Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Ima neko blage veze šta se tu gradi ubloku 42 ima li nekih projekata rendera nešto??
 
Da li je ovo dobra rekapitulacija?

Prvo su srušili stanicu.

Onda su pokušavali nešto sa NBG stanicom i Lastom.

Onda su napravilu ponovo stanicu u neposrednom mestu srušene.
 
I ja to imam u sećanju otprilike... I uz sve to ne znamo šta nam grade ovi manijaci. Bahate se sa našim novcem sada prave neku sklepotinu umesto autobuske stanice koju zaslužuje dvomilionski grad.
Ja ovde ne kontam ništa, čemu ta kartonska kuća ispod nadvožnjaka kada se gradi stanica? Da li se uopšte gradi stanica ili samo peroni? Da li će ovo barem ličiti na ono što smo dobili na konkursu kao rešenje? Da li će biti veze sa žs itd.
 
Мислим да се ово што сада раде изводи по плановима. Велика рупа коју копају је за подземне нивое станичне зграде, бетонски зидови су границе аутобуског паркинга унутар саобраћајне површине дуж које ће бити перони за чије надстрешнице постављају стубове.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=blCK9Usrjio[/youtube]
 
Neki photo/video update? :D Juče sam u prolazu preko nadvožnjaka mosta na Adi primetio da su dosta napredovali od ovog poslednjeg snimka.
 
Postoji li na ovom novom dolaznom peronu iza stare stanice neki parking na koji može da se uđe kad treba nekog da sačekate i pokupite?
 
Kako napreduju radovi, jel ima sanse da pocne da radi novi BAS krajem godine?
 
Traljavo kao i sve kod nas. Nije da ima nesto puno posla ako se radi.
 
Ne napredjuju nešto naročito ali privid je da se radi, evo čak i nedeljom.
Slikano od nadvožnjaka ka J.Gagarina
2020-03-01


20200301_132405.jpg

20200301_132355.jpg

20200301_132224.jpg

20200301_132036.jpg

20200301_132031.jpg
 
U BAS-u ne žure preterano sa izgradnjom iako je novac dobijen od banke. Verovatno im je cilj da ostanu što duže na sadašnjoj lokaciji. Sa ovim tempom neće napraviti stanicu ni za 2 godine!
 
Колико сам ја схватио морају да заврше на време јер блокирају БНВ.
 
Koliko mislite da ima radova još u pogledu broja meseci i radnih dana?
 
Верујем да саобраћајне површине и неки импровизовани објекат за продају карата што је минимум за пресељење БАС могу брзо да заврше.
 
Изгледа да су завршили са бушењем и бетонирањем подтемељних стубова. И друга машина је истерана из јаме.
 

Prilozi

  • 20200304_131815.jpg
    20200304_131815.jpg
    72,5 KB · Pregleda: 3.727
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713969#p713969:2vkd8057 je napisao(la):
Дошљак » 04 Mar 2020 09:11 am[/url]":2vkd8057]Верујем да саобраћајне површине и неки импровизовани објекат за продају карата што је минимум за пресељење БАС могу брзо да заврше.

Sudeći po drugim projektima u gradu, rekao bih da čak ni to malo što si naveo ne mogu da završe brzo. Moja procena je da će 2022. biti otvaranje ove autobuske stanice.
 
Истина, онај анекс, ту могу да сместе шалтер салу.
 
Ne vidim zasto se stanica ne bi mogla zavrsiti do pocetka sledece godine. Evidentno je da se radi.
 
A ko da je neki problem to što nema građevinske dozvole. Pa ni Topličin venac je nije imao, a krenuli radovi na reekonstrukciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715493#p715493:1563q3ef je napisao(la):
solecar » Ned Mar 08, 2020 9:28 pm[/url]":1563q3ef]A ko da je neki problem to što nema građevinske dozvole. Pa ni Topličin venac je nije imao, a krenuli radovi na reekonstrukciji.
Da ali ovde ne gradi država nego privatna kompanija i ne može bez dozvole. Pa dok se dobije dozvola, pa dok se usvoji plan, pa dok se izgrade saobraćajnice...lagano
 
A ta privatna kompanija je privatna samo na papiru, a u suštini je državno. Sve se može kad se hoće i obrnuto, bilo to nešto državno ili privatno.
 
Vrh