Šta je novo?

Стајалишта

Људи, каква промена трасе, људи који праве те табле су идиоти. У Омладинских бригада већ 5 година пише да тамо стаје 63
 
Da, u pitanju je greška. Nema ni na jednom drugom stajalištu oznake za 402, sve do Banjičke pijace.
 
где се тачно налази новоформирано стајалиште немањина, где сада поједини аутобуси стају због радова у савској?
 
Stajalište 52, 53, 56 i 56L u Balkanskoj, ispod Finansijskog parka.
 
Kad god se nađem oko BASa, vidim na pomerenim/ukinutim stajalištima 78ice i 83jke nekoga ko čeka autobus, i nekada to baš i nije mali broj ljudi. Da li je do nečitanja kome su ljudi generalno skloni i koje boli koliko iritira, ili možda uopšte nema jasnih obaveštenja, ne znam, ali ne mogu da se rešim je li za smejanje ili za kukanje. Dok su obe linije išle tuda i dok je važilo da stajalište ka Novom Beogradu i Zemunu nije u funkciji, nego se čeka malo bliže raskrsnici sa Karađorđevom, pojedinci su bili u stanju da propuste i više autobusa i da im razjareno mašu, dok ne shvate gde treba da čekaju.
 
Veceras sam, moram priznati, imao veoma zanimljiv susret sa dva muskarca na stanicama u Zemunu. U pitanju su stanice Poljoprivredni fakultet i Zemun/Posta/ u pravcu ka Zemunu. U pitanju je susret sa ljudima koji lepe papire, nama dobro poznate. Za manje od minute covek zalepi 8 papira na stanicu. Paralelno su lepili papire za dva "oglasa". Jednog sam pitao koliko zalepi za dan i on mi je odgovorio "500, nije malo zar ne?" na sta mu nisam nista odgovorio. Ljudi okolo su samo gledali, jedan je cak i upitao za oglas sa zutim papirom..U nastavku fotke...

Poljoprivredni
fPlf5Pk.jpg


nifRQbY.jpg


s2XhlTt.jpg


I pocinilac
iICRvMD.jpg


I kod Poste u Zemunu..

jsMWvTL.jpg


ilMk18b.jpg
 
Виђам их и ја повремено. Унаказише град скроз.
 
Sad počeli i sa ovim čudesima za potenciju. Malo je što iskači na TV - u kolk'o i predsednik, nego još i stanice, bandere, ograde... izlepljuju.
 
Говорио сам и понављаћу - будући да том поганом ђ**** очигледно нема ко да стане на пут, ова агонија са њиховим иживљавањем над овим сиротим градом неће престати док неко од њих не добије неки канцер и коначно не умре, јер тад кад се то деси, овом граду ће буквално сванути. Али ово је само ко зна који пут да се уверавам у то да канцер редовно напада погрешне људе.

Едит - исто мишљење имам и о људима који се воде логиком "мора и он од нечег да живи". То су ситуације у којима се суздржавам да не узмем селотејп, облепим га дотичној особи око главе док не крене да се гуши, и на тај начин сликовито дочарам како се овај град гуши и дави у селотејпу и папирном ђубрету којим га горе усликана ба*** бесомучно и неуморно затрпава.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699798#p699798:usycobce je napisao(la):
nestorBK » Јуче, 21:16[/url]":usycobce]Kad god se nađem oko BASa, vidim na pomerenim/ukinutim stajalištima 78ice i 83jke nekoga ko čeka autobus, i nekada to baš i nije mali broj ljudi. Da li je do nečitanja kome su ljudi generalno skloni i koje boli koliko iritira, ili možda uopšte nema jasnih obaveštenja, ne znam, ali ne mogu da se rešim je li za smejanje ili za kukanje. Dok su obe linije išle tuda i dok je važilo da stajalište ka Novom Beogradu i Zemunu nije u funkciji, nego se čeka malo bliže raskrsnici sa Karađorđevom, pojedinci su bili u stanju da propuste i više autobusa i da im razjareno mašu, dok ne shvate gde treba da čekaju.
На стајалишту у правцу Славије стоји обавештење на стаклу.
 
A videću nivo tvog gneva kad budu krenuli predizborni plakati za koju nedelju kome ćeš tada u radikalskom Vjerica Radeta maniru bacati kletve i lepiti selotejp oko glave... Kad i fasade budu unakažene i to pravim lepkom koji se teže skida od običnog selotejpa, koliki će tek onda biti nivo tvog gneva...

Osuo paljbu po momcima i još priziva kancer i sva zla ovog sveta da ih strefe...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700169#p700169:3i33f8ow je napisao(la):
Noki » Нед Јан 19, 2020 6:22 am[/url]":3i33f8ow]A videću nivo tvog gneva kad budu krenuli predizborni plakati za koju nedelju kome ćeš tada u radikalskom Vjerica Radeta maniru bacati kletve i lepiti selotejp oko glave... Kad i fasade budu unakažene i to pravim lepkom koji se teže skida od običnog selotejpa, koliki će tek onda biti nivo tvog gneva...

Osuo paljbu po momcima i još priziva kancer i sva zla ovog sveta da ih strefe...

Па искрено, не желим ни да замишљам на шта ће то да личи, мислим да ћу тад пожелети да ме нема у овом граду. Да, призивам канцер и све најгоре свакоме ко узме себи за право да град у коме живим користи као свој лични огласни простор и ко се бахати и бесомучно иживљава, остављајући тако простачке и примитивне трагове за собом које ја после морам да гледам. Наравно да им желим све најгоре и најужасније, био то откупљивач лаптопова, "Савез са Србију" који се такође потрудио да својски у*ере град, махом центар, или владајућа партија која ће тек имати прилику да се искаже пред изборе. У сваком случају, не правим разлике, и свима им желим дугу и болну смрт. :)
 
I kako da ovoj nevaspitanoj i zatucanoj bagri stanemo na put obzirom da komunalna policija ocigledno svoj posao ne radi!!???
Da ga prijavljujemo svakodnevno komunalnoj? Saljemo slike i video snimke kako st*** unistava grad svakodnevno? Tesko da ce pomoci, samo ce reci da ih oni nisu uhvatili u momentu lepljenja i zdravo.... Ima li neko neki predlog?? Mene ovo opasno ljuti i uzasava a posto drzavu nemamo koja ce da reaguje mozda je vreme da se mi organizujemo!!
 
У нормалним градовима се лепљење огласа строго кажњава. Шта ме брига што он од тога зарађује хлеб? И ја могу да убијем неког за новац и да кажем да од тога зарађујем хлеб. Загађивање града треба строго забранити!
 
У нормалним земљама постоје места за мале огласе на папиру произвољног дизајна и садржине. У Холандији се то качи на таблама у супермаркетима. Постоје и бувљаци са половном робом, који су углавном једном месечно или везани за одређене датуме. У Србији је то питање недостатка демократије, односно друштвеног договора.
 
Грешка је што се игнорише потреба за огласним таблама, па онда имамо у њиховом недостатку потпуну анархију, било да су у питању огласи од досадних лаптопова, камагре и откупа ордњеа и сабљи, до већих плаката за концерте, утакмице, изборе... Слажем се са Карлом, фали нам друштвени договор.
 
Ја бих пре рекао да овом поганом, примитивном и неотесаном народу фали минимум васпитања и свести о уредности. Са огласним таблама или без њих. Свакако да би огласне табле пуно значиле, али оне не би промениле суштину проблема, у главама "људи" који гмижу по овом граду и прљају га бесомучно.

Пример - За Минск кажу како је најчистији град на свету, а из истих извора се наводи и како канте за ђубре тамо једва могу да се нађу. Значи, није до канти за смеће или огласних табли толико колико је до народа који ту живи.
А ово што овде живи (тавори) ја не бих ни називао народом, или људима уопште. Смешно би било.
 
У неким државама пикавац не сме да се баци не зато што су се сви људи уразумили, већ зато што се тамо такви поступци кажњавају. Тако би требало да буде и овде, али закон је млитав и већина га крши.
 
^^Još se momak pohvalio kako je brz i spretan pa stigne da zalepi 500 komada za jedan dan.. Nije ni slutio da ćeš ovako da ga unakaziš u postu.. tj. više vas :p

Hehe.. papir se razgradi, plasticne kese po žbunju i krošnjama su ozbiljniji problem.. i da, slažem sa da fale reklamni panoi, mesta za lepljenje plakata.. Imaju pravo ljudi da se oglase, neko izgubi psa pa izlepi isto tako, banderu, obližnje stajalište, svako ima svoj razlog... Često su i sama stajališta velike plaćene reklame, vozila gradskog prevoza gigantske reklame.. 500 komada papirnih reklama jeste mnogo, ali bih se složio sa gore iznetim da treba ponuditi rešenja umesto podjednako ružnih izliva nekontrolisane verbalne agresije.. Javni diskurs i ovaj forum se olako zaprlja i kontaminira kao i ta stajališta pa bi mogli malo i o tome da povedemo računa...
 
Pa ne valja ni nekontrolisano izlivanje branjenja svega i svačega i traženja razumevanja. Nije isto kada se izlepi 500 papira za vijagru i otkup laptopova i kada se izlepi 20 papira sa traženjem kućnog ljubimca. To što postoji na stajalištima deo sa panoom za reklamu, potpuno mi je OK. Isto tako bi bilo i OK i da postoji pano za male oglase. Sa druge strane, oblepljivanje stajališta sa pomenutim reklamama mi je sve samo ne nešto što je OK.
Prošle godine sam jednom prilikom išao peške od ŽS Karađorđev park ka kružnom toku na Autokomandi. Metalni gelenderi pored tramvajskih baštica, oni koji su namenjeni pešacima, od početka pa do kraja, oblepljeni papirima za otkup laptopova i to sve jedan do drugog, bez razmaka.
Eto recimo, ovde sam predlagao rešenje problema blokiranja ulica, po uzoru na Kanadu, da se recimo Ušće odredi kao prostor za sve te manifestacije i proteste, ali odmah se buljuk ljudi ovde usprotivio kako se time gubi poenta, jer ih onda ne konstatuje čitav grad. Upravo tom logikom se vode i ovi "lepljivci" letaka.
 
И да се поставе огласне табле, мислим да је очигледно да је овде реч о систематском напору да се град што више запрља, наружи, попростачи и учини да што више личи на циганмалу, из разлога познатом само ономе ко то ради. А не о глупавом откупу неких лаптопова. Да је само до откупа, па до сад би давно престао да то лепи јер нема ко у граду то ђубре већ није видео. Отуд и мој "неконтролисани излив вербалне агресије" према дотичном ђубрету, јер је већ више него јасно да је ово није борба за егзистенцију него чисто бахаћење, једно брутално и безочно иживљавање над овим градом, којега од истог просто нема ко, или неће нико да брани.

П. С. Сваки дан, где год и кад год могу, скидам то и бацам у канту, како са стакала од стајалишта тако и са стубова јавне расвете. И данас сам, и сутра ћу. Да не помисли неко да само мељем и хејтујем и не радим ништа конкретно по том питању.
 
Hehe.. Somborac pa to je uzaludan posao :D Ne možeš ti skinuti koliko svi oni mogu da zalepe za jedan dan.. Čuo si momka kaže 500 komada na dan.. Ono bacanje kletvi je imalo više smisla jer te takvi naleti emocija i hirovite reakcije oko nečega što ti je skroz neprihvatljivo makar umire na trenutak kad izbaciš to iz sebe... a odlepljivanje papira je skroz uzaludno :) Treba da nađemo sistemsko rešenje...

Inače u ovom poslednjem postu si birao reči, i dalje si revoltiran ali je vokabular u dobroj meri korigovan i to pozdravljam.. :kk: a i sam sam sklon neodmerenim reakcijama kad mi je nešto neprihvatljivo, još više bio kao mlađi, u nekom periodu zakasnele adolescencije u srednjim 20tim sam zvučao isto kao i ti, pa sam malo poradio na sebi... Životno iskustvo i godine čine svoje :) Tako da kritika upućena tebi nije nešto čemu i sam nisam bio sklon..

solecar":itru3fhj je napisao(la):
Pa ne valja ni nekontrolisano izlivanje branjenja svega i svačega i traženja razumevanja.

Sole vidim ja da bi ti svađu sa mnom :D (šalim se)

solecar":itru3fhj je napisao(la):
Eto recimo, ovde sam predlagao rešenje problema blokiranja ulica, po uzoru na Kanadu, da se recimo Ušće odredi kao prostor za sve te manifestacije i proteste, ali odmah se buljuk ljudi ovde usprotivio kako se time gubi poenta, jer ih onda ne konstatuje čitav grad. Upravo tom logikom se vode i ovi "lepljivci" letaka.

Predlagao si ali zaključili smo da to ne može tako jer se time krše ljudska prava.. Život u društvu i organizovanoj zajednici pretpostavlja da nešto moramo i da istrpimo, ne može svima i u svakom trenutku da bude ugodno.. Tako i taj protest.. Trgovi su mesta za protest a ne ušće i to je notorna stvar i ne možemo sad to da menjamo jer se tebi ne sviđa.. Gde tačno oglase lepiti tu postoje sporenja i o tome možemo da polemišemo.. Ali je svakako stepen izgredništva kod lepljenja manji nego kod recimo lomljenja stakala na stajalištima.. a ima i toga, recimo neka od stajališta na trasi BG voza su išarana, stakla polomljena, potpuno devastirana... Šta bi o takvima tek Somborac rekao (na kakve muke bi ih stavio, našu besperspektivnu omladinu, koja ne zna šta će od silne nakupljene mladalačke energije pa udri po stajalištu :D)ne smem ni da pomislim :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702421#p702421:8p9xo71d je napisao(la):
Noki » 26 Jan 2020 17:21[/url]":8p9xo71d]
solecar":8p9xo71d je napisao(la):
Eto recimo, ovde sam predlagao rešenje problema blokiranja ulica, po uzoru na Kanadu, da se recimo Ušće odredi kao prostor za sve te manifestacije i proteste, ali odmah se buljuk ljudi ovde usprotivio kako se time gubi poenta, jer ih onda ne konstatuje čitav grad. Upravo tom logikom se vode i ovi "lepljivci" letaka.
Predlagao si ali zaključili smo da to ne može tako jer se time krše ljudska prava... Život u društvu i organizovanoj zajednici pretpostavlja da nešto moramo i da istrpimo, ne može svima i u svakom trenutku da bude ugodno.. Tako i taj protest.. Trgovi su mesta za protest a ne Ušće i to je notorna stvar i ne možemo sad to da menjamo jer se tebi ne sviđa...
Između ostalog i moja prava na slobodu kretanja. Ali koga još briga za moje i pravo drugih na tako nešto, kada i dalje živimo u svetu u kome se zahteva da se ima razumevanje za proteste i proslave, za vozila koja presecaju tramvajima putanje tik ispred njih ili vožnju tramvajskim bašticama, za one koji lepe plakate...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702421#p702421:8p9xo71d je napisao(la):
Noki » 26 Jan 2020 17:21[/url]":8p9xo71d]Gde tačno oglase lepiti tu postoje sporenja i o tome možemo da polemišemo.. Ali je svakako stepen izgredništva kod lepljenja manji nego kod recimo lomljenja stakala na stajalištima.. a ima i toga, recimo neka od stajališta na trasi BG voza su išarana, stakla polomljena, potpuno devastirana... Šta bi o takvima tek Somborac rekao (na kakve muke bi ih stavio, našu besperspektivnu omladinu, koja ne zna šta će od silne nakupljene mladalačke energije pa udri po stajalištu :D)ne smem ni da pomislim :)
Dokle god ne možemo da polemišemo o protestima i njihovoj lokaciji, ne možemoi ni da polemišemo o mestu za leplenje oglasa. :)
 
Pre neki dan sam prolazio pored Kluza i video da stajalište za 20, 46 i 79, u smeru ka centru (Medakoviću) nije uopšte izmešteno, iako je bilo najavljeno da će biti do kraja 2019.
 
u 21. polemisati o oglasnim tablama za ovakav vid oglasavanja je stvarno besmisleno...

zanima me da li taj kr**** uradi barem neku analizu koliko mu to reklamiranje donosi...uz sve troskove tih ljudi koje placa da lepe, selotejpa i papira...naravno ne rwcunajuci besplatne reklame koju mu rade novine pa i mi sami...jedan placeni oglas na insta moze da mu dobese vise...

elem...nije poenta naci poseban prostor za ove oglase vec zestoko kazniti te debile koji to rade..kaznu naplatis administrativnom sudskom zabranom na bilo kakav izvor prihoda koji mu ima sva sira familija...

ne moze me niko ubediti da tog kretena ne mogu da nadju..pa covek ostavlja svoje kontakt podatke na svakoj banderi...

imao sam jednu aktivisticku ideju da nadjem tog lika i sve one sa kamagrom..i da mu oblepimo sve prozore sa oglasima Loctite lepkom...ali avaj...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh