Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719032#p719032:13b4gx4b je napisao(la):
Vračarac » Pet Mar 20, 2020 9:24 am[/url]":13b4gx4b]Saht kod stedionice ozbiljnoo upao sad sam prosao, to sa sahtovima nasi neimari izgleda nikada nece savladati. To je neka visa sila

Slikaj i prijavi Beokomu dok su radovi jos u garantnom roku, a neko do tada ne nastrada!
 
Такве проблеме са шахтовима у Београду на води нисам приметио. Значи кад се плати и контролише - може се.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719025#p719025:3utzw59j je napisao(la):
stex_pb » Today, 09:54[/url]":3utzw59j]Ima li radova u vanrednom stanju?

Za ovaj potez ne znam, ali gradilišta koje sam video rade isto kao i pre objave vanrednog stanja (Dr Hugo Klajna, Minel, West65...)
 
Taj saht koji je upao je u Starine Novaka nije zvanicno u 27 marta ali msm da je radjen sada ppsto deluje da je nov asfalt ne znam kako to oni gledaju oko garancija?
 
Taj šaht je upao maltene odmah po otvaranju te raskrsnice, tamo negde letos.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
27.03. 27.03.
 

Prilozi

  • 273.jpg
    273.jpg
    718,2 KB · Pregleda: 2.416
pusto
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    556,4 KB · Pregleda: 2.281
  • 2.jpg
    2.jpg
    642,5 KB · Pregleda: 2.308
Nadrealno, efekat posle pljuska koji je oprao štroku, i policijskog časa koji je oprao ljude, plus orezani platani. Takođe imamo i efekat: lepo iz daleka - još lepše izbliza... NOOOOT.
 
Osvetljenje je odlično, moram priznati.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Izdaleka dobro izgleda izbliza zali boze para ...
Inace putokaza nema osim osnovnih znakova
Nema turistickih putokaza vise itd...
 
Mozda sam malo zagušio temu, ali izolacija čini svoje..
evo i jedne pre i posle
 

Prilozi

  • 20200329_165447_1585494204598.jpg
    20200329_165447_1585494204598.jpg
    678,1 KB · Pregleda: 2.129
Nisi uopšte zagušio temu. Bolje i ovakvim stvarima da se baviš, nego da histerišeš u temi o Coroni. Šta god da radiš, a da je smisleno i da nije "ubijanje vremena", što mnogi jedino znaju da rade u ovom trenutku, je super. Jeste da su mnogi nespremni na ovu samoizolaciju, ali je još gore što mnogi nemaju sposobnost da uposle svoj mozak da smisli nešto što bi pomoglo da se ova situacija prebrodi na što bezbolniji način i da ti se vreme ne otegne k'o gladna godina. Meni se u ovakvim situacija mozak sam prebaci na neki "specijal" mode i mislim 300 na sat. Još pre nego što su krenuli da pričaju o predlozima kako može da se na zanimljiv način iskoristiti ovo vreme, ja sam doneo odluku da pišem dnevnik / blog, jer mi se to učinilo zanimljivim. Jedina nedoumica mi je bila o čemu bih mogao da pišem, da će mi se posle određenog vremena desiti da se istroše ideje / teme, ali to nikako nije slučaj. Prosto sam iznenađen kako se teme same od sebe pojavljuju.
Inače, sve pohvale za ideju, rad i sam prikaz. Meni recimo, nikad ne bi palo na pamet tako nešto da uradim, a zanimljivo mi da to vidim.
 
Treba naći bilo šta što skreće misli sa dešavanja, ja se ovih dana trudim da na twitter uopšte ne ulazim, jer je tamo najveći procenat kontaminacije koja nije zdrava za psihu. Učim, čitam, radim, igram pubg i izbegavam konferencije, za sada mi dobro ide.
 
Da podsetim rekonstrukciju su nazvali zelenom zbog tih navodno štedljivih LED svestala. Bio sam na tribini u opštini Palilula kada su nam objašnjavali kako ova ulica nije prigodna da šine idu sredinom. Šteta što šine nisu sredinom makar kao u Vojvode Stepe, koristilo bi i nama biciklistima kada su nas već zavrnulici za biciklističku stazu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722026#p722026:1984o91i je napisao(la):
vucko » Mon Mar 30, 2020 12:31 am[/url]":1984o91i]Da podsetim rekonstrukciju su nazvali zelenom zbog tih navodno štedljivih LED svestala. Bio sam na tribini u opštini Palilula kada su nam objašnjavali kako ova ulica nije prigodna da šine idu sredinom. Šteta što šine nisu sredinom makar kao u Vojvode Stepe, koristilo bi i nama biciklistima kada su nas već zavrnulici za biciklističku stazu.
Bilo je prostora za nesto ovakvo:
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    735,2 KB · Pregleda: 2.049
  • 4.jpg
    4.jpg
    698,9 KB · Pregleda: 2.046
Пруга би "стала" али проблем су стајалишта. Такође не чини ми се најбезбеднијом вожња бицикла уз оваква паркинг места, тј. уз паркинг места уопште. Нажалост урбанизам центра града је такав да места за бицикле нема без уклањања паркинг места. А предуслов за то су велике гараже.
 
Pa ni Vojvode Stepe nije ništa šira od poteza Kalemegdan - Vukov spomenik. pa su opet uspeli da smeste i šine po sredini i stajališta.
 
Али зато има на неким деловима криминално узан тротоар и нема дрвореде и бициклистичке стазе. Нажалост, иде се на или-или.
 
Za cenu koja je plaćena da bi se parking mesta (loše) popločala granitom, moglo je sve ostalo da se uradi: bolje projektovanje, biciklističke staze, bolji nadzor. A za cenu koja je plaćena da bi se radilo loše i 4 puta duže, mogao je da se uradi i nasušni kolektor.
 
Koliko sam razumeo izgubio bi se deo parking mesta i moralo bi da bude seče drvoreda a direktive gradske vlasti su da se ne seče drveće zbog đilasa i platana u Bulevaru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721980#p721980:3qjupf89 je napisao(la):
zoran_m » Нед Мар 29, 2020 10:55 pm[/url]":3qjupf89]Mozda sam malo zagušio temu, ali izolacija čini svoje..
evo i jedne pre i posle
file.php
Јел може једна монтажа са управном границом старо/ново ? :kk:
 
Hvala zoranu sto ovakvim slikama pokazuje kakav je Beograd sada a kakav je nekada bio.
 
Meni ovo sve izgleda jezivo, kao iz filma Sabirni centar. Kvalitet ne vredi komentarisati, videli ste Nemanjunu kako izgleda posle 20 godina, bolje nego ovo nakon mesec dana. U slučaju ovakvog javašluka sam pre za behaton, manje košta nego da se skupocene kamene ploče lome i bacaju na ovakav način.

Iz slike iznad se lepo vidi da je parking užasno isprojetovan, baštice oko drveta su stoga mogli proširiti i ozeleniti a i obavezno ogeraditi. Ovo sada navodi ljude da uguraju auto preko zemlje i da razvlače blato, jer očito nema mesta za dva automobila, iako je površina prevelika za jedan auto.
 
Vrh