Šta je novo?

Cene nekretnina

Управо тако, кад онакве викендице на савском насипу могу одабрани да подигну буквално у кориту реке и то на туђем земљишту, зашто неко не би могао на својој парцели.
 
Zato sto nije normalno da gradis u vodoplavnom zemljistu u forlandu
 
Пре свега ван памети је да градиш нешто на туђем земљишту без икакве дозволе али то је друга прича, ево баш гледам у катастру где су те викендичетине на савском насипу парцела је државна а право коришћења имају Србијаводе, а и апсолутно то што ви кажете. А са друге стране ако неко продаје своју парцелу 1/1 на Дунаву нпр. на потезу до Земуна који се налази на ивици лесне заравни мислим да би једина објективна брига требала да буде да не гради преблизу литице да не заврши кућа једног дана доле што се дешавало ранијих година на Пригревици колико се сећам.
 
Treba ipak pogledati ulica Beogradska u N. Banovcima na strani ka Dunavu cene su prilicno visoke. Ja sam se dosta dugo raspitivao i obilazio i svi kazu da je to otprilike to. Kad bi moglo nekako online da se proveri koliko je ko platio. Mada cesto i ugovori nisu tacni jer smanjuju iznos namerno iz x y razloga pojedinci.

Deluje mnogo al iskreno kad dodjes tamo shvatis da je bas dobro.
 
Najskuplje prodata kuća u Novim Banovcima je za 180 hiljada evra, dok ih je većina ispod 70.
Ljudi koji žive u takvim naseljima imaju nerealne očekivanja, dok cene ostvarene na tržištu ne lazu. Kada sam ja prodavao moju kuću, čitav komšiluk je govorio da vredi duplo više, ali niko od njih nije nudio pare...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=716844#p716844:2wrvjkm7 je napisao(la):
Dart » 13 Mar 2020 02:52 am[/url]":2wrvjkm7]Najskuplje prodata kuća u Novim Banovcima je za 180 hiljada evra, dok ih je većina ispod 70.
Ljudi koji žive u takvim naseljima imaju nerealne očekivanja, dok cene ostvarene na tržištu ne lazu. Kada sam ja prodavao moju kuću, čitav komšiluk je govorio da vredi duplo više, ali niko od njih nije nudio pare...

Mozes li da podelis izvor informacije za 180k eura?
 
Registar cena nepokretnosti, već sam dao link.
 
Pa i nije tako skupo. Evo plac u VojvodjanskojLINK 26000 evra za 1300 kvadrata.
 
Evo ga ovaj od 180k i vrlo je blizu tih mojih zeljenih placeva.

Цена: 180.000 EUR
Датум: 04.02.2020
Купопродаја
Врста непокретности: Стамбени објекат (кућа)
Прометована површина: 103 m2
Прометована површина земљишта: 1040 m2

i to je bas nedavno prodato.

Problem sa ovom statistikom je taj sto ima gomila pacijenata koji kad kupuju ti kazu unapred ajde molim te u Ugovor da stavimo 100k eura a dacu ti 80k na ruke. Ja se jezim od takvih zbog nekog malog % poreza prave glavobolju. Tako da su cene nesto vece nego sto statistika kaze. Jedino gde su cene realne su zapravo projekti tipa BNV gde nema takvih pilicara. Zato je mozda i bolje da kad se daje gradjevinska dozvola da se daje samo velikim i ozbiljnim investitorima ili tipa da daju depozit 1M pa ako nesto laziraju da im se to oduzme.
 
vradovic":3u8eamh5 je napisao(la):
Problem sa ovom statistikom je taj sto ima gomila pacijenata koji kad kupuju ti kazu unapred ajde molim te u Ugovor da stavimo 100k eura a dacu ti 80k na ruke. Ja se jezim od takvih zbog nekog malog % poreza prave glavobolju. Tako da su cene nesto vece nego sto statistika kaze. Jedino gde su cene realne su zapravo projekti tipa BNV gde nema takvih pilicara. Zato je mozda i bolje da kad se daje gradjevinska dozvola da se daje samo velikim i ozbiljnim investitorima ili tipa da daju depozit 1M pa ako nesto laziraju da im se to oduzme.
Poreznici određuju vrednost nepokretnosti, a vrednost iz ugovora će prihvatiti samo ako je veća od njihove procene. Manje vrednosti uopšte ne uzimaju u obzir, tako da to nema smisla.
Ja sam imao baš drastičnu situaciju gde je procena bila više nego duplo od onoga što sam stvarno platio . Žalio sam se na rešenje i oni su mi otvoreno tražili 100 evra mita da bi smanjili procenu za 20% (iako je 50% veća). Onda sam se žalio njihovom šefu, takođe bez uspeha.
Na kraju sam morao da platim sve i još su me kaznili zbog kašnjenja za porez na imovinu koji nisu ni poslali.
 
Da ali mislim da je ova cena 180.000 ipak iz ugovora a ne procenjena. Da je procenjena onda bi bilo u dinarima.
 
Da to je tačno, ali nemaju motiva da lazu u ugovoru.
 
Kako nemaju. Ugovori su vecinom fake. Zato sto stavljaju nize iznose da ne bi morali da pravdaju odakle im novac. Nebuloza.
 
Možeš ti da staviš i 1.000e za kuću, ali Poreska uprava vrši procenu nekretnina.
 
Pa nisu valjda svi u ovoj zemlji lopovi, a i prodavac mora da pravda odakle mu novac. Previše je to komplikacija da bi se tek tako lagalo.
 
Vradovicu razmisljam kao pravi amerikanac
Dart da si dao mito 200 e bio bi ti manje porez 50% a onda da ih prijava tj da im das obiljezene eurice
U ugovoru se cijena izrazava u eur placa u dinarima
Umanjuju ljudi cijenu iz raznih razloga ali obicno za do 20% koliko moze proci kod poreske uprave ...
 
Jedno pitnje ovde

Ovaj sajt daje informaciju o ceni nekretnine i stavlja neku tacku "iznad" ali se ne kaze tacno gde je.
Цена: 350.000 EUR
Датум: 10.04.2019
Купопродаја
Врста непокретности: Стамбени објекат (кућа)
Прометована површина: 85 m2
Прометована површина земљишта: 598 m2

E sad da li postoje neke malo blize info kako na primer napraviti spregu izmedju kat parcele i ove cifre?
 
To nema na javnom uvidu zbog privatnosti vlasnika.
 
Da ali cekaj kako kad ti u katastru mozes da vidis za sve moguce nekretnine vlasnika? Lepo ime i prezime.
Samim tim ne vidim razlog zasto ne bi mogao da vidis i cenu nekretnine tj za koliko je kupio.
 
Тај сајт није поуздан, цене су стављене колико њима треба да би порезници рачунали порез на имовину, више пута сам проверавао за некретнине које лично знам да су продате и за колико и није их било.
 
Pitam se kako ce se trenutna kriza odraziti na cenu nekretnina u izgradnji u Beogradu? Ne znam da li ce i gradjevina mozda stati na par meseci.. Deluje kao veoma los trenutak da se ulazi u investiciju kupovine nekretnine.
 
Vrh