Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705733#p705733:1d4cymaa je napisao(la):
Rikosito » Čet Feb 06, 2020 1:10 pm[/url]":1d4cymaa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705276#p705276:1d4cymaa je napisao(la):
komsije » Sre Feb 05, 2020 12:18 pm[/url]":1d4cymaa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705274#p705274:1d4cymaa je napisao(la):
BASS » Sre Feb 05, 2020 11:11 am[/url]":1d4cymaa]Šta mislite, kada će biti 80%gotovo ?

Iz Merina su rekli da se nadaju oko Nove godine.

Prema ovoj informaciji i veoma grubom proračunu, sada smo na oko 30% projekta.

S obzirom da još uvek nema zvanične objave za projektno finansiranje, da li treba da nas zabrine odkle se vrši finansiranje postojećih radova?
Da li se projekat trenutno finansira kojim slučajem iz uplaćenih kapara od 20%?

Kada sam potpisivao predugovor prosle nedelje, dobio sam info od njihove advokatice da ce poslati dopis svim kupcima da se preostalih 10% uplacuje na racun kod Intese i da su oni odabrani za projektno finansiranje, a da se zatvara racun kod Unicredit-a, tako da uskoro mozemo da ocekujemo taj dopis. Svi buduci predugovori/ugovori ce sadrzati informacije o novom racunu.
 
I mi smo culi da je Intesa projektni finansijer i da ce to uskoro biti objavljeno. Takodje da projektovani zavrsetak radova ne odstupa od planiranog tj. da sve ide po planu i u rokovima. Sto se inace i laicki vidi "golim okom"

Znao sam da su jos ranije digli cene za garazna mesta, ali nisam znao da su podigli cene stanova za 50€/m2,

Dakle - klasika. To je isto bio slucaj i za Gornji Grad, kako vreme ide i vecina stanova bude prodata, tako onome sto preostane skace cena. Pa ko hoce izvolte, ko nece - ne mora. Cinjenica je da je ogromna vecina kupaca iz kredita i da povecanje 50€ ne utice mnogo na mesecnu ratu, pa sto se onda to ne bi iskoristilo ako moze.

Ponuda/potraznja = cena
 
Vila i deo objekta 2
 

Prilozi

  • 20200208_115307.jpg
    20200208_115307.jpg
    53,9 KB · Pregleda: 5.094
  • 20200208_115249.jpg
    20200208_115249.jpg
    52,8 KB · Pregleda: 5.092
  • 20200208_115131.jpg
    20200208_115131.jpg
    57,8 KB · Pregleda: 5.082
Još malo slika od danas... Gradilište je puno i deluje da baš ide brzo...
5d8d2be43b5988a06a9200f15fdee6c6.jpg
6ae7f9c1fd51e4e3098c39472cc19ed6.jpg
075dd13ec02922751a47cd27e3dc033d.jpg
9207de34a2aff4452de7a0e44d91e049.jpg
fc1a22d907783a310c35a0e4d8818dc6.jpg
4ae17c27bdaeff4d80fb8b7462265a18.jpg
f9571fdf751188fe4fcf9d4752e8ef8a.jpg
e85a7324ae01445db176dbb8144c83fe.jpg
5191297d0afcb69118085ac0b4b57c4e.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Bas malo ima svetlosti ova strana sto gleda na trafo stanicu. Da li se samo meni cini, da su ovi stanovi u prizemlju bas nisko? Da li ima neko sliku ove juzne strane i kako izgledaju stanovi u prizemlju? Mislim na stranu koja gleda ka kasarni Kuburovic?
 
Sto se tice prethodnog komentara tj Gornjeg grada, mi smo kupili stan tamo i generalno smo veoma zadovoljni , osim klackalica koje su tesko sranje da izvinite na izrazu i oduzimanja dobrog dela dvorista u korist vrtica, sto nam je svima bilo razocarenje. Ali sto se tice stanova, kvaliteta stanova, tu smo veoma zadovoljni. Malo kasne sa reklamacijama kojih je malo ali ih ima poneka, ali i to na kraju srede.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
O čemu Vi pišete?! Vrtić ni ne postoji formalno, već se u tim prostorijama nalazio ZOP.

Reklamacije ne rešava Merin, već Eson.
Ako ste pokušali da pozovete Merin, Branka ili Mariju iz prodaje, onda znate da ne žele da razgovaraju, već vas odmah upućuju na Eson.
Njihovo ponašanje u toku prodaje i sad ne može da se uporedi.

Stanari Tri Nove bi morali da znaju od koga kupuju stanove, kad već mi nismo znali.
Neka znaju ljudi da Merin nije ni predao dokumentaciju za upotrebnu dozvolu i uknjižbu stanova.
 
Kad vec piseteo GGradu. Jel tamo jos agencija odrzava stanove(ciscenje i sanacije) ili su stanari to drugacije resili?
 
Mrdjoni":1y7btqgj je napisao(la):
Kad vec piseteo GGradu. Jel tamo jos agencija odrzava stanove(ciscenje i sanacije) ili su stanari to drugacije resili?


Jos uvek agencija... zakljucen je novi ugovor nakon formiranja stambenih zajednica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706809#p706809:2pyx6zcl je napisao(la):
Wlada » 09 Feb 2020 07:47 pm[/url]":2pyx6zcl]
...
Stanari Tri Nove bi morali da znaju od koga kupuju stanove, kad već mi nismo znali.
Neka znaju ljudi da Merin nije ni predao dokumentaciju za upotrebnu dozvolu i uknjižbu stanova.

A do kad su to trebali odraditi po ugovoru? Koliko sam ja cuo upotrebnu treba da odrade do juna a uknjizbu do jula.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706779#p706779:2st7nt7j je napisao(la):
cipiripi » 09 Feb 2020 06:27 pm[/url]":2st7nt7j]Bas malo ima svetlosti ova strana sto gleda na trafo stanicu. Da li se samo meni cini, da su ovi stanovi u prizemlju bas nisko? Da li ima neko sliku ove juzne strane i kako izgledaju stanovi u prizemlju? Mislim na stranu koja gleda ka kasarni Kuburovic?

download/file.php?id=88663&mode=view

Sa prethodne strane... ako ti ista znaci, mada je tesko proceniti dok se ulica ne nivelise...
 
Da li ovde postoje rampe za kolica na ulazima, ne vidi se dobro sa slike? Znam da ih nema u Gornjem Gradu.
 
Milos76":3ak7l2f1 je napisao(la):
Da li ovde postoje rampe za kolica na ulazima, ne vidi se dobro sa slike? Znam da ih nema u Gornjem Gradu.
Mislim da nema u papirima niti na slikama. Ja sam pitao kada sam razgovarao sa Merinom i navodno će biti sa južne strane. Mada, kontam da bi rekli bilo šta što vodi ka zaključenju prodaje...
Ukratko, mislim da nema garancije da će ih biti.
Meni deluje da su stepenice prilično uske.
 
Hvala na odgovoru.
Sto se tice projekta Gornji Grad, vidim da ima oglasa prodaju se stanovi. Sad, kako se prodaju ako nisu uknjizeni, mozda sto nema ni upotrebne dozvole pa se vodi kao u izgradnji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705867#p705867:3lucyoo8 je napisao(la):
5ak » Čet Feb 06, 2020 10:03 pm[/url]":3lucyoo8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705733#p705733:3lucyoo8 je napisao(la):
Rikosito » Čet Feb 06, 2020 1:10 pm[/url]":3lucyoo8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705276#p705276:3lucyoo8 je napisao(la):
komsije » Sre Feb 05, 2020 12:18 pm[/url]":3lucyoo8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705274#p705274:3lucyoo8 je napisao(la):
BASS » Sre Feb 05, 2020 11:11 am[/url]":3lucyoo8]Šta mislite, kada će biti 80%gotovo ?

Iz Merina su rekli da se nadaju oko Nove godine.

Prema ovoj informaciji i veoma grubom proračunu, sada smo na oko 30% projekta.

S obzirom da još uvek nema zvanične objave za projektno finansiranje, da li treba da nas zabrine odkle se vrši finansiranje postojećih radova?
Da li se projekat trenutno finansira kojim slučajem iz uplaćenih kapara od 20%?

Kada sam potpisivao predugovor prosle nedelje, dobio sam info od njihove advokatice da ce poslati dopis svim kupcima da se preostalih 10% uplacuje na racun kod Intese i da su oni odabrani za projektno finansiranje, a da se zatvara racun kod Unicredit-a, tako da uskoro mozemo da ocekujemo taj dopis. Svi buduci predugovori/ugovori ce sadrzati informacije o novom racunu.

Kontaktirao sam ih u vezi plaćanja i informacija od Merina je da svako ko u predugovoru ima instrukcije za plaćanje ka Unicredit banci tako ostaje i za preostalih 10%.
 
Ljudi , zainteresovani smo za kupovinu stana. Medjutim videli smo da je trafostanica udaljena 6-7 metara od stanova koji su jos uvek slobodni. Sta mislite o tome? Da li je rizicno kupiti takav stan , rizicno po pitanju buke i zdravlja?

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Cuces oprecna misljenje po pitnju stetnosti trafostanice. Cak i ako ne postoji nikakav rizik za zdravlje, postoji investicioni rizik zato sto dobar deo ljudi nece hteti da kupi ili iznajmi tvoj stan.
Ja licno ne bi kupio stan koji je preko puta trafostanice pre svega sto mislim da vredi manje.

Ali vidi - ovo je samo licno misljenje, tako da treba sama da istrazis i procenis kud i sta dalje.
 
Ako nekoga jos uvek zanimaju dimenzije prozora-visina je 165+20cm( kutija za roletne). Spavaca soba-simetricna krila-sirina 180cm, decije sobe (asimetricna krila)-sirina 150cm. Terasa-dupla krila-sirina 150cm, visina 220, jedno krilo-sirina 90cm. Ovo se odnosi na objekat 2, ali mislim da je svuda tako.
 
Nadam se da ostaviti prostor za komarnike sa unutrasnje strane roletni, a ne kao u gornjem gradu. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708097#p708097:3rtu0cq9 je napisao(la):
vidak23 » Čet Feb 13, 2020 7:43 am[/url]":3rtu0cq9]Nadam se da ostaviti prostor za komarnike sa unutrasnje strane roletni, a ne kao u gornjem gradu. :)

Teško... verovatno će dobavljač da bude isti - METAL MONT iz Gornjeg Milanovca.
Naknadno smo svi od njih dobili ponude i ugradili ''harmonika komarnike'' tako da su svuda isti u celom naselju... ista RAL karta kao spoljašnja stolarija ali nažalost montiraju se tako što se ubuše spolja u stolariju... no dobro na kraju lepo izgleda. Preporučujem svima ali gledajte da izbegnete bušenje ako možete... pregovarajte sa njima i vidite da li postoji ta opcija.

Srećno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708233#p708233:2lgif09n je napisao(la):
Johnny84 » Pet Feb 14, 2020 9:59 am[/url]":2lgif09n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708097#p708097:2lgif09n je napisao(la):
vidak23 » Čet Feb 13, 2020 7:43 am[/url]":2lgif09n]Nadam se da ostaviti prostor za komarnike sa unutrasnje strane roletni, a ne kao u gornjem gradu. :)

Teško... verovatno će dobavljač da bude isti - METAL MONT iz Gornjeg Milanovca.
Naknadno smo svi od njih dobili ponude i ugradili ''harmonika komarnike'' tako da su svuda isti u celom naselju... ista RAL karta kao spoljašnja stolarija ali nažalost montiraju se tako što se ubuše spolja u stolariju... no dobro na kraju lepo izgleda. Preporučujem svima ali gledajte da izbegnete bušenje ako možete... pregovarajte sa njima i vidite da li postoji ta opcija.

Srećno.
strašno i najgore od svega je to što u projektnoj i tenderskoj dokumentaciji niko od ''stručnjaka'' zvanih arhitekte i ostali inženjeri, ne predvidi komarnik. Svaki proizvođač ponudi i napravi prozore po zahtevu da bi bili jeftiniji i povoljniji, naravno bez komarnika. A posle ti isti onda nude naknadno stavljanje komarnika za ne male pare. Još jedan projekat od mnogih u nizu sa takvim glupostima i prevarama.
Komarnik ispred roletne je iznuđeno rešenje, ali jedino moguće. Nije baš po propisima i standardima, ali može da prođe. Čak i kada je pre roletne, mora da se ubuši u štok od prozora, tako da to nije problematično.
Čuo sam svojevremeno od nekog poznanika da je na njihovom prethodnom projektu GG ugrađena stolarija koja nije baš zadovoljavala uslove iz tendera po pitanju toplotne provodljivosti. Ne znam kakva su iskustva stanara iz Gornjeg Grada....
 
Није ми баш најјаснија та помама за комарницима за које и кажете да нису јефтини, као да живимо у тропској шуми где су комарци ко роде, иначе недостатак врабаца у граду је директна последица прскања комараца које убије и друге инсекте као њихову храну, цео живот нисам ни помишљао да стављам комарнике а и естетски онда не изгледа лепо прозор, још данас са оваквим загађењем од саобраћаја ко ће да држи прозор отворен дуже од пар минута
 
Onda verovatno ne živiš negde blizu reke, ili si na nekom visokom spratu. Komarnici su spas od svih mogućih komaraca, muva, moljaca, smrdi buba, paukova i svih ostalih insekata. A, dao bog pa toga ima u ogromnim količinama.
 
Smrdibuba letos u GG koliko nećeš... pogotovo stanovi u prizemlju... kako je sa komarcima ne znam ali kontam da ih ima jer je Dunav na 1.500 m.
 
Dobio sam potvrdu od Merina da ne planiraju komarnike niti postoji opcija da se to zahteva unapred...

BTW, dobio sam i info da su parking mesta 150cm dole, odnosno 155cm gore, bar u mom slučaju. Ovo je da jedva prodje moj Yaris, o nekom crossoveru ili džipu da ni nepomišljam...

Takođe, i meni su potvrdili da je Intesa odabrana banka.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Vrh