Šta je novo?

Trg Slavija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712166#p712166:f1tjs44d je napisao(la):
Ventilator_BGD » 26 Feb 2020 22:36[/url]":f1tjs44d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712151#p712151:f1tjs44d je napisao(la):
dziggy » 26 Feb 2020 08:53 pm[/url]":f1tjs44d]Slavija bez podznih prolaza ne moze nikako da bude dobra. O tome da je neko smislio fontanu kojoj ne mozes da pridjes , cist retardizam gradske vlasti.
Pa bice i to vidis da su isplanirali metro preko slavije moraju da naprave podzemne prolaze.
A šta ako ipak odluče da metro samo prolazi ispod Slavije? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711874#p711874:1idod4ps je napisao(la):
Vračarac » Uto Feb 25, 2020 11:56 pm[/url]":1idod4ps]Slavija.
Jel sme da se napise da ovo izgleda mnogo dobro ili je to drustveno neprihvatljivo na ovom fprumu? ;)

Mene zanima da li su makar skinuli one grafite iznad ovog novog lokala? U tom slucaju moze da se MAKAR kaze da izgleda pristojnije, jer dobro posle onolikih rekonstrukcionih promasaja tesko da jeste. A nije da ne bih voleo da bude dobro, a jos vise mnogo dobro, ma ko renovirao!!!!!!!
 
Ociscen je natpis Beograd na Slaviji.
FB_IMG_1583226659583.jpg

FB_IMG_1583226651943.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713661#p713661:2pv2j0lp je napisao(la):
Vračarac » 03 Mar 2020 10:13[/url]":2pv2j0lp]Ociscen je natpis Beograd na Slaviji.
file.php
Pod hitno moram da idem kod očnog. Vidim crne fleke na očišćenom natpisu. :D
 
Чуди ме да нису срушили и пицерију са шиш ћевапом и направили дужу зграду.
 
Uh, zgrada je trebala imati front sa prozorima i prema Slaviji, a izmedju nje i stare dvospratnice da bude dvoriste.
Opet losa regulacija.
 
Verovatno se očekuje i planira da se na mestu ćevapdžinice ubaci još jedna zgrada, tako da ko veli nema poente da se prave prozori ka Slaviji kad bi ionako gledali u zid susedne zgrade.

Jbg, moraju da se popune kvadrati. Samo daj daj daj kvadrate... Još kvadrata! Još! Još! Još!

tenor.gif
 
Нема тог инвеститора који ће данас убацити двориште осим ако нема заокружен блок као што су Алфа сити, Централ гарден или комплекс између Јужног булевара и Шуматовачке. Овако се гледа да се искористи цела парцела.
 
Tu ide zgrada. Trg ce se naci u svojevrsnoj rupi.
Inace materijal (nak vrsta laminata) kojim su pokrili platformu preko puta fontane uveliko puca.
 
Treba i tu kuću na uglu srušiti kao i mek preko puta. Usred nekih nesrećnih okolnosti obe kuće su pod zaštitom, mada ne vidim kako mogu imati neku vrednost kada se u jednoj nalazi admiral a u drugoj mek.
Jednostavno im nije mesto na tolikoj trgčini kao Slavija koja ne može da dobije neke obrise ako se ne izgrade pristojje zgrade spratnosti P+6 do P+8.

Inače zgrada koja će se graditi umesto šiš ćevapa takodje će imati kalkan prema Slaviji, što valjda znači da ipak postoji želja da se poruši ta kuća na uglu.
 
Можда би неко компромисно решење било да се уради нешто попут комплекса у Кнеза Милоша. Мада ми пада на памет да обе старе куће добију по спрат надоградње у свом оригинлном стилу, решење које се примењивало често у прошлости.
 
Predanja i arheološke iskopine kažu da je nekada davno na ovim prostorima postojala nekakva naučna disciplina koja se bavila upravo ov(akv)im temama. Kako uklopiti dve celine, kako izgraditi objekat tako da se uklapa u okruženje, kako ga dizajnirati tako da bude em funkcionalan em prijatan i za oko i za život... :)

Ali u nekom momentu u istoriji, ta struka je izumrla. Kao ona nekadašnja plemena u Americi. Kažu legende da su neke pripadnike odstranile snage politike. Neki drugi su im se pak sami prodali u roblje. A treći su promenili profesije i postali prodavci magle. Tako da smo danas osuđeni na ovo što imamo, Tetris slaganje kockica i ambara po gradu, sve dok nam se prostor ne prepuni do vrha pa počne sve da se urušava. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715326#p715326:nacz99k2 je napisao(la):
Дошљак » 08 Mar 2020 01:53 pm[/url]":nacz99k2]Можда би неко компромисно решење било да се уради нешто попут комплекса у Кнеза Милоша. Мада ми пада на памет да обе старе куће добију по спрат надоградње у свом оригинлном стилу, решење које се примењивало често у прошлости.

Fakat je da ove kucice vise ovde ne mogu da budu i jeste tesko odluciti da se sruse, ali i ja sam za ovu varijantu ala Kneza Milosa Res. Tu nam trebaju dve lepe poslovne zgrade savremene arh. poput Usca 1 recimo, ali do 12 spratova max zbog Hrama...i naravno da se izgradi "Mitic Tower" prekoputa :)
 
Ja сам против гурања солитера на Славију, паркирање је веома проблематично. Треба се држати постојеће регулације висине и усклађивања постојећих објеката.
 
10-12 спратова у низу Немањина-Булевар Ослобођења би штрчало. Ту су зграде махом 5-7 спратова са изузетком двоспратнице на самом ћошку, ТЦ футура и суседне зграде скраћене у бомбардовању, као и три старије зграде висине 1-2 спрата. С тим да спратност зграда у низу приближне висиме опада са узбрдицом. Ћошак Славије ка Макензијевој и Београдској где је паркинг је погоднији за више објекте.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715361#p715361:2icg7h1s je napisao(la):
zexland » 08 Mar 2020 14:55[/url]":2icg7h1s]
Fakat je da ove kucice vise ovde ne mogu da budu i jeste tesko odluciti da se sruse...
...i naravno da se izgradi "Mitic Tower" prekoputa :)


Aman Zeks.... ostavi ih tu di jesu :D
bar da nam deca imaju sta videti ...
vec sada u svojoj glavi pojam zgrade vezuju ili je prizemusa ili soliter... :(

Osim toga bice to lep kontrast sa jedne strane nj. dve a sa dr. "Mitic Tower"
takodje, trg umesto cevastog bunarskog otvora
vako postepeno se siri u visinu sto je ne samo prirodnije i lepse vec i ekoloski bolje
:sesir:
 
Ja uopšte ne razumem tu potrebu da se Slavija vizuelno pretvori u oblik šerpe. Ok, mogu da razumem da se popune neke visinske rupe, i to podržavam. Ali sad da je okružujem zgradama sa svih strana, stvarno ne vidim čemu to.

Ako mislite da će time živnuti i postati bolji trg, verujte mi, neće. Slavija je oduvek bila i ostala tranzitna i presedačka tačka.
Jedino kad će moći da živne je, ironično, onda kad pešački tokovi budu razdvojeni od kolskih.

P.S.
A mogu da se kladim da i kad bi se upotpunila u ''oblik šerpe'', onda bi ljudi negodovali što je klaustrofobična, tesna i puna gareži od saobraćaja.
Što mogu da razumem. Jer znam kako je, lako nađemo manu u svemu. Ali onda ako već znamo to, zašto insistirati na nečemu što nije prioritet, može da ima loše strane, a nikakve velike benefite ne bi donelo...
 
Još jedan razlog zašto treba da se ruši ta kuća jeste to što oduzima deo trotoara zbog niskog ulaza u prizemlje. Ako se sruši tu bi se gradila zgrada sa kolonadom, tako da bi dobili možda još 2-3 metara pešačkog prostora.
 
Što bi reko tvoj(valjda?) nekadašnji potpis, odnosno gospodin Djatlov - Not great, not terrible. :D Meni je ovo sasvim ok. Mislim, sa aspekta visinskih razlika okolnih zgrada i okruženja.
 
Vrh