Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Na prostoru iza nisove pumpe skroz bobre pekare... Navodno nešto rade na toplovodu sada sam načuo od nekog komšije... Na slici sam obeležio strelicom su jutros bile mašine a zelenom linijom potez na kome će se izgleda raditi http://prntscr.com/o9gm2f
 
Nema najave radova na sajtu Beogradskih elektrana. Jedino Beokomu da se pošalje upit.
 
Ej da se posalje upit,digiTronizacija fazon,to me podseti na ono da u NS-u ako neko pravi buku nocu posaljes mejl predsedniku kucnog saveta jer komunalna policija vise nije nadlezna za ta pitanja.
 
Mislim da se radi nešto na toplovodu. Poklapa se s pravcem gde toplovod prolazi ispod Džona Kenedija, a firma koja izvodi radove, Konvar, se bavi izgradnjom toplovoda, gasovoda i gasnih postrojenja.
 
Meni deluje nestvarno!!!
Na uglu Džona Kenedija i Palmira Toljatija dozvoljena je gradnja desetospratnice (Pr+9+Ps), podrum na tri etaže.
Rastojanje od novije zgrade (ugao Bul.M.P. i Dž.K.) je samo 1/2 visine višeg objekta. Minimalno rastojanje od zgrade sa suprotne strane nije ni navedeno. Zgrade u P.Toljatija i zgrada na uglu Dž. K. i P.T. biće "blokirane".
Lokacijske uslove imate na CEOP-u. Investitor se već "havli" zgradom: http://merin.rs/kennedy-residences/
 
Jeli ovo na mjestu barake koja je bila projekta beogradski metro kod zgrade treceg suda kako su dosli do te lokacije
 
Jeste. Ne znam kako su došli do lokacije... prvo se pričalo da će da bude Lidl, a onda je stigao Kennedy Residences.
 
Kad je taj plac bio na prodaju to je bilo u vlasništvu grada kako su se ovi docepali parcele nesjecsm se licitacje
 
Da li na forumu postoji neko ko može da pomogne. U lokacijskim uslovima za ovu parcelu dati su uslovi za zonu 9.m4.1 U PGR nigde se ne pominje da ovaj potez pripada toj zoni (spominjuu se potezi uz ulicu J. Gagrina i Tošin bunar).
Ispod ove parcele prolazi kanalizacioni kolektor prečnika 2-3m. I pored toga dozvoljava se gradnja (9+1) spratnice. Da li postoji neko ograničenje po ovom pitanu?
 
Kolektor ce biti ukras garaze nove zgrade ...
 
Što ste uživali u tišini i sunčevoj svetlosti - uživali ste.

Biće i poslovna zgrada?
 

Prilozi

  • kenedi7-poslovna.jpg
    kenedi7-poslovna.jpg
    316,6 KB · Pregleda: 4.022
  • kenedi7-1.jpg
    kenedi7-1.jpg
    259,3 KB · Pregleda: 4.004
  • kenedi3.jpg
    kenedi3.jpg
    184,7 KB · Pregleda: 4.008
  • kenedi2.jpg
    kenedi2.jpg
    226,8 KB · Pregleda: 4.008
  • kenedi1.jpg
    kenedi1.jpg
    326,8 KB · Pregleda: 4.016
Na stranu lokacija koja je skučena za ovoliki objekat, ali rešenje je iznenađujuće fino. Ne mogu da nađem render prvobitnog rešenja koje je bilo na njihovom sajtu. Bilo je daleko lošije u odnosu na ovo.

U svakom slučaju, jeste da će zakloniti sunce, ali sa druge strane ovako svetla fasada će uneti malo vedrine i razbiće monotoniju okolnih zgrada koju nije uspela da razbije ni ona relativno nova "smrdljiva" zgrada na susednoj parceli.
 
Samo me interesuje cena... Verovatno će biti neko zlo preko 3000
 
Ja često prolazim pored te zgrade jer živim u komšiluju, u 8a. Ne deluje previše živo u smislu da ne viđam neku veliku cirkulaciju ljudi u i iz zgrade i oko zgrade. Mada deluje kao da je u fulu useljena. To je neki moj utisak po otvorenim prozorima, terasama, stvarima na terasama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707046#p707046:3d5gua19 je napisao(la):
Ronche » Pon Feb 10, 2020 4:49 pm[/url]":3d5gua19]Ja često prolazim pored te zgrade jer živim u komšiluju, u 8a. Ne deluje previše živo u smislu da ne viđam neku veliku cirkulaciju ljudi u i iz zgrade i oko zgrade. Mada deluje kao da je u fulu useljena. To je neki moj utisak po otvorenim prozorima, terasama, stvarima na terasama.


Такав утисак је у свим новим комплексима у граду, додуше ова зграда и није толико нова али образац је исти, ако узмемо у обзир и да је зграда ,,смрдљива" сасвим могуће да се углавном станови издају на дан или чак на сат, ако ме разумете.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707059#p707059:1qwgrt0d je napisao(la):
And7rey » 10 Feb 2020 04:25 pm[/url]":1qwgrt0d]Projekat pre silovanja od strane investitora
dzona-kenedija-3.jpg

Ovo je dedinitivno bilo bolje.
 
Evo par fotki iz prolaza od pre sat vremena. Nekoliko radnika raščišćava šiblje i jedan je nešto kopao sa rovokopačem.
 

Prilozi

  • IMG_20200216_142127.jpg
    IMG_20200216_142127.jpg
    227,7 KB · Pregleda: 3.269
  • IMG_20200216_142156.jpg
    IMG_20200216_142156.jpg
    155,2 KB · Pregleda: 3.262
  • IMG_20200216_142228.jpg
    IMG_20200216_142228.jpg
    244,3 KB · Pregleda: 3.276
Da li je neko uočio građevinsku tablu? Radovi su uveliko u toku, prolazio sam juče kroz Džona Kenedija ali nisam primetio da je okačena tabla. Neka logika je da ona stoji na glavnom ulazu gradilišta, međutim tamo je nema. Ne znam da li su je možda stavili sa strane do suda ili u Palmira Toljatija.
 
Vrh