Šta je novo?

Vodovod i kanalizacija - BVK

Ovo ve' prelazi u maltretiranje gradjana.
Zbog radova naredna dvadeset i cetiri pola Rakovice bice bez vode

Radovi svakih mesec dana. Da li ce nam sledeci put iskljuciti zbog Windows updatea na racunarima BVK? A posto su to sve RADOVI ne mozemo nikome da se zalimo.
 
Mala priča o šahtu ispred moje zgrade sledi.

U septembru sam prijavio da "šklopoće" kada se pređe kolima preko njega

saht popravka -1.jpg


I pre dve nedelje su došli da to srede. Betonirali su nešto, i onda je tako stajalo 10-ak dana

saht popravka 0.jpg


Međutim, posle par dana sam prijavio da je neravno i pitao za neku kontrolu radova (osetno se primećivalo kada se pređe točkom preko poklopca).

saht popravka 05.jpg


Posle par dana (danas) je došao "ozbiljniji" podizvođač i sredio.

saht popravka 1.jpg
saht popravka 2.jpg


Doduše, već se vidi da je spoj kod starog asfalta malo ulegao (verovatno zbog točkova automobila i asfalta koji se još nije skroz stegao.)

Hvala na pažnji
 
bar su ga opravili...
Pola Zemuna je sa takvim problematicnim sahtovima al niko nista ne pipa....
mozda pocnem da slikujem citav sahovski esej u tomovima :lol:
 
A da li se prijavljuju ti problematični Zemunski šahtovi ili se čeka da se to samo od sebe popravi?
 
pa previse ih je i za nabrajanje a kamoli za prijavljivanje ...
jbg. valjda neko i dobija platu da ostvari uvid bar po vaznijim saobracajnicama...

Ova zima je bila izuzetno blaga te otpada opcija da su to zimske ,,stete,,....
jednostavno ne radi se icc :violina:
 
Mene nervira sto mjenjaju stare sahtove sa ispunom od asfalta cesto bez potrebe i stavljaju nove zvonec cesto...
A moze to daleko bolje i kvalitetnije...
 
Odustali su dok ne prođu izbori da ne nerviraju glasače...posle izbora će opet da aktiviraju
 
Је ли само код мене, или и код вас чесмовача уме да засмрди? Насумично се дешава, мирис је јако чудан али не толико јак
 
I kod mene ponekad, pa kupim bidone vode. Da mi nije muka teglit ih stalno bi kupovao, no pijem dosta vode pa....
 
Kod mene nekada u kuhinji bude ujutru žućkasta, a u kupatilu (druga vertikala) ne.

Ako se to dešava samo ujutru (posle dužeg mirovanja) rekao bih da je do cevi u zgradi.
 
Koji kraj grada je u pitanju? Neki su već spominjali je loša voda u Rakovici, a i rođak koji stanije blizu Tošinog bunara je isto rekao da nije baš idealna voda.
 
Voda u centru bg ide svima iz makisa problem je u cijevima ...
 
Crpna kanalizacija stanica dorcol u izgradnji i danas
crpnastanica-2020-05-19-22-59-43.jpg

crpna-2020-05-19-23-47-20.jpg
 
У току је бушење бунара Б6 у Гроцкој који би требало да реши проблем недостатака довољне количине воде у систему.

 
Postrojenje vodovoda na Savskom keju
bvksavamaj2020.jpg
 
To je renibunar koji je mislim obnovljen skoro ....
Sam objekat djeluje kao da je iz 30 tih
 
Trebo si zovnes bvk i kad te pitaju odakle zoveš kažeš iz sahte
 
Zahumska zurka u duzini od 15 m krpe vec 3 put u razmaku od godinu dana nesmiju da promjene cijev ....

bvk-2020-05-31-23-57-08.jpg
 
Vrh