Šta je novo?

Beton hala

Ја се све плашим да неће овакву ограду наставити ка Бранковом мосту.
 
Ову ограду ни на обор за свиње не бих ставио, а не на кеj..
 
Ово би било севап "рециклирати". Сакупљачи...
 
Trebalo je samo ogradu kakva je kod brankovog mosta replicirati
 
Na ovoj temi ja samom sebi licim na babuna iz filma: "ta divna stvorenja"

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mRb4XJQ1g9A[/youtube]

Kao babun koji zna da ga zmija ceka ispod kamena, pa opet iznova podize kamen. Tako i ja znam da cu da popizdim kad vidim onu ogradu, pa opet iznova posecujem ovu temu.
 
Beton hala_2020-03-22_01.jpg

Beton hala_2020-03-22_02.jpg
 
Batin novi kamenolom se odavno već isplatio. Uskoro ćemo morati u svoja kupatila da ga mećemo.

Ali naravno, nadam se da će ovo sve lepo da legne i ispadne kao bombona. Malo cik cak biciklistička staza umesto kroz tunel, malo ograda za ribnjake, malo nema zelenila koliko je moglo i trebalo ali dobro. Uvek postoji taj stari dobri izgovor "seti se kako je to izgledalo tad i tad"
 
Krenulo šareno popločavanje ispred Beton hale. Meni se svidja.
 
Da, previše smo počeli da se navikavamo na tu utehu ''pa dobro, moglo je i gore'' i/ili ''bolje i ovo sad nego kako je bilo''. Evo ja prvi. Što se mene tiče, neka stave šta god hoće kao pločnik (ili asfalt) samo da to bude dobro postavljeno i da dugo traje. Nakon toliko fijaska i promašenih projekata (ne samo ove vlasti negoi prethodnih) došao sam u fazu kad sve više stavljam estetiku u drugi plan, i samo mi je bitno da funkcionalno i kvalitativno bude na zadovoljavajućem nivou.
 
Надам се да узводно од оне жардињере неће бити она ружна ограда.
 
Inace moguce da je nova ograda u sklopu pasarele ....
 
meni se ova nova ograda svida...a mislim da ce uzivo biti i bolje. na kalemegdanu su isto svi vikali i onda im se svidelo uzivo
 
Ограда се на Тврђави налази у склопу чесме и у дужини од 20 метара. Није баш упоредив амбијент са шеталиштем од 100 метара уз реку.

Ствар личног укуса - мени се не свиђа ни оно мало на Тврђави, а тек неће на шеталишту.

Мислим да су могли умереније решење да нађу, нема потребе за експериментисањем.
 
Meni je korten odvratan. Doduše ono na Kalemegdanu ne znam na koju foru ali mi je ok kako je ispalo. Ovo na Savi i kod štajge mi se ne sviđa. Možda je to hit u svetu ali ovde ne stoji, ja bi ovde sve u belo da se uklopi sa beton halom. I da, svaka čast radnicima koji i pored svega što nas je snašlo vredno rade da bi nama sutra bilo lepše.
 
Необичан призор - пролеће, лепо време, а кафићи листом затворени, тераса празна, ниједног госта ...:

















Наставили су да постављају нову ограду целом дужином према ресторану Белависта:









Али ... у првом плану су нови делови нове ограде, а иза половни ...:



Међу новима један стари:



Мало више половних, и нови:



Јасно се види који су половни, а који нису:













Напомена: све време док сам снимао, имао сам маску на лицу и био сам само с псом.
 
Au, eto one odvratne ograde sa BAS-a. Korten na ST je krepao ali ograda se ne da.
 
Meni je vise od ograde zasmetao brod koji se tu stvorio a koji ranjje nije bio tu, sta on predstavlja tu? Kao cir su ga posadili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721684#p721684:1muumfjo je napisao(la):
vucko » Нед Мар 29, 2020 10:19 am[/url]":1muumfjo]Au, eto one odvratne ograde sa BAS-a. Korten na ST je krepao ali ograda se ne da.

Ne baš sasvim, ona sa stanice je bila još gora jer su to bila stilizovana latinična slova BAS.. Ovov je samo ona ista sa česme, odvratna u svakom slučaju.
 
Данас. :)
WYvde8U.jpg

4lP66Ed.jpg

sWW9LsE.jpg


Постављају последњи слој асфалта на бициклистичкој стази.

lYLBp9F.jpg

78STRdW.jpg

w0OXP8g.jpg

HbTwf1Z.jpg
 
Vrh