Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Pitanje za vlasnike dvosobnih stanova u objektu G.
Koliko su vam bila okvirna odstupanja u kvadraturi od prvobitnih ugovora?
Zanimaju me stanovi od 47.83 i 50.01 m2.

Znam da zavisi od slucaja do slucaja, ali cisto da vidim dal su u pitanju manja odstupanja ili veca,
posto je u startu kvadratura umanjena za 3%.

Hvala unapred
 
I mene zanimaju okvirna odstupanja dvosobnih stanova u potkrovlju objekta G. Imam kopiju skice stana na kome pise ukupno 50.52kvm (-3%).
Da li to znaci da je to izvedena kvadratura, a projektovana bila veca?
Uglavnom cena za ovaj stan je 82.730,02eur
Garaza je po svemu sudeci obavezna i za ovaj stan i za kesh cena sa pdv-om je 6750eur.

Danas sam bio na gledanju i generalno sam zadovoljan vidjenim. Ono sto je po meni moglo biti bolje jeste za nijansu vece kupatilo radi bolje organizacije. Npr. bojler tik iznad kade je bio standard pre ko zna koliko. Prostor namenjen za ves masinu cisto sumnjam da je za masine klasicnih dimenzija, a da negde nesto ne kaci. Primetio sam da fale klizna vrata na ulazu u kuhinju ili mozda nisu ni planirana?
Parket i stolarija mi deluju ok, plocice u kuhinji mislim da su nesto nize postavjene ali mozda i gresim. Otvor za kondenz za klima uredjaj je postavljen mnogo visoko tako da ako zelim da isti koristim klima mora da visi sa plafona jer drugacije ne moze. U sobi postoji deo namenjem za orman po meri sto mi se takodje svidelo.

Da li na forumu ima nekog ko zivi u potkrovlju da kaze svoje utiske sto se tice izolacije i grejanja?

Ima li kreditnih kupaca preko Intese da kazu svoje iskustvo, a odnosi se na brzinu odobravanja kredita, uslove, mozda neke ustupke dodatne i slicno?
 
Informacija sa kraja prošle nedelje, ako nekoga zanima.... Navodno ove nedelje počinje prodaja u objektu H, počeće već da pozivaju ljude koji su se prijavili za kupovinu... Stanovi su u H iste strukture kao i u objektu G, s tim što je sam objekat H nešto manji pa će i manji broj stanova biti u ponudi. Garažno mesto je obavezno i za stanove u objektu H, ali i za preostale stanove u objektu G. Povoljnost je što se i garažno mesto može obuhvatiti ugovorom, pa da i za njega podignete kredit kod banke. Cena garažnog mesta je 6.750 EUR. Cena kvadrata u objektu H je viša za stanove na IV, V i VI spratu, nešto niža za stanove na I, II i III spratu, ali prosečna je 1.870 EUR/m2 (najskuplji stanovi idu do 1.890 EUR/m2). Meni lično je prvi utisak da je to malo skuplje nego što sam planirao, moraću još malo da se preračunam... :bash: Ali ljudi iz GDS mi rekoše da su pratili tržište i da im je ovo treće poskupljenje za objekat H i da će sa ovom cenom da krenu prodaju (treće u smislu da su internim odlukama poskupljivali kvadrate pre početka prodaje)... :dil: U objektu G je preostalo nešto malo stanova na prizemlju i potkrovlju - npr. jedan dvosoban i jedan dvoiposoban na prizemlju, a ima dvosoban, dvoiposoban i trosoban na potkrovlju.
 
@Proleter
Da li je to cena sa PDVom ili bez? Ako je bez, onda je veliko povecanje cene u odnosu na objekat G.

Da li je neko radio zvucnu izolaciju? Planiram da uradim izolaciju spavace sobe, interesuje me da li neko moze da mi preporuci materijal, majstore...Hvala!
 
komsija_ZK":1epitwsd je napisao(la):
I mene zanimaju okvirna odstupanja dvosobnih stanova u potkrovlju objekta G. Imam kopiju skice stana na kome pise ukupno 50.52kvm (-3%).
Da li to znaci da je to izvedena kvadratura, a projektovana bila veca?
Uglavnom cena za ovaj stan je 82.730,02eur
Garaza je po svemu sudeci obavezna i za ovaj stan i za kesh cena sa pdv-om je 6750eur.

Danas sam bio na gledanju i generalno sam zadovoljan vidjenim. Ono sto je po meni moglo biti bolje jeste za nijansu vece kupatilo radi bolje organizacije. Npr. bojler tik iznad kade je bio standard pre ko zna koliko. Prostor namenjen za ves masinu cisto sumnjam da je za masine klasicnih dimenzija, a da negde nesto ne kaci. Primetio sam da fale klizna vrata na ulazu u kuhinju ili mozda nisu ni planirana?
Parket i stolarija mi deluju ok, plocice u kuhinji mislim da su nesto nize postavjene ali mozda i gresim. Otvor za kondenz za klima uredjaj je postavljen mnogo visoko tako da ako zelim da isti koristim klima mora da visi sa plafona jer drugacije ne moze. U sobi postoji deo namenjem za orman po meri sto mi se takodje svidelo.

Da li na forumu ima nekog ko zivi u potkrovlju da kaze svoje utiske sto se tice izolacije i grejanja?

Ima li kreditnih kupaca preko Intese da kazu svoje iskustvo, a odnosi se na brzinu odobravanja kredita, uslove, mozda neke ustupke dodatne i slicno?
Ovako, nama je kredit preko intese odobren u roku od 2 nedelje, i nije bilo nikakvih problema. Sada se ne moze ocekivati ukoliko bi se podneo da udje u realizaciju dok se katastar ne zavrsi.
Sto se kvadrature tice, mi smo imali srece da je u milimetar tacna skica sa podacima koji su objavljeni nakon upotrebne dozvole. Stan je 51.5 kvm.
Pored vrata u spavaćoj sobi postoji ostavljeno mesto za plakar, mada po mom misljenju premalo je ostavljeno. Vrata takođe nemamo, ona su u dvoiposobnim i vecim stanovima (klizna vrata od kuhinje).
Što se klime tiče, iskreno nisam gledala ali mislim da sigurno postoji neko rešenje, dosta ljudi je klimu postavilo. Možete pustiti pp ukoliko vas zanimaju jos neki detalji.


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Takođe bih se nadovezala i za garazu. Ne dajte da vas ubedjuju da je obavezna. Nije. I ne zurite sa njom ako je ne zelite. I nama su prosuli tu pricu, mi smo je kupili. Parking mesto MORAJU da obezbede po svakom osnovu i zakonu, bilo spolja ili unutra, OBAVEZNO je da ide uz stan. I za to će se dosta stanara pobuniti, verovatno i tužiti GDS. Prica se da spoljašnja prodaju za oko 5 hiljada, ali nikako da krenu sa prodajom bas iz tog razloga, zato sto ne sme,pa su poslali poruke za iznajmljivanje. Ispred G objekta se za sada stubici ne planiraju.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698072#p698072:2pzzuugl je napisao(la):
KlauKalash » Pon Jan 13, 2020 9:30 am[/url]":2pzzuugl]@Proleter
Da li je to cena sa PDVom ili bez? Ako je bez, onda je veliko povecanje cene u odnosu na objekat G.

Da li je neko radio zvucnu izolaciju? Planiram da uradim izolaciju spavace sobe, interesuje me da li neko moze da mi preporuci materijal, majstore...Hvala!

Cena je sa PDV ali je i to ipak sasvim "pristojno" povećanje od preko 100 EUR po kvadratu + na to dodajte PDV. Ali naravno, ako ima kupaca, tj. potražnja nadmašuje ponudu, onda je i ta cena u redu :sesir:
 
U odnosu na prvu fazu (pocetak prodaje), cena sa PDV-om je veca za 400EUR.
 
Imam pitanje vezano za kupovinu garaznog mesta.
Cena za kesh 6750eur.
Cena na kredit od 5god. 9000eur.
Pretpostavljam da je ovaj kredit zaseban ili namenski on strane GDS-a ili gresim?
Ako se garaza uzima uz kredit za stan, to onda znaci da GDS svakako dobija kesh za istu pa bi po logici trebala biti prva niza cena zar ne?
Uplacivao ja na racun svoj kesh ili prebacila banka njihov na racun GDS-a isto je. Ili tu postoji neka zackoljica.
Ovo pitam zato sto bih cak mozda uzeo 2 parking mesta od kojih bih jedno platio licno bez kredita, a drug bi islo preko kredita uz stan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698751#p698751:22eao0rd je napisao(la):
komsija_ZK » Sre Jan 15, 2020 12:15 am[/url]":22eao0rd]Imam pitanje vezano za kupovinu garaznog mesta.
Cena za kesh 6750eur.
Cena na kredit od 5god. 9000eur.
Pretpostavljam da je ovaj kredit zaseban ili namenski on strane GDS-a ili gresim?
Ako se garaza uzima uz kredit za stan, to onda znaci da GDS svakako dobija kesh za istu pa bi po logici trebala biti prva niza cena zar ne?
Uplacivao ja na racun svoj kesh ili prebacila banka njihov na racun GDS-a isto je. Ili tu postoji neka zackoljica.
Ovo pitam zato sto bih cak mozda uzeo 2 parking mesta od kojih bih jedno platio licno bez kredita, a drug bi islo preko kredita uz stan.
Ako se uzima preko kredita banke cena je 6.750eur (mi smo tako uzeli).
Ova veća cena se odnosi ako GDS kreditira kupca.
 
Zdravo svima,

Molim vas za savet vezano za uknjižbu stanova G objekta u katastar. Naime, u novembru je podnet grupni zahtev za uknjižbu neprodatih stanova i do danas ništa nije rešeno.. Dobijam odgovor da će biti završeno 01.februara, pa sada najnovija informacija je 01.mart..

Hvala unapred.
 
Ikacupa":3tpwp8uy je napisao(la):
Zdravo svima,

Molim vas za savet vezano za uknjižbu stanova G objekta u katastar. Naime, u novembru je podnet grupni zahtev za uknjižbu neprodatih stanova i do danas ništa nije rešeno.. Dobijam odgovor da će biti završeno 01.februara, pa sada najnovija informacija je 01.mart..

Hvala unapred.
Niko nema odgovor na to pitanje svima nam je isto :) cekanje i strpljenje :)

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699065#p699065:tvl8gihw je napisao(la):
Ikacupa » Sre Jan 15, 2020 7:07 pm[/url]":tvl8gihw]Zdravo svima,

Molim vas za savet vezano za uknjižbu stanova G objekta u katastar. Naime, u novembru je podnet grupni zahtev za uknjižbu neprodatih stanova i do danas ništa nije rešeno.. Dobijam odgovor da će biti završeno 01.februara, pa sada najnovija informacija je 01.mart..

Hvala unapred.

Ko vam je rekao da ce biti 1.februara ili 1.marta? Meni su iz GDS-a rekli da ne znaju, ali da njihovi pravnici rade na tome (pretpostavljam da ce urgirati da se ubrza). Koliko sam razumela, ima nas mnogo koji cekamo.
 
Rekli su nam iz katastra kada smo ih dobili preko call centra. Krajem prošle godine je bila informacija da će biti oko 01.februara, a pre par dana su rekli da neće biti gotovo pre marta.
Možda ne bi bilo loše da ih svi zovemo svaki dan, pa će se možda ubrzati.. Mada, uglavnom se ne javljaju na telefon, tako da nisam sigurna koliko će uroditi plodom :)
 
Sta to znaci za nas koji tek trebamo da potpisemo ugovor i udjemo u kreditnu proceduru?
Sta se desava sa garaznim mestima za osobe sa posebnim potrebama, da li se i kome dostavlja dokumentacija??
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699456#p699456:39v9j1m6 je napisao(la):
Ikacupa » Čet Jan 16, 2020 7:32 pm[/url]":39v9j1m6]Rekli su nam iz katastra kada smo ih dobili preko call centra. Krajem prošle godine je bila informacija da će biti oko 01.februara, a pre par dana su rekli da neće biti gotovo pre marta.
Možda ne bi bilo loše da ih svi zovemo svaki dan, pa će se možda ubrzati.. Mada, uglavnom se ne javljaju na telefon, tako da nisam sigurna koliko će uroditi plodom :)

Strasno! Nemam reci. Za prethodnu zgradu im je trebalo 2 meseca, nakon zavrsetka strajka, pa sam racunala da ce sad biti brze. Zvacu ih i ja odsad svakog dana. Meni je kredit odobren pocetkom decembra, tako da cu i taj ugovor morati da produzim, a oni koji jos uvek nemaju odobren, nece im ni odobriti dok se zgrada ne uknjizi, takva je procedura i koliko sam proverila, kod svih banaka isto.
 
Jedna loša i jedna manje loša informacija: za CDE im je trebalo tri meseca nakon prekida štrajka. Ali se zbog štrajka dosta predmeta skupilo pa je zato možda trajalo duže od očekivanog. S druge strane, bilo je priča da je GDS napravila pritisak da se završi ranije, možda će to da urade i sada.
 
Pitanje za stanare objekta G.
Koliko se placa odrzavanje zgrade za dvosobne stanove, da li ste bili uslovljeni profesionalnim upravnikom ili ste izabrali upravnika iz redova stanara?

Hvala i pozz
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700526#p700526:5l4211je je napisao(la):
mali.miloica » Pon Jan 20, 2020 10:57 am[/url]":5l4211je]Pitanje za stanare objekta G.
Koliko se placa odrzavanje zgrade za dvosobne stanove, da li ste bili uslovljeni profesionalnim upravnikom ili ste izabrali upravnika iz redova stanara?

Hvala i pozz

Za sad jedini ulaz koji ima upravnika ima upravnika iz redova stanara. Ostala tri još uvek nisu formiralala stambene zajednice.
Održavanje se plaća prema ugovoru, 0,36€ po kvadratu stana i ako se ne varam oko 7€ po parking mestu.
 
Overen predugovor kod notara.
Sto se tice garaznih mesta za osobe sa posebnim potrebama potrebno je dostaviti medicinsku dokumentaciju ovima iz GDS-a, pa se ceka na odobrenje istog.
Da li se seca neko od vas koji ste vec sve proslu sta je potrebno za uverenje iz katastra i da li se to uverenje moze naruciti online?
 
Samo da napomenem da su ove cene 0,36€ po kvadratu i 7€ po parking mestu bez pdv-a, platicete zapravo malo vise. Sto se tice profesionalnih upravnika, komsije sto su izabrale upravnika iz redova stanara nisu ni u kakvoj prednosti u osnosu na ostale, i njima i meni komsije bacaju krs ispred zgrade jer ne znaju gde je kontejner i njima i meni vec 3 dana u garazi nema svetla, i njima i meni su razvucena neka creva gde neka voda izlazi niko ne zna za sta, i njima i meni se izvode radovi u garazi montiraju se neki zidni ormari niko ne zna za sta, i oni i mi placamo zajednicku potrosnju struje za ventilator u garazi koji je radio 25 dana bez prestanka, i njima i meni je garaza prljava vec mesec dana, kao da smo u Bejrutu. Upravnici iz redova stanara su samo bolji iz razloga sto ce mozda pristati da rade bez novcane nadoknade, za bilo kakav ozbiljniji problem u zgradi nisu spremni, niti znaju kako moze efikasno i brzo da se resi. Imate tu neku grupu u naselju savetnika/upravnika iz redova stanara koji se kako oni kazu bore za interese svojih komsija, uglavnom su ponesto i izdejstvovali, ali vecinu problema nisu resili, efikasnost im se meri u godinama i uglavnom su vukli poteze koji su im oduzimali vreme i novac, a vecinu nisu uspeli da rese. Sad te uspehe na sastancima koriste kao sopstvenu neku promociju, narod ko narod dolazi slusa ih, misli dobro je sto se neko zauzima za njih, opet kad se nesto pozitivno desi, izadju iz dnevne svakodnevne depreseije.

Sa druge strane profesionalni upravnici (nametniti ili angazovani od strane stanara) su teski mufljuzi i muljatori, koji gledaju da se samo okoriste na bilo koji nacin, kako da uzmu sto vise zgrada i da ne dolaze uopste, pre angazovanja nude kule i gradove, a kad ih angazujes druga pesma. Gledaju samo kako da udju sutra i vode odrzavanje preko svojih i drugih ortackih firmi, posle ne mozes ni da ih smenis i skines sa vrata bedu. A narod ko narod, ponasa se kao da je na ulici nasao 100 hiljada evra za stan, komsije sve prezauzete i vazne licnosti, na nivou diplomata, nemaju vremena dobar dan da kazu, a kamoli da popricaju o zgradi, ne mogu da dodju na sastanak, ne znaju sta da kazu, ne znaju sta da pitaju, ne misle ni 2 minuta unapred, a kamoli 3 meseca ili 3 godine, svi gledaju samo svoj donji deo ledja sve dok ne zaigra mecka i pred njihovim vratima, e kad zidovi pocnu da im se odvaljuju u stanu od vode, kad krene zgrada da im tone, kad ne mogu da uknjize stan, kad im stigne racun za oktobar za grejanje a nisu bili tu, kad im neko pregradi hodnik i prisvoji stanu, kad im zagadi terasu, ili dok im ne radi lift 2 meseca, e onda kuku lele. Doslo je zadnje vreme, citao sam negde da su ljudi davno izasli iz pecina i sisli sa drveta, civilizovali su se i prilagodili zivotu u raznim zajednicama, samo mi nije jasno gde svi oni dodjose u zemunske kapije, sto ne prosarase malo...
 
Sta je ovde konretno tvoj predlog, mislim tu moc zapazanja svi imamo, a koje je tvoje resenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I nije mi jasno kroz koji konkretno racun palcate zajednicku struju i vodu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
allexa86":2dnalit5 je napisao(la):
Sta je ovde konretno tvoj predlog, mislim tu moc zapazanja svi imamo, a koje je tvoje resenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
I mene bas interesuje predlog, resenje, da li je nesto preduzeo po pitanju uocenih problema :)

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vrh