Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Evo kao sto sam obecao jedan brzinski foto izvestaj. Na par mesta vidljiv uticaj vinjaka pomesan sa koka kolom.
Screenshot_20200224_113016.jpg

Screenshot_20200224_112446.jpg

Pogledajte prilog 2
Screenshot_20200224_112916.jpg

Screenshot_20200224_112902.jpg

Screenshot_20200224_112836.jpg

Screenshot_20200224_112733.jpg

Pogledajte prilog 7
Screenshot_20200224_112710.jpg

Pogledajte prilog 9
Screenshot_20200224_113045.jpg

Screenshot_20200224_112642.jpg

Screenshot_20200224_113105.jpg
 
baš sam danas išao do poreske u 27. marta (tu kod Palilulske pijace) i mogu da kažem da je na više mesta primetan razmak između ploča, a u taj razmak su se naravno već uvukli štroka i pikavci
 
Trotoare je jednom ocistila kisa dok se ulica pere svaki dan, izgleda da su je prebacili u prioritetne posto se pre rekonstrukcije prala 2 puta godisnje.
 
naravno poklopci za kanalizaciju centrirani tačno tamo gde prolazi točak...ne daj boze po sredini trake...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno, kontejner već ižvrljan, "kaka" nečijeg kućnog ljubimca i fleke od soka ili alkohola. Prosto, ovaj narod ne zaslužuje ništa novo. Dajte nam blato, to je za Srbiju i njen narod odgovarajuće.
 
Samo stajaliste nadstresnica je moglo biti uvucenija malo...
 
Uveče kad se prođe pod svetlom od vozila pod uglom koja prolaze i ulične rasvete se vidi tek koliko je to kriminalno loše poslagano, neverovatno mi je da ovi iz grada ne preduzimaju ništa a siguran sam da po ugovoru sa izvođačem mogu da nalože da se otklone sve nepravilnosti i fušeraj o trošku izvođača. Većina ovih fleka po pločama je nastala tokom samih radova, mnoge su ploče i oštećene, sve to bih naložio da se zameni ili očisti, pa tek kad grad preuzme onda dolazi u njihovu nadležnost da održava, ako su izvršili primopredaju u ovakvom stanju to je za zatvor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710899#p710899:peuyz4y5 je napisao(la):
PIGLET » Sub Feb 22, 2020 5:56 pm[/url]":peuyz4y5]Ovo kanalisanje saobraćajnih tokova i zaštitna zona za pešake je jedini ali jedini pozitivan momenat koji vidim ovde....strateški promašaj je izostanak tramvajskog koriodora osovinom ulice, ovako će tramaj biti frekfentno ometan od strane vozila koja se uparkiravajum manevrišu, vire, izguranih kontejnera...sve to čini tramvaski sistem manje atraktivnim za korisnike...džabe ondatolika ulaganja u taj sistem....jednom rešku pogrešna investicija.
Заправо, ова острва у средини су тотална и највећа глупост, поново је направљен простор да се неко говедо паркира на сред улице. Острва су непотребна јер један заједнички семафорски сигнал регулише читав пешачки прелаз, улица се прелази у цугу, нема претерану ширину.
А и каналисање саоб токова, тј прелазак са режима 2+3 на режим 3+2, је без проблема могло да се уради без острва, као што је урађено у рузвелтовој. И то без и***** увођења нових семафора, где је био довољан пешачки са камером, па ко неће да пропушта пешаке - само нек изволи.

Од трамваја у средини нема већег стратешког промашаја, а овде једино није смело паралелно паркирање, тј свуда где нема места за косо требало га је укинути.
 
Ovo sam i ja hteo sad da napišem. Ljudi moji pruga pred raskrsnicom sa Ruzveltovom, znači deonica kod Mašinca, neverovatno koliko su koloseci krivi.
Potpuno krivudaju.
Ne-ve-ro-va-tno.
Ako neko bude prolazio nek slika pogled na prugu iz Ruzveltove ka Dorćolu, videćete o čemu pričam.
Nisam primećivao ovo do sad, doduše pre su kola bila prakirana po šinama pa se nije videlo, al ovo je skandal, kao one pruge po Rusiji, krivudaju samo tako.
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
U renoviranim ulicama Kraljice Marije i 27. marta neka PARKING MESTA kao da su napravljena ZA "FIĆU" I "PEGLICU"
MZVk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWldZN01EQV8vMzNkN2I4NjRkYjc2ZjU5NGU4YjYwZWVhOTliNzAxNGQuanBnkZMCzQLkAIEABQ

MJHk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT1RBN01EQV8vZmE2ZDYzN2IyNGRkNzQwY2U5ZDhjMzVhNWQ4OWQxZWMuanBnkZMCzQJCAIEABQ

H-vk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWXpjN01EQV8vMTQyM2U3OTVmZjAzYTBiZmRkMDQ5Mjk0MjVkNDBkM2QuanBnkZMCzQJCAIEABQ

oFgk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWldJN01EQV8vNTZjMDQ3ZjMyOWNjMzUwZGVlMTg1NzRlMzJhOTkzYmUuanBnkZMCzQJCAIEABQ


Na terenu se može videti i da su veliki deo parking mesta uzele kocke koje su postavljene da štite drveće.

- Po našem projektu, one su bile kružnog oblika, ali je izvođač radova uradio četvrtaste, koje zauzimaju znatno više prostora - dodali su iz CIP-a.
https://www.blic.rs/vesti/beograd/u-ren ... su/mz2v0tm
 
I opet su uspeli da sa "peglica" , "fića" i "smart" parking mestima , dobiju manje nego li pre rekonstrukcije.
 
Dali su nekom jadnom domaru ispred Mašinskog fakulteta da metlom od vrbe briše pesak u dužini trotoara gde je zgrada fakulteta. Koji Sizifov posao...
 
To je parking mesto je projetovano za jedno vozilo,kada se pravilno obelezi i numerise nece biti uguravanja 2u1.Pa samim tim nece biti ni gazenja u bastice.Nadam se uskoro.
 
Fascinantno koliko je beton neravan u 27. marta.

Inace, postavljaju kontaktnu mrezu za tramvaj. Ne znam kakav je smisao toga, kad tramvaj nece raditi jos najmanje godinu dana.
Da se nisu predomislili?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711943#p711943:1j1dkijm je napisao(la):
varos kapija » Sre Feb 26, 2020 10:04 am[/url]":1j1dkijm]U renoviranim ulicama Kraljice Marije i 27. marta neka PARKING MESTA kao da su napravljena ZA "FIĆU" I "PEGLICU"
Kakvi so***, majko mila... :shock: :bash:
 
Jeste da se ponavljam, ali i veći somovi su od toga, jer su i sa takvim parking mestima dobili ukupno manji broj.
 
Nisam ranije obraćao pažnju ali danas je padala kiša i vidim da oni većinu oluka sa zgrada uopšte nisu spojili da voda ispod trotoara direktno ide u kišnu kanalizaciju već su ih ostavili da se direktno izlivaju na trotoar.
 
Realno nisam siguran da se to igde radi. Kao osoba čija se terasa poplavila zbog takvog odvoda kišne kanalizacije, mislim da je bolje da se vidi dno oluka, ali da ispod oluka postoji rupa. Naime, ako dođe do zapušenja, voda ide gore i izlazi negde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712503#p712503:3bi1oco7 je napisao(la):
ZvezdaracMare » Čet Feb 27, 2020 11:30 pm[/url]":3bi1oco7]To je parking mesto je projetovano za jedno vozilo,kada se pravilno obelezi i numerise nece biti uguravanja 2u1.Pa samim tim nece biti ni gazenja u bastice.Nadam se uskoro.
Ne znam za sta je projektovano, ali na sliķama je jasno obelezeno da su dva mesta.
 
Danas je na raskrsnici kraljice Marije i Starine Novaka postavljen ozbiljan set fensi pandurskih kamera. Nadam se bar da je gotovo sa vecito blokiranom trakom ispred stedionice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712808#p712808:24x8zl42 je napisao(la):
astrodule » Fri Feb 28, 2020 4:52 pm[/url]":24x8zl42]Realno nisam siguran da se to igde radi. Kao osoba čija se terasa poplavila zbog takvog odvoda kišne kanalizacije, mislim da je bolje da se vidi dno oluka, ali da ispod oluka postoji rupa. Naime, ako dođe do zapušenja, voda ide gore i izlazi negde.

Radi se itekako, moj ti je savet da pogledaš Knez Mihailovu, tu bi bio svinjac pri jačoj kiši da su ostavili da se izliva na ulicu.

Pa ovde kraj oluka visi iznad trotoara (slikaću za vikend ako budem prolazio), nema nikakvog odvoda niti rupe, to će direkt da prska po trotoaru i pešacima, i opet će da se sliva sa trotoara u kišnu ali će ovako da bude daleko neprijatnije za pešake, ako se kvalitetno odradi cev ispod do kanalizacije nema nikakvog straha od bilo kakvih poplava, a imaju i sistemi sa rešetkama koji sprečavaju prodor većih predmeta koji mogu da zapuše odvode.

Ovako se radi po celom svetu, sa šahtom odmah ispod oluka i to dalje ode u kanalizaciju, a ne da imate vatrogasne šmrkove pri jačim kišama na svakih 15 metara.

0f5-tipy-poverhnostnogo-vodootvoda.jpg

fdpicbf39.jpg


Evo daleko detaljnije, ovi balvani koji su radili ovaj projekat očigledno nisu čuli za sisteme za odvod kišnice.

https://irleta.ru/bs/drainage/storm...-hands-drainage-and-storm-water-disposal.html
 
U Resavskoj su na trotoarima urađene rigole za odvod vode iz oluka, ali pošto to niko ne održava sve su odavno zapušene i nemaju više nikakvu funkciju
 
Ovo sa rešetkama je ok. Kod mene oluk ide kroz zgradu i negde u podrumu je spoj sa kišnom kanalizacijom. Problem je što su slivnici na terasama priključeni na taj oluk i kada je jaka kiša kišna kanalizacija ne može da primi svu vodu, pa se voda vraća izlazi na terasu. Zato su skoro svi slivnike na terasi betonirali i probušili zid na terasi i tako nàpravili slivnik.
 
Vrh