Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Jel to taksista otvorio novi nalog? Mnogo su im iste price i stav na forumu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721068#p721068:2nauxk0t je napisao(la):
direktor » Pet Mar 27, 2020 2:21 am[/url]":2nauxk0t]Krate dosadu izmedju voznji kad je ruzno vrijeme ne mogu igrati sah
Nisi mi rekao odakle si? Da li u tvom gradu ima tema taksi prevoz?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721006#p721006:3cljcgd5 je napisao(la):
dzonihsv » Čet Mar 26, 2020 10:37 pm[/url]":3cljcgd5]Kako se jedan taksista sa foruma smori, dođe drugi da propoveda. Sad je mareska na redu, za 3 meseca eto novog koji će da nas "sasluša".

Ne znam da li mareska shvata da takvim odnosom prema drugim članovima pravi sebi i drugim taksistima samo medveđu uslugu?
To to za moje dobro!?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721209#p721209:1xn1f7ms je napisao(la):
direktor » Pet Mar 27, 2020 2:03 pm[/url]":1xn1f7ms]Mareska ja sam sa marsa zar to nije ocigledno
Dobro došao u MOJ BEOGRAD!!
 
Bas mi drago da sam u TVOM BG mogu ti reci da ima los taksi prevoz katastrofa
1.ni jedna taksi firma nema istovjetan model kola
2.svi razlicite boje
3.nemaju citace kartica dobar dio
4.ne izdaju racun vecina
5.nece da voze na kratkim relacijama
6.dodati po zelji ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721226#p721226:2huoh371 je napisao(la):
direktor » Pet Mar 27, 2020 2:26 pm[/url]":2huoh371]Bas mi drago da sam u TVOM BG mogu ti reci da ima los taksi prevoz katastrofa
1.ni jedna taksi firma nema istovjetan model kola
2.svi razlicite boje
3.nemaju citace kartica dobar dio
4.ne izdaju racun vecina
5.nece da voze na kratkim relacijama
6.dodati po zelji ...
1.ako dobro razumem misliš na isti model? Biće kad krene subvencija, uostalom ni policija nema sve iste.
2.boju i uslove propisuje grad i to će se ubrzo rešiti.
3. SVAKO ali SVAKO vozilo naxis ili pink ima citac.
4. Pisani račun sa pecatom će ti svaki regularan taksista izdati.
5.kada naručiš vozilo pravac se ne zna, tako da kada je taksista došao na adresu nema nazad nego vozi.
Pametnom dosta.
 
1. Ocekujem proteste gradjana za te subvencije i blokade taksista, ne vidim razlog da ih dobijete, drugo niste policija iako to izigravate cesto (cudi me da rotaciju niste trazili)
2. Ovo je moglo da se sredi pre 50 godina jos, nije vam bilo bitno kao ni mnogo toga, pocevsi od urednih vozila
3. Necu da dajem ni pare ni karticu taksisti u ruke niti da mi isti odredjuje cenu namestenim taksimetrom
4. Pecat ne vredi vise nista, ocu elektronsku evidenciju koja je van vozila
5. "Nema slobodnih vozila, pozovite kasnije", a na stajalistu uvek pitaju "dokle?"

U principu zelim CarGO ili jos bolje Uber, pa bio on i dva puta skuplji.
 
Kako pomoci onima kojima u ovo vreme zabrane kretanja 17-05h u vreme policijskog casa zatreba prevoz.
Kako i na koji nacin mogu pozvati i dobiti taksi vozilo.

Iz razloga donete Vladine uredbe sve taksi asocijacije su po sili zakona u obavezi da prekinu sa svojom aktivnoscu u periodu 17-05h. Iz tog razloga svi do sada poznati brojevi na koje pozivate taksi su nedostupni. To vazi i za kafane iako bih ja sada najradije u nekoj od njih bio.

Pozovite preko app YANDEX TAXI
Na Play Store skinite app https://play.google.com/store/apps/deta ... taxi&hl=sr
Nakon registracije videcete broj dostupnih i slobodnih vozila u svojoj blizini. Sledite uputstva i dobicete prevoz.

Yandex-Taxi-1.png


PAŽNJA
Vozači u taksi vozilima imaju dozvole u vidu radnog naloga za kretanje i vrsenje usluge u vreme policijskog časa. Svi putnici koji nemaju adekvatnu dozvolu i ne idu od/do zdravstvenih ustanova su u prekrsaju za koji mogu biti privedeni ili sa napisanom kaznom od 150.00 rsd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721293#p721293:38nok8xa je napisao(la):
wexy » Pet Mar 27, 2020 7:23 pm[/url]":38nok8xa]1. Ocekujem proteste gradjana za te subvencije i blokade taksista, ne vidim razlog da ih dobijete, drugo niste policija iako to izigravate cesto (cudi me da rotaciju niste trazili)
2. Ovo je moglo da se sredi pre 50 godina jos, nije vam bilo bitno kao ni mnogo toga, pocevsi od urednih vozila
3. Necu da dajem ni pare ni karticu taksisti u ruke niti da mi isti odredjuje cenu namestenim taksimetrom
4. Pecat ne vredi vise nista, ocu elektronsku evidenciju koja je van vozila
5. "Nema slobodnih vozila, pozovite kasnije", a na stajalistu uvek pitaju "dokle?"
Šta ja sve želim.. Ali kad bolje razmislim samo zdravlje i nikako da komsiji crkne krava.. Jer sva zloba se vrati..
U principu zelim CarGO ili jos bolje Uber, pa bio on i dva puta skuplji.
1.u principu ni ja nisam za subvencije njih nek čuvaju za ove sto otvaraju fabrike. Dovoljno je da nam auto priznaju kao sredstvo za rad i odbitak pdv kao što ide za sve kojima je vozilo sredstvo.
2.sta je sve moglo l, a nije i ja sam za.
3.Nemoras instaliraj naxis aplikaciju sve transparentno.
4.naprotiv račun sa pečatom je jedini validan da bi mogao da pravdas potrošen novac.
5.vidi pod 3.nema potrebe komunikacije sa call centrom(naravno ako taxi nekoristis 3x godišnje).
 
Beobuild-1.png

Da Humanost na delu uvek bolje prolazi od samo "zlobnih" pisanih reci je dokaz i ovaj primer. Za nesto malo vise od 12h njih blizu 300 posetilaca je svratilo da vidi, informise se i pokusa da sazna nesto novo vezano za uslugu prevoza u ovom, za sve nas nezgodnom trenutku.
Hvala svima :sesir: a trud koji ova sluzba Humanitarno ulaze je za svaki primer i pohvalu.
Beobuild-3.png
 
Ne funkcioniše taj brojač kako ti misliš. Ako hoćeš, za čuku vremena ću da ti napravim 1000 pregleda. Ako se potrudim (ubacim i skriptu u taj kombo), može i par miliončeta.

Ništa loše ne mislim o toj akciji, samo navodim da ti to nije pouzdan pokazatelj posete.
 
Respekt.
Vidis, nisam znao da to drugacije funkcionise. Mislio sam da je jedan ulaz jedan skok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721297#p721297:20zng7le je napisao(la):
Pule » Pet Mar 27, 2020 7:30 pm[/url]":20zng7le]
Vozači u taksi vozilima imaju dozvole u vidu radnog naloga za kretanje i vrsenje usluge u vreme policijskog časa. Svi putnici koji nemaju adekvatnu dozvolu i ne idu od/do zdravstvenih ustanova su u prekrsaju za koji mogu biti privedeni ili sa napisanom kaznom od 150.00 rsd.

Ako sam ja ovo dobro razumeo, taxista ima dozvolu, ja nemam dozvolu i vozim se od tacke A do tacke B (B nije bolnica ili neka medicinska kuca) policija nas zaustavi i ja cu platiti kaznu od 150 (stopedeset) dinara?
 
Jel stvarno pitas iz razloga sto nesto nisi razumeo ili ja ne znam sta drugo ovde nije jasno??

Prvo:
Nemaju svi taksisti dozvole za kretanje u policijskom casu. Vec samo oni koji su se prijavili i dostavili MUP-u da ce dezurati i raditi u sklopu akcije "Taksi humanost na delu 011 20 99 999"

Drugo:
U odredbi vanrednog stanja svima je zabranjeno slobodno kretanje i izlazak iz svojih domova. Ali te niko nece kaznjavati, ako se prilikom zaustavljanja i kontrole od strane policije, ustanovi da ti je neophodna medicinska
pomoc i da zato ides ka z.ustanovi. Ili se odatle kuci vracas.

Trece:
Sve voznje pozivom na "Taksi humanost na delu 011 20 99 999" BESPLATNE SU.

Molim te, ako sam nesto propustio podseti me.

I jedno pitanje za tebe: Prilikom koriscenja taksija sa kojim problemom se najcesce sreces?
Mozes li ti to od sebe da promenis a i kako bi to resio ?? (Samo sugestije koje si na licnom primeru ustanovio)
Hvala na saradnji.
 
Pitam zato sto mi cudno da postoji kazna od 150dinara, pomislio sam da si omasio tacku nekako mi logicnije da je 15000 :)

Kazna ako te uhvate napolju da se setas u toku zabrane je i do 3 godine robije, a ako te uhvate u taxiju 150 dinara, nigde logike (ne vredjam taxiste nego mi nije jasno sta postizu ovim i prvi put cujem da postoji kazna od 150dinara). Super je akcija, sve pohvale za nju.

Iskreno taxi nisam koristio od taxi protesta i od tad koristim CarGo, i to u 80% slucajeva ga koristim tako sto ga narucujem za druge ljude jer ne mogu da stignem da ih ja odvezem ili dovezem, a dosta sam koristio i safe driver to mi je jos isplativije.


Evo ti par primera:
- Na relaciji slavija - trg oko 50% sanse su mi bile da prihvate voznju, kaze samo pitaj kolegu iza ili ispred.
- U jednom slucaju sam ja ucestvovao a ima bar jos 2,3 gde su mi prijatelji prepricali slicnu situaciju, kad ih pitam moze voznja od tacke A do tacke B samo kaze moze al po toj ceni (naravno cena nema veze sa taximetrom). Prosle godine na trgu su mi trebala tri taxi auta od trga do aerodroma pitao ih koja je cena rekli mi nesto oko 3000 (nisam siguran u dinar), zvao sam neki taxi narucio tri vozila cena ispala skoro duplo manje.

Ovo dva primera su kad ne koristim taxi a u mom su okruzenju:
- Nenormalno koliko ulecu u makazice, ne moze da se saceka bus na stanici ili taxi kolegu koja prima stranku ili ceka da stranka izadje iz kola, uletece ti cim primeti da ima makar metar rastojanja da moze da ubaci levo krilo.
- Ako sam stao da neko izadje iz kola u 80% slucajeva krece sirena dok kad taxista stane to im je ok.

A ovo su primeri koje slusam non stop od raznih ljudi
- Zale se ljudi da su u vecem delu taxista nastelovani taximetri, ja bih iskreno voleo da na racunu mi pise koliko smo se km vozili koliko je trajala voznja i koja je cena i da racun sa ovim informacijama mora da se da putniku.
- Kao sto sam vec napomenuo dosta njih nece da vozi kratke relacije (ako ih na stanici pitas moze do tacke B, kaze ne moze, ako zoves telefonom kazu nema slobodan taxi, a ti si na 10metara i gledas ga kako sedi u kolima i gleda u telefon)
- Moraju da imaju aparat za placanje karticom i to svi i mora da rade, ako ne radi iz nekog nepoznatog razloga dati besplatnu voznju musteriji.

I sad dolazis do toga da neka kolicina taxista deru sa cenama, neka kolicina nece da voze kratke relacije, nekima ne radi aparat za placanje karticom (i nemaju sitno), neku su nekulturini i ... i oni ostali casni i posteni taxisti su na istoj lestvici, dok se tim taxistima ne oduzmu dozvole za rad i dalje ce svi taxisti biti isti, a to na zalost cisto sumnjam da ce se desiti.
U sustini problem je zbog par losih ljudi i ostali su losi :(

Narod je tu malo kivan, blokirao se grad zbog CarGo-a, a nije se blokirao grad zbog ovih "losih" taxista. Iskreno mene je to najvise iznerviralo, da ste vi blokirali grad zbog losih taxista koji imaju nastelovane taximetre ili oni taxisti koji deru od aerodorma do grada, koji cenu voznje odredjuju kako njima odgovara, ja prvih bih se parikirao sa mojim autom gde god trazili.

Ne znam u kojim delovima grada radite, ako mi neverujete idite jedan dan peske do trga i pitajte par taxista koju su tu u zatamljenim bmw-ovima, audi-ima koja je cena voznje do aerodroma ili da li ce da voze do slavije, pa se i sami uverite.
 
Ne znam kome bi palo na pamet da u Srbiji postoji kazna od 150din danima se po internetu i tv vrti da je kazna za to 150.000 tako da se namerno hvatas za čovekov lapsus.
Bez potrebe vrtis istu priču sve ti je objašnjeno po stavkama gore iznad par postova.
Svako, ali svako vozilo naxis ili pink taksija ima čitače i aplikaciju, kojom dok naručuje vozilo niko te ne pita dokle ides..
To što stoje lopovi(ne taksisti) na centralnim mestima za turiste ima svuda ja video u Milanu, Pragu, Bratislavi svuda ima lopova.
Na aerodromu godinama funkcioniše vožnja fiksne cene vaucerom koji dobijaš na taxi pultu kada kazes relaciju.
U svakom poslu ima kukolja i kod lekara i kod sudija i u poreskoj...
O glupostima i stelovanju taksimetru u ozbiljnim udruženjima neću ni da pričam, kao da slepom pokazuje pogled sa Avale..
 
To za kaznu nisam cuo ni da je 150.000 ili 150, cuo sam samo da je do 3 godine zatvora, tv ne gledam u tolikim merama jer odavno na tom istom tv nema nista pametno.

Ovo sto vrtim istu pricu, mislim da sam odgovorio na Pule-ovo pitanje, tako da stvarno ne vidim razlog da upadas u nesto osim ako se nisi nasao u celoj ovoj prici uvredjeno.

Da li taxisti mogu da vide na toj aplikaciji dokle se vozi, odakle moraju da znaju da bi dosli do putnika?

E pa vidis, vozio sam se u dosta gradova i nigde nisam dobio info e nemoj da koristis taxi deru strance, a na zalost kad god dolazi stranac u srbiju prvo sto mu kazu jeste nemoj da uzimas taxi deru sa cenama.

Da funkcionise voznja po fiksnoj ceni na aerodromu, evo pre nekih par meseci drugar advokat dobio poziv da brani taxistu posto je naplatio nekom engelzu 20 i kusur hiljada od aerdoroma do hiltona.

Da ima kukolja i u svim drugim branshama, ima, al na ovoj temi pricamo o Taxistima i CarGo-u.
To sto ti ne mozes da prihvatis sta pise o taxistima to je tvoj problem.

Mareska jel moze jedno pitanje za tebe, da li mozes da tvrdis da ima bar jedno taxi udruzenje koje nije imalo taxistu divljaka (bez tx) tablica?
 
Veoma cenim vase zapazanje i trud koji ste ulozili da sve to izlozite.

Necu Vam ovde ni na jedan od postavljenih zapazanja konkretan odgovor dati. Samo cu Vas uputiti sta i kako drugi put, kada vam zatreba taksi usluga, sta treba da radite. To ce Vam biti najbolji primer kako se do kvalitetne usluge dolazi. Ovi ostali kada budu ostali bez posla pocece svoje radne navike sigurno na bolje da menjaju. Pomozite im vasim pametnim izborom da to sto pre i ranije shvate.

A vi uzivajte u usluzi onakvoj kakvu ste platili.
E vidite, tu dolazi do razlicitosti koje mnogim sugradjanima kvare pojam i shvatanje usluge koju placaju.

Iz vasih navedenih primera nezadovoljstvo koje vam kvari uzitak proizilazi iz cinjenice da se vama svidja voznja i usluga koje pruza: (vase reci) "taxista koju su tu u zatamljenim bmw-ovima, audi-ima.."
Dok sa druge strane vas jako nervira kada vas pitaju kuda i dokle idete.

Bas izmedju ove dve jako suprotne stvari postoji sredina u kojoj sve veoma dobro funkcionise. Tu treba da se nalazite i uslugom cete biti zadovoljni.

Prvi sloj, primer usluge, koji ceka sa lepim, skupim i nalickanim automobilima nije tu za "onoga koji zna" sta hoce. Vec za onoga koji to hoce da plati.
Drugi, oni koji vas pitaju dokle, su tu da vas prevezu ali ne i kvalitetno usluze. Doci ce sa nekim starijim autom i dobicete popust ali samo onda kada poziva bas puno nema.

Ovo je jako siroka i opsirna tema.
Zasto je to tako kada je receno da svi moraju da imaju istu cenu. Zdrav razum i ekonomija govore drugacijim jezikom.

Javi se slobodno uvek sa pitanjima.
Ako se vozis, budes nezadovoljan i mislis da si prevaren. Uzmi racun, broj tablice, neki prepoznatljiv dokaz i budi siguran da ce biti pronadjen, prijavljen a kazna ce biti ovde okacena.

Hvala na saradnji
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722316#p722316:ls2lz3a1 je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Mar 30, 2020 6:37 pm[/url]":ls2lz3a1]To za kaznu nisam cuo ni da je 150.000 ili 150, cuo sam samo da je do 3 godine zatvora, tv ne gledam u tolikim merama jer odavno na tom istom tv nema nista pametno.

Ovo sto vrtim istu pricu, mislim da sam odgovorio na Pule-ovo pitanje, tako da stvarno ne vidim razlog da upadas u nesto osim ako se nisi nasao u celoj ovoj prici uvredjeno.

Da li taxisti mogu da vide na toj aplikaciji dokle se vozi, odakle moraju da znaju da bi dosli do putnika?

E pa vidis, vozio sam se u dosta gradova i nigde nisam dobio info e nemoj da koristis taxi deru strance, a na zalost kad god dolazi stranac u srbiju prvo sto mu kazu jeste nemoj da uzimas taxi deru sa cenama.

Da funkcionise voznja po fiksnoj ceni na aerodromu, evo pre nekih par meseci drugar advokat dobio poziv da brani taxistu posto je naplatio nekom engelzu 20 i kusur hiljada od aerdoroma do hiltona.

Da ima kukolja i u svim drugim branshama, ima, al na ovoj temi pricamo o Taxistima i CarGo-u.
To sto ti ne mozes da prihvatis sta pise o taxistima to je tvoj problem.

Mareska jel moze jedno pitanje za tebe, da li mozes da tvrdis da ima bar jedno taxi udruzenje koje nije imalo taxistu divljaka (bez tx) tablica?
Kada pišeš o nekim temama super si informisan(iako je isti izvor internet tv) a o kazni od 150.000din nemaš pojma, nema veze tebi na savest.
Taksisti nemogu da vide u aplikaciji dokle ides sem ako ti neupises.
U gotovo svakoj metropoli ima taksista lopova i tako da cenim da si bio u manjim gradovima i nisi dobijao instrukcije ili si se loše informisao.
Opet pnovaljam taj što je vozio za 20.000 od aerodroma nije taksista već lopov, dva taksi pulta ima kada sletis svi stranci već znaju proceduru..
Ja ne znam cime se ti baviš pa da procenim da li si kukolj, tako isto nedozvoljavam da nas stavljas sve u isti kos.
Mogu da garantujem da Pink i lux nikada nisu imali vozilo bez tx tablica naxis je imao ali zbog kolega koji menjaju auto ili im je svoj pokvaren(ova prva dva udruženja ni tada nedozvoljavaju) napismeno i kod notara da overim.
 
Hvala na informacijama Pule. Ima smisla.

Ako prelistas moje postove nazad videces da sam vec pisao da nije u redu da taj sto vozi auto od 20,30k eura ima istu cenu voznje kao onaj sto vozi Daciu Logan od 5k eura. To ne moze da bude isplativo nikako, osim ako nemas drugu cenu voznje.

PS: Samo pogresio si o autima koje jurim, nisam jedan od onih sto pate od modela ili marke, tako da mi je nebitno sa kojim autom se vozim, samo sam dao primer.


@mareska to sto sam vas stavio u isti kos je neki zakljucaj citajuci i pricajuci sa ljudima.
Ajde da sprovedemo neku anketu, moze i ovde na forumu, napravimo par pitanja i da vidimo sta ce ljudi da kazu. Meni nije jasno da neces da prihvatis neke druge odgovore vec mislis da vecina ovde na forumu laze i izmislja, ako lazemo ja stvarno ne znam sto se vise cimas na ovom delu foruma.
 
Zato što mrzim nepravdu i etiketiranje.
Evo ja vozim auto koji sam prošle godine polovan platio 17.000e i vozim po cenama koje je propisao grad i imam matematiku. Šta će ljudi da kažu pogotovo ovde nije relevantno.. Ja imam isto posla i pre i za vreme pojave nelojalne konkurencije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722326#p722326:3p43z0pr je napisao(la):
mareska » Mon Mar 30, 2020 6:54 pm[/url]":3p43z0pr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=722316#p722316:3p43z0pr je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Mar 30, 2020 6:37 pm[/url]":3p43z0pr]To za kaznu nisam cuo ni da je 150.000 ili 150, cuo sam samo da je do 3 godine zatvora, tv ne gledam u tolikim merama jer odavno na tom istom tv nema nista pametno.

Ovo sto vrtim istu pricu, mislim da sam odgovorio na Pule-ovo pitanje, tako da stvarno ne vidim razlog da upadas u nesto osim ako se nisi nasao u celoj ovoj prici uvredjeno.

Da li taxisti mogu da vide na toj aplikaciji dokle se vozi, odakle moraju da znaju da bi dosli do putnika?

E pa vidis, vozio sam se u dosta gradova i nigde nisam dobio info e nemoj da koristis taxi deru strance, a na zalost kad god dolazi stranac u srbiju prvo sto mu kazu jeste nemoj da uzimas taxi deru sa cenama.

Da funkcionise voznja po fiksnoj ceni na aerodromu, evo pre nekih par meseci drugar advokat dobio poziv da brani taxistu posto je naplatio nekom engelzu 20 i kusur hiljada od aerdoroma do hiltona.

Da ima kukolja i u svim drugim branshama, ima, al na ovoj temi pricamo o Taxistima i CarGo-u.
To sto ti ne mozes da prihvatis sta pise o taxistima to je tvoj problem.

Mareska jel moze jedno pitanje za tebe, da li mozes da tvrdis da ima bar jedno taxi udruzenje koje nije imalo taxistu divljaka (bez tx) tablica?
Kada pišeš o nekim temama super si informisan(iako je isti izvor internet tv) a o kazni od 150.000din nemaš pojma, nema veze tebi na savest.
Taksisti nemogu da vide u aplikaciji dokle ides sem ako ti neupises.
U gotovo svakoj metropoli ima taksista lopova i tako da cenim da si bio u manjim gradovima i nisi dobijao instrukcije ili si se loše informisao.
Opet pnovaljam taj što je vozio za 20.000 od aerodroma nije taksista već lopov, dva taksi pulta ima kada sletis svi stranci već znaju proceduru..
Ja ne znam cime se ti baviš pa da procenim da li si kukolj, tako isto nedozvoljavam da nas stavljas sve u isti kos.
Mogu da garantujem da Pink i lux nikada nisu imali vozilo bez tx tablica naxis je imao ali zbog kolega koji menjaju auto ili im je svoj pokvaren(ova prva dva udruženja ni tada nedozvoljavaju) napismeno i kod notara da overim.
Imao je Pink, pre nekoliko godina sam prijavljivao centrali da nemaju TX table pa je bilo kolega menjao auto pa je zato. I to bilo na taksi stanici kod Trosarine.
Pink, Lux i Plavi nemaju divljake klasicne bez TX tablica, ali imaju dzibercine, dosta vozaca koji puse cak i za vreme voznje a na sve to iz udruzenja kazu mi to ne mozemo da mu zabranimo to je njegov auto.
 
Vrh