Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Da li je moguce da je neko ovoliki majmun? Da li je moguce da sa ovakvima delim grad, da cu danas mozda proci pored ovakve osobe na ulici?

8VvHfdR.jpg
 
E sad me podseti da sam ovo naučio još u osnovnoj školi. Trebalo je napisati neki kratak izveštaj sa akcije sakupljanja stare hartije (predmet Srpsko-hrvatski jezik) i ja sam (verovatno inspirisan nekim neredima na nekoj utakmici) napisao "da je akcija protekla u savršenom redu i bez ikakvih incidenata"

Nastavnica (Hodža, naravno da je se sećaš) mi je dala lošu ocenu sa napomenom da je ovaj deo "bez ikakvih incidenata" potpuno nepotreban jer se sugeriše da je tih incidenata bilo, a naravno da ih nije bilo i time se čitalac dovodi u zabludu.
 
Ја се сећам Хоџе, не знам за Бекија;)

Али, да, има везе и са мојим и са његовим постом - од баналности до моронлука је кратак пут, пречица такорећи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702585#p702585:1fxpxrb2 je napisao(la):
Beki » 27 Jan 2020 02:19 pm[/url]":1fxpxrb2]Da li je moguce da je neko ovoliki majmun? Da li je moguce da sa ovakvima delim grad, da cu danas mozda proci pored ovakve osobe na ulici?

8VvHfdR.jpg
Kako bih voleo da naslednici Kobija uz pomoć najskupljih američkih advokata i diplomata privedu pravdi Prvog glodura Srbije.
 
https://twitter.com/tvnova_s/status/122 ... 95778?s=20


Ne znam gde da stavim, valjda ovde jer jbt... ovaj je pisao knjigu o Beogradu.

Ovo samo potvrđuje moju tezu da je ova garnitura jedinstvena po tome što vrši selekciju tako da isplivaju ljudi koji su u isto vreme i totalne neznalice i đubrad (lažovi, muljatori, opasni i bahati ljudi). Ne može crnje nikako.
 
sta rece ... ,, zamislite kakav bi to bio sukob interesa danas ,, :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
.... pukao je ... :gobb:
 
Nije to ništa, Bogdan Bogdanović je bio gradonačelnik Beograda, gradio spomenik u Jasenovcu i uveče trčao da igra za Sakramento Kingse.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v3HqrrIMTHg[/youtube]
 
Koliko samo smaraju lekari i upozoravaju o vaznosti redovnih pregleda, preventive...

I onda te posmatraju kao budalu kada odes na pregled i ponasaju se nad.....

Prvo, kada sam zakazivao pregled, morao sam da objasnjavam pola sata sta hocu, a to je obican pregled interniste, koji je naznacen na njihovom sajtu gde je i napisano da je za zdrave osobe koje zele da se pregledaju, kao i za one koje imaju i sumnjaju na neke tegobe.

Onda sam dosao do nad.... i potpuno nezainteresovanog doktora, koji me je posmatrao kao b... kad sam rekao da me nista ne boli i gotovo mi se podsmejavao i prevrtao ocima dok je gledao rezultate moje krvne slike. Uradio EKG, izmerio pritisak, poslusao pluca, pogledao grlo i poslao kuci.

A ono sto pise na sajtu i sta obuhvata sve pregled koji sam platio je mnogo sire od toga i podrazumeva jos mnogo drugih stvari.

Bili su u fazonu, sta nas smaras b...., nije ti nista, ajde bezi kuci. I to sve u privatnoj klinici.
 
Ovih dana sam dosta po bolnicama jer ženina baba umire. Jednom rečju potpuni haos, nerad, prebacivanje odgovornosti, greške, nebuloze.

Svi koji su prošli kroz slične stvari znaju o čemu pričam. Ponižavajuće i za pacijenta i za bliske ljude.
 
Da, najstranije je upravo to ponizenje.
Taj odnos medju ljudima koji je na primer omogucio da Srbija bude verovatno jedina zemlja u svetu gde su ginekolozi krali bebe.

Ali, evo neceg drugog. Od nedavno imamo odluku vlasti da svi pausalci vise ne primaju resenja o porezu pismeno, nego moraju da imaju el. potpis i prime ga preko tzv eSanduceta.
Elektronski potpis nije besplatan, to kosta cca 4000 din i vazi 3-5 godina. Odluka vlade, prvenstveno motivisana licnom zaradom lica koje i inace "zaradjuju" na digitalizaciji predstavlja zapravo primoravanje ljudi da trose licni novac na nesto sto nisu dobrovoljno ni trazili. Takva praksa je nezabelezena u pravnim drzavama. Ekvivalent u Holandiji, tzv DigId vrlo je jednostavan i ne zahteva nikakvu dodatnu opremu i vazi zauvek.

Na stranu to sto ce eSanduce biti veliki problem za ljude nevicne kompjuterima (frizeri, obucari, stariji preduzetnici...)

Svakodnevno, politicka elita (SNS, DS i ostalih aroma) nam se ruga i smeje nam se u lice. Ne cinimo nista jer vecina masta da postane deo te elite i svojim bliznjima cini upravo isto. Tzv opozicija je potpuno ista.
 
ako je samo do poreskog rešenja, dovoljan ti je MUP-ov sertifikat koji je besplatan za građane, procedura da se upuca na ličnu kartu je jednostavna, ja ga koristim za ePoreze, rešenje sam za ovu godinu pokupio u e-sandučetu, prvi put.
 
Gledam danas spot gde se govori kako treba prati ruke, kako treba kijati u maramicu ili u lakat, pa onda se setim koliko puta čujem kako neko izvlači šlajmaru iz pete i pljuje po ulici, juče baba kašlje u stisnutu pesnicu u prodavnici, pa se onda setih da u bolnicama stoji plakati sa uputstvom za pranje ruku (kojima sam se u početku čudio, ali vremenom shvatio da su potrebni).

Onda se setim da u bolnicama nema sapuna u WC-u za posetioce (Bežanijska kosa), da u KBC Zemun nema onih sredstava za dezinfekciju ruku u prizemlju gde svi čekaju, da tamo vrata nisu automatska već svako dira vrata rukama...

Maramice koštaju 10-ak dinara, sapun i dezinfekcija za godinu dana u jednom krilu sigurno manje od jednog službenog vozila.

Kratke spotove od deset sekundi gde se peru ruke kad se uđe u kuću, gde se kije i pljuje u maramicu, gde se kije u lakat (ili u jaknu), gde se alkoholom prebrišu kvake, treba prikazivati pre svakog dnevnika, u svakom bloku bloku reklama, za vreme Farme...
 
Srbija ekonomski tigar. Evro skoro nepromenjen, a cene skočile 10-ak posto

http://www.politika.rs/scc/clanak/44918 ... biji-za-11

У трговинама и сервисима за поправку возила цене су у четвртом тромесечју прошле године биле веће за 11 процената у односу на исти период 2018. године, саопштио је Републички завод за статистику. Како је пренео Танјуг, при трговању на мало пораст је био 12,9 процената, док је у трговини на велико раст цена био 7,1 посто. У структури малопродаје више од трећине био је промет прехрамбених производа и алкохолних пића и ту је међугодишње повећање цена било 15,4 процента, док је код осталих непрехрамбених производа повећање износило 16,4 одсто.
 
Vrh