Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Javlja se puno CarGo vozoača koji tvrde da su otpušteni od strane te firme to jest preduzetnika preko kojih su radili.
 
Otplata kredita i Lizinga je zamrznuta te CarGou najbolje da prespava vanredno stanje. A vozače ko šiša, oni su potrošna roba u ovom sistemu.
 
A jel proveris te informacije? Mislim da li postoji mogucnost da ti se javi neko ko nije vozac i da iznese ovakve stvari?
 
Izvori koji pruzaju informacije koje se ticu teskih uslova rada, neisplacenih zarada, uskracenih prava na odmor, su sami i bivsi radnici ove kompanije.
Znate kako je ustaljeno kod nas....dok je tebi dobro ti radis i bas mnogo ne pitas sta ta kompanija radi i da li je to uopste dobro i legalno. Ali kad ti izdrzljivost prestane onda pocinjes da razmisljas i shvatas da nesto tu nije u redu.

To sto nije u redu pocinjes da obelodanjujes drugima da se ne bi upecali i nesto naucili iz tudjih gresaka. Ovo se zove drustvena odgovornost.
I dobro je sto zdrava svest jos vlada u ljudima.

E takvi se najvise javljaju. Oni su prosli. Naucili lekciju. Zele to da ispricaju da se drugi ne bi kao oni opekli. Takvim ljudima imas razlog da verujes. Narocito kada se vise njih javlja i sugerise za isti problem.

Ovo su moja iskustva u radu sa ljudima.
 
Sve je to na mestu i podrzavam, moje pitanje je bilo da li su te informacije tacne.

Evo vucko je ostavio mail na koji mozemo da posaljemo primedbu, ja sad mogu da napravi 30 razlicitih mailova i da posaljem 30 razlicitih poruka u narednih 15tak dana i sad vucko primeti da je to 30 razlicitih ljudi koji slicnu pricu pricaju i objavi tekst a u pozadini je jedan covek koji je odradio PR tekst.

Niti radim za CarGo, niti ih promovisem, da ih koristim, koristim, jer posle onakog zlostavljanja gradjana od strane taxista, njih u sirokom luku sad izbegavam, pre cu platiti skuplje CarGo nego se voziti sa njima. A pored CarGo-a na zalost imamo milion slicnih slucajeva gde se radnici izrabljuju a direktori kajmak skidaju.
 
Dobar si. I drag si mi, kao i to da cenim sve tvoje negativne optuzbe iznesene na teret taksista i njihove profesije. To je moje licno misljenje o tebi.
A sad ono sta si naveo da te i takve informacije moraju biti proverene. Vezano je za rad, uslove rada i mnoge druge stvari koje ne stoje a postoje!?
Vezano za Cargo kompaniju.

Mozda ti ovo bude relevantno:
https://www.facebook.com/watch/?v=18609 ... rGo%20taxi
Ovo sto slusas je iznosenje stvarne istine sta se iza svega toga krije. Proverio covek licno i sada o tome prica.

A ko je on?
-Vladimir Savic ( https://www.facebook.com/vladimir.savic ... 1584690687 )
Vodja pokreta -Pokret za bezbednu Srbiju ( https://pzbs.org/ )
( https://www.facebook.com/bivseznacke/?e ... 1&fref=tag )
( https://twitter.com/vladimir_pzbs )

Meni ne moras nista da verujes ako mislis da te u nesto prazno ubedjujem.
Cinjenice stoje ispred tebe. Odgledaj, prouci, razmisli, pa napravi pravu sliku za sebe.
 
Pule sve se razumemo. Stime sto ja ovom coveku verujem koliko verujem i Vucicu (znaci nista :) ) Znam ja da nije sjajno voziti za CarGo i da zivot na tockovima nije idealan, al isto tako nije ni sjajno raditi u trafici za 15,16k, isto tako nije sjajno ni raditi kao cistac ulica za istu sumu novca i ima tu jos brdo slucajeva...

E sad imamo tu jednu stvar koja meni nikako neulazi u glavu. Taxisti se bune da zaradjuju crkavac za zivot, CarGo vozaci se bune da isto tako zaradjuju i da ih izrabljuju, sto onda ne nadju druge poslove, ima oglasa po gradu gde se traze razne usluge za mnogo vece pare. Sto ne nadju drugo zanimanje, nego CarGo vozaci pljuju CarGo po novinama a Taxisti blokiraju grad.

Ja dok sam bio na fax-u a i posle toga iznajmljivao PlayStation3 (kasnije i PS4) sa tri PS3 konzole ja sam mesecno uzimao 500,600eura, trosio sam sa Opel Corsom ( i to tek posle 2godine jer sam od iznajmljivanja kupio taj auto, a do tad GSP koristio) oko 100eura goriva ostajalo mi min 400eura mesecno. A da mi je to bio full time posao ja bih imao sigurno 10tak konzola i uzimao mesecno min 2soma eura. Znaci ima posla za onog ko zeli da radi, samo je pitanje da li zelis da imas gazdu ili da ti budes gazda.

Takodje znam dosta slucajeva gde taxisti nece da te voze na kratke relacije i onda kad nema para ajde mi da blokiramo grad e tu je jos jedan problem, sto ne blokiraju grad ljudi koji rade u trafici, u gradskoj cistoci i ...

Takodje znam taxistu kome sam iznajmljivao PS3 za njegovog sina, covek mi pricao kako radi, kaze ujutru radim od 7,8 radim do 10,11, posle dodjem kuci dremka rucak i izadjem oko 3,4 radim do 5,6 i kuci i imam sasvim solidnu platu. ( Ja ti kazem da su ovo reci taxiste, da li ces ti meni verovati to je sad pitanje)

Da li je Vladimir Savic koji je vodja porketa za bezbednu Srbiju malo cesljao taxiste da istrazi tipa koliko taxista je robijalo, koliko taxista je imalo saobracajnih nezgoda i ... Imamo istu pricu gde sam taxistu zamolio da mi stane da kupim shish cevap posle grada pitam njega hoce li on, kaze moze, uzmem nama dvoici shish cevap, on ispod sedista vadi pivo, kaze da zalijemo uz shish cevap.

I na sve ovo Taxisti su uradili fenomenalan marketing CarGo-u, oni nisu ni svesni toga. Na sve to koliko je bilo taxi divljaka sa kojima su se taxisti druzili, sve super bla bla bla dok nije dosao CarGo, mnogo vise nego sto sad CarGo ima vozila... Sto ti isti taxisti nisu protestovali protiv divljih taxista i blokirali grad? E to meni ne ulazi u glavu.
 
Al si se nalupetao za medalju.. Čistač ulica ima 50.000 platu a ne 15.000. O ostalom iako sam iz struke neću da polemisem..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=718898#p718898:2nf8defw je napisao(la):
srdjanprpa » 19 Mar 2020 08:30 pm[/url]":2nf8defw]A jel proveris te informacije? Mislim da li postoji mogucnost da ti se javi neko ko nije vozac i da iznese ovakve stvari?
Naravno, zato uvek tražim dokaze u vidu ugovora, druge materijalne dokaze a i kontaktiram drugu stranu što mi nalaže novinarska etika. Ako iznesem netačne tvrdnje mogu biti tužen. Kao ilustracija za prošlogodišnji tekst sam kontaktirao CarGo i dobio odgovore od njih. Nisam tužen godinu dana niti mi je tražen demanti što ukazuje da je tekst tačan.

http://www.radnik.rs/2019/03/za-koga-ra ... nja-cargo/
 
Haha zar nije to cargo isto uveo juce/prekjuce, ko je prvi :D
 
Cargo nije regularan prevoz. I nemoj da se smeješ, jer ko se zadnji smeje najjsladje se smeje.
 
Ma to sve profesionalni vozaci (mozda sam trebao jos jednu sliku da okinem da se vidi i ostatak polu praznog parkinga, al do samog ulaza nije bilo mesta)
WyJ4JYEb.jpg
 
Bob Marley bi te se stideo jer si stvarno jadan
Ovi sto lajkuju i likuju na ovo beskonacno ponavljanje istih besmislica nisu bolji..

Zbog vaseg mentalnog zdravlja bolje bi vam bilo da sledeci put ako naidjete na taksistu koji krade ili bahato parkira, ili sta god, skupite malo ta j**** ako imate pa reagujete adekvatnije situaciji. Ako i ne budete ni upola hrabri kao sto ste ovde, barem ga prijavite tamo gde treba.
Ovakvo lececenje frustracija vam je kontraproduktivno, to je ocigledno :)

bye bye
 
Ima i takvih ALI ima u većini i ovakvih.



Taksi-humanost-na-delu-3.jpg


Akcija "Такси хуманост на делу 011 20 99 999" poprima sve veci znacaj i daje svoj doprinos svim onima koji ucestvuju i daju sebe za spas sviju nas. Za pocetak tu su u prioritetu beli mantili. Voznje je moguce realizovati od/do bolnica i drugih ustanova koje pruzaju zdravstvenu negu. Nakon poziva ovog broja ni drugi nece biti izuzeti. Akcija je humanitarnog karaktera gde su se taksisti slozili da sve troskove oko prevoza snose pojedinacno sami. Humanost na delu besplatno za one kojima treba.

Ajmo se ujediniti i zajedničkim snagama pomoći da se skupa izborimo iz muke koja nas je sveobuhvatno snašla. A posle ćemo nastaviti sa tužakanjem čiji je bagremčić i na čijoj medji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720661#p720661:2dsxxwkw je napisao(la):
sinisav » Sre Mar 25, 2020 6:40 pm[/url]":2dsxxwkw]Bob Marley bi te se stideo jer si stvarno jadan
Ovi sto lajkuju i likuju na ovo beskonacno ponavljanje istih besmislica nisu bolji..

Zbog vaseg mentalnog zdravlja bolje bi vam bilo da sledeci put ako naidjete na taksistu koji krade ili bahato parkira, ili sta god, skupite malo ta j**** ako imate pa reagujete adekvatnije situaciji. Ako i ne budete ni upola hrabri kao sto ste ovde, barem ga prijavite tamo gde treba.
Ovakvo lececenje frustracija vam je kontraproduktivno, to je ocigledno :)

bye bye

Da nisam mozda trebao da cekam da zavrsi kupovinu pa da mu to kazem?

Jbg mi lecimo frustruaciju a vi nastavljate da pokazujete da nemate ni malo kulture.
 
Naravno da si trebao da ga sačekas i kažeš mu, ali poenta je da li si smeo...
 
Prije par dana prelazimo golsfortujevu na zeleno manijak pink taksija na zeleno zakcao sam mu nogu u vrata zadnja kad dobro nikog nije zgazio jos je poco da se buni i der kad ce krenuti mup da koristi kamere da kaznjavaju te vrle profesjonalne vozace ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720717#p720717:j1xdt9fk je napisao(la):
mareska » Sre Mar 25, 2020 10:44 pm[/url]":j1xdt9fk]Naravno da si trebao da ga sačekas i kažeš mu, ali poenta je da li si smeo...

Jbg, ne zelim da trosim vreme i da im objasnjavam sta je ispravno a sta ne.
 
A sta taksista znaci ne poznaje propise samim tim treba mu uzeti licencu ....kad nerazlikuje parking mjesta obicna od onih za invalide ...
 
Mislim da ovaj forum ima najveci taksi lobi od svih nasih sajtova izuzev fb grupa i slicnih stvari gdje se okupljaju i kuju planove protiv konkurencije.
 
Vrh