Šta je novo?

Žičara (Gondola) Kalemegdan – Ušće

Већина није за гондолу, али сам сигуран да велика већина такође није ни свесна да се спрема гондола, како онда треба да изгледа, да треба да девастира и саму тврђаву, и визуру са ње ка граду и Ади, и визуру ка њој са реке, са НБГ, са мостова... Многи и мисле да тако треба, да је то развој, да баш то довлачи туристе, како је то европски и сл. баљезгарије.
 
Imam ja ideju - učlanite se svi kolektivno u SNS i iznutra rušite ideju o gondoli. Cenim da je 2 miliona članova optimalan broj za pravi napredak društva.
 
Da, u SNS-u vlada demokratija i organizuju glasanje oko svih pitanja...

...
 
Ne znam, nisam član :). Apsurdno je da pričamo o većini/manjini kad ova stranka ima više članova nego što sve ostale stranke zajedno imaju glasača.
 
Stranka nas neglasača ima četiri puta više članova od SNS-a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697272#p697272:16dc4d99 je napisao(la):
nikolas27 » Пет Јан 10, 2020 4:16 pm[/url]":16dc4d99]Imam ja ideju - učlanite se svi kolektivno u SNS i iznutra rušite ideju o gondoli. Cenim da je 2 miliona članova optimalan broj za pravi napredak društva.

Kao да је гондола изгласана на некој партијској седници. То су се договорили ГВ, Андреица и екипа око њих.
 
Onda celokupnu odgovornost treba prebaciti na 650 hiljada beskičmenjaka.

Ja i dalje ne mogu da verujem da su gradski oci ozbiljni u nameri da prave ovu glupost.
 
Ja сам након пасареле био сигуран да ће изгурати и ову глупост. Лепа прилика за шарлатанску промоцију и још лепша за уграђивање.
 
Zapravo, ova gondola se i uklapa u koncept "razvoja" Beograda po poimanju lepote grada Vesića i ekipe. Starlete, kobasice, suvi vrat, pečenje, pljeskavice, burek, fontane... To je sve ono što vole turisti koji dolaze u Beograd da zadovolje životinjske nagone (napiju se, spavaju sa "lakom" devojkom, provedu se na splavu). Ova žičara (gondola) dođe kao "šlag" na tortu. Uništavaš istorijsko blago u vidu Kalemegdana zarad ličnih interesa i lake zarade za partijske koristoljupce. Možete samo zamisliti kako bi to ružno izgledalo da ono čudo štrči iznad vode. Nekako se i dalje nadam da će razum nadvladati glupost. Ne ljudi, ovo je za proteste i to ozbiljne i masovne. Ovako nešto ne bi smislio ni najveći srpski neprijatelj.
 
Vecina gradjana ne misli kao mi.
Za vecinu te starlete i kobasice jesu prava stvar.
Kod nas valdaju lumpenproleteri, to vam je istina.

Mi smo potpuno zatvoreno drustvo, nasa politicka elita, bilo da volite SNS ili DS aromu predstavlja jedan poklopac koji sprecava bilo kakav razvoji napredak drustva. Naravno, mi nismo suverena zamlja i ovakav politicki sistem su zapravo osmislili stranci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697102#p697102:1jwkasdl je napisao(la):
Дошљак » Pet Jan 10, 2020 1:22 am[/url]":1jwkasdl]Већина није за гондолу, али сам сигуран да велика већина такође није ни свесна да се спрема гондола, како онда треба да изгледа, да треба да девастира и саму тврђаву, и визуру са ње ка граду и Ади, и визуру ка њој са реке, са НБГ, са мостова... Многи и мисле да тако треба, да је то развој, да баш то довлачи туристе, како је то европски и сл. баљезгарије.

Gonodola je za vecinu neki maglovit pojam sa TV-a. Nesto sto povezuju sa Venecijom, neka secerlema.
 
Под условом да се изгради, шта смета да се после пада жвалавог тирјанина и његових полтрона
1. Сви јавни промоутери позвову на одговорност и одлеже у бајбоку неколико година
2. Сви који су се омастили у том пројекту такође мало поседе у затвроу, док им се имовина национализује
3. Срамна жичара демонитира...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700823#p700823:3kgk8s6q je napisao(la):
Прле » Uto Jan 21, 2020 12:55 pm[/url]":3kgk8s6q]Под условом да се изгради, шта смета да се после пада жвалавог тирјанина и његових полтрона
1. Сви јавни промоутери позвову на одговорност и одлеже у бајбоку неколико година
2. Сви који су се омастили у том пројекту такође мало поседе у затвроу, док им се имовина национализује
3. Срамна жичара демонитира...

To bi bilo lepo, ali je nemoguce jer ne postoji politicka snaga koja ide u tom smeru.
 
Naravno da bi smetalo da se gondola izgradi, jer će:

- Naš novac (koji ima gde pametnije da se potroši) biti bačen na to.
- Neki delovi kulturno-istorijskog nasleđa biti trajno uništeni.
- Beogradska tvrđava (uz ostale kandidovane lokacije), neće dobiti zaštitu UNESCO-a, pa će moći da se dalje iživljavaju nad svima nama i nad našim nasleđem.

Ova priča o posledicama (zatvor, nacionalizacija...) ima smisla taman koliko i kažnjavanje nekih najtežih izvršilaca krivičnih dela - neka i opljačka, siluje i spali, kaznićemo ga posle.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700861#p700861:2lmwvfzi je napisao(la):
GOJE » Uto Jan 21, 2020 2:43 pm[/url]":2lmwvfzi]Naravno da bi smetalo da se gondola izgradi, jer će:

- Naš novac (koji ima gde pametnije da se potroši) biti bačen na to.
- Neki delovi kulturno-istorijskog nasleđa biti trajno uništeni.
- Beogradska tvrđava (uz ostale kandidovane lokacije), neće dobiti zaštitu UNESCO-a, pa će moći da se dalje iživljavaju nad svima nama i nad našim nasleđem.

Ova priča o posledicama (zatvor, nacionalizacija...) ima smisla taman koliko i kažnjavanje nekih najtežih izvršilaca krivičnih dela - neka i opljačka, siluje i spali, kaznićemo ga posle.

da.
sustina je u nasoj nemoci danas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700823#p700823:gekcy2sx je napisao(la):
Прле » Uto Jan 21, 2020 12:55 pm[/url]":gekcy2sx]Под условом да се изгради, шта смета да се после пада жвалавог тирјанина и његових полтрона
1. Сви јавни промоутери позвову на одговорност и одлеже у бајбоку неколико година
2. Сви који су се омастили у том пројекту такође мало поседе у затвроу, док им се имовина национализује
3. Срамна жичара демонитира...
Problem je u tome bi ovi drugi radili isto što i sadašnja vlast. Opšti dogovor da jedni druge ne hapse. Tu je jedino narod na gubitku. Ako izgrade ovo čudo, sledeća vlast će samo nastaviti po starom pod izgovorom "neisplativo je da se ruši". U većim smo problemima nego što mislimo.
 
Видели смо шта је једино што може да покрене масовни протест - покушај самог уништења народа. Пошто се гондола не квалификује као покушај масовног расрбљавања, нема заједничког интереса
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700983#p700983:15hv0ihu je napisao(la):
Koniljo » 21 Јан 2020, 21:03[/url]":15hv0ihu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700823#p700823:15hv0ihu je napisao(la):
Прле » Uto Jan 21, 2020 12:55 pm[/url]":15hv0ihu]
Problem je u tome bi ovi drugi radili isto što i sadašnja vlast. Opšti dogovor da jedni druge ne hapse. Tu je jedino narod na gubitku. Ako izgrade ovo čudo, sledeća vlast će samo nastaviti po starom pod izgovorom "neisplativo je da se ruši". U većim smo problemima nego što mislimo.

Није истина. Да су хтели да раде исто - радили би за тринаест година власти. Перфидно замењујеш тезе, како би код људи створио осећај узалудности и беспомоћности.
 
Да. Види се чак и не читајући текст...
 
У праву сте. Извињавам се Прлету.
 
Nema ništa od ovoga, hvala bogu, ipak imamo još nekoliko nezavisnih sudija koji se nisu prostituisali ovoj vlasti.
 
Vrh