Šta je novo?

Стајалишта

Аутобуско стајалиште #1122 "Железничка станица Тошин бунар" (смер према Земунској и Војвођанској) је привремено укинута због радова на коловозу стајалишта. Само стајалиште је померено неких 50 метара напред, према раскрсници са Николе Добровића.
Мислим да ће после тога прећи на другу страну улице, стајалиште #1123, пошто је оно још у горем стању !
Слике од данас, 27.јануара 2020.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Evo već nedeljama stoje spremne rupe u zemlji za stajališta na stanicama u Kneževcu i na Labudovom brdu i ništa se ne dešava, rupe su pune đubreta i pikavaca.
 
Po meni bas lose resenje ali sta je tu je. Danas jos i onda kisa, ljudi cekaju bus na ovoj travi...Ovo je posto su 601 i 45 zatvorili vrata, do tad je trava celom povrsinom bila puna ljudi.

rgeY9ST.jpg
 
Мислим да то неће трајати више од дан-два тако да им се не исплати да направе нешто цивилизованије од овога
 
Konačno će da srede onaj ispucali beton i rupetine na stajalištu u Tošinom Bunaru ispod ž.stanice.Dubok iskop bogme.
9ab6c3b1f11dbb25970fe377c2cd8cc9.jpg
6d776e1ac5060bf9080bd8d8b74c0a6e.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Trenutno stanje na stanici Jedanaeste Krajiške divizije. Ovako stoji još od pre Nove godine. Slična situacija u Stojana Jankovića, Slavka Rodića i Serdara Janka Vukotića.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702845#p702845:1hr97gx5 je napisao(la):
Labud » 28 Јан 2020, 16:24[/url]":1hr97gx5]Trenutno stanje na stanici Jedanaeste Krajiške divizije. Ovako stoji još od pre Nove godine. Slična situacija u Stojana Jankovića, Slavka Rodića i Serdara Janka Vukotića.
file.php
Ова код XI Крајишке Дивизије неће имати смисла јер је излазна станица, док ће она код Орашца имати због 502-ке.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702689#p702689:1bueeet2 je napisao(la):
Гага » 27 Јан 2020 11:22 pm[/url]":1bueeet2]Аутобуско стајалиште #1122 "Железничка станица Тошин бунар" (смер према Земунској и Војвођанској) је привремено укинута због радова на коловозу стајалишта. Само стајалиште је померено неких 50 метара напред, према раскрсници са Николе Добровића.
Мислим да ће после тога прећи на другу страну улице, стајалиште #1123, пошто је оно још у горем стању !
Слике од данас, 27.јануара 2020.
Као што рекох у понедељак, почели су да раде и стајалиште #1123 "Железничка станица Тошин бунар" (смер према Студентском граду). Слике од 30.01.2020.

Pogledajte prilog 1
Стајалиште #1122 се још увек сређује.
 
Зато ми је сад драже да добијем батине по 73 и 610, него да обилазим до Козаре 15 минута дуже...
 
Oslobodilaca Rakovice (smer ka Resniku)



Dunav stanica (smer ka Bulevaru despota Stefana)





Dunav stanica (smer ka Pančevačkom mostu)



 
Стајалиште Милоша Обреновића у Винчи, једино уже од овог са фотке је оно преко пута њега, које је ширине ивичњака :roll:
Higer KLQ6129GQ2 by Somi303, on Flickr
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702437#p702437:3ekrirod je napisao(la):
Bulbulderac17 » Ned Jan 26, 2020 6:03 pm[/url]":3ekrirod]u 21. polemisati o oglasnim tablama za ovakav vid oglasavanja je stvarno besmisleno...

zanima me da li taj kr*** uradi barem neku analizu koliko mu to reklamiranje donosi...uz sve troskove tih ljudi koje placa da lepe, selotejpa i papira...naravno ne rwcunajuci besplatne reklame koju mu rade novine pa i mi sami...jedan placeni oglas na insta moze da mu dobese vise...

elem...nije poenta naci poseban prostor za ove oglase vec zestoko kazniti te debile koji to rade..kaznu naplatis administrativnom sudskom zabranom na bilo kakav izvor prihoda koji mu ima sva sira familija...

ne moze me niko ubediti da tog kr**** ne mogu da nadju..pa covek ostavlja svoje kontakt podatke na svakoj banderi...

imao sam jednu aktivisticku ideju da nadjem tog lika i sve one sa kamagrom..i da mu oblepimo sve prozore sa oglasima Loctite lepkom...ali avaj...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Momak koji lepi te oglase je socijalni slučaj i radi za dnevnicu. Pola haosa i prljanja u gradu je rezultat bede i ogromne nezaposlenosti. Takođe, to što je Beograd veoma prljav, posledica je kako nekulture, tako i lošeg rada gradske čistoće i zelenila. Ne zna se tačno ko je za koje površine nadležan, a za neke nije niko, pa đubre negde stoji godinama iako čistači prolaze svaki dan pored njega.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702845#p702845:3d35dxa4 je napisao(la):
Labud » Уто Јан 28, 2020 5:24 pm[/url]":3d35dxa4]Trenutno stanje na stanici Jedanaeste Krajiške divizije. Ovako stoji još od pre Nove godine. Slična situacija u Stojana Jankovića, Slavka Rodića i Serdara Janka Vukotića.
file.php
Исто су поставили темеље и на пар Реснику, прошле недеље су поставили надстрешнице. Интересује ме ко је финансијер и ко производи те надстрешнице?
 
Ко уопште дозвољава да се постављају те надстрешнице које су ужасне и по функционалности и дизајну? На многим стајалиштима где има веома мало људи ван града (типа ''Пут за Соко салаш'' на аутопуту код аеродрома) стоје нормалне стаклене надстрешнице.

Можда је Општина Раковица умешана, Вождовац је такође имао покушај самосталног постављања надстрешница али све су веома брзо склоњене.
 
Слике од 05.02.2020.

Стајалиште #1122 Тошин бунар је при крају радова, постављени ивињаци, урадили су и упуштене сливнике на коловозу - јако позитивно, а скинут је и асфалт са тротоара у целој ширини од ивичњака до бициклистичке стазе и дужно од зеленог острава до малте не подвожњака.
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Стајалиште #1123 Тошин бунар, правац према Студењаку, се увелико ради, али данас поподне није било радника, преподне су били.
 
Да, неће бити гужви, али мене ово реално подсећа на Бангладеш - овај ремикс тротоара, стајалишта, паркинга... +
 
Taj deo bulevara treba što pre umiti i srediti, ne mora da se čeka rekonstrukcija koja neće biti skoro da bi se sredio ovaj bangladeš. Zabraniti parkiranje, ubaciti neka žardinjere sa zelenilom i označiti trotoare.
 
Апсолутно се слажем, одлично и неопходно
 
Stajalište "Beograd centar" (kod 2903) za linije 34, 36 i 38A je izmešteno na proširenje za TAXI stanicu. Samim tim je TAXI stanica premeštena na staro stajalište linija JGP-a. U pitanju je stajalište u smeru ka Mostaru.

Obaveštenja o izmeni naravno nigde nema, a i sam stajališni stubić i dalje stoji na starom stajalištu.

izvor: gspbeograd.net
 
Naravno.
Oduvek je taj deo zapostavljen od grada, kad su do Cvetka samo sređivali.
Nadam se da će napokon i to.

Ali i ovo je bio neli iskorak napred, jer je ovo sinonom za gužvu i haos.
 
Стајалиште #1122 Тошин бунар kod \eleyni;ke stanice код железничке станице, смер према земунској и Војвођанској улици је завршено. Урађено је јако добро, а више нису оне бетонске плоче, него асфалт и наравно неколико слојева. Асфалтирано је и само стајалиште-тротоар за путнике и пешаке.
DSCF0049.JPG


Стајалиште #1123 преко пута се ради, данас је постављен први слој асфалта. Нисам сликао !
 
Бетонске плоче су боља варијанта од асфалта. Издржљивије су, не деформишу се када је вруће. То што су лоше постављене биле је друга прича
 
Vrh