Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Uhapšen direktor JP "Infrastruktura železnice Srbije" zbog mita

Ministar Nebojša Stefanović na konferenciji za medije objavio je da je direktror "Infrastruktura železnice Srbije" uhapšen zbog primanja mita.

Pored njega uhapšene su još tri osobe.

Uhapšen je M.J. (59), direktor JP Infrastrukture železnice Srbije, zatim D.B. (50), član Nadzornog odbora Privrednog društva "Ratko Mitrović" iz Novog Sada, kao i dvojica advokata iz Novog Sada rekao je Stefanović na konferenciji za novinare.

On je naveo da se direktor sumnjiči da je u službenim prostorijama preduzeća primio mito u iznosu od 10.000 evra, od posrednika kao, kako je rekao, nagradu za koruptivne radnje u postupku eksproprijacije zemljišta koje se nalazi na trasi planirane izgradne brze pruge.

"Policija je u trenutku hapšenja kod osumnjičenog našla novac", rekao je Stefanović i dodao da se sumnja da je tih 10.000 evra samo jedna od tranši.

Stefanović kaže da se uhapšeni advokati sumnjiče da su dali mito, tako što su po dogovoru sa direktorom preduzeća fakturisali svoje pravne usluge u višemilionskim iznosima i taj novac kasnije delili među sobom.

Svima je određeno zadržavanje do 48 sati, a očekuje se da će Tužilaštvo za organizovani kriminal u narednim danima izvršiti isptivanje osumnjičenih i preduzeti dalje mere iz svoje nadležnosti, rekao je Stefanović.

"Ovo je veoma važno jer borba protiv korupcije ne sme da stane, da bude selektivna, mora da se vodi računa o tome da se zaštite najviši državni interesi i interesi građana Srbije", poručio je Stefanović.

Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture saopštilo je, nakon hapšenja direktora JP "Infrastrukture železnice Srbije" zbog mita, da pruža podršku MUP-u i svim pravosudnim organima u borbi protiv korupcije i kriminala i da niko ne sme da bude iznad zakona.

"Očekujemo da se utvrde sve činjenice u vezi sa sumnjama na zloupotrebe u preduzeću 'Infrastruktura železnice Srbije', a odgovorni procesuiraju u skladu sa zakonom", navodi se u saopštenju Ministarstva.

Dodaje se da država ulaže ogroman novac u modernizaciju železnice u Srbiji, kako bi građani i privreda dobili modernu železnicu, i da nijedan dinar ne sme biti potrošen mimo zakona i na štetu građana Srbije.

izvor: b92.net
 
VELIKA PREVARA sa plastičnim kesama: Novi propis ne štiti životnu sredinu, ali zato izvlači pare iz VAŠEG DžEPA
RAZLIKE MINIMALNE

NAVODNE biorazgradive kese, u trgovinama, od Nove godine, koštaju u proseku oko 10 dinara. Liče na one obične, osim što su u nekim radnjama malo "deblje". Svakako, ni približne pravim, biorazgradivim kesama, koje se dobijaju od kukuruza i skroba. To se vidi i naoko. Od njihove specifične boje, pa do mirisa. Niko od nadležnih u resornom ministarstvu nije mogao da nam objasni zbog čega na kesama koje nisu biorazgradive stoji ova oznaka. :notok:

https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/e ... m=exchange
 
Iz mog ne izvlače, bogami. Nosim sa sobom ceger, a njima eto njihove biorazgradive kese od 15 - 20 din.
 
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić izjavio je da ne odustaje od stavljanja kompanija koje kasne sa radovima u Beogradu na crnu listu iako mu, kako kaže, prete.

–Od kako sam pre dva dana najavio da će kompanije koje rade na infastrukturnim projektima u Beogradu i kasne sa radovima biti stavljene na crnu listu, što znači da neće moći da dobijaju nove poslove, dobijam pretnje da to neće biti tako – ukazao je Vesić.

On je dodao da neke kompanije očigledno misle da su im poslovi zagarantovani bez obzira koliko kasne sa završetkom radova, jer nemaju konkurenciju.

–Mogu da imam razumevanje za objektivne probleme koji se pojave na gradilištima ali kompanije koje rade na infrastrukturnim projektima u Beogradu moraju da shvate da svi radovi remete normalan život ljudi i da zato moraju da budu završavani u zakazanim rokovima. Zato, ponovo obećavam biće „crnih lista” za one koji kasne i neće dobijati nove poslove u Beogradu. Možete da pretite koliko god hoćete ili da mi poručujete da ćete naći nekog ko će vam progledati kroz prste ali džabe – poručio je zamenik gradonačelnika.

Vesić je istakao da je gradski urbanista Marko Stojčić svaki dan sa građevinarima već šest meseci i da je upoznat sa svakim problemom koji se pojavio prilikom rekonstrukcija.

–Grad Beograd je zahvalan Marku Stojčiću zbog velikog truda i energije koje ulaže da se svi gradski projekti realizuju. To je njegov posao jer je gradski urbanista. Hvala Bogu imamo mnogo projekata pa ima šta da se nadzire. Marko u svom poslu ima pomoć svih nas iz Grada, ali on je taj koji živi na gradilištima i bez koga se projekti ne bi završavali. Na osnovu njegovih izveštaja i procene da li su neka kašnjenja bila opravdana ili ne procenjivaćemo da li će neka kompanija biti na „crnoj listi” ili ne – zaključio je Vesić.

izvor: studio B
 
Juče otišao na katastar da vidim kako izgledaju te parcele. Naravno, njive ko gomila okolnih njiva. Plus što su oni valjda imali dozvolu za industrijsku konoplju, ali im se omakla i ona druga :)
Na svim parcelama koje pripadaju Kovaliji (ili kako se već preziva) stoji zabeležba Policije ;)
 
Da nisu Barabara i Valentina, bili bi neki drugi, zene ili muskarci, na njihovom mestu.
 
Социјалне службе треба да реагују после изјаве овог јадника. А, као и обично, и дежурни психијатар:

Vučić: Moja deca žive u najzagađenijem delu Beograda, Vukana izvodimo napolje; Želimo da zabranimo uvoz euro 3 motora
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje ovog jutra u jutarnjem programu gde će, kako je najavljeno, govoriti o aktuelnim temama - od zagađenja do izbornog cenzusa.
Gostovanje predsednika otvoreno je temom o zagađenju za koje je rekao da je realan problem ali ne u meri i na način na koji se mediji njime bave jer eto niko nije pomenuo da Beograd ima isti nivo zagađenja sa recimo Milanom u Italiji.
- Moje troje dece živi u najzagađenijem delu Srbije i Beograda, u Novom Beogradu, pa Vukana redovno izvodimo napolje, i mene su moji - rekao je Vučićna samom početku jutarnjeg gostovanja na Prvoj TV i dodao:
- Problem je globalno zagrevanje, zatim povećanje drumskog saobraćaja. Povećanje standarda donelo je i veći broj automobila tako da danas u Beogradu ima čak 650.000 automobila, duplo više nego pre 10 godina. On je dodao da je situacija sa zagađenjem bila ista kad je i on bio dete.
- U centralnoj Srbiji imamo najveći broj automobila sa lošijim tipom motora - euro 3 i euro 4. Trebalo je da se zabrani njihov dalji uvoz ali da se ljudima ne oduzimaju ta vozila jer standard nije još na tom nivou - rekao je Vučić dodajući da je već ugovoreno odsumporavanje TENT u Obrenovcu zahvaljujući čemu će situacija biti neuporedivo bolja kao što je danas u Kostolcu posle takvog odsumporavanja.
On se dotakao i tzv. ervižuala za koji je rekao da su ga Hrvati postavili na Plitivice i tamo meri zagađenje a kod nas nije na Povlenu i Staroj planini nego u Beogradu, Kosjeriću...
Vučić je dodao i da je problem grejanje na drva i ugalj, a eto ljudi u Srbiji su i protiv mini-hidroelektrana iako su one najveći izvor zelene energije.
Na pitanje da li Srbija ima novca za sve što je predloženo u cilju poboljšanja kvaliteta vazduha i kako će taj problem rešiti lokalne samouprave.
- Nikako, taj problem mora da reši država. A, ministra bih zamolio samo jednu stvar, a to sam molio više ministara u nekoliko navrata: nemojte da bežite od svoje odgovornosti, pokažite svoju marljivost, a nemojte samo da krivite nekog drugog - rekao je predsednik Srbije i naglasio da je nadležni ministar morao da bude aktivniji.
Na pitanje zašto niko osim njega ne preuzima odgovornost i bez prethodnog dogovora dolazi da govori o gorućim pitanjima on je rekao da je njegova dužnost da govori o tim pitanjima.
- Maglu smo imali uvek i nije to samo problem, ali naše je da vidimo šta sada možemo da uradimo, rekao je on i napomenuo da je u Kragujevcu u centru grada termo elektrana i upitao kako je moguće da onda u tom području bude čist vazduh.
- Tražio sam da vidimo koje to mere možemo da uradimo, u prethodnih pet godina EPS je uložio milione evra i sve to nije dovoljno i ni blizu dovoljno, ali mi moramo da budemo fer prema sebi i da kažemo šta je to što hoćemo i možemo da uradimo. U nekim drugim gradovima imamo problem zbog grejanja na drva i ugalj. Male hidro elektrane su izvor zelene energije i zato moramo da budemo fer prema sebi i da kažemo hoćemo li zelenu energiju ili nećemo - kazao je Vučić u jutarnjem programu na TV Prva.
Na pitanje zašto je usvojen pravilnik o produženju uvoza automobila sa euro 3 motorima na još dve godine on je rekao da je to vrlo ograničeno.

O VOZILIMA SA EURO 3 MOTOROM

- Pričao sam sa ljudima iz Vlade, i želimo da zabranimo uvoz euro 3 motora, ali nećemo oduzimati vozila ljudima koji ih već imaju - pojasnio je Vučić, pa dodao da postoje konkretni koraci, poput odsumporavanja u TENT-u koje će rešiti veliki broj problema.
- Moje troje dece živi u najzagađenijem delu Srbije i Beograda, u Novom Beogradu pa Vukana redovno izvodimo napolje, i mene su moji - rekao je Vučić i još pozvao da se ne diže panika zbog zagađenja.
- Zato ne želim da tražim opravdanje i zato sam pitao šta je sa ministrom Trivanom. Ono što je danas problem je neuporedivo veći broj drumskog saobraćaja. U centralnoj Srbiji pre svega postoji veći broj automobila sa euro 3 motorima - rekao je Vučić.
...

Извор: Новости

Линк: https://www.novosti.rs/vesti/naslov...apolje-Zelimo-da-zabranimo-uvoz-euro-3-motora

Да додам да живим близу породице Вучић и да ових дана ћерке не изводим напоље без преке потребе.
 
U petak uveče je ubijen muškarac kod škole B. Pekić na Bežanijskoj kosi. Deluje kao klasično mafijaško ubistvo, plus što piše da je Kotoranin koji je izgleda učestvovao u transportu droge preko okeana.

Zanimljivo da mediji vrlo malo pišu o tome, a nezvanično pišu da je čekao dete iz škole, ili čak i da mu je dete bilo u kolima u trenutku likvidacije.
 
тај који га је убио је тешки аматер. прави професионалци ликвидирају само када нема деце у близини

(пс. не жалим криминалце, али жалим несрећнике који се случајно нађу на погрешном месту у погрешно време)
 
To je poruka da im se kaže da nigde nisu nedodirljivi. Evo i u Atini ubiše neke vođe iz iste priče i to pred decom i punim restoranom.

Ta deca ako ne postanu krimosi željni krvne osvete...

Ja iskreno volim kada ubice ubijaju samo metu i kada nema slučajnih žrtava, ali samo je pitanje trenutka kada će neko nevin da pogine :(
 
JohnnyLee":wk0cc0px je napisao(la):
тај који га је убио је тешки аматер. прави професионалци ликвидирају само када нема деце у близини

Stvarno misliš da imaju profesionalni kodeks? Za eventualnu koleteralnu štetu se neće mnogo potresti, daleko je to od časnog posla.
 
Ja mislim da je kodeks samo da se ne ubijaju članovi porodica. Doduše, taj kodeks mislim da je prekršen u Kolumbiji (Eskobar), ali to je već neka druga priča.
 
Pa već su ciljano ubili oca vođe Škaljarskog klana (koji je trenutno kod nas u zatvoru).
Mislim da je za borbu protiv kriminala pored kaznene politike podjednako važna i ekonomska politika. Ako kriminalicima oduzmemo prihode neće imati oko čega da se bore.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699945#p699945:10xfn8n9 je napisao(la):
Mel » Sub Jan 18, 2020 11:45 am[/url]":10xfn8n9]Srpske svetinje

https://www.021.rs/story/Info/Vojvodina ... n-lek.html

:notok: :notok: :notok:

Unini roditelji navode da se sastanak lekarskog konzilijuma, koji odobrava primenu leka, iz njima nepoznatih razloga neprestano odlaže.

"U novembru prošle godine, kad se konzilijum poslednji put sastao, rečeno je da je Una kandidat za dobijanje leka, ali su njeni lekarski nalazi bili stari, pa je trebalo da obezbedimo nove. To smo učinili, rezultati su poslati u Beograd, ali otad ponovo počinje agonija, sa odlaganjima i izgovorima", navodi devojčicin otac Vlado Vukanac.


Una, rođena 10. decembra 2018. godine, već krajem januara 2019. godine dobila je upalu pluća. Od tada su je lekari, priča za Novosti otac, šetali po bolnicama bez prave dijagnoze i tek prošle godine su utvrdili da boluje od spinalne mišićne atrofije. Tada je ostala na intenzivnoj nezi Dečje bolnice i dva puta je bila na ivici života i smrti.

"Sad je na respiratoru, ali može da diše svojim plućima po pet-šest sati i da malo pomera ruke. Lepo reaguje s obzirom na to šta je sve preživela. Bili bismo srećni da može da se hrani bez sonde", priča otac.

Predsednica udruženja "SMA Srbija" Olivera Jovović kaže da je malena Una Vukanac trenutno jedino dete obolelo od SM tipa 1 u našoj zemlji, koje je na respiratoru, a ne prima terapiju.

"Praksa je da se deca sa ovom bolešću upućuju u Institut za majku i dete u Beogradu, gde mogu da budu najbolje pulmološki zbrinuta. Una je kandidat za 'spinrazu', bila je, a i sada je prioritet za taj lek", navodi Jovovićeva.

U Dečjoj bolnici potvrđuju da je mala Una kod njih na lečenju. Devojčica je, kažu, u teškom stanju, ali lekari čine sve da joj pomognu. "Detetu je dijagnoza utvrđena kada je imala šest meseci. Lek koji treba da prima odobrava Komisija za metaboličke bolesti, a majka je još u junu prošle godine u Beograd odnela svu potrebnu dokumentaciju", navode u Dečjoj bolnici.
 
Nažalost, već više godina se mi Hrvatima bavimo intenzivno, a oni nas jedva primećuju.

Još jedan istorijski uspeh post-radikalokratije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702105#p702105:t3nygl9k je napisao(la):
astrodule » Суб Јан 25, 2020 11:22 am[/url]":t3nygl9k]Znate kako mnogi kažu kako su Hrvati opterećeni Srbima?

E pa izgleda da je tako i u obrnutom smeru.


file.php

Ништа чудно кад се већина медија на нашим просторимаконтролише из пар центара. Тачно се виде образци истих вести, идентични текстови, тек по нешто измењено.
 
Imamo danas na novosti.rs vanvremenski tekst sa ovom tematikom: Veselin Vujović se usudio da u Banjaluci slavi pobedu Hrvatske sa rukometašima Zagreba, a posle čak i odbio policijsku pratnju.

Ono kad unapred sugerišeš za sopstveni narod da je sastavljen od divljaka, pa još misliš da si patriota.
 
Vrh