Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709359#p709359:2lag091l je napisao(la):
Milos76 » Pon Feb 17, 2020 8:18 pm[/url]":2lag091l]Hm, ne znam koliko im je za verovati. Dosta ljudi se zali na kvalitet gradnje u G zgradi, zavrsni radovi, zvucna izolacija itd. Bilo bi dobro cuti iz prve ruke od ljudi koji su se uselili.

Evo iz prve ruke, kvalitet gradnje odgovara brzim novogradnjama gde je prioritet brzo projektovanje i jos brze izvodjenje radova, i na kraju brzi dolazak do profita. Kad se tako radi, onda se desavaju propusti, krivi zidovi, ispucale spoljne fasade, ispucao beton u garazi, itd. O zvucnoj izolaciji sam pisao u nekom postu pre. U celom G objektu sam primetio lose izvodjenje oko pvc stolarije, kad dune malo jaca kosava, vise ulazi hladnog vazduha kroz procepe, stedelo se na tome, mada ni stolarija nije nekog vau kvaliteta za ove cene. Takodje, kad dune taj vetar proizvodi se zvuk strujanja kroz procepe, ne moze da se spava nocu, to mora da se dodatno zamaze, kao pod garancijom je sve dve godine, al cisto sumnjam da ce odraditi sve te reklamacije stanarima. Primetio sam da zbog brzine gradnje i rada zimi da se sto vise stigne, namonirana je pre vremena stolarija koja na sebi ima tragove varova, tragove spoljnih fasadnih radova, itd. Stanari nemaju nikakav pisani trag o svojim reklamacijama, a nema ni povratnih informacija ni od strane investitora ni od strane izvodjaca. Sa strane investitora ne postoji kontakt osoba za reklamacije, kao ni za povratne informacije, sto ostavlja utisak neozbiljnosti investitora koji je sagradio toliko objekata u proslosti. Velika je verovatnoca da ce manje-vise vecina tih nkanadnih radova spasti na teret kupaca. Danas je postalo sasvim normalno da platis 1600 evra kvadrat i ne postavljas vise pitanja, ako nisi zadovoljan bilo cim, menjaj sam o svom trosku, lupaj i obijaj sam.
Firma koja radi izvodjenje radova preokupirana je svojim novim objektima, gde ima nove rokove, salju majstore za neke sitne reklamacije, za one radove koji mogu da se zamazu odmah. Iz vise razgovora sa odgovornim licima iz firme za izvodjenje radova sam zakljucio da oni ne znaju elemente ugovora sa investitorom i ne znaju u kom stanju treba da ostave zgradu nakon odlaska iz naselja i koji kvalitet gradnje treba da ostvare. Kvalitet gradnje je postala apstraktna imenica koju vise ne moze da definise bog otac sta predstavlja, a investitori je koriste svako po svojoj potrebi da je njihva gradnja najbolja. Uglavnom se radi se stihijski i neplanski po staroj srpskoj praksi.
Iz razgovora sa osobljem firme koja odrzava zgradu sam zakljucio da oni tek ne znaju ni sta odrzavaju, ni sta treba da bude u zgradi, oko zgrade, itd. Relacija investitor-izvodjac-firma za odrzavanje je neresiva enigma, nit raygovaraju izmedju sebe, a parice kaplju li kaplju.
Ovo je neko moje vidjenje onoga sto sam video, a obisao sam oko 70 stanova u G objektu nakon tehnickog prijema. Za kupca kome odgovara lokacija Gornji grad, solidno mora da plati za ovu pricu, ima opciju malo jeftiniju kod manjih zgrada, ali opet zavucenih, bez naselja i uglavnom upitnih papira. Ja sam izabrao ZK zato sto mi je blizu posao i zato sto sam dao 25 hiljada evra dok sam bio podstanar, sad gledajuci sve ovo iza sebe, gledacu neku kucu dalje od grada definitivno.
 
@Zemunac To Be
Moze neko pojasnjenje u vezi zvuka koji se cuje sa PVC stolarijom? Mislim da imam slican problem u dnevnoj sobi gde se cuje neko glasno strujanje ali nisam siguran odakle dolazi. Zanima me kako si to resio?

Moje iskustvo sa zavrsnim radovima (napominjem da se nisam uselio jos uvek) -

- Falile su kvake na jednim vratima. Reseno za sedam dana
- Prosle nedelje sam zatekao baru u hodniku i vlagu na plafonu kupatila. Naime, majstori su lose montirali odvod za ves masinu u stanu iznad mog. Stvar je resena za dva dana, a ovog vikenda mi je uradjen i novi plafon u kupatilu i bice zamenjene daske u hodniku u toku ove ili sl nedelje
- Par stvari nije dobro zalepljeno - lajsna koja deli parket i plocice u ulaznom delu nije bila fiksirana kako treba
- Letvica na okviru jednih unutrasnjih vrata (gornji okvir) je komotno mogla da se izvadi rukom. To ce morati da se zalepi
- Zidovi su sasvim korektno uradjeni mada cu ih ionako preuredjivati
- Podovi su takodje dobri, parket je dobar, cak je i onu baru zadrzavao ko zna koliko dugo bez da upije i izvitoperi se
- Zvucnu izolaciju ne mogu da komentarisem jos uvek. Dok se ne uselim sa svim namestajem, kao i stanovi okolo i kad prestane da odzvanja i odjekuje, mocicu da kazem nesto...

Inace sam sve probleme resavao kontaktirajuci coveka ispred firme izvodjaca, ciji su mi kontakt i dali ovi iz GDS-a prilikom primopredaje.

Da je neki super kvalitet - nije. Imam dosta prijatelja i kolega koji su ili radili na raznim novogradnjama kao i GDS objektima po BG-u ili koji su kupili novogradnje. I svuda slicne price, lose ovo ili ono, fuseraj ovde i onde. A ovo u ZK bi bio trenutno najvisi domet GDS-a i njihovih "standarda" gradnje.
Cene kvadrata i dalje rastu, stanovi se ekspresno prodaju i tesko ce se sta menjati na bolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=716191#p716191:30tjp6s5 je napisao(la):
nex999 » Uto Mar 10, 2020 7:14 pm[/url]":30tjp6s5]@Zemunac To Be
Moze neko pojasnjenje u vezi zvuka koji se cuje sa PVC stolarijom? Mislim da imam slican problem u dnevnoj sobi gde se cuje neko glasno strujanje ali nisam siguran odakle dolazi. Zanima me kako si to resio?
Nex, mozes da probas da reklamiras kod izvodjaca radova, mozda sad kad ide bolje vreme ti dodju i odrade to. Meni posto nisu dolazili, ja sam to sam resio silikonom i sad ne cujem nista, al to je neko privremeno resenje, na leto cu videti sta cu.
 
Ok, hvala
Gde si tacno naneo silikon? Gde ulazi ram prozora u zid ili je luft u krilima? Cisto da znam gde da proverim prvo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=716243#p716243:1a8npla3 je napisao(la):
nex999 » Uto Mar 10, 2020 8:57 pm[/url]":1a8npla3]Ok, hvala
Gde si tacno naneo silikon? Gde ulazi ram prozora u zid ili je luft u krilima? Cisto da znam gde da proverim prvo
Stavi svuda gde primetis rupe i procepe, ja sam stavljao i tamo gde ram ulazi u prozor, i na mesto gde se spajaju pvc profili od vrata i od prozora, tu je neka rupa bila. Stavljao sam negde beli silikon, negde bezbojni, stavljao sam i sa unutrasnje strane prozora, na spoj kutija za roletne, i od tad ne duva.
 
Da li neko zivi u potkrovlju u Zemunskim kapijama? Konkretno u G lameli? Zanimaju me iskustva? Izolacija? Krov? Kakva je generalno zvucna izolacija? Sta mislite o kupovini stana u potkrovlju? Svaki savet dobro dosao :)
 
I ja ogledam potkrovlje u H lameli ali manju kvadraturu, oko 40ak kvadrata. Potkrovlje kazu da je negde uvek rizik ali bas me vuce. Volim potkrovlja pa to ti je.
Tako da bi i meni znacili utisci - posebno za manje kvadrature u potkrovlju. Da li ima dovoljno svetla itd.

Listajuci unazad vidim da utisci za potkrovlja ( bar za vece kvadrature) nisu losi - mada je uvek veciti problem prehladno/pretoplo :D
 
I za potkrovlje i za infostan prelistajte temu, vise puta je o ovome bilo reci. Ali kao sto neko rece svaki sledeci objekat je prica za sebe i dok ne udjete u stan necete znati sta ste kupili. Infostan okvirno za trosobne stanove ide od 3000 leti do 11000 zimi. Svakako zavisi koliko odvrnete radijatore zimi jer je grejanje po potrosnji.
 
Sve sto pise komsija Zemunac To Be je u pravu. Od reci do reci. Narocito sto se tice upravnika, a osvrnuo bih se da cesto i same komsije sabotiraju inicijative komsija koji zele nesto da promene i pokrenu.
Neko pitao za zvucnu izolaciju. Kome je to jako vazno, neka izbegava ZK. Bukvalno zivim za komsijama samo se ne srecemo. Jer kad se pogase uredjaji po kuci, cuju se glasovi iz drugih stanova, a niko ne vice. Nekad se cuje i hrkanje komsija.
Odrzavanje naselja je tezak kriminal. Placaju se ogromni novci, a odrzavanje se svodi na 2 puta nedeljno pranje ulaza. Kao imamo i obezbedjenje. Kad god se ode kod njih "oni nemaju pojma, kamere ne rade jer nisu povezane, ne obilaze garaze, zovite nekog drugog". Ispred zgrade nam raste kupus i siblje.
Na predlog da bojkotujemo placanje, dobili smo sabotazu od pojedinaca u vidu "ja sam zadovoljan odrzavanjem, mirise ulaz dva puta nedeljno".
Imamo 10 apela na ulazu da se zatvaraju vrata..ne vredi, dzabe. Komsije ne umeju jednostavno da zatvore vrata. A ima takvih koji i ovde prosipaju neku pravdu.
GDS teska prevara, dovoljno da se sidje na -1 i -2 da se vidi na sta lice zidovi, vrata i ulaz u garazu. Mene bi bilo sramota da ono predam na upotrebu i da se vec 5 meseci nista ne desava.
Cirkus sa garazama i parking mestima da ne pominjem. To sto odrzavanje placamo zapravo gdsu, a onda oni to dele sa IPM-om. Sto slusamo price o teranju doticnih iz naselja a nista se zapravo ne desava..bitno da nam racuni uredno stizu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=716554#p716554:3aruws78 je napisao(la):
Kristinap » Sre Mar 11, 2020 10:22 pm[/url]":3aruws78]Da li neko zivi u potkrovlju u Zemunskim kapijama? Konkretno u G lameli? Zanimaju me iskustva? Izolacija? Krov? Kakva je generalno zvucna izolacija? Sta mislite o kupovini stana u potkrovlju? Svaki savet dobro dosao :)

Ja sam u potkrovlju u G, već sam pisao nešto o utiscima, ali sada je prošlo malo više vremena pa mogu da dodam:
Jača kiša se jako čuje u sobi koja ima krovne prozore, ali samo u toj sobi.
Vetar se čuo kada je bilo ono ozbiljno nevreme, ali mislim da se to čulo svuda.
Krovni prozori daju jako lepo svetlo, ali zbog toga planirajte zavese za zamračivanje prozora (Velux ih prodaje pod imenom "Siesta" ali ima i domaće proizvodnje). One spoljne mrežice koje smo svi dobili bi trebale da smanjuju grejanje od sunca leti na trećinu, ali ne utiču značajno na osvetljenost.
Realno su nešto veći troškovi grejanja u potkrovlju zbog veće zapremine.
Sa druge strane, nemate nikoga iznad sebe tako da je buka od komšija manja.
Visok plafon daje mogućnost za više plakare.
Vizualno mi se jako dopada kako izgleda visok kos krov.
 
@rodoljub.ilic
Da li bi dodatna izolacija plafona resila problem buke kada pada kisa ali I toplote zimi?

Da li je neko dodatno lakirao parket?

I da li je neko od vas u potkrovlju razmisljao o stavljanju dekorativnih drvenih greda?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717939#p717939:1fhipvkc je napisao(la):
komsija_ZK » Pon Mar 16, 2020 10:40 am[/url]":1fhipvkc]@rodoljub.ilic
Da li bi dodatna izolacija plafona resila problem buke kada pada kisa ali I toplote zimi?

Da li je neko dodatno lakirao parket?

I da li je neko od vas u potkrovlju razmisljao o stavljanju dekorativnih drvenih greda?

Buka od kiše je samo od krovnog prozora, ja u dnevnoj sobi nemam krovne prozore i ništa se ne čuje, tako da ne znam kako bi tu bilo šta uradio izolacijom. Moguće da će biti malo tiše kada budu razvučene spoljne mrežice, trenutno su urolane.
Ja sam radio jednu gredu od rigipsa u kuhinji jer je originalna plafonjera bila previsoko, a i vizualno sam hteo da razbijem taj prostor.
Što se tiče parketa, ljudi koji su ga postavljali su mi rekli da bi on mogao bar jednom da se hobluje, pa samim tim i da se lakira. Da li može da se lakira bez toga ne znam.
 

Prilozi

  • Hvataj.JPG
    Hvataj.JPG
    49,2 KB · Pregleda: 6.008
Da li neko ima neki info za katastar? Poslednje sto ja znam je da je problem trebao biti resen 24.03. Stim sto ova situacija to mozda menja...
 
Pišem za ulaz G1: Zvao sam GD u prošli petak. Ništa ne znaju i očekuju sve kao i mi. Rekli su da moramo da čekamo i dalje i da ni njima ovo ne ide nikako na ruku. GD očekuje uplate kreditnih kupaca već tri meseca i da ulaze u problem , troškovi se povećavaju a oni nemaju novih novčanih očekivanih priliva.
Meni je istekao predugovor za realizaciju kredita, sad moram sve ponovo da prolazim sa bankom. Od admin,zabrani i kreditnog biro...pa sve redom.
GD kaže da je stvar katastra i sve ovo da postaje frustrirajuće i za njih, koji su ipak d.o.o. a ne čisto državna firma.
Verujem za većinu ljudi koji umesto da su počeli da odpaćuju svoje kredinte rate , još plaćaju najmnine.
ideja da se upute online zahtevi žalbe za rad katastrahttp://www.rgz.gov.rs/kontakt/info-centar/eprimedbe-na-rad-katastra
možda neko i pročita.
 
Molio bih sve komsije da postuju trenutnu situaciju, vidim da su ljudi nervozni sto moraju da cekaju ispred radnje. Radnici su tu zbog nas, i ne vidim razlog da ne slusamo njihove molbe oko ulazenja unutra. Prodavnica je veoma mala, i nema nikakve sanse da se ne sudarite sa nekim cak i ako je unutra 5 ljudi koliko je limit. Takodje vas najlepse molim da u radnju ne ulazite bez maske, jer tako pokazujemo odgovornost prema sebi i drugima. Ne zelim da ulazim ovde u rasprave da li su delotvorne ili nisu, unutar nase radnje su prolazi uski i nemoguce je drzati distancu od 2m. Maske se mogu napraviti od salveta i sl. za one ko ih nema i ne moze da nabavi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720720#p720720:1wgiid82 je napisao(la):
Slobo_MR. » Sre Mar 25, 2020 11:17 pm[/url]":1wgiid82]Pišem za ulaz G1: Zvao sam GD u prošli petak. Ništa ne znaju i očekuju sve kao i mi. Rekli su da moramo da čekamo i dalje i da ni njima ovo ne ide nikako na ruku. GD očekuje uplate kreditnih kupaca već tri meseca i da ulaze u problem , troškovi se povećavaju a oni nemaju novih novčanih očekivanih priliva.
Meni je istekao predugovor za realizaciju kredita, sad moram sve ponovo da prolazim sa bankom. Od admin,zabrani i kreditnog biro...pa sve redom.
GD kaže da je stvar katastra i sve ovo da postaje frustrirajuće i za njih, koji su ipak d.o.o. a ne čisto državna firma.
Verujem za većinu ljudi koji umesto da su počeli da odpaćuju svoje kredinte rate , još plaćaju najmnine.
ideja da se upute online zahtevi žalbe za rad katastrahttp://www.rgz.gov.rs/kontakt/info-centar/eprimedbe-na-rad-katastra
možda neko i pročita.
Da li neko zna koji je broj predmeta... Zahteva pri upisu žalbe. Hvala
 
Dobro vece svim clanovima foruma. :)
Ja sam novi clan ovde i zeleo bih da podelim svoje misljenje sa vama.
Dakle, trenutno sam u procesu kupovine stana, ali zaglavljen sam kod procesa upisa u katastar. U pitanju je G blok, ulaz 24.
Sada je tacno 4 meseca od kako sam poceo da sakupljam dokumenta, nailazeci na razna spoticanja od strane banke, uprava, itd...
Elem, videh da je Slobo_MR napisao vec u vezi ove teme, te zelim da kazem da sam i ja dobio iste informacije od GD. Navodno rade na tome, ne znaju kada ce biti, trude se, bla, bla...
Sto se tice realizacije, bar u mom slucaju, kredit mi je odobren ali banka nece plasirati dokle god GDS ne uknjizi nekretninu. Dakle, kada istekne predugovor, a isteci ce, necu snositi nista od troskova obnove jer to nije moja tj. nasa krivica. Isto sam obrazlozenje dobio od GD.
Da se pitam i da sam neki autoritet, otpustio bih sve iz katastra i zatvorio onu zgradu, koliko je sramotno. Drzavni pos'o u svakom smislu reci.
Uzevsi sve u obzir, kao i ovu situaciju sada, ko zna kada ce zavrsiti upis u katastar. Sto se tice primedbe, mozda je dobra ideja da sto vise nas posalje, pa mozda se nesto ubrza.

Sto se tice utisaka i kvaliteta izgradnje itd. prica je tu duga..
Ja vec zivim u ovom naselju kao podstanar 6 meseci i pribavio sam razne informacije na temu kvaliteta.
Da sumiram ukratko. Opseg cene od 1200-1500 sa pdv-om je najrealnija ponuda sto moze biti. Sve ostalo cist kic i marketing.
Kada uzmete u obzir da stan od 50kv kosta oko 30000 evra da se izgradi, dakle procena izvrsitelja, a vama prodaju za 80-90.000, stavite prst na celo...
Radi se brzo da se ispostuju rokovi, propusta ima solidno, kvalitet neki osrednji. Dosta primedbi od strane stanara, itd. Okej, to ga ima realno i u drugim naseljima i nije nista novo ali moglo je bolje i pazljivije. Odnos cene i kvaliteta je bio na pocetku, sada je ostala samo cena.

Ako neko sazna bilo sta povodom uknjizavanja, neka javi.

Zahvaljujem.

Pozdrav,
Ivan
 
Ne znam zasto niko u cenu stana ne racuna cenu parcele. Mozda stan da se izgradi kosta 30k e na periferiji Simanovaca, ali lokacija jako podize cenu. Pa placevi kostaju milione evra plus porezi.
 
shadestudio":2e8ikwif je napisao(la):
Ne znam zasto niko u cenu stana ne racuna cenu parcele. Mozda stan da se izgradi kosta 30k e na periferiji Simanovaca, ali lokacija jako podize cenu. Pa placevi kostaju milione evra plus porezi.
Mozda zato sto je lokacija atraktiva koliko i pomenuta u simanovcima. Inace je zemljiste na kome je naselje i dalje kategorisano kao vocnjaci
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721328#p721328:2djckbrv je napisao(la):
ivan.kovacevic » Sub Mar 28, 2020 12:00 am[/url]":2djckbrv]Dobro vece svim clanovima foruma. :)
Ja sam novi clan ovde i zeleo bih da podelim svoje misljenje sa vama.
Dakle, trenutno sam u procesu kupovine stana, ali zaglavljen sam kod procesa upisa u katastar. U pitanju je G blok, ulaz 24.
Sada je tacno 4 meseca od kako sam poceo da sakupljam dokumenta, nailazeci na razna spoticanja od strane banke, uprava, itd...
Elem, videh da je Slobo_MR napisao vec u vezi ove teme, te zelim da kazem da sam i ja dobio iste informacije od GD. Navodno rade na tome, ne znaju kada ce biti, trude se, bla, bla...
Sto se tice realizacije, bar u mom slucaju, kredit mi je odobren ali banka nece plasirati dokle god GDS ne uknjizi nekretninu. Dakle, kada istekne predugovor, a isteci ce, necu snositi nista od troskova obnove jer to nije moja tj. nasa krivica. Isto sam obrazlozenje dobio od GD.
Da se pitam i da sam neki autoritet, otpustio bih sve iz katastra i zatvorio onu zgradu, koliko je sramotno. Drzavni pos'o u svakom smislu reci.
Uzevsi sve u obzir, kao i ovu situaciju sada, ko zna kada ce zavrsiti upis u katastar. Sto se tice primedbe, mozda je dobra ideja da sto vise nas posalje, pa mozda se nesto ubrza.

Sto se tice utisaka i kvaliteta izgradnje itd. prica je tu duga..
Ja vec zivim u ovom naselju kao podstanar 6 meseci i pribavio sam razne informacije na temu kvaliteta.
Da sumiram ukratko. Opseg cene od 1200-1500 sa pdv-om je najrealnija ponuda sto moze biti. Sve ostalo cist kic i marketing.
Kada uzmete u obzir da stan od 50kv kosta oko 30000 evra da se izgradi, dakle procena izvrsitelja, a vama prodaju za 80-90.000, stavite prst na celo...
Radi se brzo da se ispostuju rokovi, propusta ima solidno, kvalitet neki osrednji. Dosta primedbi od strane stanara, itd. Okej, to ga ima realno i u drugim naseljima i nije nista novo ali moglo je bolje i pazljivije. Odnos cene i kvaliteta je bio na pocetku, sada je ostala samo cena.

Ako neko sazna bilo sta povodom uknjizavanja, neka javi.

Zahvaljujem.

Pozdrav,
Ivan
Ja sam u zgradi C i nedavno sam završila uknjižbu,za 15 dana sam dobila rešenje na kućnu adresu.Da pojasnim,nisam išla u katastar več kod javnog beležnika Ivane Grabež,iz njene kancelarije na E šalter u katastar u Zemun je poslato.Ivana je bila malo skeptik i rekla mi je da prvi put ovo radi,ali ja sam se malo raspitala pa mi je rečeno da tako uradim.Da još dodam ništa za to nisam platila jer se šalju skenirani dokumenti.
 
Kada ste to radili kod beležnika? Mi smo u novembru dobili clausulu intabulandi. Ne sećam se da smo uopšte išli tamo, mislim da je supruga otišla u GDS da je podigne. Ali nikakav zahtev nismo slali. Beležnik je valjda obavezan da pošalje kopiju elektronski u katastar. Mi smo samo dobili rešenje u decembru gde piše koliko treba da se uplati.
90% sam siguran da osim plaćanja overe GDS-u, ništa drugo nismo morali da uradimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721644#p721644:30sj63u8 je napisao(la):
klisko » Ned Mar 29, 2020 2:22 am[/url]":30sj63u8]Kada ste to radili kod beležnika? Mi smo u novembru dobili clausulu intabulandi. Ne sećam se da smo uopšte išli tamo, mislim da je supruga otišla u GDS da je podigne. Ali nikakav zahtev nismo slali. Beležnik je valjda obavezan da pošalje kopiju elektronski u katastar. Mi smo samo dobili rešenje u decembru gde piše koliko treba da se uplati.
90% sam siguran da osim plaćanja overe GDS-u, ništa drugo nismo morali da uradimo.
Pocetkom marta sam bila kod bekeznika,pre nekih deset dana mi je doslo resenje.Sa resenjem je stigao i uput kako da platim katastru 5220,00 dinara i za to imam rok 10.
 
Čudno da je bila skeptik, to je nama uradila u novembru. Mi nismo ni bili kod nje. GDS je tražila da uplatimo oko 4000, oni su overili clausulu intabulandi kod Ivane koja je to poslala u Katastar. Mi smo otišli po naš primerak u GDS, ali to nam nigde nije trebalo. Nismo morali ni u katastar ni kod notara. Jedino što je tada trajalo duže, oko mesec i po. Ali je uknjižba sa investitora na kupca.
Ono što kupci u G čekaju je uknjižba prvog vlasništva na investitora. To je za CDE trajalo oko 6 meseci. Tada je izgovor bio štrajk Katastra, sada će izgleda biti Korona. Srećno komšije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721777#p721777:2jj2u8kc je napisao(la):
klisko » Ned Mar 29, 2020 1:56 pm[/url]":2jj2u8kc]Čudno da je bila skeptik, to je nama uradila u novembru. Mi nismo ni bili kod nje. GDS je tražila da uplatimo oko 4000, oni su overili clausulu intabulandi kod Ivane koja je to poslala u Katastar. Mi smo otišli po naš primerak u GDS, ali to nam nigde nije trebalo. Nismo morali ni u katastar ni kod notara. Jedino što je tada trajalo duže, oko mesec i po. Ali je uknjižba sa investitora na kupca.
Ono što kupci u G čekaju je uknjižba prvog vlasništva na investitora. To je za CDE trajalo oko 6 meseci. Tada je izgovor bio štrajk Katastra, sada će izgleda biti Korona. Srećno komšije.
Upravo tako, cekamo uknjizbu prvog vlasnistva na investitora...
Rokovi se stalno pomeraju, bez razloga, ali nazalost imace ga sad.
 
Dobio sam offline informaciju da su problem sa katastrom napravili stanari koji su se vec uselili u G objekat, jer su podneli neku zalbu ili tuzbu vezano za parking mesta ispred zgrade. Ne znam tacno o cemu se radi, u pitanju je polu informacija. Ukoliko je istinita, ja bih komsijski zamolio nekoga ko je predstavnik stanara da to stopira dok se svi ne uselimo, a onda zajedno mozemo sta god treba! Ovo cekanje nam svima iziskuje ogromne troskove zakupa drugih stanova na mesecnom nivou, kao i ponovno cimanje oko dokumentacije, notara i sve u krug, bez da spominjem zivce...
 
Vrh