Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

Vidim da stanovnici bloka 45 spominju "potkopavanje" i "oštećivanje" korenja.
Nisam baš siguran.
Imamo dovoljno fotografija na ovoj temi (hvala Jankauskas) da možemo da ocenimo.
Na nekima se vidi i da su neka od stabala već bila nakrivljena.

Ne znam da li bi ovo mogao da bude uzrok za npr. ovo stablo, ali... drveće je staro, korenovi su im priltki, krošnje velike, vetar jeste bio jak, duž šetališta je verovatno imao još veću brzinu....

file.php


file.php


(autor Jankauskas)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707298#p707298:1t23wcc4 je napisao(la):
Jankauskas » 25 minutes ago[/url]":1t23wcc4]Više informacija u vezi ovog incidenta možete videti u fb grupi.
https://www.facebook.com/groups/Blok45i ... 253684803/

Jedan od komentara

Aleksandar Barba Nikolic
“Stručnjaci'' su prilikom rekonstrukcije istog oštetili korene 40 g. starih Borova. Posle kratke oluje samo su tu popadali u bloku. Apelujem kako znaju i umeju da hitno iskopaju dublje rupe, obrade korene i vrate ih na svoje mesto! U protivnom treba ih za primer nasaditi na panjeve koje ce sad da istranziraju
 
Ekipa Zelenila je ekspresno isekla ostatke tako da nema ništa od prizeljkivanog vraćanja neostecenih stabala na svoje mesto.
 

Prilozi

  • FB_IMG_1581431825381.jpg
    FB_IMG_1581431825381.jpg
    72,2 KB · Pregleda: 2.984
Motorka je radila ekspresno...
Nego iza brdašceta je napravljen kao neki poligon... Kvalitetna glupost...

 
Prošao malopre, već je pao mrak.

Postvljen je i poslednji sloj asfalta tamo gde je falio. Uredno i pedantno odrađeno.
Postavljaju i korpe za smeće.
Kapiram da na ovom poligončetu nedostaje i "horizontalna signalizacija" :)

Što se tiče oborenih stabala, mislim da će to primećivati samo ljudi koji tu žive, oni kojima su te visoke jele pravile lep hlad tokom vrelih letnjih meseci. Svi ostali to neće primećivati, pošto drveća zaista ima puno.
 
astrodule":2g0o6ay5 je napisao(la):
Nisu loši ti poligoni za decu da malo uče sabraćajne propise kroz igru.
Sve bi to bilo tako da nije ozbiljna budževina.
Zatim stubići ns kojma su znakovi su obični gvozdeni profili, posađeni nakaradno u asfalt. Pri tome znakovi su niži nego normalni u nivou kuka i lakta odraslih i imaju oštre limene ivice, nisam siguran koliko su bezbedni, izgleda mi baš kao budževina...

Takođe ponovo sam slikao slivni sistem koji je zaista čudan...

 
Ne verujem da ova rešetka i ostale crte mogu da prihvate svu vodu sa asfalta ako je sve u nivou.
Pa voda će samo da prođe do trave preko sredine ploča.
 
Svašta se može pročitati na Fejs grupi. Kažu da su u Bloku popadala samo stabla blizu rekonstrukcije. To bi onda mogao da bude prilično dobar dokaz da je korenje oštećeno prilikom radova.

Neverovatna mi je količina hejta prema budućem poligonu sa saobraćajnim znacima. Naravno, fali horizontalna signalizacija kao što je i @relja primetio. Sličan poligon na Ušću je često pun dece kojima je to zanimljivo.

Da li je taj poligon "po sred" šetališta ili je uvučen?
 
Uvučen je Dule,nije na glavnom pravcu šetališta ka Savi.Danas bi trebalo da odem tamo pa ću slikati.Što se tiče stabala jutros sam se čuo sa dvoje ljudi iz kraja i oni mi tvrde da su oštetili korenje prilikom rekonstrukcije.Slikaću i to.
 
astrodule":2532ppex je napisao(la):
Svašta se može pročitati na Fejs grupi. Kažu da su u Bloku popadala samo stabla blizu rekonstrukcije. To bi onda mogao da bude prilično dobar dokaz da je korenje oštećeno prilikom radova.

Neverovatna mi je količina hejta prema budućem poligonu sa saobraćajnim znacima. Naravno, fali horizontalna signalizacija kao što je i @relja primetio. Sličan poligon na Ušću je često pun dece kojima je to zanimljivo.

Da li je taj poligon "po sred" šetališta ili je uvučen?
Pa on je uvučen, jer je zapravo na konto njega prošireno asfaltiranje na konto malog dela zelene površine.
Ali on je uvučen ako gledaš da je glavni pravac iz maxija, pošte.
Ali ovo je na pravcu za ljude koji dolaze iz pravca DZ, da ne obilaze oko celog brda...
Problem sa ovim poligonom i svim ostalim je u onome što ja zovem "render ne obavezuje".
To je da je na papiru sve opravdano i ok, a onda se u realizaciji fušari i menja i to ne zbog "više sile" nego sva je prilika iz koristoljublja da se blago izrazim.
Kačio sam fotke pa skrolujte da sad ne kačim ponovo :

Biće teren - to je ok

Realizacija: Napraviš teren bez odvoda za kišnicu, golove fiksiraš izuzetno slabo varovima koji su vrlo slabi

Biće nov sistem odliva kišnice itd-to je ok

Realizacija: Čudan sistem sa kanalima iznad kojih su ploče koje neće biti fiksirane i koje su tako napravljenje da između ploča prolazi voda, na konto toga si maksimalno proredio "klasične" rešetke. Plus ispod ploča je samo "goli" kanal tako da u sličaju loma ili pomeranja ploča ostaje kanal tj rupa...

Kreneš sa pričom da će sve biti popločano ali onda shvatiš da to neće da bude dobro pa menjaš na asfalt - to je ok

Realizacija: Onda shvataš da imaš poručen višak ploča već dopremljen, pa izmišljaš "useke" koje nisi dobro izmerio pa onda budžiš...

Rokovi koje si postavio su "opušteni" ali bolje nego da se juri... - to je ok

Realizacija: Uprkos vremenskim prilikama koje su bile kakve se samo poželeti mogu,
rokovi se probijaju na neodređeno jer faza nije još završena...

Biće saobraćajni poligon da se deca nauče ponašanju u saobraćaju - - to je ok

Realizacija: Poligon zapravo i nije poligon nego samo popunjavanje nedefinisanog prostora, loš odabir materijala, upitna bezbednost dece koja bi se tu igrala. Naravno da postoje materijali i izvedba da to bude dobro, ali je to verovatno skupo...

Ovo nije verovatno ni pola.
Da ne ulazim u ono što je prethodilo u smislu odabira projekta i izbora izvođača...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Videćemo. Poligon još nije završen. Na sličnom na Ušću nisam primetio nikakve probleme. Ljudi se bune što su znaci nisko i imaju oštre ivice. Možda će tek napraviti fiziči izdignuta ostrva oko znakova, a možda to i nije nikakav problem.

Gledam decu po parkićima kako trče i kako ne udaraju u ljuljaške i ostale rekvizite. Iskreno, jedino bih možda stavio neki gumeni okvir ako su znaci toliko nisko da može dete da udari glavom i poseče se.
 
Upravo to nedostaje: zastita ostrih ivica.
 
Znaci deluju zaista opasno koliko su nisko, ali ne bih za ostatak radova baš rekao da su toliko loše izvedeni, a da su potrajali preterano, svakako jesu.
ovi odvodi me podsećaju na odvode oko terana u OŠ Ratko Mitrović u 38. bloku, sećam se kada sam bio klinac, uvek su nedostajale neke od ploca, a kanal je bio ozbiljno dubok.

Ovde pak mislim da su ove ploče i betonirane za kanal, tako da teško da mogu da se pomeraju, a obzirom da je razmak između svake, ne bi trebalo da bude problem sa odvodom. iskreno to mi se i više sviđa nego kada se loše odradi i onda imaš deo koji je stalno jezero pošto u izvedbi nijedan odvod nije dobro (kao direktno ispred mog ulaza).

Što se tiče drveća, jeste rađeno pored, ali da je toliko oštećeno korenje ovom prilikom ne bih rekao. Osim, dve od ove četiri jele koje su pale, ostale su bar dva metra od radova, tako da je samo delimično i verovatno minimalno oštećen koren, ako i uopšte. jednostavno četinari i nemaju toliko duboko korenje, štaviše uglavnom plitko i samim tim su i skloniji padu od drugih vrsta.
 
Ajde videćemo, samo me zanima KADA ćemo videti, kada ćemo moći da kažemo, završeno je...
Za ove ploče iznad slivnika mi je radnik rekao: Ne nisu fiksirane da bi moglo da se održava, kao što mogu da se dižu one "behaton" po gradu...
E sad moguće da on nagađa...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Moguće, možda računaju da su dosta teške da bi se tek tako podigle i da je to dovoljno.

Da nije neko možda saznao šta se pravi na onom delu prema nasipu što sada kopaju?
 
Mogli su da fiksiraju da ne bude horizontalnog smicanja. Ako baš bude apsolutno nefiksirano, onda ne verujem da će dugo opstati. Opet čini mi se da se rigole mnogo praktičnije i lakše za održavanje, plus što mora da postoji neki ivičnjak između trave i kanala.

19e3e405-1396-46de-b2bc-795a52d078b8.jpg

76e2b672-b97e-4555-b2bf-83b894765daa.jpg
 
Znakovi su svi obradjeni savijene ivice nema Ostrog coska visinski su postavljeni za djecu iz njihove a ne nase perspektive ...
Kanal prekriven rigolom sa medjusobno razmakom imate ispred TC usce vecina je fiksirana a pojedine mogu da se pomjere ...
 
Evo slika sa poligona
1.Radi lakše orjentacije,pozicija u odnosu na glavno šetalište(gledano sa Save poligon je desno).Na slici se vide i nove kante za smeće sa pepeljarom još u celofanu.
2.Pogled na poligon sa šetališta.
3.4.Mislio sam da su ivice zaobljene,kao na novim saobraćajnim znakovima ali nisu.Doduše lepo su obrađene ali ipak mislim da će biti neprijatno ako se neko zaleti u nju.Inače moje mišljenje u vezi tog preteranog obezbeđivanja svega i svačega ne bih sada iznosio.
5.Znakovi su na nekoj pristojnoj visini,oko 1,5m.
6.Poligon je vizuelno ivičnjakom odvojen od staze koja vodi oko brdašca tako da ne smeta velikima koji prolaze.
b6b25016ddf2507b2cee72dbf3d7f750.jpg
a3790e952eaf77f2db6499af31e95aab.jpg
328b26243ed3798028150a592121a2d3.jpg
a25b15f07d68acb27390b155d197a74d.jpg
77b3d5aebdd8a81882409a6a3494f718.jpg
5f3dfd27dcd315c3f7ce8fbfdb8a7283.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
1.2. Odvod,ploče su fiksirane,nisam svaku proveravao možda je neka ostavljena da se vadi radi čišćenja.Moj utisak dok se ne bude zapušilo lišćem odvod će funkcionisati lepo.
3.4.Ima još sitnica za doradu,pa nemojte ljudi da brzaju i da pogreše nešto.Inače peške sam prošao ceo blok pošto sam poslom bio na drugom mestu,i razmišljam,krajem 60-tih su ljudi podigli ceo blok 45 za 3 (TRI) godine,a danas u XXI veku samo za obnovu delića šetališta im treba godinu dana!!!
5.Bazu su premestili iza starog TC prekoputa restorana Sv.Nikola.
6.7.8. Lepo
d3e824cf22db29fa1a37b3fc85c4a077.jpg
a62d0a231aa3f8bdd84cce9d97b1436d.jpg
b15b8777339d0de21cc40c03f81d7f5b.jpg
dc4ba96f8b90689033e40bec58db694c.jpg
07a5c6f6fd732f50d47d98685bbce67c.jpg
e8f9cdb442f971922ea008ff6df5230b.jpg
0e87e5949479a0810221221e312392a8.jpg
2f69477546cc1d827762277326af1bad.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
I evo za kraj,šlag na torti.
1.2.3. Koliko lud,bezobrazan,bahat treba da budeš!?
4.?
5. ??
6.Rade i ovaj teren za mali fudbal iza teretane.
7.Ovde će nadam se postaviti česmu(ovo je kod košarkaškog terena)
8.Ovo je sve što se tiče Jela,nestale su bez traga.Ove koje su popadale jesu bile blizu rekonstrukcije ali dokaza da su ih majstori unakazili nemamo.
935b980153e243647618de1174d445df.jpg
1b922a66ef3ed9ec35933ef4077010e4.jpg
25b474f5c92aff6ff00a3fb97644b2f0.jpg
334f1c07816f7bdd435a61e65ba72c90.jpg
f0c30a137bd104a83ac0f562e00fa029.jpg
3288405f1937de06f9e29de7a62046f4.jpg
37b0722a1b93856ac59f9d78641f4926.jpg
5e91f8d27740d74c817b1cbb00789dba.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Navijači su najveći kancer našeg društva, toliku destruktivnost čak ni vlast ne poseduje
 
Vrh