Šta je novo?

Parkovi

Ne podnosim kladionice, ali ovo pozdravljam ! Jedino je graficki dizajn vrlo upitan...mogli su da ispostuju donirani park sa elegantnijim resenjem kockarnica Mozzart. I u smislu boja i same estetike info obelezja.
 
Taj prostor oko Arene je onako pust baš depresivan, ni ja ne volim što su kladionice postale tako sveprisutne ali taj problem se rešava kroz školu, obrazovanje i poštovanje zakonskih rešenja za tu oblast (iako bi taj deo trebalo pooštriti), a i realno mora i standard da bude viši da bi se smanjio broj ljudi u njima. Mislim dobro je da se deo te ogromne zarade vraća u društvo makar i na ovaj način, znam da su sredili baš dosta košarkaških terena po celoj Srbiji, mada bih ja zabranio da se reklamiraju ovako napadno na tim objektima sa njihovim logom i imenom (jer će te terene da većinom koriste deca), dovoljno je da se negde postavi manja plaketa ili tabla sa informacijama ko je to donirao. Generalno bih zabranio reklamiranje kladionica bilo gde osim na samim lokalima.
 
Ne znam šta se desilo sa ovim gradom i sa svima nama pa su vlasti postale alergične na otvoreni prostor, travu i drveće a mi sve to još odobravamo! Zašto sve travnate površine moraju da se pretvore u nešto - zašto ne ostane trava ?

Kao neko ko živi pored Arene, moram da kažem da mi se ovo uopšte ne dopada. Ovo je jedina zelena površina u kraju pa skroz do Ušća - i nimalo nije depresivna. Ta livada je jedino travnato igralište koje imaju klinci iz blokova 21, 22, 23, 24 i 25 - verujte, svi dolaze ovde. To je takođe i poligon za kučiće, što ne bi bilo problem da vlasnici malo bolje skupljaju za njima. . :)

Drveća ima, pre Final Four-a je zasađeno preko 100 stabala ali dosta sporo rastu iako su zasađene velike sadnice pa sada razvlače sistem za zalivanje. Na malom brdašcu JI od Arene je bila velika vrba, vrlo stara. Na žalost, zbog starosti je posečena i ostala je rupa.. Kada sam ekipi koja je isplanirala novu sadnju skrenuo pažnju da bi bilo lepo posaditi novu drvo na to mesto samo su me belo gledali... Naravno, ta rupa zjapi i danas..

Problem kod Arene su jako loši travnjaci i njihovo loše održavanje. Pred Final Four su sve to preorali i od tada je trava užasna pa su se deca bukvalno povukla na južnu polovinu koje nije tada dirana. Da se travnjaci zamene i zalivaju i redovno kose bilo bi mnogo bolje.
Nešto od planiranih stvari, kao cveće i drveće je prihvatljivo ali veliki teren to svakako nije - i oni na Ušču zvrje prazni .

Dobro je što se kule neće graditi ali ne mora onda ceo prostor da se pretvori neki novi BW park... Trava je ok! Priroda je ok!
 
Tereni za fudbal istina je da zvrje prazni, ali za basket i ne baš. Problem oko Arene je što u tim svim novim zgradama nema nikakvih sadržaja (nema terena, igrališta, zelenila) barem se meni tako čini. To je taj, po mom mišljenju, loš pristup zatvorenih blokova na NBG koji po kvalitetu života ne mogu ni da prismrde otvorenim blokovima u okolini.

Ne vidim problem da ovo naprave samo na jednom delu travnate površine. Ako gledamo bolje, možemo videti da oko Arene ima 6 travnatih površina, tako da ovo mogu da naprave u jednoj ili još bolje na različitim stranama po pola.

E sad, što se tiče betona, hteli mi to da priznamo ili ne, deca će se pre igrati na betonu gde mogu da voze rolere, trotinete i slično, a sa travom je problem što često ima govanaca (pa im roditelji brane da idu tamo), ali to je već drugi problem koji lako može da se reši, ali se ne rešava.
 
Паркић с игралиштем за децу иза Старог Меркатора, данас:









 
Будући парк и шеталиште између Карађорђеве, Бранковог моста и Пристаништа:





Како нема никаквих радова, пешаци су направили стазу кроз градилиште:

















Као да не стављају арматуру у бетонске опсеге за шахтове у Карађорђевој које праве на лицу места - неколико их је овако пукло:

 
Park u ustanickoj
FB_IMG_1582379256713.jpg

FB_IMG_1582379254155.jpg

FB_IMG_1582379250466.jpg
 
Verovatno ljudi iz grada ili iz opstine Vozdovac. Koja je poenta pitanja uopste?
 
Šta će toliko ljudi u radno vreme van svog radnog mesta (naročito ako su u pitanju ljudi zaposleni u nekoj gradskoj upravi ili opštini)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711088#p711088:fu7io5p1 je napisao(la):
astrodule » Ned Feb 23, 2020 10:41 am[/url]":fu7io5p1]Šta će toliko ljudi u radno vreme van svog radnog mesta (naročito ako su u pitanju ljudi zaposleni u nekoj gradskoj upravi ili opštini)?

Pa nije svacije radno vreme u drzavnoj/gradskoj upravi vezano iskljucivo i samo za kancelarije. :sesir:
 
Postoji nesto inherentno u odnosu Grada i Prirode.
Ontoloski, Grad Prirodu mrzi, urbano je mrtvo. Priroda je ziva.
Grad tezi ovladavanjem prirodom.
Tu nema kompromisa.
Otuda su parkovi sve vise betonirani, poplocani.
Grad tolerise samo prirodu igracku, bezopasnu i nestvarnu. Ukras.
 
Naravno, priroda u gradu treba da bude pristupacna ljudima koji tu zive, ne da iz te prirode posle izadju s blatom do clanaka.

Za takve avanture postoji suma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711389#p711389:2rl28t1e je napisao(la):
wexy » Pon Feb 24, 2020 2:10 pm[/url]":2rl28t1e]Naravno, priroda u gradu treba da bude pristupacna ljudima koji tu zive, ne da iz te prirode posle izadju s blatom do clanaka.

Za takve avanture postoji suma.

onda se plasis blata i prirode
 
i ja mislim da je previše betona u novim intervencijama po parkovima.. Staze sa šljakom bi bile sasvim dovoljne i prirodnije, naravno sa graničnicima da se ne bi rasipala mnogo. Ne kažem da beton treba potpuno proterati ali na bočnim stazama nije neophodan.
 
Mislim da se preuveličava količina betona u parkovima. Moraju dečica da voze trotinete, rolere i bicikle negde.

Mogu i na travi da se igraju, ali u travi ima govanaca, a i krpelja, a i posle kiše nije baš za igru par dana.
 
Ova uličica na poslednje dve slike, pored menjačnice, nije postojala? To je verovatno za prepumpnu stanicu.

Inače, baš sam prošao tuda pre neko veče - evidentan nedostatak parking mesta :(
 
Gaga će nam reći šta je bilo u toj baraci. Ovaj lokal na početku je relativno nov kafić, a na kraju te uličice koja izlazi na Omladinskih brigada se nalazi još jedan fenski kafić
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712381#p712381:vt77al3o je napisao(la):
astrodule » 27 Феб 2020 03:58 pm[/url]":vt77al3o]Ova uličica na poslednje dve slike, pored menjačnice, nije postojala? To je verovatno za prepumpnu stanicu.
Inače, baš sam prošao tuda pre neko veče - evidentan nedostatak parking mesta :(
То је био широки тротоар који је ето силом прилика проширен у паркинг. Ево слике са „уличног погледа“, мислим да је из 2015.године, а имао сам и фотографију коју сам снимио на почетку ових радова, али ми се негде загубила ! Биће и даље тротоар с обзиром да су постављени ивичњаци и то они који су већ били, значи они са оштрим ивицама.


У блоку 38 је хаос од паркирања, кад дођем код мајке колима, треба ми једно извесно време да нађем паркинг, али се снађем. Овде после 18-19 часова, место не може да се нађе. Игралишта и неки делови других паркова за децу су претворени у паркинге. Постављао сам слике раније у теми „Бахато паркирање,...“
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712419#p712419:vt77al3o je napisao(la):
direktor » 27 Феб 2020 06:31 pm[/url]":vt77al3o]A sto ne poruse te skarubudz objekte tu
Сви објекти (кафане) су ту под дозволом, легални су.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712424#p712424:vt77al3o je napisao(la):
astrodule » 27 Феб 2020 06:46 pm[/url]":vt77al3o]Gaga će nam reći šta je bilo u toj baraci. Ovaj lokal na početku je relativno nov kafić, a na kraju te uličice koja izlazi na Omladinskih brigada se nalazi još jedan fenski kafić
У првом објекту који се види и на које пише мењачница је и кафе ресторан „Баш Фино“ и то је некада у лепа времена била продавница „Центропроизвод“ па "Ц Маркет“. Годинаме је то било празно, па су се ређали разни закупци и сад је ту кафана, а исти власник има и пекару на другом крају блока 38 тј. у истој равни, баш испред зграде моје мајке.
Објекат који је од дрвета је кафана рибарница са терасом и она је ту исто годинама. Колико знам станари се не буне на те две кафане.
 
Vrh