Šta je novo?

Дисплеји на возилима градског превоза

Најновији бисери: :lool:
37 КНЕЗЕВАЦ (неки Леконов ФАП чији ГБ не упамтих);
78 BAWICA 2 (Бамиронов МАЗ #П42015, мислим да сам о томе чак и говорио и пре).
МАЗ поново издоминирао, после ДОРЧОЛА, МИРИЕВА и неког руског терминуса ето нама и BAWICE. Шта је тешко програмирати NJ? :roll:
 
75 Kneževac
79023b9685006fc2ed9dfc34255c4bba.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ништа чудно за BUSE дисплеје, сећам се као мали да је на једном ИК-103 или ФАП-у (не сећам се тачно) писало ,,404 GL. ŽEL. STANICA". :lool:
 
3519,Higer,vozi na 67-ci,sa papirima,displej ne radi već neko vreme.
Inetresuje me jedna stvar,autobus je nov,u garanciji,znači i displej je u garanciji.
Ako je pokvaren pozove se servis i stvar se popravi,zar ne? I pegla kad crkne u garanciji isto uradiš.
Očigledno nekoga boli ona stvar,ili GSP ili servis. Tipujem na one prve.
Serija M i solo i zglobni,Zemun,mislim da su prešli 2/3 nesipravnih displeja,ni za to nikoga nije briga,očigledno,papir je jeftiniji.I na kraju,najinteresantnija stvar,svi privatnici voze sa ispravnim displejima,ne sećam se kad sam video ijedan sa papirom.Kako kod njih sve može da radi,ili se možda radi o nečem drugom,autobusi se čuvaju i održavaju kako treba. Njih bi odmah kaznili kad bi izašli bez ispravne oznake linije u grad a zato GSP dinosaurusi mogu šta hoće.Ne verujem da su u pitanju pare već poluvekovni javašluk. Eh gde su ona zlatna vremena bez elektronike sa crnim tablama i rotirajućim žutim ciframa sećaju se lezilebovići sa setom.
 
Дисплеји су превише модерна и напредна ствар за наш напредан град. У свету су дисплеји унифицирани, код нас се не води рачуна ни који смер је написан, ни ништа.
 
на једној 18 (проверићу сутра ГБ, с њом идем на посао ујутру) пола дисплеја ћорави и трепће, а друга половина ради нормално
 
Ima par takvih Solarisa. Bol u k****.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vozim se večeras sa 27E, a unutra vreme stalo na Ritopečki 20. novembar prošle godine.
 
Да ли неко може да ургира да се на свим аутобусима где је то могуће дисплеји повежу са бус плусом као што је урађено на Урбинима? Осим тога што ће време и датум увек бити тачни, смер ће увек бити потпуно тачан и број линије, и још ће бити исписивана стајалишта унутра
 
Ne može. Probao ja, odgovorili da je ta integracija sa BusPlus sistemom moguća jedino sa Novatronic displejima.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Па Новатроник је на већини аутобуса, ИК112Н, ИК112ЛЕ, ИК218Н, ИК218 и ИК218М из 2013 године, претпостављам на Биковима исто и брдо хигера нема повезане дисплејеве са БП, један чек вози са папиром јер очигледно линије нису унете. Имају могућност да олакшају својим запосленима посао и да спрече збињивање путника услед лепљења свакаквих папира, а не раде то.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Takodje na trolama su povezali mislim 2 kom i tu je stalo solarise su povezali jer ih je Vuksa smatrao...
 
Треба их смарати више, то је минимални посао а свима ће бити боље
 
Jel se ne varam da GSP mnogo fura papirne oznake ovih dana?
 
Ne varas se druze,na modelima IK112m displej radi samo na par vozila,sve ostalo crklo.
Cak i na Conecto vozilima iz 2005. radi a ovi crkli :D

Sve to (vozila 2017. i kasnije) treba prijavljivati preko sajta busevi.com....tehnicka neispravnost.
 
E ovo je show program :)
Proradio displej na 893( mada ko zna dokle) ali nisu skinula naplenice sa gornjeg dela šoferke koje su ga prekrivale do pola,vidi se samo Zeleni Venac . Računaju da će sutra verovatno da crkne pa ko vele da ne skidaju unapred i da se slučajno neko ne pomuči da to sredi:)
 
Da nije 898? Njemu radi displej normalno,kad je dosao sa farbanja, biio je par dana bez njih i samo odjednom je izasao sa tim nalepnicama koje niko ne skida iako mu radi displej.
 
moguće da sam pomeša brojeve,mada mislim da je ovaj ipak od ranije bio sa nalepnicama i da su neke kao delimično skinute,ali veći deo i dalje stoji
 
hahaha,Spoteru,bio si u pravu 898. Eno ga jutros ponovo ne radi,znači radio je samo jedna krug,do zelenjaka i nazad.
Ljudi pametni pa nisu skidali nalepnice,znali su šta će da bude.Srećom nisu skidali ni papir sa šoferke :)
 
Rekoh ti ja, znam svaki bus iz pogona Zemun ;) Sredice ga oni nekad, cudno mi je da mu nekad radi a nekad ne. Na toj seriji iz 2013. ili radi ili ne radi obično, nije slučaj kao kod njega.
 
Vrh