Šta je novo?

Kupovina nameštaja (kreveti, trosedi, fotelje, stolice, stolovi...)

Djole Pevcanin

Advanced
Učlanjen(a)
16.11.2016.
Poruke
3.006
Pohvaljen
2.253
Треба ми кауч/кревет коме се само обара наслон позади као и наслони за руке а да је што повољнији. Мој другар има такав и одличан је. Потребан ми је јер бих заменио стари кревет а кауч немам.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da li tom kauču/ krevetu potrebna dvostruka namjena
Znaci da li će služiti primarno za sjedenje ili za ležanje
Zatim bitne su i dimenzije istog
Ne bi bilo lose da se ako će kao služiti za ležanje da se uzme neka prostirka ala Dormeo radi povećanja udobnosti
Ako pak možeš uzeti klasičan krevet i odgovarajući dušek bi bilo naj adekvatnije a da bi mogao da se koristi i za sjedanje uzmu se nasloni od sundjera posebno
 
Немам кауч у кући, спавам на извитопереном, грбавом и квргавом кревету коме су федери искочили буквално свугде који је стар преко 20 година. То је једини кревет који ми одговара. Треба ми нешто отприлике за 190цм висине јер сам висок нешто мало преко 180цм. Треба ми и за седење и за спавање.
 
Onda nemoj sa žičanim jezgrom jer će jako brzo da popusti od sedenja.
Najbolji su oni kojima se dušeci mogu vaditi (Simpo Fiona)
simpo-fiona-5425630594298-71784548240.jpg
i kad popucaju žicani dušeci ubaciš recimo Bonneli Prestige https://bonneli.rs/proizvod/prestige/
 
Не треба ми никакав душек, хоћу најнормалнији кауч са обарајућим наслоном.
 
Sa najnormalniim kaučom i sedenjem na njemu pokidaćeš federe. Drugo teško da će bilo koji krevet sa federima biti udoban za spavanje i sedenje kao dušeci od penastih materijala.
 
1.jpg

Na ovako nešto sam mislio
Imaš firme koje rade namještaj po mjeri tipa atlas
Imaju jedni mislim u kumanovskoj ulici ili narednoj poslije kumanovske doreks tako nešto se zovu ili ovi
https://idconcept.rs/
Vidi dimenzije koje ti odgovaraju pa vidi cijene obidji pogledaj mojne na brzinu da kupuješ ...
 
Овај са слике има фијоку, не одговара ми превиш је ниско.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poenta je da mozes naruciti dimenziju koja ti odgovara za tvoju visinu
 
Ваљда ме неће изаћи преко 40 сома кад будем куповао...
 
Pazi moj stolar je koleginic napravio bracni krevet 180x200 za 450€ mislim sa dusekom
Ti mozes da se ukloois u tu sumu 40 000 din ali prvo moras da osmislis i odlučis sta hoćeš...
 
Djole, pogledaj i http://www.arborlinenamestaj.com/namestaj.php. Pre skoro 20 godina smo mi kod njih uzimali neke stvari. Doduše, ne kauč. Pokazali su se izuzetno a za neku normalnu cenu. Mehanizmi i dalje rade, makazice kao nove. Na žalost, na sajtu ne stoje cene, ali znam da su ranije bili spremni i da prilagode dimenzije i izgled nekih modela, dakle, možes se dogovoriti... U "moje" vreme, salon im je bio na Dunav stanici, sad su u Cvijićevoj. Kada smo mi kupovali, bilo je potrebno da uključimo maštu. :D Oni dezeni koje su imali na eksponatima su znali da budu katastrofa, pa nemoj da se iznenadiš ako je i sad tako. Izbor materijala je bio sasvim zadovoljavajući još i tada, verujem da je i danas isto. Svaki naš komad nameštaja je težak kao tuč, mebl se i dalje drži odlično, jedino je sunđer malo propao, ali pričamo o 20-godišnjoj svakodnevnoj upotrebi.
 
Знам ја шта хоћу, то сам већ објаснио. Наслон се само обара позади, он стоји и има места и за наслањање и за опружање. Када се оборе и наслони за руке има места и за лежање попреко. То мени треба, а не неки кревет са извлачењем фијоке.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696070#p696070:2rxr3ikj je napisao(la):
Djole Pevcanin » Pon Jan 06, 2020 6:20 pm[/url]":2rxr3ikj]Не треба ми никакав душек, хоћу најнормалнији кауч са обарајућим наслоном.
Zapravo, ti želiš klasični kauč, kao što su se nekada proizvodili. Izvučeš sedeći deo i naslon ka sebi, naslon se obori i dobijaš skoro bračni krevet. Doduše, bočni delovi se ne obaraju, makar ne kod ležajeva kakve sam zamislila, ali to ti i nije potrebno obzirom da je širina odnosno dužina kauča taman za tvoju visinu. Ni palac ti neće štrčati.

Preporučujem da kupiš polovni preko oglasa, mebliraš, pritegneš federe ako je koji popustio i imaš novi krevet. Isto tako, možeš i bonče strane obložiti tankim sunđerom i istom mebl tkaninom. Uz to, kao zgodan detalj možeš napraviti okrugle jastuke koji stoje tik uz bočne strane i eto ti unikatnog kreveta.

Svojevremeno sam dva puta meblirala dvosed ali ne na razvlačenje, zatezala federe jer su mi majstori rekli da su federi zakon. Od alata je najvažniji el. pištolj. Sve te ne može koštati kao da kupiš novi kakve nisam ni videla u prodaji. Na kraju, čovek je najzadovoljniji kada je sam svoj majstor.
 
Опет не капираш, само наслон, седећи део се не извлачи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698666#p698666:3f63qv9s je napisao(la):
Djole Pevcanin » Uto Jan 14, 2020 5:36 pm[/url]":3f63qv9s]Опет не капираш, само наслон, седећи део се не извлачи.
:shock: Опет?! А а када те пре нисам капирала?
Сачувај Боже!
Него... немам намеру да полемишем око кауча, купи шта год хоћеш. Моја воља је била добра.
 
Da li neko ima preporuku za jeftin lazy bag? Treba mi za kancelariju
 
Juče sam bio u Ikei u nadi da ću naći neki kauč na razvlačenje koji može da se pretvori u ležaj od 160 cm širine.
E pa smorio sam se, svi su im ležajevi kad se otvore 140 cm, bedak!
 
Spatio naruci po mjeri u radi, vise firmi ima jedna dal u kumanovskoj ili kneginje zorke koji rade na sam konkretno uzimao od atlas uzice
 
U Emezeti može povoljno da se nabavi veoma lep i kvalitetan nameštaj..Imaju i onu opciju sa nameštajem koji je neznatno oštećen, a dobije se 50% jeftinije. Samo treba pratiti.
 
Mi smo pre jedno 5 godina, u sred neke finansijske krize, kupili kod Numanovica bas tako klasican kauc na razvlacenje. Grof se zove, a postoji i verzija sa stranicama (ali nisam sigurna za naziv). Zicana konstrukcija i drveni okvir. Nikad bolje utrosenih 30-ak hiljada dinara. Spavamo na njemu svaki dan i jos uvek nigde skripnuo nije. Hteli smo kasnije da ga zamenimo klasicnim krevetom, ali nam toliko odgovara da nismo.
 
Ljudi, potrebna mi je pomoc.
Hteli bismo da kupimo trpezarijski sto i stolice.
Na FB i Instagramu ima gomila stranica, uglavnom su svi iz Krusevca svi vrte istih 7-8 modela stolova i stolica.
Moje pitanje je, da li znate neku fabriku koja to pravi jer sumnjam da su ovi gorepomenuti samo preprodavci??

Hvala
 
Vrh