Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

И јел те обезбеђење саватало ?
Мене су пре неки дан њих двојица, кад сам правио фоторепортажу радова у Тадије Сондермајера, опет смарали (по трећи пут), "зашто сликам са њиховог паркинга радове, пошто је забрањено, да ли имам дозволу и остала срања". Мало је фалило да их отерам у п****. Суздржао сам се због Беобилда. То озбиљно кажем.
 
Jel postoji tabla fa je zabranjeno slikanje?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ne nerviraj se Gago ;)

U prolazu sam brzinski napravio dve fotografije pošto mi je baš legao kadar sa zgradom koja je na kraju centralne pešačke zone. Centralni pešački deo trenutno ima dužinu 400 metara u delu gde su završeni objekti dok će završetkom dela prema Omladinskih brigada imati preko 500 metara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712507#p712507:36d937fb je napisao(la):
Гага » Čet Feb 27, 2020 11:42 pm[/url]":36d937fb]И јел те обезбеђење саватало ?
Мене су пре неки дан њих двојица, кад сам правио фоторепортажу радова у Тадије Сондермајера, опет смарали (по трећи пут), "зашто сликам са њиховог паркинга радове, пошто је забрањено, да ли имам дозволу и остала с****". Мало је фалило да их отерам у п****. Суздржао сам се због Беобилда. То озбиљно кажем.
Ista situacija i sa Wellport-om..
 
Stefan BB":383g8ak3 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712507#p712507 je napisao(la):
Гага » Čet Feb 27, 2020 11:42 pm[/url]":383g8ak3]И јел те обезбеђење саватало ?
Мене су пре неки дан њих двојица, кад сам правио фоторепортажу радова у Тадије Сондермајера, опет смарали (по трећи пут), "зашто сликам са њиховог паркинга радове, пошто је забрањено, да ли имам дозволу и остала с****". Мало је фалило да их отерам у п****. Суздржао сам се због Беобилда. То озбиљно кажем.
Ista situacija i sa Wellport-om..
U Wellportu su baš brutalni skaču odma, kolega je imao "konverzaciju" gde mu je čovek u crnom kombinezonu rekao "Ovo je privatni posed ne možete ništa da radite bez naše dozvole. Pa ni da slikate"
To neki pokušaj "Gated community"?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712538#p712538:2igmzv61 je napisao(la):
SerbPacker » 27 Феб 2020 11:17 pm[/url]":2igmzv61]Jel postoji tabla fa je zabranjeno slikanje?
Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Не, непостоји !
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712546#p712546:2igmzv61 je napisao(la):
Igor » 27 Феб 2020 11:32 pm[/url]":2igmzv61]Ne nerviraj se Gago ;)

U prolazu sam brzinski napravio dve fotografije pošto mi je baš legao kadar sa zgradom koja je na kraju centralne pešačke zone. Centralni pešački deo trenutno ima dužinu 400 metara u delu gde su završeni objekti dok će završetkom dela prema Omladinskih brigada imati preko 500 metara.
Лако је рећи да се не нервираш, али и сам знаш како то изгледа. Али поред ових који ме малте не увек питају шта и зашто фотографишем, тешко је не нервирати се. Лепо им објасниш зашто и због чега, да не фотографишем згарде из "авионског граде", пошто ме то уопште не интересује, али не вреди. Зато им у последње време кажем да фотографишем за извођача радова за њихову документацију, и сад сам то рекао. „Али не можете да фотографишете са паркинга, то је приватно власништво", а ја сам стајао на ивичњаку од паркинга да бих усликао бетонски шахт који АР-Градња гради, то је ова фотографија. Сишао сам са ивичњака и фотографисао (нешто сасвим друго) и рекао им "сад ми не можете ништа забранити, ауфидерзен" :) Тако сам их отпоздравио.
DSCF0214.JPG

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712558#p712558:2igmzv61 je napisao(la):
Stefan BB » 28 Феб 2020 12:05 am[/url]":2igmzv61]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712507#p712507:2igmzv61 je napisao(la):
Гага » Čet Feb 27, 2020 11:42 pm[/url]":2igmzv61]И јел те обезбеђење саватало ?
Мене су пре неки дан њих двојица, кад сам правио фоторепортажу радова у Тадије Сондермајера, опет смарали (по трећи пут), "зашто сликам са њиховог паркинга радове, пошто је забрањено, да ли имам дозволу и остала с****". Мало је фалило да их отерам у п****. Суздржао сам се због Беобилда. То озбиљно кажем.
Ista situacija i sa Wellport-om..
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712612#p712612:2igmzv61 je napisao(la):
SerbPacker » 28 Феб 2020 09:51 am[/url]":2igmzv61]
Stefan BB":2igmzv61 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712507#p712507 je napisao(la):
Гага » Čet Feb 27, 2020 11:42 pm[/url]":2igmzv61]И јел те обезбеђење саватало ?
Мене су пре неки дан њих двојица, кад сам правио фоторепортажу радова у Тадије Сондермајера, опет смарали (по трећи пут), "зашто сликам са њиховог паркинга радове, пошто је забрањено, да ли имам дозволу и остала с****". Мало је фалило да их отерам у п****. Суздржао сам се због Беобилда. То озбиљно кажем.
Ista situacija i sa Wellport-om..
U Wellportu su baš brutalni skaču odma, kolega je imao "konverzaciju" gde mu je čovek u crnom kombinezonu rekao "Ovo je privatni posed ne možete ništa da radite bez naše dozvole. Pa ni da slikate"
To neki pokušaj "Gated community"?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Да знам и за то, почетком фебруара сам пролазио тротоаром поред те изграђене зграде „Добре луке“ са фото апаратом у руци, како бих сликао радове у Тадије Сондермајера. Један из обезбеђења те зграде ми приђе и каже да ту не сме да се слика, а уопште га нисам ништа ни питао. Ето колико су опчињени својим послом !

Иначе то сам приметио да су из свих обезбеђења која постоје, обучени у црне униформе, обични „црнокошуљаши“ :bash: , хм ! Па нек ставе та "оградна врата" и ограде се скроз, и ето им гето "авионски град" :blah:
 
Ta paranoja u vezi sa fotografisanjem je potpuno besmislena, budući da gotovo svakog vikenda imaju svadbe u lokalnoj "Smokvici" kada se mladenci isfotografišu po Airport Cityju za sve pare :grand:
 
Možete da fotografišete sa javnih površina do mile volje, niko ne sme da vam zabrani. Možete to da radite u poštama, policijskim stanicama itd sve dok postoji pristup za javnost (možete da fotkate glavni hol pošte, ali ne možete da ulazite u pojedinačne sobe bez dozvole).
Samo pomislite na desetine hiljada kamera koje vas snimaju sa ćoškova zgrada
 
Homer Jay":10mc5frl je napisao(la):
Ta paranoja u vezi sa fotografisanjem je potpuno besmislena, budući da gotovo svakog vikenda imaju svadbe u lokalnoj "Smokvici" kada se mladenci isfotografišu po Airport Cityju za sve pare :grand:
Ma naravno da je to iživljavinje...
Mislim ja znam koji je odgovor za te svadbe:
Oni su se prijavili i ostavili podatke...

Ma oni tu startuju, pa ako prođe prođe.
Znam čoveka koji je radio za neku tv, radio razgovor na klupi u W65 zid iza njih niko se ne vidi osim sagovornika, njega su 3 puta prekidali...
On je napisao mejl firmi naveo članove zakona i sve.
Palo je izvinjavanje kao "obezbeđenje nije razumelo"...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Када су дошле веће и скупље модне продавнице у Београд с уређеним излозима и обезбеђењем, почео сам и ја да сликам такве излоге споља. Редовно би одмах изашло обезбеђење и рекло ми да је сликање забрањено. Чудио сам се и објашњавао им да излог може свако да види, да томе и служи, да много људи пролази, да су слике аматерске, да није никако могуће спречити толике људе с мобилним телефонима ...
Исто је било и на местима као што је Ерпорт и разна градилишта. Џаба им кажеш да више нема тајни, да се све види на Гугловим мапама, укључујући и Стритвју ... Некада је било забрањено сликати војне и друге важне државне објекте, а сада су се ствари обрнуле. Махом нико много не мари ако сликате у суду, општини, МУПу, где је обезбеђење дугогодишње, али, за ово друго ...

Закључио сам да је реч о курсистима, приученом обезбеђењу којем на кратким курсевима налупају разна правила и теорију које они озбиљно схвате, и у почетку не умеју да праве разлике у њиховој примени, а још се и осећају важним у новој улози.

С временом је то углавном престало, не излазе више из продавница с бесмисленим забранама, на градилиштима су се углавном уразумили пред аргументима да данас нема више тајни и ништа не може да се сакрије, да и сами радници сликају и објављују слике на форумима, да су то схватили и у обезбеђењу већине државних објеката ...

Ако је прилика згодна, објасним им важност слика за историју и будућност града. Да је много слика и планова уништено, па немамо основне податке и изглед више важних зграда, делова града, терена ... Да има примера реконструисаних објеката само на основу аматерских слика - знам за пример из Италије где је стари мост који су срушили Немци у повлачењу реконструисан на основу фотографија које је непосредно пре рушења направио неки аматер ...

Али, ето, увек се нађе понеко, можда нов, тек приспео с курса, или уске памети ....
 
Bezveze umjesto 2 kule tu su 3 pljeskavice i moglo je to da Pise i cirilicom ...
 
Pa bas zato sto su oni u pitanju mi pogotovo bzvze...
 
Rusi sve pisu na cirilicu zato sto nemaju latinicu.
 
`Homere jel ovo zvanican podatak da se NIS seli u nove visoke zgrade u AC?
 
Nemam pojma, neko je na temi o Ušću napisao da se NIS neće preseliti u Ušće II, već u ACB, i evo sad se pojavio ovaj render.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Део НИС-а, тј. њихов будући ветропарк, већ неко време је у Ерпорт ситију.
 
Vetropark jos nisu poceli da rade, opet su trazili produzenje roka, nazalost jedino NIS od svih povlascenih proizvodjaca od kvote 450MW nije napravio ni pokrenuo projekat.

a sto se tice zgrade, vec neko vreme se prica da NIS hoce da objedini vecinu zaposlenih u jednu , modernu zgradu, mozda su se odlucili za jednu od te 3 nove u Ac koje treba da se grade.
 
Џонгуанац заражен корона вирусом је засполен у Хуауеију, у Ерпорт ситију.

Да ли ће први бизнис-парк постати први бизнис-карантин у Србији...
 
Vrh