opravdano a koliko je osveta.... :roll:
 
boca-ica":1gxbe6fe je napisao(la):
Velike i tihe smene u toku
prvi udarac gpc.... pitanje je koliko je opravdano a koliko je osveta.... :roll:
Nisam upućen u jvalitet smenjenih a ni postavljenih.
Ali pisao sam i ranije, ovi govnari na vlasti neće sebi dozvoliti još jedan ovakav "incident", oni su sebi kupili vreme da "promene krvnu sliku", da im se to ne dogodi pred izbore.
A da li će se dogoditi, videćemo...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Najveća žarišta protesta su bila u GPC Beograd, RJ Beogradski venac (tu je direktor dao ostavku) i RJ Novi Sad (pošte stale, kao i GPC NS koji pripada toj RJ). U ove tri RJ, u poslednja dva dana, postavljena su novi direktori/ke od kojih nijedno nije odranije zaposleno u Pošti i svi su SNS kadar. Svi smenjeni su radili u Pošti i pre nego što su postali direktori. Za ove iz Beograda znam da su prošli ceo sistem.
Svako može da donese sam zaključak.

Inače, radna grupa je nastavila rad. Sada sednicama prisustvuje i šef kabineta države koji, budimo realni, vodi priču (uz asistenciju ljudi iz nadleženih ministarstava, pre svega finansija). Sednicama prisustvuje i jedna bivša direktorka u Pošti koja poznaje sistem. Sastanku je, takođe, prisustvovao i novi član Nadzornog odbora (cenim da je i on SNS kadar) i pretpostavljam da je on sada nadležan da NO odrađuje svoj deo priče. Dogovoreni su naredni koraci, a to su promena programa poslovanja i kolektivnog ugovora kako bi se od januarske plate odradilo ono što je dogovoreno. Sledeći sastanak će biti posle Božića. Pretpostavljam da će se priča nastavljati u određenom smeru (videćemo koliko povoljnom po radnike, mada je jako bitno da bude povoljno i po preduzeće) dok god šef kabineta predsednika bude prisustvovao sednicama, jer on nije čovek koji sme sebi da dopusti da gubi vreme na neke prazne priče (a takvih je bilo mnogo posle prva četiri sastanka u aprilu).

Pošto ste verovatno doneli neki zaključak, da kažem i ja koju. SNS je odlučio da uzme Poštu pod svoje i cenim da je samo pitanje vremena kada će i generalni direktor postati njihov. Zna se ko je njihov čovek u Pošti (radi u njoj već 10-ak godina) i pretpostavljamo da će on doći na čelo preduzeća kada za to dođe vreme.
 
Nadam se da je i iz mojih ranijih postovima jasno da Vam zaista želim sve najbolje u vašoj borbi...
Naravno, biće teško, no šta je tu je...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Iako sam do sada iamo puno razumevanje za radnike Pošte, uspeli su da me ubede da nisam bio u pravu.

Početkom decembra sam naručio nekoliko knjiga iz inostranstva, poklone za Novu godinu. Desio se štrajk, OK, štrajk je prošao, ali mojih knjiga - nema.
Osim jedne - poštar je samo ubacio izveštaj o neuspeloj dostavi u sanduče, nije ni zvonio. Ja otrčao do pošte, baš one sa izveštaja, one u kojoj i inače uvek podišem pošiljke. Nakon čekanja u praznoj sali, posle kucanja, kašljanja, i konačno "da li radi neko ovde?!", pojavila se službenica koja je počela da me ubeđuje da iako na izveštaju piše ta pošta, iako ja tu uvek podižem pošiljke, da moja adresa nije u njihovom rejonu (?!)... to što poštar ubacuje izveštaje bez dolaska na vrata - ništa... "ne, vaša adresa je u drugoj pošti"..."pogledaću..." ode "iza", pa kao gleda, nema, nešto kao filozofira sa nekim šefčićem..."nema, žao mi je..." usporena kao i svaki radnik na državnom poslu ... "ček da vidim ovde" (gomila ispod šaltera).. "nema, eto, pogledala sam.... ček, kako ste rekli...?" i kao iskopa mi tu jednu od četiri. "Da li možete da proverite za ostale tri?" ... "Verujte, nema...".

Mogu da očekujem da će ih isporučiti - nikad. Pokloni nisu stigli na vreme, ja sam izgleda bacio pare.

"Hvala" radnicima Pošte što su mi na ovaj način uzvratili na podršci, strpljenju i razumevanju koje sam imao za njihove probleme.
 
U mojoj pošti (Pohorska) mi se dešava da ako istog dana (u vreme navedeno na papiriću) dođem po pošiljku koja nije uručena - ne mogu da je nađu i kažu da dođem sutra.
 
To je redovno. U istom danu je teško uhvatiti pošiljku, jer poštari nisu razdužili, tj nije razvrstano.

T-T
 
Na izveštaju uvek treba dobro pogledati šta piše. Ponekad se desi da se tog dana, kada uručenje nije uspelo, pošiljka nalazi u jednoj pošti, a već od sledećeg dana, pa u nerednih pet, bude na drugoj pošti. Ja sam imala takav slučaj sa mojom adresom. Štos je što nema svaka pošta poštare, već samo one velike. Pa kada on razduži pošiljku, razduži je u toj velikoj pošti, ali moja adresa zapravo pripada jednoj manjoj, pa ona sutradan dobija moju pošiljku i tu mogu da je preuzmem.
Problem je što su pošte zatrpane još od štrajka, a u decembru ima najviše posla, te se sve samo gomila. Plus standardan nedostatak zaposlenih. Nije se pošiljka izgubila, samo je negde zaturena.
 
Где могу да потражим око 5 пакета са Алија? Пробао сам у главној пошти у Раковици кажу да нема ништа.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nigde :mrgreen:. Ti paketi nemaju validan broj koji se može ispratiti (ima samo ona smejurija na njihovom sajtu). Ja moje nikada nisam tražila, samo ih dočekam u nekom trenutku (nikada ispod mesec dana, a ponekad čak prođu i dva meseca). Kod njih je problem što dugo putuju do Srbije, kod nas se brzo to rešava jer retko kada idu na carinu (sada malo sporije zbog velikog zaostatka, navale u decembru i manjka radne snage, naročito poštara). Ali, u suštini, problem je u dolasku do Srbije, ne znam zašto toliko kasne u odnosu na neke delove sveta (ljudi u komentarima pišu da im stiže za dve-tri nedelje).
 
Mislim da nisu u pravu, u istom trenutku nakon što se dobije potvrda od ali-ja da je pošiljka otpremljena, postoji tracking num. koji je validan. Redovno ga koristim da vidim status pošiljke što za tranzit što za domaći saobraćaj.

Aliexpress menu: my orders -> tracking info -> tracking number
 
Vrh