Šta je novo?

Pošta Srbije

Pojavi se broj koji se prekopira na neki sajt, ali to meni ničemu ne služi, ne na način na koji funkcionišu druga praćenja (doduše, duže vremeni šta nisam naručivala). Tamo samo piše da je otpremljeno u skladište, pa ka avionu i onda čekaš, ništa se ne dešava. U principu, kada mi pošiljka stigne, tada se promeni da je stiglo u zemlju odredišta. Za mene to nije praćenje pošiljke.
 
Moje iskustvo je da u istom trenutku nakon slanja dobijem broj. Kad probam da ga iskoristim na Poštinom sistemu praćenja pošiljke je prvo neupotrebljiv jer još uvek ne postoji pošiljka sa tim brojem. Nakon što pošiljka stigne u Srbiju, sasvim normalno koristim taj isti broj (koji ima prepoznatljiv format).
 
Meni ono praćenje na China post-u (onaj link što se pojavljuje kod narudžbina) bukvalno ništa ne znači, a kada uđe u zemlju nije mi više ni bitno jer je samo pitanje dana kada ću ga dobiti. Prosto, znam da je potrebno vreme i to je to. Do sada mi se nije dogodilo da nešto nije stiglo, a naručivala sam 30-ak puta.
 
MAsa sitnih posiljaka uopste nema broj za pracenje, ili daju neki levi.
 
jelenabg":3mrsykhl je napisao(la):
Na izveštaju uvek treba dobro pogledati šta piše. Ponekad se desi da se tog dana, kada uručenje nije uspelo, pošiljka nalazi u jednoj pošti, a već od sledećeg dana, pa u nerednih pet, bude na drugoj pošti. Ja sam imala takav slučaj sa mojom adresom. Štos je što nema svaka pošta poštare, već samo one velike. Pa kada on razduži pošiljku, razduži je u toj velikoj pošti, ali moja adresa zapravo pripada jednoj manjoj, pa ona sutradan dobija moju pošiljku i tu mogu da je preuzmem.
Problem je što su pošte zatrpane još od štrajka, a u decembru ima najviše posla, te se sve samo gomila. Plus standardan nedostatak zaposlenih. Nije se pošiljka izgubila, samo je negde zaturena.
Meni je ovde u blokovima uvek tako.
Na dan kada nije uspelo uručenje paket je u jednoj pošti a od sutra u "mojoj" pošti...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Рок за испоруку једне пошиљке је био 15. децембар, још увек је нема. Ствар коју сам наручио исти дан је стигла пре месец дана. Обе ствари су поручене 11.11. Зато и питам јер ми није нормално да оволико чекам а пакет ушао у Србију пре више од месец дана.
 
Da li si siguran da je paket ušao u Srbiju, da li ti tako piše u okviru praćenja pošiljki na sajtu Pošte?
Ti možda jesi naručio istog dana, možda čak i od istog prodavca, ali ne znači da će ti stići u isto vreme (pričam o Aliju). Meni, recimo, nikada nije stizalo (doduše, uglavnom sam naručivala po jednu stvar, ali se dešavalo da ih ima i više istog dana).
 
Čujem tjeraju vas iz savske kroz 2 mjeseca naravno otimačina bez naknade posti ...
Gdje će silni fahovi
 
U Savskoj i cigle su trule , te nedavno šminjkanje nije doprinelo mnogo toj zašticenoj zgradi
Te i ako bude neke selidbe bice dobro ne samo zaposlenima vec i samoj zgradi koja ce tako bar malo da se ,, opravi ,,
:sesir:
 
Nema tamo više fahova, sve je odavno preseljeno u Ugrinovačku. Pre par godina tu se uselila direkcija iz Palmotićeve, pozauzimali neke spratove, naravno, renovirane. A uskoro će da se sele. Kada tačno i ko gde, nisam sigurna da se još zna.
Ne zna se ni šta će biti sa Poštom 6, jednom od najvećih u gradu, ako ne i najvećom. U suštini, neophodno je da pošta ostane u tom kraju. Davno se pominjala mogućnost da se preseli u zgradu železnice, ali nisam sigurna koliko je tu uslovno. U okolini nema dovoljno mesta jer nije u pitanju samo šalter sala, već i veliki post express, pa blagajna, sala za poštare, jop propratnih službi - baš je velika pošta. Koliko sada mogu da se setim, jedino zgrada železnice ima toliko prostora kada je reč o neposrednoj okolini.
 
U okolini ima državnih ,,kvadrata'' i bilo bi fer da se napravi kompenzacija jer je ovo vredna zgrada iz više razloga, glupo je i govoriti...
 
Прорадио ГПЦ, стигао ми је један пакет.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ono kad se na tviteru nadju prepametni ljudi koji ne znaju osnovne stvari, cuj "kolektivna krivicna prijava" i "kolektivna tuzba".

Verujem da se kradu paketi, ali isto tako i Kinezi posalju jedan isti tracking za 10 paketa, pa dok skapiraju ljudi to...
 
Мени стигао још један пакет, ако су стварно дрпили вратиће Али паре.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
...Ono kad se na tviteru nadju prepametni ljudi koji ne znaju osnovne stvari, cuj "kolektivna krivicna prijava" i "kolektivna tuzba"....

Po tuzbama je izvesno da PTT ce platiti odstetu a koju nije prouzrokpvao niti joj doprineo :grand:
Naime
Pakete iz inostranstva pregleda carina,
br. izvrsitelja je vec dugoooo isti i ako se kolicina paketa - obim posla mnogostruko povecao
te vec dugo postoji evidetan zastoj
koj probija rokove dostave, za ssta PTT ni kriv ni dozzan cce da plati :shock:


Naravno kako se zbirno radi o ogromnoj cifri
koja ce dodatno toliko opteretiti i ovako uzdrman ptt lako ce ga tako dovesti do ivice urussavanja :(

Pristalice teorije zavere bi rekli da je to sve osmisljeno kako bi sto brze taj sistem bio rasparcan kao nefunkcionalan
a njegovi delovi od strane provizijassa dati na prodaju

Ja se nadam da ce krivac zastoja priznati krivicu i na sebe preuzeti odgovornost kako bi ptt ostao sa svojim ccistim obrazom
il ipak tako nebiva
:roll:
 
Zasto bi placali odstetu uopste kada za sve te pakete iz inostranstva ne postoji rok za urucenje....
 
Стигао пакет после тачно 2 месеца, хвала штрајку.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
tek sad ce mo se nacekati i nacekati za pakete ... ne samo iz Kine vec iz citavog tog regiona ...
da, da , regiona, citavog regiona
a to se vidi upotrebom reci -ka- i reci -prema-
umesto reci -za :idea:

...Pošta Srbije zamolila je za razumevanje korisnike svojih usluga, jer će obustavljanje letova ka Kini uticati na razmenu pošiljaka.
- Pošta Srbije obaveštena je od avio-prevoznika Lufthansa i LOT da su, radi prevencije opasnosti od širenja koronavirusa, letovi prema Narodnoj Republici Kini obustavljeni do daljnjeg, što će uticati na uobičajeno poštansko poslovanje u razmeni pošiljaka - navodi se u saopštenju....
Izvor i cela vest https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/31 ... et-iz-kine
:sesir:
 
U čemu je fora sa Poštom ovih dana? Pre neki dan uhvatih prilog o glavnoj pošti u Pohorskoj i redovima jer rade samo dva šaltera (od kojih je jedan i za pakete)

Trebalo je da pošaljem paket pa sam u petak svratio i red je bio barem 100m.
Jutros odem do Fontane u 8:20 i već je bio red. Ušao sam u 9:50. Radi jedan i po šalter. Ukupno dve osobe iza šaltera. Jedna sve radi sa strankama, druga se ponekad ubaci kada završi svoj posao. Oko 3 minuta po stranci je bio prosek. Napolju je bilo oko 50 ljudi kada sam završio.

Obezbeđenje ne postoji, što i nekako mogu da razumem jer je to uvek bio čikica od sigurno preko 65 leta.

U čemu je fora!?!? Gde su ostali radnici?

Pre nego što krenem da pljujem o neorganizovanom sistemu i kako su mogli makar botove zaposle na obezbeđenju želeo bih da čujem nešto od naših insajdera na forumu.
 
Posta u savskoj bio prodle sedmice ima obezbedjenje guzve bez
Posta djeram ima obezbedjenje prosjek 5 ljudi uredu obezbedjenje razvrstava ko je za koji salter
Glavna posta bez guzve obezbedjenje nisam vidio
 
@astrodule број радника је преполовљен јер су родитељи деце млађе од 12 или 14 година на плаћеном одсуству јер деца не иду у вртиће и школу, као и хронични болесници итд итд.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Verujem, ali mislim da je to moglo bolje da se organizuje. Ova kriza će upravo pokazati ko ima sposobnosti da se organizuje kako treba.

Šta se dešava sa paketima iz inostranstva? Isto i tamo manjak ljudi?
 
Vrh