Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Brže sagradiše most Zemun-Borča nego ovo građevinsko čudo....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706983#p706983:2jorrbqx je napisao(la):
direktor » Pon Feb 10, 2020 1:09 pm[/url]":2jorrbqx]Ljeta gospodnjeg godine koje ...

Predizborne ocigledno! ;)

Kapiram da za otvaranje cekaju da se zavrsi malo staza od Beton hale/Brankovog mosta pa da sve zajedno i odjednom puste par dana pred izbore, da izgleda sve onako povezano i malo pompeznije.
 
Zapravo sve se radilo za pred izbore. Ja se lozio bice ranije..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707604#p707604:3s0bva1p je napisao(la):
astrodule » 12 Feb 2020 10:27 am[/url]":3s0bva1p]Ali šta će da kažu: "Evo, posle 3 godine mukotrpnog rada - premostili smo jedan prometan bulevar" ?!

Toliko je trebalo i za Most na Adi.
 
Јуче се радило на шеталишту на другом крају Бетон-хале и Пристаништу, а овде није:































.........................................................



 
20200215-142329-HDR.jpg

Neće valjda ovo da bude ograda celom dužinom?

Kao da se dizajneri trude da što više obesmisle ogradu i pokušaj da se nasloniš na nju.
 
Јако ружна ограда која заклања поглед према реци.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708861#p708861:bz2h477x je napisao(la):
astrodule » 16 Feb 2020 11:17[/url]":bz2h477x]
20200215-142329-HDR.jpg

Neće valjda ovo da bude ograda celom dužinom?

Kao da se dizajneri trude da što više obesmisle ogradu i pokušaj da se nasloniš na nju.
Ja bih pre rekao da je jako pametno smišljeno, jer realno, šta ima da se naslanjaš na ogradu nadviruješ nad rekom. Ovako se sprečavaju potencijalne nesreće. :)
 
Meni se sve čini da jedan od ''zvaničnih'' razloga za odabir te ograde je što su se kao bojali da ljudi i deca u budućnosti nesrećom ne padnu kroz one procepe između starih ograda.

Samo... to se lako reši tako što se te stare ograde prilikom ove rekonstrukcije ''zgusnu'' a za ostatak deonice se naruče identične replike i posade do Bella Viste. Ili tako što uzmu onu ogradu iz BnV pa taman lepo unificiraju izgled od Gazele do ušća.

Ali neko je tamo negde odlučio da je ova rendaljka za sir bolje rešenje... :roll:

Istini za volju, činjenica je da ona manje bode oči nego stare kad se reka iza nje gleda ''direktno''. Kad se gleda ''kroz'' nju. ALI... zato kad šetaš pored nje duž reke, zbog perspektive, po dužini vidiš sivi ''zid'' a ne vodu iza nje, kao što je bilo sa starom ogradom.

https://i.postimg.cc/G3MmHyVt/20200208-142336.jpg
 
ista kao kod cesme Mehmed pase..
neko je "odusevljen" tim tipom ograde..pa je trpa gde stigne
 

Prilozi

  • imagesjj.jpg
    imagesjj.jpg
    9,7 KB · Pregleda: 3.814
A mogla je i pilićarska ograda sa Slavije, tako da...
Nije loša ova.
Kad već onu iz BnV smatraju ekskluzivnom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Treba promeniti projekat i staviti lepu ogradu dok nije kasno još. Ne radi se rekonstrukcija svake godine nego će ta ograda ostati tu možda i narednih 50 godina. Problem sa rendaljkom za sir je što neće ni moći da izdrži 50 godina. Ne vidi se voda, ima isti efekat kao barikade na auto-putevima.
 
Meni se svidja ali bi bilo dobro da je uniformno kao BNV sve do Ade.
 
Mogli su da stave istu ogradu kao od starog do Brankovog mosta i to besplatno. Kad su završili donji nivo obaloutvrde kod BNVa, skinuli su tu ogradu i odneli je, čini mi se, kod skladišta blizu Bubanj potoka. Samo je trebalo to uzeti i dopuniti koliko fali, a ne ovu preplaćenu rendaljku (za bicikliste, ne daj bože).
 
Ova ograda je totalni promasaj. Ovde joj nije mesto. Malo iskosa I reka se ne vidi. Potpuno zatvara. Kao oni stubovi izmedju dve trake na autoputu. Zlo od ograde. Verovatno neko imao na lageru visak ili dobavljac "podmazao" gde treba. Nadam se da nece ici citavom duzinom.
 
Сећам се кад су причали да ће БнВ мобилијар постати стандард за цело приобаље. Колико видимо нема од тога ништа, као и на тргу и на Топличином што су одударали од званичне књиге мобилијара. Мора да се искористи оно што неко има на лагеру...
 
Kako standard kad je taj deo priobalja privatno vlasnistvo,jako me podseca na ogradu jedne autobuske stanice,samo da je plave boje.
 
Како може обала са мобилијаром да буде приватно власништво? Може да се изнајми некоме за пристан, за башту кафића и сл. али не и да буде приватно власништво.
 
Vrh