Šta je novo?

Alternative za Beograd (u Srbiji)

MC_

Professional
Učlanjen(a)
14.11.2017.
Poruke
11.791
Pohvaljen
12.068
Svi smo suočeni sa velikim zagadjenjem i gužvom u Beogradu. Mnogi su taj problem rešili tako što su prodali stan i manje ili više se odmakli od Beograda.
Neki su otišli u Grocku, Čortanovce ili čak u Vrčin.
Neki u Beli Potok ili Zuce ili Kosmaj.

neki su otišli dalje, u Novi Sad ili Vršac.

Kakva su iskustva?
Kako su primljeni?
Koji su problemi?
Šta savetujete, gde je najbolje otići?

Voleo bih da se na ovoj temi podele ta iskustva. Moderaciju molim da topik premesti na drugo mesto ako je tema Relax neprikladna za ovo.
 
Знам људе који су се преселили у Панчево, Сомбор и Бановце.

У просеку су сви задовољнији, опуштенији и далеко им комфорније.
 
Juče sam video troiposobni dupleks 2 mokra čvora u Banovcima za 48k. Odlična lokacija zgrade iz ranih devedesetih, autoput i aerodrom blizu, čak ni BG voz nije daleko. Komplet infrastrukture, Dunav, blizu i NS i BG.
 
Није ни Обреновац лоша локација обзиром на ново изграђени аутопут, мислим да ће доста људи изабрати ту страну Београда као алтернативу.
 
Meni je moj prvi komsa rekao da se deo negde od Meljaka do negde Stepojevca zove ,,Cetiri vetra" , ima i kafana sa tim imenom, i da se tu ukrstaju cetiri vetra i da je to cetvrto podrucje sa najcistijim vazduhom u Srbiji. Samo je cistiji vazduh na Zlatiboru, Tari i Zlataru ili tako nesto. Sad, ako je on lagao mene i ja lazem vas, ali moj mozak je to negde prihvatio, kao placebo efekat na pacijenta.
 
Otišao je u Sopot tata od mog prijatelja. Onda su ga stigle godine i loše zdravlje i nije mogao da ide kod lekara pa je na kraju sin morao da mu kupi stan u Beogradu da bi se preselio nazad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720429#p720429:1g4tbd0a je napisao(la):
tragac » Уто Мар 24, 2020 8:42 pm[/url]":1g4tbd0a]Juče sam video troiposobni dupleks 2 mokra čvora u Banovcima za 48k. Odlična lokacija zgrade iz ranih devedesetih, autoput i aerodrom blizu, čak ni BG voz nije daleko. Komplet infrastrukture, Dunav, blizu i NS i BG.
До станице БГ воза је 10 минута, аеродром је на 15ак минута пристојне вожње, Нови Београд 20ак, центар 30-35 ако нема гужве, НС 45 минута.

Фино место где се доста Београђана пребацило. Тренутно се зидају 3 нове зграде, па ћемо видети. :kafa:
 
Ima i dosta kuća sa pogledom na Dunav tamo, po cenama kao na Senjaku.
 
Sve je to super ali opet moras kolima da ides gde god da krenes. Kazete za Banovce, do BG voza treba 10min, onda u Bataji trazi parking(kog nikad nema), voz ide na sat vremena. Ako nemas auto, ostaju ti kao opcije Lasta/Lika, Lasta nepouzdana a Lika ne ide bas cesto. Nema mnogo mesta da se covek proseta, jedino ako bi bio stalno u kuci i svom dvoristu..
 
Pa nemas puno izbora:

1. Obrenovac
najkompletnija opcija za zivot al nema beovoz
2. Pazove, banovci
Prilicno kompletno al meni vojvodina ne odgovara + ravnica, jedino su banovci na reci
3. Pancevo
Zagadjeno
4. Barajevo, Rusanj, Ripanj, Vrcin
Ima beovoz al su realno sela, imaju sve al nemas gde da prtegnes noge, ruralni su
5. Mladenvac, kompletan al daleko. Sa redovnim beovoz linijama velikih brzina ne bi se libio da zivim tamo. Sve isto vazi i za lazarevac, mozda jos bolja varijanta.
 
A mentalitet? KAzu da u su u Vojvodini nepoverljivi prema dosljacima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720547#p720547:2qa7cj3r je napisao(la):
tragac » 25 Mar 2020 01:22 pm[/url]":2qa7cj3r]Pančevo ti je zagađeno a Obrenovac i Lazarevac nisu?

Rafinerija nafte, petrohemija, azotara vs. tent vs. kolubara.

Lazarevac ima najbolju poziciju jer je dovoljno udaljen od rudnika, pored toga sto je ugalj najprirodniji od zagadjivaca ovi ostali imaju hemijski karakter, pancevo pogotovo. U Baricu se takodje nalazi neka hemijska fabrika ako se dobro secam, koja je gadjana za vreme bombardovanja. Pored tog aLazarevac mi ima nekako i najlepsu poziciju to je ona pitomina sumadijska od koje nema nista lepse :kk:
 
Ako aludiras na emisiju ugljen dioksida ja nisam pravi covek za tu temu, ne verujem u to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720558#p720558:26ravhvf je napisao(la):
MC_ » Сре Мар 25, 2020 3:03 pm[/url]":26ravhvf]A mentalitet? KAzu da u su u Vojvodini nepoverljivi prema dosljacima.
Више Банат и северна Бачка, ова места у Срему о којима смо ми дискутовали су препуна ”дођоша” из Далмације, Лике, Босне итд.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720538#p720538:93noi3yo je napisao(la):
busspoter » Сре Мар 25, 2020 1:15 pm[/url]":93noi3yo]Sve je to super ali opet moras kolima da ides gde god da krenes. Kazete za Banovce, do BG voza treba 10min, onda u Bataji trazi parking(kog nikad nema), voz ide na sat vremena. Ako nemas auto, ostaju ti kao opcije Lasta/Lika, Lasta nepouzdana a Lika ne ide bas cesto. Nema mnogo mesta da se covek proseta, jedino ako bi bio stalno u kuci i svom dvoristu..
У праву си што се свега тиче. Мада ако човек има довољно велико двориште и ма каква кола са горивом, опција је много.

У близини је и Сурдук, веома фино рурално место са одличним базеном.
 
A sta kazete za gradove nevezano za Beograd, meni fino deluju Sabac i Loznica, mada sam bio samo na dan.
Izgleda mi mnogo opusteniji i kvalitetniji zivot, bez guzve i stresa, a realno imaju sve sto i Bgd, osim fakulteta i aerodroma. Mada sada svako selo ima privatni univerzitet :twisted:.

I dosta je jeftinije nego Bgd i Novi Sad, samo da se nadje dobar posao i milina. Mada ovi koji rade preko interneta, programatori i ostali, zasto se guraju u Bgd, kada bi ovde za iste pare mogli da zive ko kraljevi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720714#p720714:1676g2pp je napisao(la):
chiko » Сре Мар 25, 2020 10:28 pm[/url]":1676g2pp]A sta kazete za gradove nevezano za Beograd, meni fino deluju Sabac i Loznica, mada sam bio samo na dan.
Izgleda mi mnogo opusteniji i kvalitetniji zivot, bez guzve i stresa, a realno imaju sve sto i Bgd, osim fakulteta i aerodroma. Mada sada svako selo ima privatni univerzitet :twisted:.

I dosta je jeftinije nego Bgd i Novi Sad, samo da se nadje dobar posao i milina. Mada ovi koji rade preko interneta, programatori i ostali, zasto se guraju u Bgd, kada bi ovde za iste pare mogli da zive ko kraljevi.
Шабац ми је одличан. Једино она импровизована депонија на путу до Шапца искаче из иначе сјајне слике.

Ко воли Војводину, Кикинда, Сомбор, Зрењанин, Суботица су све добре опције.

Мени је падао на памет југ Србије, око Пирота или Лесковца. Власотинце је такође занимљиво.
Близу је Нишки аеродром, на мору си брзо, мањи су трошкови живота, људи су веома срдачни, земља је јефтина.
 
zavisi cime se ko bavi ako jos imas i decu koja treba da imaju perspektivu onda nista manje od nisa kragujevca ili novog sada ne bi bilo dobro za izbor, osim ako nije u blizoj okolini.Zato u okruzenju beograda gledam mesta koja imaju metro liniju sve ostalo su rupe realno. da ne budem shvacen pogresno ja obozavam mala mesta i prvi bi se preselio na periferiju kragujevca npr. s obzirom da su mi majka i zena odande, ali ja kao arhitekta ne mogu puno da ocekujem od struke tamo. Odande se sele i programeri koji zive ko bubreg u loju, sta onda da se kaze za neko kraljevo krusevac, prokuplje ili sta god trece.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720719#p720719:12b9kbaj je napisao(la):
Садко » Thu Mar 26, 2020 12:05 am[/url]":12b9kbaj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720714#p720714:12b9kbaj je napisao(la):
chiko » Сре Мар 25, 2020 10:28 pm[/url]":12b9kbaj]A sta kazete za gradove nevezano za Beograd, meni fino deluju Sabac i Loznica, mada sam bio samo na dan.
Izgleda mi mnogo opusteniji i kvalitetniji zivot, bez guzve i stresa, a realno imaju sve sto i Bgd, osim fakulteta i aerodroma. Mada sada svako selo ima privatni univerzitet :twisted:.

I dosta je jeftinije nego Bgd i Novi Sad, samo da se nadje dobar posao i milina. Mada ovi koji rade preko interneta, programatori i ostali, zasto se guraju u Bgd, kada bi ovde za iste pare mogli da zive ko kraljevi.
Шабац ми је одличан. Једино она импровизована депонија на путу до Шапца искаче из иначе сјајне слике.

Ко воли Војводину, Кикинда, Сомбор, Зрењанин, Суботица су све добре опције.

Мени је падао на памет југ Србије, око Пирота или Лесковца. Власотинце је такође занимљиво.
Близу је Нишки аеродром, на мору си брзо, мањи су трошкови живота, људи су веома срдачни, земља је јефтина.

Зрењанин би био сјајна опција да постоје иоле нормалне железничке линије ка Новом Саду и Београду. Мада и овако има доста људи који раде у тим местима а живе у Зрењанину.
Није мало место а опет нема толико гужве, стреса и сличног. Што се тиче инфраструктуре и онога што нуди породичном животу мало који град може да му парира. Има и позориште, музеј, музичку школу, велики избор средњих школа, као и Технички факултет. Што се тиче опција за спортове мислим да не заостаје много за највежим центрима у нашој земљи. Поседује и затворени базен.

Једино је менталитет грађана мало умртвљен :(
 
Знам да постоји пруга од Лазаревца за Тент, али мислим да је то само за теретни саобраћај(угаљ), чудо да постојећу пругу која пролази макиш и код остружнице иде за Јаково-Сурчин, нису продужили до Обреновца.
 
Vrh