Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Takav trend nije primetan, jedino ako te buni današnji podatak (za 25.3.) koji pokazuje podatke samo za jutro, pa ga treba odstraniti.

Nego, sad je malo psihološka frka svima da se ne razbole, jer ih čeka sajam na nekoliko nedelja.
 
Koja je svrha maski, ako kažu da možemo da se zarazimo i preko očiju? Onda treba šlemove da nosimo.. ma cirkus, a pogotovu ona novinarka juče što pita da li možemo da se zarazimo preko snega :lol:

Inače, u Belorusiji stanje redovno - rade kafići, igra se fudbal pred publikom..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720537#p720537:1vcz2pjg je napisao(la):
Vox91 » 25 Mar 2020 01:15 pm[/url]":1vcz2pjg]Koja je svrha maski, ako kažu da možemo da se zarazimo i preko očiju? Onda treba šlemove da nosimo..


Pa nije da nema svrhe - u usta i nos virus može da uđe - udisanjem (usisavanjem) vazduha, a u oči - neposrednim kontaktom sa kapljicama.
Naravno, što je veća zaštita, to je manja verovatnoća, ali nekako mi je logično da će osoba, pri nekoj manjoj izloženosti, pre da udahne i uvuče u disajne puteve virus iz vazduha nego da će mu se "zalepiti" na oči.
Takođe, osoba koja je recimo nesvesni nosilac virusa, nošenjem maske smanjuje rizik od prenošenja na ljude u svojoj blizini.
A svako ko nije prošao testiranje je potencijalni prenosilac...
 
ako kinem u masku, ta maska ce da zastiti da moje sline i ne posejem po vazduhu i po povrshinama koje neko moze da dodirne. Barem delichmichno, ali i to je nesto. Samo zato sto mislim da nisam zarazan, ili samo da imam "obichnu prehladu" ne znachi da nisam prenosnik virusa. Dakle nije da maske nemaju svrhu, nisu 100% efikasne ali bolje su od alternative.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720535#p720535:mqhl8iij je napisao(la):
GOJE » 25 Mar 2020 01:10 pm[/url]":mqhl8iij]Takav trend nije primetan, jedino ako te buni današnji podatak (za 25.3.) koji pokazuje podatke samo za jutro, pa ga treba odstraniti.

Nego, sad je malo psihološka frka svima da se ne razbole, jer ih čeka sajam na nekoliko nedelja.
Pre bih rekao da će većini biti frka da zovu lekare kad osete simptome.
 
Tramp je pre 4 dana uveo u zvanicnu terapiju lek protiv malarije + antibiotik, ne moze da steti a js uvek se ne znaju pravi rezultati videce se za jos neki dan. Inace kako u italiji vise mrtvih od korone nego testova? Znaci pausalne procene i podaci, Amerikanci odneli testove iz avijana za ameriku, znaci da neko mnogo zaje*******ava sa ovim statistikama.
 
taj lek protiv malarije je upravo hlorokinin, onaj lek zbog kojeg su ljudi poceli da se truju jer josh uvek nije ustanovljeno koliko treba da se dozira. tako da polako.
 
"Full face model" by Lidl


bafc6efa0b561af7ae00eca7cfe9ba0d.jpg
47b73429f25bff224fe43e7dbbb08a51.jpg
 
Na mnoge ce mogucnost da budu zatoceni u logoru/bolnici na sajmu delovati tako sto se nece ni prijavljivati ako su bolesni.
To ce popraviti statistiku.
 
Upravo. Ne verujem da će iko na Sajam, ovo je čisto zastrašivanje. Ili da će dovoditi ljude za snimanje
 
Ma to na Sajmu nije realna priča.. gde će tih 3.000 ljudi da jedu? Da neće u drugoj hali da postave stolove i organizuju kantinu? Gde će da se kupaju svi ti ljudi 15-20 dana, gde da idu u toalet? Ma bzv.. bolje da su Studenjak pretvorili u karantin.
 
upravo sam na fiksni telefon dobio poziv iz opstinskog odbora sns-a. telefon je registrovan na mog oca koji poodavno zivi na drugoj adresi. nije clan ni pristalica te stranke. pitaju jel njemu treba nesto. reko treba, recite onom debilu da se smiri, nervira tatu. hvala dovidjenja

zanima me odakle im broj i da li ce na isti broj sa istim pitanjem pozvati neko u ime drzave
 
SNS je država.. izborna komisija, biro za nezaposlene, služba civilne zaštite, organizacija volontera itd, itd.. dodati po želji..
 
Srbija je Istočna Nemačka 21. Veka. Sve je umreženo i raportira službi bezbednosti. I mnogo je civilnih doušnika takođe
 
Ma nije, ni blizu. Moćna je to organizacija bila. Možda je Belorusija DDR 21. veka. A ovo... je psihijatrijski eksperiment u prirodnim uslovima. Zbog ludačkog policijskog časa u pet popodne, danas sam pola sata čekao u redu u samoposluzi. To je, naravno, dobro za neširenje virusa.

Ovo danas više niko, nigde, ne trpi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720556#p720556:kot3c33m je napisao(la):
Tikvica » 25 Mar 2020 02:59 pm[/url]":kot3c33m]"Full face model" by Lidl


bafc6efa0b561af7ae00eca7cfe9ba0d.jpg
47b73429f25bff224fe43e7dbbb08a51.jpg
Ovo treba podeliti kompletnom stanovništvu i po potrebi propisivati obavezu nošenja na javnom mestu.

I nema ludila.
 
Молим отворите засебну тему за политику. Држимо се овде онога што се тиче пандемије.

Данас сам отишао до апотеке, и био пријатно изненађен понашањем људи на улици. Укупно узевши, било их је далеко мање него обично, и бар 70-80% оних које сам срео је носило маске. Уредни редови на све стране, с прописаним одстојањем итд. И апотеке су, напокон, биле снабдевене маскама итд. захваљујући донацији Кинеза. Ограничили су продају маски на 10 комада по особи, а алкохола и средстава за дезинфекцију руку на по једну бочицу, што је такоће за похвалу.

Све у свему, свака част савесној већини!
 
Da, da, svi smo iza vođe baš kad potpuno odlepi - dok je iole normalan, još ga i kritikujemo. Poznat scenario (šifra: Treći rajh). Mora da će to njegovo ludilo da nas izleči, obično tako bude.

Šta će biti nove mere? Ko sme i da nagađa?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720598#p720598:3k8p7cr3 je napisao(la):
Пантограф » 26 Мар 2020 01:00[/url]":3k8p7cr3]Da, da, svi smo iza vođe baš kad potpuno odlepi - dok je iole normalan, još ga i kritikujemo. Poznat scenario (šifra: Treći rajh). Mora da će to njegovo ludilo da nas izleči, obično tako bude.
На тај начин протумачити мој коментар је, у најмању руку, некоректно, ако не и безобразно.

Ја сам Führer-a критиковао и у време док је пола вас овде још гласало за њега, и неће ми нико пребацивати да сам његов прилепак.
 
Samo ti mojne da regulišeš o čemu će da se piše.

Što se mene tiče, dok neko preti Beograđanima da će da ih šalje u logor na Sajmištu, ja ću samo o tome da pišem. Oće i kamion da bude marke Saurer, majke mu ga nenormalne i oca mu nasilničkog?
 
Vrh