Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Da li su to drveni pragovi ispod sina?

Ovaj beton mnogo ruzno izgleda, kao da je prljav i star.
 
"U Beogradu samo imamo dva fantastična nova mosta. Na most preko Save i Kolubare posebno sam ponosan, to je most dugačak 1.600 metara, to nije vijadukt kao most preko Ade, to je pravi most koji ide preko vode, a 100 puta ga je teže izgraditi, i radovi su mnogo komplikovaniji. Srećan sam zbog toga", rekao je predsednik.

Menjajte naziv teme. Znači nije most nego vijadukt i nije pravi most.

Ovaj čovek je bolestan i to ne kažem da bih ga vređao, već da ga uputim na lečenje u neku instituciju gde se leče ljudi koji imaju komplekse zbog malog pe**** (kompleksa niže vrednosti i ko zna još kojeg kompleksa).
 
Upravo sam prešao tramvajem preko "vijadukta" koji je premostio zagađenje i maglu a reke zaista nije bilo. Zbunjen sam :lool:

iIgKy0y.jpg

vhS7RXD.jpg
 
јој Вожде, Вожде. шта би било да се овде појави неко ко не зна о чему се ради?
 
Ja se izvinjavam jel zna neko sta se desava sa ovim UMP-om ? tacnije zanima me deo od autokomande do petlje sumice.. da li se promenila trasa ?! nacuo sam nesto da zbog obilne eksproprijacije trasa nece ici preko tabanovacke i trise kaclerovica vec ce se odmah tu sa denivelisanog kruznog toga iznad sadasnje autokomande, ukljucivati na autoput pored delta planeta ?!?

hvala! :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695119#p695119:15jlyvsv je napisao(la):
astrodule » 03 Jan 2020 02:35 pm[/url]":15jlyvsv]
"U Beogradu samo imamo dva fantastična nova mosta. Na most preko Save i Kolubare posebno sam ponosan, to je most dugačak 1.600 metara, to nije vijadukt kao most preko Ade, to je pravi most koji ide preko vode, a 100 puta ga je teže izgraditi, i radovi su mnogo komplikovaniji. Srećan sam zbog toga", rekao je predsednik.

Menjajte naziv teme. Znači nije most nego vijadukt i nije pravi most.

Ovaj čovek je bolestan i to ne kažem da bih ga vređao, već da ga uputim na lečenje u neku instituciju gde se leče ljudi koji imaju komplekse zbog malog pe**** (kompleksa niže vrednosti i ko zna još kojeg kompleksa).
Posle ovakve izjave siguran sam da bi on voleo da se most sruši sam od sebe. Imao bi mnogostruke benefite kako se danas moderno kaže: dokazao bi da je Đilas nesposobniji od njega,ne bi morao da ga gleda svaki dan i ga ga podseća na bivšeg gradonačelnika,on ga ionako ne koristi pa mu je svejedno,imao bi onda on najveći....most u gradu:)))),na tom mestu bi dao braći kinezima da izgrade još jednu gredu,lepšu i stariju od pilona,pa ugradnja oko cene novog mosta,pa hvaljenje oko najtežeg gradilišta u našoj galaksiji,ih koliko toga ima:))))
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702230#p702230:1fma7f2a je napisao(la):
Vlada983pfc » 25 Jan 2020 18:28[/url]":1fma7f2a]Ja se izvinjavam jel zna neko sta se desava sa ovim UMP-om ? tacnije zanima me deo od autokomande do petlje sumice.. da li se promenila trasa ?! nacuo sam nesto da zbog obilne eksproprijacije trasa nece ici preko tabanovacke i trise kaclerovica vec ce se odmah tu sa denivelisanog kruznog toga iznad sadasnje autokomande, ukljucivati na autoput pored delta planeta ?!?

hvala! :sesir:

Ништа нисам чуо, али то би било крајње идиотски да ураде

Кме кме експропријација а за остале глупости има се пара
 
Zasto mislis da bi bilo idio*tski ?! Opet se povezuje sa autoputem a izbegnuto rusenje onih silnih objekata i eksprorijacija :shock:
 
Taj deo uz auto -put je trebalo srušiti davno ali u bivšoj SFRJ nije bilo pameti za to. Sada ta greška mora da se ispravi - koštaće ali tako mora..
I besmisleno je da se UMP ulije u auto-put na Autokomandi - koja je onda njegova svrha? On mora biti nezavisan od njega iako će jednim delom ići paralelno..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703462#p703462:3o9b4idz je napisao(la):
Vlada983pfc » 30 Jan 2020 15:36[/url]":3o9b4idz]Zasto mislis da bi bilo idio*tski ?! Opet se povezuje sa autoputem a izbegnuto rusenje onih silnih objekata i eksprorijacija :shock:

Било би еквивалент остављану целе тепсије г.... на трпезаријском столу, ето зашто, и упропастио цео пројекат и поенту, која је да се направи систем који ће бити независан од аутопута за спајање западних делова (све иза топчидерке) са остатком а да не мора на аутопут

Ионако неће бити скупо пошто су тп буквално шупетине а становници и не баш образовани, тако да им се може дати сића, неће знати за боље
 
Aha, ok sad mi je jasno.. pitao sam zato sto vidim po slikama da ipak nije nezavisan od autoputa vec se ukljucuje kod forme

vd0k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTXpVN01EQV8vYmJiYTc1NDlkNzc1N2IxZGQ4MDY5NjY0Y2IwYzY4YmMuanBlZ5GTAs0C5ACBAAU


a obzirom da od forme do tog eventualno drugog prikljucenja kod komande (za koje sam nacuo da je u opciji) ima samo 500m a stedi se ko zna koliko miliona e ucinilo mi se to kao prihvatljivo resenje.. al ocigledno nije :shock:

Sto se tice supetina i stanovnika.. ne znam da li su obrazovani ili ne ali znam da je cena tu oko 85.000din po kvadratu samo zemljiste + supetine :)
tako da nije to ni malo jeftino.. a radi se o svega 500m autoputa...

Videcemo sta ce biti al obzirom da to nije neki prioritet nacekacemo se!
 
Ма није то прикључење него иде тик уз аутопут, наравно има укључења и искључења али наставља до шумица где ће буде петља за Мокролушку
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703501#p703501:1q7hsnix je napisao(la):
Vlada983pfc » 30 Jan 2020 06:09 pm[/url]":1q7hsnix]Aha, ok sad mi je jasno.. pitao sam zato sto vidim po slikama da ipak nije nezavisan od autoputa vec se ukljucuje kod forme

vd0k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTXpVN01EQV8vYmJiYTc1NDlkNzc1N2IxZGQ4MDY5NjY0Y2IwYzY4YmMuanBlZ5GTAs0C5ACBAAU


a obzirom da od forme do tog eventualno drugog prikljucenja kod komande (za koje sam nacuo da je u opciji) ima samo 500m a stedi se ko zna koliko miliona e ucinilo mi se to kao prihvatljivo resenje.. al ocigledno nije :shock:

Sto se tice supetina i stanovnika.. ne znam da li su obrazovani ili ne ali znam da je cena tu oko 85.000din po kvadratu samo zemljiste + supetine :)
tako da nije to ni malo jeftino.. a radi se o svega 500m autoputa...

Videcemo sta ce biti al obzirom da to nije neki prioritet nacekacemo se!

podsetio si me na tu prezentaciju i moj dizajn... :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679919#p679919:3o8d895a je napisao(la):
Igor » 14 Nov 2019, 01:10[/url]":3o8d895a]Izvor: Beobuild.rs

Spajanje dva bulevara odloženo za 2020.

Odlukom o produžavanju rokova ponovo je odložen početak radova na probijanju pružnog nasipa na Novom Beogradu. Izgradnja podvožnjaka koji bi povezao Bulevar umetnosti i Bulevar Crvene armije planirana je za ovu godinu, a posao je pre godinu dana dodeljen konzorcijumu - Energoprojekt Niskogradnja, CIP i “Bauwesen”. Prema dodeljenom ugovoru, dobavljač je u obavezi da prvo pripremi tehničku dokumentaciju za projekat, a potom i izvede planirane radove. Iako je konzorcijum dostavio idejni projekat još u novembru 2018, dokumentacija idejnog projekta bila je nepotpuna, a Ministarstvu građevine je bilo potrebno čak osam meseci da izda propisane uslove. Zbog toga je krajem avgusta ove godine Direkcija za izgradnju Beograda donela odluku o produženju ugovorenog roka. Prema dodatnom aneksu ugovora, radovi na izgradnji mogu da počnu najranije sledećeg marta, a novi rok za završetak biće u septembru 2020. godine.

Vise informacija mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/spajanje-dva-bulevar ... p2902.html
probijanje-nasipa-nbg-nov2019-01.jpg

Vise informacija mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/spajanje-dva-bulevar ... p2902.html
file.php

Zna li neko u čemu se sastoji ta dopuna projekta?
Izgradnja podvožnjaka koji bi povezao Bulevar umetnosti i Bulevar Crvene armije planirana je za 2019. godinu, ali je zbog dopune idejnog projekta Direkcija za izgradnju Beograda krajem avgusta donela odluku o produženju ugovorenog roka. Kako za eKapiju kažu iz Direkcije, u toku je pribavljanje saglasnosti na projekat za građevinsku dozvolu.
https://www.ekapija.com/news/2790078/po ... e-povezace
 
Zna li neko da li ce biti ostavljena mogucnost polaganja tramvajske pruge kroz taj podvoznjak?
 
Negde je pominjano gradjenje kraka duz Ho Si Minove (Bulevara umetnost), pa sam mislio da ce ostaviti prostor i za to da ne moraju opet da kopaju, prekopavaju i dogradjuju.
 
Poznata stvar ali jako sporo ide pošto je tek tender za tehničku dokumentaciju.
 
Sto se tice tog dela oko dusanovockog mosta koji je za rusenje ja sam cuo da je tu veliki broj kuca otkupljen jos odavno zbog rusenja i iseljen, a da su se u medjuvremenu uselili po njima ilegalci koji tu zive dok ne dodje do rusenja. Mozda je pogresna vest, ne tvrdim da je tacno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713132#p713132:3phgawm2 je napisao(la):
dcubrovic » 29 Феб 2020 08:23 pm[/url]":3phgawm2]Sto se tice tog dela oko dusanovockog mosta koji je za rusenje ja sam cuo da je tu veliki broj kuca otkupljen jos odavno zbog rusenja i iseljen, a da su se u medjuvremenu uselili po njima ilegalci koji tu zive dok ne dodje do rusenja. Mozda je pogresna vest, ne tvrdim da je tacno.
@ДЧубровићу, наравно да је то тачно, писао сам одавно о томе баш на овој теми. Све куће у Хусовој улицу, а и у неким околним где треба да прође траса УМП-а, су још пре 20 и више година експроприсане, али нажалост тада Дирекција није срушила те куће. У њих су се углавном уселили цигани који и дан данас ту живе.
 
Vrh