Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
Kao neko ko je odrastao izmedju Zvezdinog i Partizanovog stadiona.....teraj to daleko od grada!
 
Па, ниси пратио на часу: ништа се не сели (не "тера"), само се додаје још један стадион - и то онај на који ретко кад да ће неко ићи.
 
To se onda može reći za većinu krupnih objekata u gradu, počevši od svih zgrada ministarstаva, trznih centara, arene.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693516#p693516:1oj9obbo je napisao(la):
Zion Williamson » 28 Dec 2019 07:00 pm[/url]":1oj9obbo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693279#p693279:1oj9obbo je napisao(la):
zexland » Pet Dec 27, 2019 10:50 pm[/url]":1oj9obbo]Ideja za Prokop je jako dobra, ali i za Bogosloviju. Ovo gde oni oce da prave je Bogu iz nogu. Ali ocigledno je zasto to zele...

Zasto prave bogu iza nogu?

Zbog svega navedenog...recimo:

Post by JohnnyLee » 27 Dec 2019 10:50 pm
250 милиона? ок, по 50 Звезди, Партизану, Воши, Нишу и граду у Западној Србији. пет топ стадиона. а не један који ничему неће служити

Post by Садко » 28 Dec 2019 12:11 am
Алтернатива: уложити 250 милиона евра у пројекат уређења и изградње нових зграда факултета по потреби, додатне стипендије, потом чишћења депонија и законско уређење одлагања смећа, стављање више канти и засебних за опушке који су свуда по граду (колико то може да кошта?!) и још ће да остане новаца да се покрене прва фаза пројекта враћања породица нашег порекла које су стекле капитал по свету, по израелском моделу, уз адекватну понуду станоградње, бенефиција и субвенција за инвестиције. Тиме се гради национална елита и доноси свеж домаћи капитал, што је радила и краљевина и кнежевина а данашња републикица нити мало, што иде уз популиситичког великог вођу.

i po meni najbolje resenje:

Post by JohnnyLee » 28 Dec 2019 12:32 pm
алтернатива: продати све фудбалске клубове са све стадионима, а те паре утрошити на било шта од наведеног изнад

:gobb:
 
Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2

Olimpijski stadion na Banjici, Beograd; projekt za natječaj Maketa

Metapodaci


Olimpijski stadion na Banjici, Beograd; projekt za natječaj

Author
Turina, Vladimir

Co-author
Radić, Zvonimir


Vrijeme nastanka od
1947

Technique
kaširana fotografija

Collection
Arhivski fond - Vladimir Turina

Subject-topical term
Arhitektura: projektiranje

Note
Motto natječaja: "CS94733" Prva nagrada

https://dizbi.hazu.hr/a/?pr=iiif.v.a&id=11326
 
U svetlu nove finansijske krize prouzrokovane pandemijom Korona virusa sve više je glasova da se odustane od ekonomski neracionalih projekata, a ovo je top 1 projekat po mišljenje učesnika Insajder debate pre neki dan a i moje malenkosti. Kakvi su vaši stavovi?
 
Ovo bi bilo jasan broj 1, da nije projekat metroa baš onoliko sulud kao što jeste. Ali i ovako stadion na njivi pobeđuje.

Ipak, gradiće se i jedno i drugo - odustaće od nečeg pametnijeg.

Verujem da će stadion napraviti sa pokretnim krovom, da može da posluži za neku pandemiju kao sajam sada.
 
Ово апсолутно јесте бесмислен пројекат али кад наступи економска криза уколико држава до бесвести не крене да улаже у сву иоле употребљиву инфраструктуру рецесија ће нас сатрати. Ваљда су научили из 2008е да је штедња рецепт за катастрофу.
 
само што је ово апсолутно неупотребљива инфраструктура. боље је да се паре улажу и у онакав метро пројекат, него у ово. јер и онакав метро пројекат уз мало дорада може да буде фунцкионалан
 
Tačno je što Delija kaže. Uz to, visokogradnja je nezamenljiva u tome, jer angažuje mnogo više radnika od niskogradnje.
 
Košta i održavanje stadiona, ne vidim smislenu poentu ulagati u takvu glupost. Iz oblasti visokogradnje ima milion stvari koje su potrebnije, pa i isplativije. Od iszgradnji vrtića, škola, fakulteta oni koji nemaju objekat ili nemanju dovoljno kapaciteta, ili čak izgradnja socijalnih stanova koji bi se prodavali po ceni izgradnje ili davali u zakup. Time bi se ulozene pare vratile, privreda pokrenula, a pare koje su vraćene uložile u nešo drugo. Grad Beč ima 220.000 stanova u svom vlasnistvu koje iznajmljije po povlašćsenim uslovima kao socijalne stanove. I neprestano ulaze u to.

A mi se bakcemo sa stadionom.
 
Волео би и да се одустане од деонице аутопута Ниш- Приштина. И боље искористити новац за нешто припритетније.
 
Рецимо капитални пројекти у култури који су нам на дну лествице: Музеј града Београда (овим темпом тренутни пројекат биће спреман за рад 2050.), реконструкција библиотеке на Косанчићевом венцу, достојанствен Музеј геноцида, сређивање простора логора Сајмиште, нова зграда Природњачког музеја, Музеј Николе Тесле у новом руху, Музеј спорта (замислите на једном месту све трофеје наших спортиста и испричане приче које су иза почасти), Народна галерија, зграда Опере, нове зграде за низ факултета, обнова Коруновићеве зграде Поште и смештање Историјског музеја...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720926#p720926:mti8o2ul je napisao(la):
filip14586 » Чет Мар 26, 2020 6:01 pm[/url]":mti8o2ul]Волео би и да се одустане од деонице аутопута Ниш- Приштина. И боље искористити новац за нешто припритетније.

За пун профил ауто-пута и целе ове ситуације бих се сложио са тобом, али мора најмање да се уради тзв. "полупрофил" од Мерошине(А1-К10) до западног дела Прокупља, у склопу тога посебно обилазницу око Прокупља... Говорим о истом профилу саобраћајнице која је годинама постојала између Београда, Новог Сада и Суботице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720926#p720926:lw8gka5v je napisao(la):
filip14586 » Čet Mar 26, 2020 7:01 pm[/url]":lw8gka5v]Волео би и да се одустане од деонице аутопута Ниш- Приштина. И боље искористити новац за нешто припритетније.

Nikako, ovo je najznačajniji projekat na Balkanu, povezivanje Jadrana, Albanije Kosova i Srbije autoputem,ekonomski veoma značajan, politički i te kako, jer kad prođe autoput, mislim da pobrojani narodi neće više dozvoljavati da ih političke elite zavađaju, međusobno, kad se otvori slobodan protok robe i ljudi na Balkanu, kad se Baklan poveže autoputevima, narodi će progledati, poručiti svojim političkim elitama da im je dosta zavade i nacionalizma, da žele da žive u naprednom Balkanu, eto, ja sam politički romantičar, nadam se boljem, poput napretka između Grka i Sjevernih Makedonaca, Balkan treba nove (auto)puteve mira i prosperiteta, konflikt se mora okončati kompromisno, i konačno, mislim da na ovom projektu insistira EU vođena istim rezonom,
 
Аутопут треба да се води економијом а не политиком. Тако су нам политичари направили аутопут "братства и јединства" који је омашио тада перспективну и ништа компликовану за градњу северну Босну да би прошао кроз селендре Славоније. Албанија и Косово су мала тржишта, немају привреде ни производње нити привлаче инвестиције и транзит. Нама је од економског интереса да транзитни правац на Јадран буде ка Бару а не ка Драчу због коридора које ми развојамо. Ка Космету треба направити брзе путеве и то из више праваца, од Краљева ка Косовској Митровици због нашег народа на северу, од Врања ка Новом брду и Грачаници због наших енклава и од Ниша ка Приштини због нашег народа у Куршумлији. Кад се све то надовеже на постојеће аутопутеве на КиМ који су усмерени ка Албанији, чиме и Албанци добијају солидну путну повезаност, преко Митровице и Краљева ка Београду и западној Европи аутопутем Милош Велики, правцем ка Нишу ка Бугарској и правцем ка Врању према Македонији.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749445#p749445:1n0ycqcp je napisao(la):
milinko » Pet Jun 19, 2020 2:22 pm[/url]":1n0ycqcp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720926#p720926:1n0ycqcp je napisao(la):
filip14586 » Čet Mar 26, 2020 7:01 pm[/url]":1n0ycqcp]Волео би и да се одустане од деонице аутопута Ниш- Приштина. И боље искористити новац за нешто припритетније.

Nikako, ovo je najznačajniji projekat na Balkanu, povezivanje Jadrana, Albanije Kosova i Srbije autoputem,ekonomski veoma značajan, politički i te kako, jer kad prođe autoput, mislim da pobrojani narodi neće više dozvoljavati da ih političke elite zavađaju, međusobno, kad se otvori slobodan protok robe i ljudi na Balkanu, kad se Baklan poveže autoputevima, narodi će progledati, poručiti svojim političkim elitama da im je dosta zavade i nacionalizma, da žele da žive u naprednom Balkanu, eto, ja sam politički romantičar, nadam se boljem, poput napretka između Grka i Sjevernih Makedonaca, Balkan treba nove (auto)puteve mira i prosperiteta, konflikt se mora okončati kompromisno, i konačno, mislim da na ovom projektu insistira EU vođena istim rezonom,

Дефинитивно нешто најглупље што сам у животу прочитао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749665#p749665:2qm5jlc9 je napisao(la):
Dzigi Bau » Суб Јун 20, 2020 1:50 am[/url]":2qm5jlc9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749445#p749445:2qm5jlc9 je napisao(la):
milinko » Pet Jun 19, 2020 2:22 pm[/url]":2qm5jlc9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720926#p720926:2qm5jlc9 je napisao(la):
filip14586 » Čet Mar 26, 2020 7:01 pm[/url]":2qm5jlc9]Волео би и да се одустане од деонице аутопута Ниш- Приштина. И боље искористити новац за нешто припритетније.

Nikako, ovo je najznačajniji projekat na Balkanu, povezivanje Jadrana, Albanije Kosova i Srbije autoputem,ekonomski veoma značajan, politički i te kako, jer kad prođe autoput, mislim da pobrojani narodi neće više dozvoljavati da ih političke elite zavađaju, međusobno, kad se otvori slobodan protok robe i ljudi na Balkanu, kad se Baklan poveže autoputevima, narodi će progledati, poručiti svojim političkim elitama da im je dosta zavade i nacionalizma, da žele da žive u naprednom Balkanu, eto, ja sam politički romantičar, nadam se boljem, poput napretka između Grka i Sjevernih Makedonaca, Balkan treba nove (auto)puteve mira i prosperiteta, konflikt se mora okončati kompromisno, i konačno, mislim da na ovom projektu insistira EU vođena istim rezonom,

Дефинитивно нешто најглупље што сам у животу прочитао.
+1
 
Србији је преко потребан ауто-пут Прељине-Пожега (зашто не и до Ужица?), и то је требало да буде приоритет у односу на повезивање с окупираном зоком.

Тако би се боље повезала вечно запостављена централна Србија, од југоистока то запада. Човек би могао да путује од Ниша до Ужица, и дање, у Српску, уз далеко мање муке него што је случај данас, оним грозним магистралном путем.

Такође, сада када је Црна Гора под контролом антисрба, за наш народ је од кључног значаја да се Херцеговина повеже с остатком Републике Српске. Тренутно је до Херцеговине могуће доћи, или преко Црне Горе, или преко Горажда.
 
Uvažavajući izborne rezultate, mislim da sa dobrom dozom sigurnosti možemo reći da će se negde pred kraj mandata Vlade koja se sada vaspostavi svečano polagati kamen temeljac ovog velelepnog objekta koji je celom narodu Srbije preko potreban.
 
https://www.021.rs/story/Info/Sport/249 ... nceva.html

FK TSC iz Bačke Topole, koji je prošle sezone ušao u najviši rang domaćeg fudbala i odmah izborio plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, trenutno gradi stadion sa 4.100 sedećih mesta, sa više od 5.500 kvadratnih metara pod objektom.

Kako piše gradnja.rs, reč je o jednom od najvećih inženjerskih poduhvata u Srbiji sportskog tipa, a čija površina (bez terena) iznosi više od 5.500 kvadratnih metara.

Nova fudbalska akademija biće sastavljena od centralnog stadiona, četiri pomoćna terena i hotela za smeštaj igrača i trenera. Planira se izgradnja i muzeja fudbala.

Projektovanje stadiona započeto je 2017. godine, a njegovo otvaranje zakazano je za sledeću fudbalsku sezonu.

Stadion je mešovite namene i biće deo šireg sportsko-rekreativnog kompleksa. Izgradnja susednog, zatvorenog bazena takođe je u toku.

Osim fudbala, stadion će služiti za organizaciju koncerata, kulturnih dešavanja, ali i drugih sportskih manifestacija. U skladu sa UEFA standardima, opremljenost stadiona biće na najvišem nivou, a njegov dizajn najsavremeniji u Srbiji.

Brzo da se napravi nacionali stadion u Beogradu, još moderniji, pa neće valjda jedna Bačka Topola da ima najmoderniji stadion. :grand:

E sad ozbiljno - ovakvi stadioni nama trebaju po unutrašnjosti, a ne bi bili loši ni za većinu utakmica Partizana i Zvezde i reprezentacije, naročito mlade.
 
Vrh