Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Bar kod za telefon je jedan od opcija, mogu i proste "kartice" kao što koriste pojedine firme pri ulasku za posao ili platne kartice sa bezkontaktnim plaćanjem.
Većina pumpi za gorivo ima neku karticu lojalnosti, oni lako mogu da odrade istu ideju kao EnPay i svima dobro, poveća se broj TAG korisnika a i oni povećaju broj korisnika svoje benzinske pumpe ...
Ideje nisu problem, problem je realizacija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698874#p698874:20rv1pez je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jan 15, 2020 12:50 pm[/url]":20rv1pez]Pracenje novotarija Tagova je za glupe , a uvodjenje vinjeta od 50 evra godisnje je za pametne. Ajde da ne pratimo gluplje, nego pametnije. Evo I vinjeta je novotarija isto ko Tag, ponudi je, pa da vidis kolko si u krivu da ljudi ne bi prihvatili nesto novo.

Evo, nudim je... :D Mogu i račun da pošaljem, da nešto pripazarim ;)

Šalim se naravno, ali poenta priče je da dilema vinjeta ili tag u Srbiji neće biti rešena u korist vinjeta brzo, a verovatno i nikada. U tom smislu imaš Kalimero pristup situaciji, a imaš i inženjerski (hajde, nazovimo ih tako). Dakle, ovaj drugi, koji očito predlažem je: ne čekaš idealno rešenje, nego u postojećim okolnostima biraš ono što MOŽEŠ da uradiš, kako bi sebi popravio položaj.

Nema nikakve sumnje da je u varijanti naplate putarine po km TAG udobnije, brže i često jeftinije rešenje. Za svakoga. Tih 2000rsd je izgovor, jer svako ko vozi auto neuporedivo više godišnje plati razne obavezne gluposti, uostalom to je tek oko 15l goriva.

Ovo nije uvod u raspravu, hiljada razloga može da se nateže zašto NE, šta je bolje, kako je gde, bla bla, ali činjenica da se radi o udobnijem, bržem i ne skupljem rešenju po pitanju OPEX-a :), od plaćanja u kešu, stoji. Ovde, sada.

Prosto ne razumem tu čestu osobinu mojih sunarodnika da zanemaruju svoje vreme, dakle jedan potpuno ireverzibilni resurs (bar u ovom svemiru u kome živimo :) ), koji izvesno ne možeš vratiti!
 
sev":uvkercc1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698874#p698874 je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jan 15, 2020 12:50 pm[/url]":uvkercc1]Pracenje novotarija Tagova je za glupe , a uvodjenje vinjeta od 50 evra godisnje je za pametne. Ajde da ne pratimo gluplje, nego pametnije. Evo I vinjeta je novotarija isto ko Tag, ponudi je, pa da vidis kolko si u krivu da ljudi ne bi prihvatili nesto novo.

Evo, nudim je... :D Mogu i račun da pošaljem, da nešto pripazarim ;)

Šalim se naravno, ali poenta priče je da dilema vinjeta ili tag u Srbiji neće biti rešena u korist vinjeta brzo, a verovatno i nikada. U tom smislu imaš Kalimero pristup situaciji, a imaš i inženjerski (hajde, nazovimo ih tako). Dakle, ovaj drugi, koji očito predlažem je: ne čekaš idealno rešenje, nego u postojećim okolnostima biraš ono što MOŽEŠ da uradiš, kako bi sebi popravio položaj.

Nema nikakve sumnje da je u varijanti naplate putarine po km TAG udobnije, brže i često jeftinije rešenje. Za svakoga. Tih 2000rsd je izgovor, jer svako ko vozi auto neuporedivo više godišnje plati razne obavezne gluposti, uostalom to je tek oko 15l goriva.

Ovo nije uvod u raspravu, hiljada razloga može da se nateže zašto NE, šta je bolje, kako je gde, bla bla, ali činjenica da se radi o udobnijem, bržem i ne skupljem rešenju po pitanju OPEX-a :), od plaćanja u kešu, stoji. Ovde, sada.

Prosto ne razumem tu čestu osobinu mojih sunarodnika da zanemaruju svoje vreme, dakle jedan potpuno ireverzibilni resurs (bar u ovom svemiru u kome živimo :) ), koji izvesno ne možeš vratiti!
Da tag funkcioniše u opštini, banci, pošti, prodavnici... Ali ne funkcioniše. Funkcioniše tamo gde nažalost mali broj ljudi prolazi...
Dobijanje postpaid tagova je toliko komplikovano i skupo da verovatno jako malo firmi to koristi. Fizicka lica ne mogu postpaid,? Postpaid možda donosi neki komfor, nebrigu o iznosu putarine itd...
Ali dosta vise o tagovima.
I niko nije izračunao da je manja zarada od vinjeta. Ili jeste?
Moderator da premesti moj post.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Маните се приче о терању људи на таг. Ко иде често, купиће. За неколико излазака на ап је бесмислено. Докле год прилази енп тракама не буду чисти, људи неће масовније прелазити, као ни док не падне цена самог уређаја.
 
Шта тагољуби по сваку цену кажу за ово код Ниша? Нестало струје. 21. век. Аутопут постао тор.
 
Skoro kad sam bio kod Rume slicno bili pokvareni automati za placanje karticom. I da nisam imao kesh... Eto sto su kartica bilo bankarske bilo tagovske bilo neke trece, srnjeee
 
branik":39499g8h je napisao(la):
Шта тагољуби по сваку цену кажу за ово код Ниша? Нестало струје. 21. век. Аутопут постао тор.
TAG je kriv za nestanak struje?

T-T
 
Нико није рекао да је таг крив. Криви су неспособњаковићи који су пустили у рад нешто што није довршено, а при томе су цео систем лоше смислили.
Сад имаш таг, стојиш у колони и размишљаш како си паметно потрошио 2000.
 
Nevidjeno velika lova, vredna tolike forumske artije :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699734#p699734:3kvu4h2w je napisao(la):
drvopro » Pet Jan 17, 2020 6:32 pm[/url]":3kvu4h2w]
sev":3kvu4h2w je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698874#p698874 je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jan 15, 2020 12:50 pm[/url]":3kvu4h2w]Pracenje novotarija Tagova je za glupe , a uvodjenje vinjeta od 50 evra godisnje je za pametne. Ajde da ne pratimo gluplje, nego pametnije. Evo I vinjeta je novotarija isto ko Tag, ponudi je, pa da vidis kolko si u krivu da ljudi ne bi prihvatili nesto novo.

Evo, nudim je... :D Mogu i račun da pošaljem, da nešto pripazarim ;)

Šalim se naravno, ali poenta priče je da dilema vinjeta ili tag u Srbiji neće biti rešena u korist vinjeta brzo, a verovatno i nikada. U tom smislu imaš Kalimero pristup situaciji, a imaš i inženjerski (hajde, nazovimo ih tako). Dakle, ovaj drugi, koji očito predlažem je: ne čekaš idealno rešenje, nego u postojećim okolnostima biraš ono što MOŽEŠ da uradiš, kako bi sebi popravio položaj.

Nema nikakve sumnje da je u varijanti naplate putarine po km TAG udobnije, brže i često jeftinije rešenje. Za svakoga. Tih 2000rsd je izgovor, jer svako ko vozi auto neuporedivo više godišnje plati razne obavezne gluposti, uostalom to je tek oko 15l goriva.

Ovo nije uvod u raspravu, hiljada razloga može da se nateže zašto NE, šta je bolje, kako je gde, bla bla, ali činjenica da se radi o udobnijem, bržem i ne skupljem rešenju po pitanju OPEX-a :), od plaćanja u kešu, stoji. Ovde, sada.

Prosto ne razumem tu čestu osobinu mojih sunarodnika da zanemaruju svoje vreme, dakle jedan potpuno ireverzibilni resurs (bar u ovom svemiru u kome živimo :) ), koji izvesno ne možeš vratiti!
Da tag funkcioniše u opštini, banci, pošti, prodavnici... Ali ne funkcioniše. Funkcioniše tamo gde nažalost mali broj ljudi prolazi...
Dobijanje postpaid tagova je toliko komplikovano i skupo da verovatno jako malo firmi to koristi. Fizicka lica ne mogu postpaid,? Postpaid možda donosi neki komfor, nebrigu o iznosu putarine itd...
Ali dosta vise o tagovima.
I niko nije izračunao da je manja zarada od vinjeta. Ili jeste?
Moderator da premesti moj post.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

I dopunjavanje TAG je gubljenje vremena , vozikanje i čekanje plus zarobljavam pare na nekom glupom uređaju. Finansiram glupu firmu ili organizaciju (organizovano uzimaju pare međusobno) koja baca ogromne pare na naplatne rampe, putarine, inkasante.
Zar je bitno što bi recimo vinjeta za strance za 10 dana bila 16 ili 20 evra kad uglavnom se ne vrate u roku od 10 dana pa moraju da kupe još jednu. Nema bitnijeg gubitka.
Komercijalna vozila su i onako na posebnom režimu .
 
Od svih mana Tag uređaja, način dopune mi je na poslednjem mestu. Pa valjda pred put negde i gorivo sipate?

Kada bi imali mogućnost da tag može online da se dopuni, imali bi i situaciju da na enp rampi moramo da se zaustavimo pri svakom prolasku, kao u hrv.
 
I usteda vremena na dopunama je najveca kod vinjeta. Dopunis samo jednom godisnje umesto da vise puta dopunjujes Tag. Godisnja vinjeta je i mnogo jeftinija za narod, dakle ima sve prednosti. Jedini razlog sto se forsiraju Tag i putarine je da bi Vucic, Drobnjak & Co na vlasti mogli vise da nas kradu.
 
da li tag uređaj mora da bude nakačen blizu retrovizora, ili može da se npr. drži u fioci a onda pridrži rukom dok se prolazi kroz rampu? :)
 
Može, ali mi nikad neće biti jasna ta gimnastika :)
 
Danas sam otisao u Mladenovac i umesto 110 dinara koje sam placao za putarinu platip 80 dinara. Sta se to desava?jKada je pojeftinila putarina Beograd - Mali Pozarevac?
 
Da li postoji skuplja putarina od čeone naplatne rampe Šid do isključenje za Adaševce, 800 metara = 30 dinara?
 
zoranuro":1363zmgj je napisao(la):
Danas sam otisao u Mladenovac i umesto 110 dinara koje sam placao za putarinu platip 80 dinara. Sta se to desava?jKada je pojeftinila putarina Beograd - Mali Pozarevac?
I ja isto. Učini mi se da piše 80din.

Malopre pogledam cenovnik, izašao je novi 16.01. i korigovali su iznose.

P.S. Da, sa TAGa sam platio :D

T-T
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699974#p699974:1g3pi2f5 je napisao(la):
Mel » 18 Jan 2020 01:13 pm[/url]":1g3pi2f5]Može, ali mi nikad neće biti jasna ta gimnastika :)
Zato što mi je mnogo veća gimnastika da ga svaki put kad parkiram skidam i sakrivam u fioku, jer ne znam da li bi nekom palo napamet da obije auto kako bi ukrao tag koji stoji na staklu :)
 
I šta će da radi sa ukradenim tagom, koji je registrovan na tvoje ime, saobraćajnu dozvolu itd? Da prođe kroz rampu koja ima očitavanje podataka i kamere?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700157#p700157:300r5ffk je napisao(la):
operic » Ned Jan 19, 2020 1:11 am[/url]":300r5ffk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699974#p699974:300r5ffk je napisao(la):
Mel » 18 Jan 2020 01:13 pm[/url]":300r5ffk]Može, ali mi nikad neće biti jasna ta gimnastika :)
Zato što mi je mnogo veća gimnastika da ga svaki put kad parkiram skidam i sakrivam u fioku, jer ne znam da li bi nekom palo napamet da obije auto kako bi ukrao tag koji stoji na staklu :)
Hahahahaha :lool: :lool:
Ulepsao si mi nedelju druže :lool:
 
Za TAG postoji aplikacija ENPay, uz pomoć koje se putarina skida direktno sa računa. Potrebno je samo jednom otići do njih na "rekonfiguraciju" TAGa, i nakon toga nema više dopuna itd, sve se dešava automatski tj nakon 7 dana pare budu skinute sa računa.
 
Danas je u live prenosu Alvirović najavio da će korisnici Enpay uskoro moći da koriste svoj tag u najmanje jednoj susednoj državi.
 
Vrh