Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Пошто је за непрописно паркирање на јавним саобраћајним површианама у Београду надлежна и инспекција и милиција и саобраћајна полиција, свако ради по своме и по својим одукама. Комунални ред примењује инспекција и милиција а ЗОБС полиција и нешто милиција. Комунални полицајац би требало да поступа по одлуци о комуналној полицији (милицији) по члану 13
Комунални полицајац издаје прекршајни налог у складу са одредбама Закона о прекршајима.
Изузетно, када учинилац прекршаја није затечен на лицу места, комунални полицајац обавештава учиниоца прекршаја о констатованој повреди прописаног реда, правној квалификацији и законским последицама.


Мислим да они само усликају возило и када добију податке о власнику шаљу му налог на кућну адресу. Односно комбинују Одлуку о комуналном реду примењујући казнене мере по том члану 23 а поступају према Одлуци о комуналној полицији . А ако и залепе обавештење увек могу да кажу да се одлепило.
 
hobotnica":3ceyhlq2 je napisao(la):
Пошто је за непрописно паркирање на јавним саобраћајним површианама у Београду надлежна и инспекција и милиција и саобраћајна полиција, свако ради по своме и по својим одукама. Комунални ред примењује инспекција и милиција а ЗОБС полиција и нешто милиција. Комунални полицајац би требало да поступа по одлуци о комуналној полицији (милицији) по члану 13
Комунални полицајац издаје прекршајни налог у складу са одредбама Закона о прекршајима.
Изузетно, када учинилац прекршаја није затечен на лицу места, комунални полицајац обавештава учиниоца прекршаја о констатованој повреди прописаног реда, правној квалификацији и законским последицама.


Мислим да они само усликају возило и када добију податке о власнику шаљу му налог на кућну адресу. Односно комбинују Одлуку о комуналном реду примењујући казнене мере по том члану 23 а поступају према Одлуци о комуналној полицији . А ако и залепе обавештење увек могу да кажу да се одлепило.
Baš ću da vidim sutra u prekršajnom sudu. Nije problem da platim 5000x2 ali su trebali da me obaveste ovako ne bih ni znao da slučajno nisam pogledao online registar neplaćenih kazni. Zadnji put sam to gledao pre 3 godine kada sam i imao kaznu od saobraćajne policije. I stvarno plaćena i u registru je nestala. Sad me ovo iznenadu.

Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Jeste dve prijave za nepropisno parkiranje iz 2017 i 2018. Podneo zahtev za uvid u predmete.
Da li treba da dobijem slike?

Nije problem platiti obe samo da vidim slike, pošto obaveštenje nisam dobio.


Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Nažalost nisam, da jesam platio bih. Kod nas ovde u bloku u 45- tom, u Jurija Gagarina par puta sam video, dodju snime tabletom i bežanija. Nemaju vremena da napišu obaveštenje od silnog ispijanja kafa u kafiću pored pošte u bloku 45. Tu su redovni imaju i svoj separe kod akvarijuma od 08-10h.
Svako ko dođe u to vreme može da ih vidi. Sad ću i ja početi da ih slikam.


Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Nije mi jasno. Ako su te uslikali prvo šalju prekršajni nalog na kućnu adresu a ako ne pmatiš onda oni šalju nalog sudu i on te poziva. Ili možeš da ne platiš i sam tražiš sudsko odlučivanje. Morao si dobiti neko obaveštenje u sandučetu od pošte ako te nisu našli da imaš neku pošiljku. Kako odmah kod sudije za prekršaje.
 
Nije ni meni jasno, mozda postar nije ni donosio ako je licno urucenje. Zguzvao i bacio.

Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Ne može poštar da baci ako je lično uručenje. Prilikom preuzimanja moraš se potpisati, a pošta vodi 2 godine evidenciju o tome, a ima i sud svoju evidenciju...
 
Ne znam sta je u pitanju.

Послато са MIX помоћу Тапатока
 
Ne bih komentarisao mnogo njen izgled i način govora, ali takva osoba ne sme da se bavi ovako odgovornim poslom niti sme da ima ikakvu vlast. Ne smeš da izgubiš živce ili da isteruješ neku svoju pravdu.

Pa ni inteligencija joj nije jača strana sa obzirom da je znala da se snima i da je rekla da će da mu napakuje napad i ometanje.
 
Valjda je računala da će mu oduzeti telefon ili obrisati snimak. Kad smo kod toga, koja aplikacija odmah u real-time-u strimuje/čuva snimke na nekom cloud-u?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668395#p668395:3hmnla45 je napisao(la):
operic » Sre Okt 09, 2019 10:10 pm[/url]":3hmnla45]Valjda je računala da će mu oduzeti telefon ili obrisati snimak. Kad smo kod toga, koja aplikacija odmah u real-time-u strimuje/čuva snimke na nekom cloud-u?

Ova je jedna od popularinijih za koju sam cuo za real time strimovanje, dosta se koristi za strimovanje video igra al moze da posluzi i za ovakve slucajeve http://twitch.tv

Na zalost koristili su i za ovakav slucaj http://rs.n1info.com/Svet/a533244/Snima ... -Tvic.html
 
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... ovlascenja

POSLOVE komunalne milicije ubuduće će moći da obavljaju i komunalni milicionari bez službene uniforme, ali sa pisanim nalogom načelnika. Nalog mora da sadrži podatke o patroli, oblast kontrole, tačnu lokaciju i vreme odnosno početak i kraj planirane akcije. Ove izmene koje je predložio Sekretarijat za poslove komunalne milicije usvojili su gradski odbornici na nedavno održanoj sednici.

U slučaju da kontrolisani čovek zatraži nalog na uvid, pre toga mora komunalnom milicionaru da potpiše izjavu da je to tražio.

- Milicionari mogu da upozore građane, upute usmeno naređenje, provere identitet, zaustave i pregledaju vozilo, ali i privremeno ga oduzmu - navodi se u Odluci Komunalne milicije.

Kako oni misle da ja stanem nekom civilu koji hoće da me zaustavi dok sam u kolima? Naravno da neću jer stajem samo uniformisanoj osobi, a van vozila sam dužan da odgovaram samo osobi koja mi pokaže značku. Ja iz vozila u pokretu ne mogu da vidim da li neko u civilnoj odeći ima pravu značku ili nešto drugo.
 
Скупштина Града Београда на седници одржаној 12. но-
вембра 2019. године, на основу чл. 4. и 7. Закона о комунал-
ној милицији („Службени гласник РС”, број 49/19), члана
25. став 1. тачка 10. и члана 31. став 1. тачка 7. Статута града
Београда („Службени лист Града Београда”, бр. 39/08, 6/10 и
23/13, 17/16 – одлука УС и 60/19), донела је
ОДЛУКУ
О КОМУНАЛНОЈ МИЛИЦИЈИ

Међусобно обавештавање
Члан 20.
Комунална милиција и инспекцијске службе дужне су да
се међусобно обавештавају о свим уоченим појавама које су
од значаја за извршавање надлежности града.

Обавештавање из става 1. овог члана врши се у писаној
форми.
Изузетно од претходног става овог члана, у случају хит-
ности, међусобно обавештавање може се вршити телефо-
ном и непосредним усменим обраћањем.
Писмено обавештење, као и службена забелешка о усме-
ном обавештењу комуналне милиције, односно инспек-
цијске службе садржи потребне податке ради покретања
управног поступка, односно за издавање прекршајног нало-
га, подношење захтева за покретање прекршајног поступка,
подношење пријаве надлежном органу за учињено кривич-
но дело или привредни преступ.
Сва достављена обавештења се евидентирају.
За благовремено и потпуно обавештавање одговорни су
начелник комуналне милиције и лице
Ovo bukvalno znači da je komunalni policajac dužan da prijavljuje sve ono što mi besplatno prijavljujemo, zar ne? Znači, imamo pravo da kada vidimo komunalca da zatražimo da prijavi sve nepravilnosti koje vidi oko sebe, tj, na koje mu mi ukažemo, a to mogu biti i oštećenja na asfaltu, grafit na fasadi, nepropisno parkiranje, bačeni pikavac, papirić i slične nepravilnosti koje postoje na svakom metru ovog grada
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681311#p681311:3ti7uwo0 je napisao(la):
astrodule » 18 Nov 2019 10:29 pm[/url]":3ti7uwo0]http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:830842-Legitimisace-i-bez-uniforme-zaustavljati-vozila-i-oduzimati-ih-Komunalnim-policajcima-veca-ovlascenja

POSLOVE komunalne milicije ubuduće će moći da obavljaju i komunalni milicionari bez službene uniforme, ali sa pisanim nalogom načelnika. Nalog mora da sadrži podatke o patroli, oblast kontrole, tačnu lokaciju i vreme odnosno početak i kraj planirane akcije. Ove izmene koje je predložio Sekretarijat za poslove komunalne milicije usvojili su gradski odbornici na nedavno održanoj sednici.

U slučaju da kontrolisani čovek zatraži nalog na uvid, pre toga mora komunalnom milicionaru da potpiše izjavu da je to tražio.

- Milicionari mogu da upozore građane, upute usmeno naređenje, provere identitet, zaustave i pregledaju vozilo, ali i privremeno ga oduzmu - navodi se u Odluci Komunalne milicije.

Kako oni misle da ja stanem nekom civilu koji hoće da me zaustavi dok sam u kolima? Naravno da neću jer stajem samo uniformisanoj osobi, a van vozila sam dužan da odgovaram samo osobi koja mi pokaže značku. Ja iz vozila u pokretu ne mogu da vidim da li neko u civilnoj odeći ima pravu značku ili nešto drugo.


Bivši gradonačelnik, "onaj koji je za sve kriv" je svojevremeno zahtevao da beogradska policija operativno bude potčinjena Gradu.
Sada ćemo da imamo parapoliciju kojoj ovlašćenja policije dodeljuje Grad, i građani će na postupanje "milicajaca" moći da se žale - Gradu.

Ovde ne da "postoje mogućnosti" za zloupotrebe, ovo je smišljeno da se zloupotrebljava,
 
ovo je smišljeno da prebacuju nadležnosti na druge. Šta ima milicajac da obaveštava inspekciju u slučajevima kada je i on za to nadležan . A obično kažu nismo zatekli, nismo utvrdili pa se obratite inspekciji. A nadležni su za gotovo sve čl. 5 a postupaju i preduzimaju radnje u skladu sa članom 8. Ako u trenutku kontrole nešto zateknu a ne mora da se vodi upravni postupak mogu odmah da reguju odnosno upozore, narede, naplate kaznu i dr.
Dovoljno je primeti razliku u pojedinim formulacijam. Naime do sada je u Odluci o komunalnoj policiji pisalo Poslovi komunalne policije su
непосредно одржавање комуналног и другог законом уређеног реда од значаја за комуналну делатност, на месту одржавања реда, спречавањем нарушавања, односно успостављањем нарушеног комуналног реда, а нарочито:

a sad je NEPOSREDNO , I NA MESTU ODRŽAVANJA REDA izbačeno,

одржавање комуналног и другог законом уређеног
редаод значаја за комуналну делатност, спречавањем на
рушавања, односно успостављањем нарушеног комуналног
реда, а нарочито:
PO SISTEMU KAD STIGNEMO. I što bi bili na mestu održavanja reda i jurili ulične prodavce i jurili pse bez povoca kada je bolje i lakše vršiti kontrolu kafića, iako je kontrola kafića , tezgi, reklama isključivo posao za inspekciju jer se radi o upravnim postupcima.
 
Iskreno ne znam šta da mislim o ovome, a imam daleko više pitanja. Zašto nije umela da se odbrani policajka? Kakva im je to obuka da ne umeju da predvide udarac, nije bilo iznenada. Meni ona izgleda potpuno izgubljeno, ne zna ni šta da radi ni koji je njen posao.
A o tome da li je opravdana reakcija prodavačice, da li je ovo bezobrazno ophođenje policajke, nemam zaista komentar.

Edit
Prestiže me neko :lol:
 
Bravo, to za obuku i samoodbranu je meni prvo prošlo kroz glavu.

Naravno, za osudu je svako nasilje, naročito prema službenim licima.

Ovo je samo vrh ledenog brega. Evo imali smo juče u Hrvatskoj da su dečka maltertirali neki polu-krimosi i brat uzeo oružje i pobio ih. U pozadini imamo nerad policije i slične stvari.

Upravo zato što je Komunalna policija najomrženija služba u Srbiji, njihovi pripadnici moraju biti spremni (prava obuka, više psihološka nego borbena) da prime na sebe sav akumulirani bes građana.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GHKaxbqqbDw[/youtube]
 
Iako osudjujem fizičko nasilje, u potpunosti razumem postupak prodavačice. Žao mi je što joj niko nije pomogao dok ju je policajka vukla. Kada ta ista policija bude smela da reši neka druga pitanja (parkiranje bahatih vozača, sve u vezi splavova...) onda mogu da predju na ovu sirotinju na kojoj šilje onu stvar. Muka mi je od ljudi koji umisle da su neko i nešto i onda misle da su mnogo bitniji od drugih.
 
Iako osuđem nasilje, HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHA
 
Ja stvarno ne razumem kako neko ovo opravdava...koliko vidim ova gospodja iz milicije drzi kofer jer su uhvatili gospodju prodavacicu u nelegalnoj prodaji...prodavacica je mogla da pobegne ali je zelela da zadrzi i svoju robu...koju pokusava da otme i ponese...
Mislim da je fizicko nasilje i udarac ipak preterana reakcija...
Naravno idealno bi bilo kada bi ovako postupali komunalci i prema sabanima u besnim kolima koji se parkiraju gde stignu ali isto bih osudio i tog sabana da nakautira nekog kao sto osudjujem ovu prodavacicu...nasilje je nasilje...
 
Vrh