Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Interesuje me, da li je moguće izmeniti platnu karticu posle dobijanja tag-a, jer ako bih uzeo npr tag na mastercard od sina, i kad stigne da li mogu da promenim karticu na VISA. Nešto mi se od silnih kartica, propusnica ... ne vadi mi se još jedna iskren da budem.
 
Moze, preko enpay aplikacije dodas ili obrises postojecu karticu.
 
Kao skori korisnik tag- a moram reci da je super, naročito u Obrenovcu gde je prilazna traka duga.
Sve pohvale za ovu akciju, kad se drzavna firma nije orgaizovala nek privatnici zarade!
 
Evo, moj prethodni post je bio 13og. Tek juce 11.04.je stigao obracun i skinuto sa kartice( skoro mesec dana od prolaska ). Kontaktirala sam ih ranije, kazu da Putevi Srbije nisu mogli da ocitaju i dostave racune pa ako neko ima problem ove vrste nek zna da ce biti naplaceno malo kasnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717002#p717002:ru94s8w2 je napisao(la):
MiraC » Pet Mar 13, 2020 1:51 pm[/url]":ru94s8w2]Kao skori korisnik tag- a moram reci da je super, naročito u Obrenovcu gde je prilazna traka duga.
Sve pohvale za ovu akciju, kad se drzavna firma nije orgaizovala nek privatnici zarade!


Mira uzela tag :bubanj:

Oces da trubimo ovima sto nemaju tag u preljini kad je guzva petkom uvece :sesir:
 
Cuo sam za taj naziv vinjete a trenutno imam Tag uredjaj koji mi je drug namestio u kolima. Koja je razlika?

u US na pojedinim delovima ima nesto sto se zove fastrak sto je slicno Tagu ali zapravo samo prodjes (nema rampe).
Ako prodjez bez fastrak uredjaja onda ti stigne na adresu pismo da platis i to je to. Tako da u sustini moze i bez uredjaja.
 
Upravo je to vinjeta. stime sto je vinjeta obicna nalepnica koju nalepis na staklo, kad prolazis kroz rampu samo usporis da se ocita i to je to.
 
Вињета је налепница која буде потврда да си платио једнократну накнаду за коришћење пута у одређеном периоду - семично, месечно, годишње...
Таг је уређај ж који функционише као припејд или постпејд, свакибпут када прође поред читача.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742755#p742755:2xbo51xf je napisao(la):
msksim1 » Čet Maj 28, 2020 11:29 am[/url]":2xbo51xf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=717002#p717002:2xbo51xf je napisao(la):
MiraC » Pet Mar 13, 2020 1:51 pm[/url]":2xbo51xf]Kao skori korisnik tag- a moram reci da je super, naročito u Obrenovcu gde je prilazna traka duga.
Sve pohvale za ovu akciju, kad se drzavna firma nije orgaizovala nek privatnici zarade!


Mira uzela tag :bubanj:

Oces da trubimo ovima sto nemaju tag u preljini kad je guzva petkom uvece :sesir:
Nisam primetila poruku izvini.

Nego sta, sramota sto nemaju tag

Doduse mi biramo vreme pa nismo kad su vece guzve ali u Preljini su uvek neke manje kolone.

Nego znas li kako izgleda kad seljak uzme TAG? Ovako:

Na ulazu u Preljini smo se jedva odlucili kuda treba proci, "sta ako nam ne očita TAG joj joj" ( ako se dobro secam sad imaju dve trake nismo isli od korone, ali kao da ih ima 52 trake). Ok prodjemo, u Obrenovcu prozujimo kao gospoda u fazonu " caoooooo mi imamo TAG".
Povratak i silazak u Preljini e tu bas onako pravo seljacki skrenemo desno gde ima oznaka za TAG sto je pravljena oko one kucice. I onda shvatimo da tu ne moze mora skroz levo, pa moli boga da te niko ne udari u tom prestrojavanju....e to ti je kad seljober uzme TAG pa ne moze da pogodi u koju bi traku trebao hahahhahah
 
Tako je bilo i na Naisu, ENP traka skroz levo umesto desno...
 
ENP traka i treba da bude skroz levo (makar jedna) jer se ta vozila ne zaustavljaju već prilaze kućici sa 40-60 na sat i ubrzavaju čim im se otvori rampa, tako da je logično da putovanje nastavljaju odmah u traci za preticanje.
 
Jes, da nas nisu prvo 10 godina navikli da bude desno :)
 
Не видим како ово може квалитетно да се реши осим вињета.
А да би се увеле вињете, мора да се укина накнада за путеве коју плаћамо при регистрацији.
Многе земље су то лепо решиле. Али неко мисли да ће овако намаћи више пара.
https://www.blic.rs/biznis/drobnjak-pos ... ma/x94ffcb
 
E uzmem danas tag. Jedva ga nasao NIS vise nije distributer. Bio u AMSS nemaju. Strava... U svakom slucaju moras staviti kredit na tag pro kupovini. Ok uplatim. 2522 ok. I sad reko jednostavno aktiviram enpay i cao. Ali ne lezi vraze, ne moze tek tako. Kroz registraciju vidim da trebam da nosim TAG u amss isti onaj koji nema tag iz nekog razloga. Aj nek mi neko kaze zar nije moglo jednostavnije? Koji ce njima sad moj tag?
 
zar nije bilo lakse odmah kupiti TAG od ENPay firme?

Po defaultu ti je TAG prepaid, ako ga ne uzmes od ENpay direktno, koliko ja znam...

Sad ga moras odneti do nekog ENpay prodajnog mesta, i prebaciti ga da bude postpaid. Kredit koji imas na TAG-u propada, sve ima prilicno lepo objasnjeno na njihovom sajtu, da im ne pravim reklamu sada...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=751761#p751761:33bv33yk je napisao(la):
Dalmatinac » Pet Jun 26, 2020 2:43 pm[/url]":33bv33yk]E uzmem danas tag. Jedva ga nasao NIS vise nije distributer. Bio u AMSS nemaju. Strava... U svakom slucaju moras staviti kredit na tag pro kupovini. Ok uplatim. 2522 ok. I sad reko jednostavno aktiviram enpay i cao. Ali ne lezi vraze, ne moze tek tako. Kroz registraciju vidim da trebam da nosim TAG u amss isti onaj koji nema tag iz nekog razloga. Aj nek mi neko kaze zar nije moglo jednostavnije? Koji ce njima sad moj tag?

Cisto da znas taj kredit ne mozes da se prenese na ENpay. Kredit mozes samo da prebacis na drugi TAG ili da ga potrosis.
 
Gde može da se dopuni prepaid ako se NIS više ne bavi time?
 
NIS se ne bavi prodajom tagova, mislim da nikad i nije... Verujem da i dalje mogu da se dopune na pumpama...
 
Куцао сам на на претраживачу 100 пута и нигде не успевам да нађем податак (ажуран!) колико је продато тагова? Занима ме просто да ли постоји икакав напредак у продаји истих/броју корисника истих?
 
Da, nisam mogao, ne bi mi stigao na vreme. Reprogramiranje traje 3 minuta. Kredit ako nemam kome da prebacim ode u zaborav. A da su mi slali postom od firme enpay stigao bi mi sl nedelje sto mi je bilo kasno.
Ali kakva glupost... pa stvarno smo katastrofa. Ako vec nude tu mogucnost, sto ne bude jednostavno nego mora komplikovano. Mogao sam uneti ID od TAG-a ili po tablicama ili vec na sto nacina se dalo resiti a ne ovako.
Sto se tice NIS-a na sto mesta sam ranije citao da TAG moze da se kupi na njihovim pumpama i da kosta 2022 RSD
 
Zna li neko, može li se još kupiti tag uz karticu za onih 900 dinara?
Zakomplikovao mi se život, u narednom periodu biću mnogo po autoputevima. Valjaće
 
Ne, to je bila akcija zimus... Mada, najavljuju ovih dana neku akciju, možda bude ponovo...
 
Купујте те ТАГ уређаје без обзира да ли су на акцији или не... ТАГ уређај и апликација уз коју се веже платна картица, олакшавају путовања и себи и другима... ја сам стално на ауто-путевима и заиста не могу чуду да се начудим када видим гужву код Старе Пазове или Обреновца... заиста је бесмислено цигањење кад је у питању нешто што заиста олакшава и убрзава ствари...


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
 
Nenade ovde kod mene u Sidneju ima vec dobrih sedam osam godina od kad je u potpunosti ukinut kes, a sve do tada davno postavljene kucice razmontirane i uklonjene. Dakle niko vas i ne pita da li hocete ili necete, vi jednostavno morate da kupite tag! To se podrazumeva, to je potpuno normalno. Ako eventualno tag nije ispravan ili je auto registrovano na nekom drugom kraju drzave , onda dobijete pismo sa iznosom za uplatu, rokom za placanje uvecano za postarinu. Ako ne uplatite u roku dobijete sledece pismo sa tim iznosom i kaznom od $100. Pa ko voli nek izvoli. Inace putarina nije ni malo jeftina. U nekom proseku , ako idete svakodnevno na posao izadje oko $ 3500 godisnje.
Definitivno od kad je uvedeno samo elektronsko placanje, da je doslo do znacajnog ubrzanja protoka saobracaja.
 
Vrh