Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Ja mislim da je on hteo da pogura izgradnju Kliničkog centra i da je svesno pojeo go*no ulaskom u politiku. Čovek deluje kao da nije imao pojma šta političari rade i sada ćuti i trpi dok mu ne istekne mandat.
 
Bio je jutros licno u obilasku. Rezultat ove ujdurme je da ce dnevno 25-30 radnika poplocavati 200 kv metara. 30 radnika na kilometar ipo ulice??
Kladim se da u sve to ne ulazi sredjivanje detalja, ciscenje blata, peska, sljunka i svog djubreta koje ostavljaju za sobom. Sramota koliko je ulica prljava.
 
Da li je neko ko redovno prati forum razmišljao da napravi javno i trajno dostupan spisak/evidenciju svih većih rekonstrukcija u gradu, rokova i stvarnog trajanja? Greota je zaboraviti stvari kao što su 27. Marta, Karađorđeva, Ruzveltova... Za par godina ćemo se sećati samo da su rekonstrukcije trajale dugo, ali bez tačnih brojeva može biti relativizovano... Nešto kao strana projekti sa naslovne, samo sveobuhvatnije i ažurnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697540#p697540:2gj9v4oi je napisao(la):
kivalo » 11 Jan 2020 02:56 pm[/url]":2gj9v4oi]Da li je neko ko redovno prati forum razmišljao da napravi javno i trajno dostupan spisak/evidenciju svih većih rekonstrukcija u gradu, rokova i stvarnog trajanja? Greota je zaboraviti stvari kao što su 27. Marta, Karađorđeva, Ruzveltova... Za par godina ćemo se sećati samo da su rekonstrukcije trajale dugo, ali bez tačnih brojeva može biti relativizovano... Nešto kao strana projekti sa naslovne, samo sveobuhvatnije i ažurnije.

He he, možda bi Igor mogao tu malo da doprinese, da u naslov teme doda i datum kad je zvanično počela... :D
 
Gledao sam pre neki dan kako gradonačelnik pokušava da bude ljut u razgovoru sa izvođačima radova, ali mu nekako ne stoji. Njega uvek gurnu kada je neki veliki problem.
 
Prošetah danas od Ruzveltove do Starine Novaka. Većina trotoara je završena, samo fale ona uklapanja recimo oko semafora i pojedinih šahtova.

Ali kako je završeno !!! Ravne deonice su na prvi pogled "korektne" ali upušteni delovi na pešačkim prelazima su blagi užas, gotovo da ne postoje dve ploče koje su isto postavljene. Razmak negde 1cm, negde ga nema, nisu pod libelu, kao da su nabacane bez ikakve pripreme, na neke mozes da se podapneš koliko štrče. Isto važi i za ivičnjake, koji su na nekim mestima odokativno postavljeni. Kocke postavljene oko dva drveta su se već raspale....

Sveukupni doživljaj je da kada iz sveže popločanog trotoara Kraljice Marije pređete u Ruzveltovu, ona zapravo izgleda perfektno.
 
Slike su mi katastrofa.

Kocke oko drveta kod Poštanske Štedionice. Savršeno ukrivo izlivena ploča šahte i ogromna količina ulja kojom je zaprljana cela deonica od Ruzveltove do Starine novaka
f16aae3cc0d4d15031e547b9d7e6e2f1.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
35791853becab69ff90f24a6b7cc8a36.jpg
24dc571f146895488deb672f2548b5eb.jpg

1ff144734050e6ae3c846579db6c22b5.jpg
 
Slepci. Na takva mesta koja su izložena stalnim udarima i okrznućima ne idu kockice već betonski blokovi i ivičnjaci iz većih komada.

Al dobro, bez brige. Sa' će nadzorni organ™ to da sredi. Evo, sve trči... :mrgreen:
 
Ovo je detalj koji savrseno oslikava ovu visemecnu katastrofu. Eto objasnjenja za sav dilentatizam oko organizacije, uzasnog kvaliteta radova i nepostovanje rokova. Ceo projekat deluje kao da su dali nekome da se uci. Za ovo rasulo su odgovorni apsolutno svi, od vrha gradske vlasti do samih radnika.
5bc4e899f3b1d6ee81f6bbbd04248d18.jpg


Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Da izbor kamena mi je definitivno promašaj, isto na kao Trgu pošto je svetliji kamen i ovde je dobar deo ploča već toliko isprljan da mislim da to neće moći da se ispere, primetio sam da je na više ploča izgrebana površina, verovatno od mašina i svega što prevlače radnici a neke su i popucale. Kad hodate baš se oseća koliko je sve neravno postavljeno, pretpostavljam da će naknadno da ih nabijaju (ili kakav je već izraz) sa onom mašinom pa da se to izjednači ili je ovo sve?
 
Resetka u Kraljice Marije.

Cini mi se da su ubrzali radove na poplocavanju u Dz.Vasingtona. U 27. I KraljiceMarije gotovo da nisam video radnike
1cba7972133037a3c5a8b83a3a48562d.jpg
9ad1bb1bef70d106ad9c51363470a94e.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
77e69ebfb3c80a8c3e08cc14150245f4.jpg
 
Ovo kako sada izgleda, s ovim flekama od ulja, šahtovima "u šreh", ovom katastrofom od urušene podrumske rešetke zgrade je čisti užas.
Ovi kada završe sa svojim "rekonstrukcijama" Beograd će biti rasturen i finansijski opustošen.
 
Ove rešetke su još ranije bile katastrofa. Kad god sam prolazio izbegavao sam ih što više, nisam smeo da stavim nogu na njih jer sam imao osećaj da će propasti. Pretpostavljam da čekaju skroz nove rešetke, samo je sramota da nije ograđeno i označeno, da neko ne upadne.
 
Решетке би требало да су у надлежности зграда.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699505#p699505:1medkbvc je napisao(la):
miki_ns » Čet Jan 16, 2020 10:37 pm[/url]":1medkbvc]Ovo kako sada izgleda, s ovim flekama od ulja, šahtovima "u šreh", ovom katastrofom od urušene podrumske rešetke zgrade je čisti užas.
Ovi kada završe sa svojim "rekonstrukcijama" Beograd će biti rasturen i finansijski opustošen.

Da, ali narod uziva uz njih. Sve moze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699581#p699581:hwtbbjmg je napisao(la):
MC_ » Pet Jan 17, 2020 10:31 am[/url]":hwtbbjmg]
Da, ali narod uziva uz njih. Sve moze.
Evo, i ti isto uživaš:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697350#p697350:hwtbbjmg je napisao(la):
MC_ » Pet Jan 10, 2020 10:34 pm[/url]":hwtbbjmg]Upravo sam prosao tom ulicom. Sut, kamenje itd.
Moze im se.
Ljudi zadovoljno preskacu gomile peska.
I ti si očigledno zadovoljno preskakao gomile peska, jer si prolazio tu i nisi digao frku. Šta si ti uradio u odnosu na druge? Ništa, isto si samo hodao tuda kao i svi ostali i onda došao na forum da napišeš to što si napisao.

Mislim, ni ne očekujem da neka individua treba nešto da uradi, jer je gotovo nemoguće išta postići, što svi i znaju i strpljivo čekaju da se što pre završi rekonstrukcija. Znaju da će se svakako kad-tad završiti i tad će nastaviti normalno sa svojim životima, jer šta drugo preostaje? A i zašto se nervirati? Pa u životu ima mnogo gorih stvari od ovoga, a ovo je ipak privremeno i proći će.

Samo mi nisu jasni ljudi kao ti koji pišu o drugim ljudima i gledaju druge ljude, umesto da pođu od sebe. Znači ti očekuješ da vidiš nekog drugog na ulici kako će da bude nezadovoljan i da psuje ili šta već i onda će ti biti lakše? A pritom ti naravno nećeš da preduzmeš ništa da bi popravio stanje, već samo pišeš na forumu kako je strašno kako su ljudi apatični tj. ravnodušni, a ti si u stvari potpuno isto takav.
 
ja sam ulicu prosao vozilom.
Jos nisam imao cast da predjem peske.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699644#p699644:243auvkf je napisao(la):
zzz » Pet Jan 17, 2020 12:45 pm[/url]":243auvkf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699581#p699581:243auvkf je napisao(la):
MC_ » Pet Jan 17, 2020 10:31 am[/url]":243auvkf]
Da, ali narod uziva uz njih. Sve moze.

Samo mi nisu jasni ljudi kao ti koji pišu o drugim ljudima i gledaju druge ljude, umesto da pođu od sebe. Znači ti očekuješ da vidiš nekog drugog na ulici kako će da bude nezadovoljan i da psuje ili šta već i onda će ti biti lakše? A pritom ti naravno nećeš da preduzmeš ništa da bi popravio stanje, već samo pišeš na forumu kako je strašno kako su ljudi apatični tj. ravnodušni, a ti si u stvari potpuno isto takav.

Ja sam u godinama kada vise i nisam u stanju da nesto pokrenem.
Ocekujem da oni koji tamo zive budu vise nezadovoljni od mene koj ne zivim tamo.

Medjutim, pogledaj temu o trolejbusima. Postoji covek, sa ovog foruma, koji je pokrenuo nesto u realnom svetu.
PIsali smo na forumu o zagadjenu, vec danas su demonstracije protiv zagadjenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699658#p699658:yklukmy0 je napisao(la):
MC_ » Pet Jan 17, 2020 2:24 pm[/url]":yklukmy0]
Ja sam u godinama kada vise i nisam u stanju da nesto pokrenem.
Ocekujem da oni koji tamo zive budu vise nezadovoljni od mene koj ne zivim tamo.
Ako se ne varam, u tom delu grada je najviše stanovnika od 60+ godina, više nego u drugim delovima grada.
 
Zašto sad i asfalt?
9c9f453bdfcfaba73e14275414587a73.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699800#p699800:3str51i3 je napisao(la):
stex_pb » Fri Jan 17, 2020 10:23 pm[/url]":3str51i3]Zašto sad i asfalt?
9c9f453bdfcfaba73e14275414587a73.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
I bolje asfalt. Steta sto nisu i trotoare asfaltirali, nego su bacili tolike kvadrate granita kojim su mogli da poplicaju 3 trga Republike...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690751#p690751:13qxsko1 je napisao(la):
stf » Fri Dec 20, 2019 11:20 am[/url]":13qxsko1]Можда ће у зони пешачког подићи један слој асфалта као што је урађено на неколико места. Као широки "лежећи"
Neće.
 
Vrh