Šta je novo?

Izbori 2024

Koji li je to politicar za koga Igor Juric ima dokaze? Suzio je krug time sto je rekao da je lokalni, da aktivno ucestvuje u kampanji i da je vise puta bio gost kod Srdjana i Jovane...Mozda sledi i obracun sa opozicijom?
 
Može da sledi samo da Jurić pošalje policiji i tužilaštvu te dokaze, bez obzira ko je osumnjičen. Ne znam zašto to već nije uradio, već je prvo pokrenuo priču po medijima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715546#p715546:2a29ma21 je napisao(la):
milanche » Pon Mar 09, 2020 12:12 am[/url]":2a29ma21]
relja svaka cast sto se bakces u ovom blatu od teme. Ja se samo mislim, (na zalost ali je takva situacija) da cemo za koju godinu docekati reprizu ´45 i jedan kolektivni restart. Ako nekom smeta izabrana godina, moze i paralela sa majom 1903.

To samo ako budemo imali snage. MIslim da mi vise nemamo snage za to.
Mladima je dovoljan i-phone.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715546#p715546:2r1e7z7c je napisao(la):
milanche » 09 Mar 2020 01:12 am[/url]":2r1e7z7c]

svaka cast sto se bakces u ovom blatu od teme. Ja se samo mislim, (na zalost ali je takva situacija) da cemo za koju godinu docekati reprizu ´45 i jedan kolektivni restart. Ako nekom smeta izabrana godina, moze i paralela sa majom 1903.

Не зна се која је имала гори исход по наш народ. Сваком насилном променом власти добили још гору власт. Мајски преврат, државни удар '41 ('боље рат него пакт' рат братоубилачки смо и добили), антибирократске револуције (добили смо слобу и мила), 5 октобар...
 
nasilno ili nenasilno, uvek je bilo sve gore
 
Voditelji u šoku; Jurić: Posedujem dokaze o poznatom političaru, bio je i kod vas

Voditelji su potom ponovili da je u toku izborna kampanja i da će oni vrlo verovatno ugostiti tog političara o kome govori, a da neće znati da je to on, kao uostalom i druge televizije, i da će se u okviru kampanje promovisati taj isti političar i njegov program.

Jurić je potom odgovorio: “Vi ste do sada, a ne samo vi, nego i sve televizije s nacionalnom frekvencijom, tog čoveka ugošćavali iks puta…”

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=03&dd=09&nav_category=12&nav_id=1664142
 
Надам се само да ово добије судски епилог пре избора, како монструм и његова листа не би добили ни 1%.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715741#p715741:2cqsjuth je napisao(la):
dragan » 09 Mar 2020 03:06 pm[/url]":2cqsjuth]Može da sledi samo da Jurić pošalje policiji i tužilaštvu te dokaze, bez obzira ko je osumnjičen. Ne znam zašto to već nije uradio, već je prvo pokrenuo priču po medijima.

На првој је рекао како не поседује тренутно довољно јаке доказе који не могу бити оборени на суду. Све што поседује су пар слика а наводно без сведочења може тај политичар да се извуче без робије.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715461#p715461:3flz9vzp je napisao(la):
Vračarac » 08 Mar 2020 07:46 pm[/url]":3flz9vzp]Savez za Srbiju na aparatima :laugh:

file.php
Savez za Srbiju nema šta zbog ovoga da bude na aparatima, Savez za Srbiju zbog ovakvih stvari i bojkotuje izbore. Neki poverenik sns botova u Lebanu izveo svoje stado da potpišu nešto za šta prvi put u životu čuju. I misle da je neko zbog toga na aparatima :lol:
 
Izgleda da se sama isključila iz DS-a. . . . Oni su to i očekivali, pa nisu hteli da je baš izbace.
 
Tako je Milanche.. Nama treba jedno kolektivno čiščenje društva.. Kao u onom sf distopijskom filmu Purge.. da se svi potamanimo ili da nas neki zombi virus desetkuje pa da krenemo od nule..

U odsustvu sistema zasnovanom na pravu normalno je da se vlast menja silom a ne na izborima jer je to jedini način. Izbori moraju biti slobodni i demokratski, u suprotnom to nisu izbori nego igrokaz. Mi državu nemamo, podelu vlasti nemamo, slobodne izbore nemamo, tužilaštvo koje radi svoj posao nemamo, autocenzuru imamo, REM koji ne radi svoj posao imamo, ljudi koji u strahu od gubitka posla ćute na nepravdu imamo...

Mi smo uglavnom pravnim diskontinuitetom i menjali vlast, u revolucijama, pučevima, ratovima i ne vidim ni jedan razlog da su se okolnosti promenile da ovog puta bude drrugačije. Vlast insistira kad je promena vlasti u pitanju da to bude kroz državno-pravni kontinuitet, na izborima, ali pošto sve čine da uruše institucije i obesmisle demokratske procedure, opravdano se nameće državno-pravni diskontinuitet kao legitimno rešenje.

Kakva crna pristojnost Nedimovića pa sa takvim nam mašu pred očima kao u lutkarskom pozorištu, kao evo ovaj je pristojan, a Zorana je kao buntovna, evropski orijentisana pa nailazi na otpore u svojim redovima, jadna, žrtva, treba da je žalimo... i eto ti privida demokratičnosti i za svakog po malo, a taman dovoljno da glasate za naprednjake..

A najodvratniji soj ljudi su mi oni koji imaju problem, obespravljeni su, dovedini na rub egzistencije, osramoćeno na poslu i u životu a onda zovu Vučić da im reši problem... Ne da se obrate nadležnoj instituciji, pa na ulicu, pa da se solidarišemo (snop pruća je nemoguće slomiti a jedan prut kao od šale...) Nego meni Vučić rešio i boli me ....na za vas ostale sunarodnike što se patite i mučite u svojim problemima... Meni taksisti Vučić problem rešio, meni poštaru Vučić problem rešio, meni Pekabeovcu Vučić problem rešio... meni lepo, deca nisu gladna, kredit se otplaćuje, još da se bunim pa izgubim i to malo...

Tlačenje moćnika sa vlasti će kad tad ponovo da se okrene i protiv njih ako nemamo sistem koji funkcioniše zasnovan na pravu i po pravu, već imamo Vučića koji je sve institucije urušio, devastirao, postavio dinamit u temelje i sve ih detonirao... Eto to nam je on uradio da državom... a vi sad glasajte, dajte mu legitimitet i osnov da nastavi da krade sa svojim poltrončinama, da daje otkaze učenima jer se bune na poslu za osnovna prava zaposlenih, da mladi odlaze da se nikad ne vrate... Samo napred za njihovu decu!
 
Све је океј, изнеси мишљење, само без позивања на "Чишћење друштва".
 
Od kad je Vucic dosao na vlast Bog nam salje znakove da on donosi nesrecu: poplave, zemljotresi, migranti, koronavirus... Mozda je vreme da vise ne ignorisemo znake.
 
Najnovije istraživanje agencije Faktor plus.
https://www.b92.net/info/izbori2020/ves ... id=1664526

"Kada se radi o rejtinzima svih političkih opcija i onih koje će izaći i onih koje će bojkotovati izbore, primetan je pad Pokreta slobodnih građana, ali i Saveza za Srbiju.
Po rejtingu je SNS na 53,3%, SPS i JS na 12,7%, SzS na 8,4%, SPAS na 4,3%, SRS na 3%, PSG na 2,8% podrške birača."
 
Vidi sto Faktor plus lazira da bi izlaznost bila 45%. Istina je 30- 40%
Ono tipa, "nezavistan" Cesid, a onda Vucic zaposli Marka Blagojevica. Komedija od predstave... Ko jos veruje Faktorima, Cesidima, Stratedzicima... I drugim glumcima pozorisne predstave.
 
Najveći gubitnik po meni cele ove priče oko izbora je Boško Obradović. Čovek je ušao u protivprirodni blud sa žutima. Pokret mu se raspao u roku od 3 dana, izašli su Nogo, Zoran Radojčić, Ševarlić, dosta intelektualaca se ogradilo od njega počev od Koste Čavoškog, Mile Lompara pa i Ace Lipkovskog...prvo je izgubio poslaničku grupu a posle izbora će izgubiti i budžetsko finansiranje. Može lagano da ugasi pokret pošto iovako ionako posle ove burek koalicije sa ovim jadnicima ne bi osvojio više od 1%.
 
Nije tema za zaje*******anciju, ali treba i to ozbiljno uzeti u obzir. Mozda zvuci bolesno, ali ako se nastavi i poveca panika od korone, mogla bi ozbiljno da smanji izlaznost i pomogne bojkotu.
 
Vec mi je muka od opozicije koja je pocela da skuplja poene zbog virusa. Ovi ako su pametni nece se ponasati kao Italijani, dok ne bude kasno.
Uefa suspenduje Ligu sampiona i Ligu evrope, odrice se stotina miliona prihoda, otkazuju se sajmovi i vecina sportskih takmicenja, samo cemo mi da se igramo politike.
Inace dve devojke za koje je jutros saopsteno su programerke, cela firma je pustena da rade od kuce.
 
Mi ne moze se odreknemo jer ce Vucicu onda pasti fingirani BDP. A pored virusa I migranata, ako mu narod napadne jos I ekonomska kriza, povecavaju mu se sanse da bude lincovan od rulje, a da mu nezadovoljna vojska Ili policija izvedu puc.
 
A kinez je iz svima poznate kompanije, i kod nas je kao podrška, tako da je IT sektor na udaru.

edit: odnosi se na post od crvenog kartona vezano za koronu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=716076#p716076:gqgqs8b3 je napisao(la):
crveni karton » 10 Mar 2020, 12:59[/url]":gqgqs8b3]Vec mi je muka od opozicije koja je pocela da skuplja poene zbog virusa. Ovi ako su pametni nece se ponasati kao Italijani, dok ne bude kasno.
Uefa suspenduje Ligu sampiona i Ligu evrope, odrice se stotina miliona prihoda, otkazuju se sajmovi i vecina sportskih takmicenja, samo cemo mi da se igramo politike.
Inace dve devojke za koje je jutros saopsteno su programerke, cela firma je pustena da rade od kuce.
Ma kakvi, ovo je najsmesniji virus u istoriji, vise umre od obicnog virusa. Treba da se organizuju soping ture po italiji, austriji, nemckoj... a za ove dve devojke, pa pitanje je koliko su devojke, jer rekose da njih stite estrageni. I to sve na konferenciji koju predsednik organizuje. A onda inaj nesrecnik od lekara, kaze sve je to politika, ne vi to rekao da Vucic nije tu bio

Naravucenije: vlast se sama nag***, tesko se moze odoleti, kad su toliiiki debili
 
Ja mislim da Srpska napredna stranka ove godine treba da organizuje svoj najveći miting ikada i da okupi sve svoje glasače na njega.
Za lokaciju predlažem Suboticu. :)
 
Vrh