Šta je novo?

Kneza Miloša Residence

Dobre slike samo se plasim da na ovoj iz Sarajevske, na kojoj se za sad odlicno uklapa kad bude zavrsena fasada izgledace kao svemirski brod u odnosu na okolne zgrade :sesir:
Dok pogled iz km ce biti impozantan ali u skladu sa drugim objektima.
Srdjane primetih ranije si poslao nesto, ako mozes da mi odgovoris :) interesuje me zasto je ambasadorka Izraela bila u poseti KMR :kk: :kafa:
Hvala unapred
 
Evo, ako nije nepristojno, ja ću da ti odgovorim: ambasadorka Alona Fišer-Kam često obilazi izraelske investicije po Beogradu (nedavno je, recimo, govorila na otvaranju Big Fashion Parka u Višnjičkoj), što je sasvim uobičajena aktivnost jednog ambasadora - da, između ostalog, pruža podršku i promoviše investicije firmi iz zemlje koju zastupa. Na istim poslovima poslednjih godina često viđamo i kinesku ambasadorku Čen Bo,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696814#p696814:2si1sr91 je napisao(la):
Imemig » 09 Jan 2020 10:37 am[/url]":2si1sr91]Dobre slike samo se plasim da na ovoj iz Sarajevske, na kojoj se za sad odlicno uklapa kad bude zavrsena fasada izgledace kao svemirski brod u odnosu na okolne zgrade :sesir:
Dok pogled iz km ce biti impozantan ali u skladu sa drugim objektima.
Srdjane primetih ranije si poslao nesto, ako mozes da mi odgovoris :) interesuje me zasto je ambasadorka Izraela bila u poseti KMR :kk: :kafa:
Hvala unapred
Ne znam više detalja, tekst sam slučajno pronašao online, ali verujem da je u pitanju ovo što kaže Minnheima. Dakle podrška investitorima iz zemlje koju predstavlja.

Inače nevezano direktno od ove teme - primetio sam da u Kneza Miloša, sa druge strane ulice u odnosu na KMR a preko puta ambadade Hrvatske, postoji sinagoga. Ne znam kada je otvorena.
 
To nije sinagoga vec jevreski objekat habad Srbija ima veze sa religijom nzm detalje
 
Ja koliko sam razumeo to je sinagoga, mada nisam u materiji... Kao sinagoga se vodi na Google mapama (orthodox synagogue), a tu je i citat sa njihovog sajta:

Svakog Šabata se u sinagogi Habad Srbija održavaju molitve, kao i Kiduš i gozba u čast Šabata.
 
Hvala Minniheima i Srdjane na odgovoru malo mi bilo cudno ali ok ako ambasadorka pocne da obilazi sva gradilista koja su investitori u Srbiji zpoceli moze da zaboravi na diplomatske obaveze sa nasim politicarima :lol: :D
 
Mogli bi da postave i spomen ploču radniku koji je poginuo radeći na crno kako bi se objekat izgradio.
 
Do kraja moćiće da postave "spomenik žrtvama izgradnje Kneza Miloša Residence" na ulaz.
 
Koliko je pogibija vozača GSP-a bila udarna i jaka vest, a pogibija radnika nikome nije "interesantna" nažalost. Kada se pogleda apsolutno je ista tragedija, jedan čovek koji je poginuo na radnom mestu - drugi čovek koji je poginuo na radnom mestu, sve je potpuno isto.

Takođe, drugi smrtni incident na jednom gradilištu nikako ne može biti slučajnost nego ne poštovanje propisa. Neko za ovo mora da odgovara.
 
Ljudi ovo vase pisanje meni zaista ne sluti na dobro pocevsi od vucka pa nadalje kao da pojedini licitiraju smrt,pogibije i utrkuju se sa brojem piginulih cak i u gradskom prevozu. Morbidno.
Pomislite kako je porodicama nastradalih i ako zelite mozete ih pronaci i bar saucestvovati u zalosti i naj nacin pokazati da ste ljudi, zivim mozete pomoci. Ukoliko to zaista zelite a ne parafraziranje nad nesrecnim slucajevima. :shock: :?:
 
За другу погибију не знам детаље јер је медијска блокада наређена али први човек који је погинуо на овом градилишту је био запослен на црно у фирми која је подизвођач и има једног јединог запосленог, директора који има 28 год.

И иначе ми јесмо људи за разлику од оних који ово раде и допуштају да исти ово раде, нема разлике међу њима.
 
Apsolutno, niko se ne utrkuje sa licitacijama smrti. Dve pogibije na istom gradilištu sigurno nisu slučajnost, jedna bi mogla da prođe kao slučajnost ili incident, a dve već govore da je sistematski problem. Ni jedna pogibija ne bi smela da se desi da su poštovani propisi, a dve su već too much.
 
Ma i jedna je previse kad covek pogine ali ovo sistematski nije bas adekvatno koliko god neko naredio da nesto radi niko ne ide dobrovoljno u smrt.
Nazalost na gradilistima se desavaju nesrece, da li mogu da se sprece to sigurno ali opet nemamo info sta je dovelo tacno do toga, da li je obucenost ljudi koji rade zadovoljavajuca, projektanata, nadzornika itd ili je zbog brzine gradjenja,svakako nikome ovo nije interes da se dogadja.
Ali komentari nekih sa foruma svakako nicemu dobrom ne vode i posle prve desila se druga mozemo samo da se nadamo da ce na ovom da se zavrsi :|
 
Imam osecaj da ce nove fasade do K.M biti totalno pojednostavljene varijante originala.

2a8d936c21f0ee7340190869095f23fe.jpg
 
Nece buka i zagadjenje ce se smanjiti u buducnosti najvise,nazalost to ce sve postepeno da se desava kod nas u West svetu to ide jako brzo, vecina ima funkcionalni metro a cak su im i busevi vec elektricni, sa sve vise e tron, e Electric, Tesla itd nestace i zagadjenje. Ali kao sto rekoh kod nas postepeno i u vise decenija ali definitivno nestace bar u ovom vidu kakao je danas :kafa:
 
Ovde se radi takodje
 

Prilozi

  • km pogled.jpg
    km pogled.jpg
    193,1 KB · Pregleda: 5.499
  • km residenses.jpg
    km residenses.jpg
    189,9 KB · Pregleda: 5.505
Izvinjavam se za ovo gore sto sam napisao da ce buka i zagadjenje postepeno da se smanjuje :roll: desilo se naglo :sesir:
 
Bilo bi zaista intersantno da dobijemo podatke o zagadjenosti vazduha ovih dana :dil:
 
Imas ovde sve podatke na jednom mestu, samo ih treba tumaciti. Istorija im je samo 30 dana, ali se vec i tu vidi smanjenje dnevnih proseka za vecinu stvari koje se prate.
 
Hvala Lisice sad i ova corona nesto dobro da donese :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715281#p715281:1any6ggc je napisao(la):
bgvozd » 08 Mar 2020 11:44 am[/url]":1any6ggc]Samo će buka i zagađenje ostati isti
Zapravo biće povećane jer je rekonstrukcijom Kneza Miloša planirano da se ista proširi za po jednu traku po smeru.
 
Vrh