Šta je novo?

Trolejbusi

Ljudi se ne pomeraju i inertni su, jer imaju iskustvo da svojim cinjenjem i svojom pobunom nista ne mogu da urade.
KOliko je bilo protesta i strajkova, recimo protiv privatizacija.
KOliko je bilo protestnih setnji, i nista.
Svaki pokret je bio prodat, pocevsi od protesta 1996. do danas. Nismo sposobni da delujemo kolektivno.

To se kultivise. Pogledajte situaciju sa trolje*******usima.
Opste je shvatanje "eto bunite se, protestujte, ali i sami znate d ane mozete nista protiv Vesica". Oni znaju da je Vodja iza Vesica, a Vodja je neprikosnoven u glavam ljudi. To je surogat surovog i zlog Oca kojemu tezimo da se ulizemo.
To je nasledje nase oriijentalne svesti i shvatanja drustva.
 
Ok čoveče, shvatili smo. Apatičan si. Ogorčen si. Misliš da se ništa više ne može promeniti. Jasno nam je. Tvoje pravo.

Ajd' sad pusti nas zaludne naivčine koji mislimo da ima poente truditi se i dalje, da nastavimo sa svojim diskusijama. Jel može?

Hvala.
 

Poenta mog posta je bila da ukažem na dosadašnju generalnu neaktivnost na našoj strani. Mislim da još nije kasno boriti se. Najgore bi bilo da krene tek borba za 29 i 31 do centra.

Kod nas je izmenjeno više stvari i to otežava. Ipak ostala nam je direktna trolejbuska veza sa centrom, mada se ispostavlja da jedna ona nije dovoljna. Evo još jednom svega što je do sad izmenjeno:

* linije 21 i 22 su skraćene do Slavije, 22A alternativa za dalje

* linija 19 je ukinuta

* zglobna vozila su sklonjena sa linije 29

Idealno bi bilo kada bismo se vratili na stanje što bliže pređašnjem.

Za šta mislite da bi imalo najviše smisla boriti se? Šta bi dovelo najviše koristi? Koji potez mislite da bi najviše rasteretio i ubrzao prevoz na našoj strani? I šta bi od navedenog bilo realno da se uskladi sa njihovim planovima?

Bilo bi dobro da se javi što više ljudi koji žive u naseljima gde su okretnice linija 22, 21 i 19 (Kruševačka, Učiteljsko naselje i Konjarnik).
 
Bojkot JGPa u vidu neplaćanja karte.

Ja ionako planiram da prestanem da plaćam ako osakate 29 i 31 do Slavije. Jedini razlog što sam se pre koji mesec vratio na plaćanje (nakon odbijanja tokom leta) je to da ne bih traćio vreme raspravljajući se i da ne bih kvario dan običnim ljudima kontrolorima. Ali ako Grad i DJP nastave s ovim majmunisanjima, pare od mene više neće videti dok se ne prizovu pameti.

Petnaest godina su me muzli da bi me sa krševa iz sredine 2000ih prvo prebacili u dry cooker lonce s početka 2010ih a na kraju ostavili na osakaćenim linijama 2020ih. E vala neće više.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715080#p715080:3m8slipm je napisao(la):
Bender Rodriguez » 07 Mar 2020 16:15[/url]":3m8slipm]Bojkot JGPa u vidu neplaćanja karte...
...ne pomaže, tj. nema efekta. Mnogo efikasnije, tj. ima mnogo većeg odjeka je ovo što rade Zvezdarci za vraćanje trolejbusa 28, i to na trasu koja povezuje zvezdaru sa Svetogorskom, Trgom republike i Studentskim trgom, koliko god to izgledalo malo i beznačajno, bilo generalno, bilo u glavama pojedinaca.
 
Hmmm... možda.

Doduše, znam šta bih svakako radije uradio i podržao nego bojkot i neplaćanje - blokadu Gradske uprave u 27. marta. :D
Može i protest na kolovozu, a može i ova fora sa pešačkim prelazima. Pa tako svaki dan ako treba. Dok gospodi unutra ne dojadi da kasne na posao ili još bolje, ako bi protest bio posle 15h - da se kasno vraćaju kućama s posla. Jer njih manje boli ako kasne na posao, pošto ionako većina ništa ne radi. Ali zato ako budu primorani da se vraćaju kućama u 17h umesto u 15h eeee tu će već malo jače da ih drmne. 8)
 

Izvinjavam se ako sam se pogrešno izrazila.

Moje pitanje je bilo šta bi najviše vredelo na vračarskom potezu da se vrati na staro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715092#p715092:308wxeff je napisao(la):
only_long_hair_lady » 07 Mar 2020 17:32[/url]":308wxeff]Šta bi najviše vredelo na vračarskom potezu da se vrati na staro?
Sve kako je bilo pre ukidanja.
 
Bojkot placanja karte, sto radim vec dugo, a mislim da ce se ljudi ovde pokrenuti tek kad skrate i 29 i 31, i tada je najbolje da se okupe sve osakacene strane (19, 21, 22, 29, 31, 28) jer sto je vise ljudi to bolje. Pre toga, ne verujem da ce se Uciteljsko Naselje i Lekino Brdo pokrenuti, nema mnogo ljudi, blizu su 29 i 31 pa onda ljudi imaju alternativu... Ali kad osakate i 29 i 31, to ce preci crtu i onda kad se organizujemo, treba bez ustupanja traziti povracaj 19, 21, 22, 29 i 31 i 28, a blokirati Slaviju npr. ili gradsku upravu, sumice ili zeleni venac. Srbi hoce da protestuju, samo neko to mora da inicira, da pokrene, organizuje, nazalost tako je.
 
Скраћењем 31 ће погодити и бројне преседаче на ту линију.
 
Dokle god budemo imali ljude koji te napadaju ili prozivaju zbog nečeg pozitivnog što radiš ili si uradio, pod tim ne računam botove, i / ili ljude koji kažu da nema potrebe da se oni cimaju kada postoje nadležni organi / službe zaduženi za rešavanje nekog problema, teško da će se nešto ozbiljnije desiti ili promeniti. Većini ljudi je lakše da život prolazi pored njih, nego li da urade nešto korisno u životu. A još bolje bi bilo kada bi neko drugi vodio njihove bitke umesto njih. Bilo bi dobro ako bi se organizovalo prikupljanje potpisa i za Vračarski potez , pa da se spoji sa potpisima za 28, ali obzirom na to da je to naučna misija, piši propalo.
Gotovo da se niko ni sa poteza 300 ne cima da uradi nešto za sebe, iako godinama kukaju kako im je loš prevoz i kako moraju dva puta da presedaju da bi došli do centra, obzirom na činjenicu da se gotovo sve linije okreću na okretnici u Ustaničkoj.
 

@solecar

Nemam vremena da pišem detaljnije. Bila je peticija za naš potez (ne znam da li samo za 19 ili i za sve) negde u novembru.

Razmišljala sam duže vreme da pokrenem online peticiju i da od nje krenemo. Prepreka su mi bile lične obaveze. Trebaju mi dobri argumenti koje bih postavila u njoj. (za sad imamo samo objektivne poteškoće pri presedanju i gužve)
 

Predata u MZ na Konjarniku... Lično nisam ni znala za nju dok je bila u toku, saznala sam tek oko Nove za nju.
 
Da li se planiraju da stave neku liniju da saobraca dole kroz cvijicevu i venizelisovu? Mreza je vec postavljena duz cvijiceve ulice do venizelisove. Da li ostaju pri tom da prave okretnicu na dorcolu ili ce trojelbus i dalje okretati na studenskom trgu ali preko dobracine?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Окретницу нису ни начели, чини ми се да ће за сада овуда само да иду у гаражу.
 
Što je relativno glupo, imajući u vidu da im gomila vozila stoji neiskorišćeno u ''Dorćolu''.
Doduše, zaboravljam da GSP ''nema'' problema sa nedostatkom vozača, kako kaže Jovica Vasiljević... :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715134#p715134:20kf0crg je napisao(la):
solecar » 07 Mar 2020 07:34 pm[/url]":20kf0crg]I šta bi na kraju sa tom peticijom iz prošle godine?
Nemam previše informacija o toj peticiji osim da je zaista bila skupljana, ali je broj potpisa bio najviše nekoliko stotina. Ne znamo ni koje autor niti je pokušao da nas kontaktira. Sve u svemu nažalost neuspešna akcija za vraćanje trole 19.
 
To se i dalo zaključiti iz onoga što je rekla "only_long_hair_lady", jer da nije to spomenula, nikada se ne bi ni saznalo šire, makar to bilo i samo ovde. Ovo kako vi radite za liniju 28, trebalo bi i drugi da rade, ali kao što napisah ranije, ljudima je laše da sede skrštenih ruku i ne rade ništa, a pritom se koriste izgovorom kako imaju službe koje su zadužene za "te" stvari.
 
wpNnu05.jpg
 
Иначе мени најомиљеније Зијаче, једине су остале са оригиналним седиштима (са изузетком неколико примерака у које су накнадно уградили дрвена). Штета што се никад нисам провозао неком од њих, иако их је доста било на улици. :(
 
IMG-20200310-173735.jpg


Pala bandera na zice na Studentskom trgu, ceo trolejbuski sistem do Slavije i Takovske je u zastoju.
 
Ево сад слушам на БГ Хроници.Ово је бећ други пут да падају бандере на троле.
 
Vrh