Šta je novo?

Hoteli Beograda

A sprat viška čisto da prate tradiciju komšija pored ...
 
Јел легалан спрат или не?
 
Ako sam dobro izračunao nema nelegalnih spratova, zgrada je P+6+Ps, s obzirom da ima visoko prizemlje tj. galeriju. Render su verovatno prilagodili visini okolnih zgrada.
 
Нема вишка, добро си израчунао.
 
Ce vidimo uskoro oče biti ili ne prekobrojni sprat ...komsiski hotele ima sprat preko...
 
Čemu forsiraju tu belo-sivu kombinaciju? Na renderu je bila krem i imala drvene prozore, ili neke prozore nalik drvetu, a tu su stavili jeftini pvc. Sada će ovo da šljašti kao one cecesije po Vračaru iako nema razloga da bude tako...
 
I dnevne slike hotela Indigo (pogled iz Knez Mihailove)
 

Prilozi

  • hotel indigo beograd 3.jpg
    hotel indigo beograd 3.jpg
    73,7 KB · Pregleda: 4.139
Steta zbog plasticnih prozora, najbolje bi bilo da ih ofarbaju...
 
odlicna boja fasade...voleo bih sto vise ovakvih rekonstrukcija u BEOgradu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Још неколико слика х. Индиго из Кнез Михаилове:







Хотел Балкан у Призренској улици:







 
Обзиром на све околности, тржиште, планове, градски менаџмент, мислим да ће БИГЗ бити прилагођен и прерађен у хотел са 5 звездица, наравно сачуваће део историје штампарије итд..нешто слично као Radisson Collection Hotel, Old Mill .
 
Mislim da Beogradu nisu potrebni hoteli od 5 zvezdica, već niskobudžetni od tipa 3 zvezdice, jer je više budžetna destinacije nego što je luksuzna, a sam gabarit Bigza je savršen za veliki broj jeftinijih soba koje Beogradu nedostaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=714104#p714104:w6pjsxcg je napisao(la):
Dzondzula » Sre Mar 04, 2020 3:27 pm[/url]":w6pjsxcg]Mislim da Beogradu nisu potrebni hoteli od 5 zvezdica, već niskobudžetni od tipa 3 zvezdice, jer je više budžetna destinacije nego što je luksuzna, a sam gabarit Bigza je savršen za veliki broj jeftinijih soba koje Beogradu nedostaju.

Zanimljiv predlog.

Ali bas ne smatram da ce Bg jos dugo biti budget varijanta.. A tik pored bleji Radison.. Msm da od Bigza moze da se napravi mega kul kulturni centar

Ako u toj zoni bude neki hotel, ja ga ocekujem umesto zfrade BIP-a
 
Ako се одлуче на опцију са три звездице то одмах значи да ће за десет година бити мега руина, сквот, просјачки центар за југоисточну Европу. А такав бренд нам не треба.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=714104#p714104:1zqkq6f5 je napisao(la):
Dzondzula » Sre Mar 04, 2020 3:27 pm[/url]":1zqkq6f5]Mislim da Beogradu nisu potrebni hoteli od 5 zvezdica, već niskobudžetni od tipa 3 zvezdice, jer je više budžetna destinacije nego što je luksuzna, a sam gabarit Bigza je savršen za veliki broj jeftinijih soba koje Beogradu nedostaju.
Tako je, o tome se već pričalo i ovde na forumu i u javnosti.

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... i-zvezdice

Gradu fali nekoliko hotela sa 3 zvezdice koji bi bili idealni za kongrese i grupne manifestacije, te mogli da prime kontingent putnika jednog aviona, ili više autobusa. Međutim, srpski hotelijeri bi svi da budu Trampovi i Hiltoni, pa niču hoteli od 4 zvezdice koji stoje poluprazni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=714159#p714159:1pjerytg je napisao(la):
Pasarela » Sre Mar 04, 2020 5:46 pm[/url]":1pjerytg]Ako се одлуче на опцију са три звездице то одмах значи да ће за десет година бити мега руина, сквот, просјачки центар за југоисточну Европу. А такав бренд нам не треба.
Ajde, molim te, ne znam gde ti odsedaš, u hotelima sa sedam zvezdica?

Hoteli sa tri zvezdice su više nego pristojni, ti si predstavio to kao da će centar za migrante da bude u Bigzu.
 
А не најбоље пресмешни Радисон који шатро има 4 звездице да буде јачи поред Бигза који треба да има три звездице и собе за 35 евра ?? стварно смешно. Ми смо релативно сиромашна земља али туристи који долазе нису, данас сваки просечан странац а ту мислим и на госте са истока има новца да плати смештај 100 евра дневно, то што је нама скупо и што немамо да платимо толико, то је посебна тема, а да свесно довлачимо у центар БГ светску сиротињу, бекпекере, и путнике без буџета стварно је сулуда идеја. Мислим сама идеја да нам не треба хотел са 5 звездица на месту Бигза је већ бедна.
 
Napraviti ogradu od Sajma do Kalemegdana i pustati unutra samo one strance sa mesecnim primanjima preko 10 000 evra. Taman smo oterali zmije, pacove i narkomane, a sad nam bekpekeri prokleti samo fale.

Mislim, to svako nije sustina. Sustina je da ce eventualni kupac napraviti procenu i videti sta tu treba. Niko nece kupiti Bigz da bi naplacivao nocenje 30 evra, a da moze 100 evra, a nece niko ni kupiti Bigz da naplacuje sobe 100 evra, a da mu hotel bleji prazan.

Moje misljenje je da nama ne fali ekskluzivnih hotela, gradice se to i u BNV-u i na drugim mestima i da je Bigz prevelika zgrada za hotel sa pet zvezdica i da nece moci da popune kapacitete. To je moje misljenje, a svako ce pre kupovine izvrsiti procenu i sigurno nece bacati pare.

Pet zvezdica ili tri, za mene je isto i ne gadim se nijednih, a ni drugih ljudih ljudi koji ce tu boraviti i zelim im ugodan boravak u Beogradu.
 
Колико сам упућен у БГ недостаје хотелског смештаја и то прилично. Ако је Бигз заслужио судбину 3 звездице онда дефинитивно треба Радисону дати 5 звездица јер ако се већ спрдамо нека то буде озбиљна спрдња.
 
@Pasarela

Ne razumem tu opsednutost zvezdicama, kao da po hotelima od tri zvezdice pacovi setaju i zmije gmizu. Ne razumem ni sta Bigz ima da zasluzuje ili ne i kakve veze broj zvezdica ima? Na kupcu je da sredi fasadu i sredi unutrasnjost, to da li ce imati bazen unutra ili ce spavati ljudi koji imaju 100 evra za nocenje ili 50 je totalno nebitno.

Ovo je hotel od tri zvezdice u Parizu recimo

16dd9c04410c78b6f9decc6d54905f8c.jpg



timhotel-opera-madeleine.jpg


Ne znam da li ti razumeš da je razlika između hotela sa tri i pet zvezdica u nekim detaljima, tipa da u hotelu od pet zvezdica mora da postoje osobe koje ti nose prtljag do sobe... Nije razlika u tome da se hoteli od tri zvezdice raspadaju i imaju neugledne fasade i tu spavaju klošari i narkomani, a hoteli od pet zvezdica pucaju od sjaja i urednosti i blistave su arhitekture i tu spava svetska gospoda i intelektualci.
 
Vrh