Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 242 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,7%

  • Ukupno glasača
    254
Karta za javni prevoz u nasem gradu je skupa za zaradu onih koji moraju da se voze istim, jer sebi ne mogu da priuste auto. Ima i onih koji mogu, a voze se autobusom, ali tih je manji broj. Kao i sto je skupa u odnosu na ono u kakvim autobusima se voze.

Ruku na srce, sada je mnogo bolje, u odnosu na pre 10 godina. Ali i sada ima onih koji izgledaju kao iz ratnog filma i to ne mali broj.

Mislim, vozio sam se ja autobusom i u ono vreme kada smo bili srecni sto uopste ide autobus kao antibiotik, na sta su licili, mislim da za to jos nije izmisljeno ime, ali necu bas sa tom krajnoscu da poredim.

I sada ima naselja u Beogradu, gde autobus ide na sat vremena i ako nemate auto za nesto hitno, a taj vam pobegde, mozete da sednete i placete.

Nemam nista protiv da autobus bude i stariji, ali da bude tehnicki ispravan, da dihtuju vrata, cist koliko moze da bude, da ima ispravno grejanje i klimu, ako treba i naknadno ugrađenu, sto nije danas neka nauka da se uradi.

Konkretno, ovaj 1194 ima sigurno 15 godina, ako ne i vise. I neka ima, ali da bude ispravan. I nije mu vise nijansi crvene jedina nepravilnost.

Ali da je srece da je vozni park jedini problem beogradskog javnog prevoza...Lose vođenje preduzeca, neprofitabilnost, pocenjeno radno mesto vozaca, skupe karte, nepovezanost linija i tako dalje...
 
Slazem se, ali kazem da cak i kad imaju mogucnost da stvar odrade kako treba, oni je urade ofrlje. Da je vozni park jedini problem u JGP bilo bi onda savrseno, ali nije. Koliko stvari vidimo da bi mogle mnogo da pomognu samo mi ovde, ljudi koji posmatraju to, koji nisu skolovani a ni placeni za to. Znam da tebi nije bitno ali taj 1194 je 2006. godiste, ko zna koliko je presao i pitanje jos koliko ce preci. Godine busa mi nisu bitne nikad bile, samo da ga bude. Ali pricam o nekim stvarima koje su obezbedjene i koje nisu ama bas uopste zahtevne i ne urade se kako bi trebalo(lepljenje brojeva i grba grada i GSP-a)..
 
Drug Gašpar


IMG-b249b71a587db86adeecda59ea846d11-V.jpg
 
Ovaj cirkus s nalepnicama može da se vidi samo u Zemunu izgleda.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Е отприлике овако као на слици изгледају аутобуси на 610, ја и даље стојим иза тога да линија се заснива на доброј вољи возача...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712175#p712175:33hjz438 je napisao(la):
busspoter » Sre Feb 26, 2020 11:24 pm[/url]":33hjz438]Slazem se, ali kazem da cak i kad imaju mogucnost da stvar odrade kako treba, oni je urade ofrlje. Da je vozni park jedini problem u JGP bilo bi onda savrseno, ali nije. Koliko stvari vidimo da bi mogle mnogo da pomognu samo mi ovde, ljudi koji posmatraju to, koji nisu skolovani a ni placeni za to. Znam da tebi nije bitno ali taj 1194 je 2006. godiste, ko zna koliko je presao i pitanje jos koliko ce preci. Godine busa mi nisu bitne nikad bile, samo da ga bude. Ali pricam o nekim stvarima koje su obezbedjene i koje nisu ama bas uopste zahtevne i ne urade se kako bi trebalo(lepljenje brojeva i grba grada i GSP-a)..

Za celu jednu godinu sam omanuo :D Znas kako, kad je neko aljkav i lenj, takav je u svemu. Kuci i na poslu...Ali drzavna firma, nema kontrole...Uradili bi oni lepo farbanje slova, grba i brojeva na autobusima da moraju, nego ne moraju i to tako prolazi. Kada neko nesto nece da uradi, mozes da mu napravis najbolje uslove. A kada neko nesto hoce i sa duplo losijim uslovima ce uraditi.
 
Свакако, град је хтео да унифицира возни парк и догодио се фијаско са 50 варијанти, и све то зато што није лепо прописано ништа. Да је среће, било би наређено и коликим словима и којим фонтом и где тачно мора да стоји гаражни број, где треба да буде лого фирме итд. Овако свако ради како хоће, све је помешано, увек су аутобуси имали крем горњи део и сада хигери и бмц имају скроз бели - ситница, али боде очи.
Такође онај кинески танки фонт гаражних бројева на хигерима и још много много примера.

Није довољно рећи да аутобус мора да буде црвене боје - по тим никаквим правилима овај 1194 апсолутно одговара
 
Mnogo različitih a sličnih kolor šema i kod novih vozila, i to je stvarno jedan vid nemara i nezainteresovanosti. Garažni brojevi se mislim lepe, a ne farbaju. Mali milion puta sam video kako donose papir da garažnim brojem sa sve logom GSP-a, dok već za grb grada nisam siguran. Nisam baš toliko obraćao pažnju. Displeji bi se isto tako trebali unificirati bez obzira na vršioca usluge. Berlin i London su lep primer za to, a sigurno da ih ima još. Prepoznatljivi prikazi linije i smera karakterističnim belim fontom. Kod nas ih gomila i ne radi uz to što ih ima ko zna koliko potpuno različitih, i po veličini samih panela, i po onome što se na njima očitava. Plus se još i mešaju ćirilica i latinica. No, kako u globalu funkcioniše celokupan sistem javnog prevoza, displeji će još dugo biti poslednja rupa na svirali.
 
Moj klinac od 5 godina bi bolje nalepio ove brojeve.
Ovo je urađeno tako preko k..... kao da to neko namerno radi.Da li postoji ikakav organ kontrole u tom pogonu ili je sve na bazi komunističkog kolhoza gde niko ne odgovara za ništa?
Državna svojina,svačije i ničije.
 
Већина ствари у ГСП се одрађује као преко оне ствари. А тај бол у органу креће од руководећих и задужених за контролу.
 
#3197 sređen, tu je na 31.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
ec9670a4d7724688ccecb47f9a257bae.jpg
656f24b88570d57784669165d9a62501.jpg
02a49f979d5368732da0854750f4b057.jpg
12fff5a4eb4de3e2ccedce2996291dce.jpg
 
Од суботе се уводе 9А, 9А1, 7А или 6А или оба и 12Л од Калемегдана до Бановог брда преко оба моста...
 
Hoće li na nekoj od tih novih linija raditi GSP sa autobusima?
 
Djole Pevcanin":wp8ybx3v je napisao(la):
Од суботе се уводе 9А, 9А1, 7А или 6А или оба и 12Л од Калемегдана до Бановог брда преко оба моста...
Zašto se uvode, opet neki radovi?

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
To samo može da znači da neće biti moguće skretanje tramvaja iz Nemanjine u Savsku i obrnuto.
 
У суботу се потпуно затвара Савски трг за саобраћај тако су рекли у БГ Хроници.

ЕДИТ: 9А и 7А ићи од Бањице и Устаничке до Блока 20 преко Старог Савског моста Личком улицом, а да би се додатно смањио притисак на 9А, 9А1 ће ићи од Бањице до Славије.
6А ће ићи од Устаничке до Вука као испомоћ 7А и у БКА ће се увести привремене станице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712436#p712436:w4e4g84i je napisao(la):
Djole Pevcanin » 27 Feb 2020 19:22[/url]":w4e4g84i]У суботу се потпуно затвара Савски трг за саобраћај тако су рекли у БГ Хроници.

ЕДИТ: 9А и 7А ићи од Бањице и Устаничке до Блока 20 преко Старог Савског моста Личком улицом, а да би се додатно смањио притисак на 9А, 9А1 ће ићи од Бањице до Славије.
6А ће ићи од Устаничке до Вука као испомоћ 7А и у БКА ће се увести привремене станице.
Umesto 6A je mogla jednostavno da se pojača tramvajska linija 6, a umesto 9A1 da se pojača tramvajska linija 14.
 
Jedno pitanje, odakle autobusi?

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712453#p712453:3dhm33xz je napisao(la):
Vinča307 » 27 Feb 2020 20:11[/url]":3dhm33xz]Jedno pitanje, odakle autobusi?
Sa postojećih linija. Višak vozila koji se dobija smanjenjem vozila vikendom, biće iskorišćen u ovu svrhu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712453#p712453:ntye2lw1 je napisao(la):
Vinča307 » 27 Феб 2020 08:11 pm[/url]":ntye2lw1]Jedno pitanje, odakle autobusi?

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Могао би @becks89 да се обрати маси са конкретним информацијама.
 
Vrh