Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

Gledam ove bezlične oznake objekata a davno sam predlagao da se nazovu po našim naučnicima.
 
Iz matore Galaksije
IMG_01.JPG

IMG_02.JPG

IMG_03.JPG

IMG_0755.JPG
 
Pa hit! Matora Galaaksijaaa :) Sad ću da isčitam. Moguće da sam taj broj i imala, jer sam tih godina baš redovno kupovala.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Hvala puno! Render smo videli ali ne i tekstualni deo. Vredi ovo sačuvati kao deo istorije koji nažalost nije nikada izgrađen.

Inače, prvi 5G repetitor je otvoren u NTC Zvezdara pre nekoliko meseci.
 
Пупин је остао у Волгиној, само једна ћерка фирма је у парку.
 
A koja je to firma? U principu NTC Zvezdara je samo poslovni prostor koji se iznajmljuje.
 
Ево поделе. У суштини је Пупин холдинг са независним предузећима.
semaSR.jpg
 
Pupintelekom semafori iscezavaju iz bg polako na zalost
 
Nisam pratio na casu, jel postoji neko prosirenje ulice do parka ili neka nova ulica i da li imaju u planu neke nove zgrade?
 
Evo, pošto te mrzi da okreneš stranu nazad.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=721702#p721702:3n9l8ala je napisao(la):
vucko » 29 Mar 2020 09:59 am[/url]":3n9l8ala]Još oktobra 2018. godine je usvojen urbanistički plan ovog dela Zvezdare. Planom nisu predviđene niti ucrtane nove zgrade već je po sistemu ako bude trebalo uradiće se projekat i.t.d.


Od zanimljivosti izdavajam da NTC ima imrovizovanu toplovodnu mrežu koja će biti regulisana kroz novoizgrađene ulice. Planirana je izgradnja vrtića (KDU) na placu A4 kod ulice Veljka Dugosevića. Planirana je izgradnja nove ulice između NTC Zvezdara i srednje medicinske škole Zvezdara koja će kod vrtića izlaziti na ulicu Veljka Dugoševića. Sa druge strane ova ulica će tangirati NTC Zvezdaru i omogućiti direktan izlaz na Trnavsku ulicu.

Ucrtana je ulica od NTC Zvezdara do raskrsnice ulice Svetog Nikole i Batutove kod KBC Zvezdara. Nije jasno da li će ostati zatvoren prolaz zbog KBC Zvezdara.

Planom je obaveza da kompleks NTC Zvezdara bude ograđen i da mu bude kontrolisan ulaz to jest da postoji kapija. Konstantovano je da linija 66 nema okretnicu i da okreće u okviru kompleksa što je pitanje kako je uopšte legalno?

http://www.beograd.rs/lat/gradski-oglas ... zvezdara-/
file.php
 
Ja sam zaposlen u jednoj od kompanija koje su smeštene u NTP. Sama građevina je već počela da pokazuje fušeraj u izgradnji na brzaka. Nema dana da se nešto ne pokvari na žalost a ceo kompleks je "pametna zgrada". Inače ceo koncept je zanimljiv, nije to klasičan poslovni prostor koji se iznajmljuje.
Deo je za start ap kompanije koje se finansiraju kroz razne projekte preko " poslovnog inkubatora NT Parka", deo je za velike kompanije koje se bave istraživanjem. Takođe tu je smešteno i "Jedinica za upravljljanje projektima" državna firma za koju mi nije najjasnije čime se bavi, mislim da je pod ingerencijom Ministarstva Prosvete :)

Razlika od klasičnog "prostora za izdavanje" je što se firme moraju baviti isključivo razvojem i istraživanjem iz oblasti tehnike. Konkretno moja firma je strana i bavi se istraživanjem u oblasti elektronike. Svake godine predajemo finansijske izveštaje o poslovanju i projektima da bi opravdali svoje prisustvu u takvom kompleksu. Ne može se samo doći i iznajmiti lokal. Zbog tih privilegija i cena kvadrata prostora je povoljnija


Ovih dana raspisan je tender za proširenje samog kompleksa sa 15 000 na 30 000 kvadrata ali ne mogu da nadjem gde sam pročitao.
 
Hvala na informacijama. Famozna jedinica za upravljanje projektima, nije baš na najboljem glasu.
Tender nisam našao ni na sajtu jedinice niti ministarstva prosvete, ono što ti mogu reći je da nije moguća gradnja novih objekata bez izmene plana detaljne regulacije to jest PDR-a kojim bi se predvideli novi objekti. Takođe pretpostavljam da bi uslov za izgradnju novih kvadrata bila izgradnja saobraćajnice sa južne strane koja tangiraa NTC Zvezdara.

Inače kakva je situacija sa 66 koji ima stanicu u okviru kompleksa što je koliko znam jedini slučaj da građani ne mogu da koriste liniju gradskog prevoza jer je stanica u okviru kompleksa.
 
Gradjani mogu da koriste liniju kad puste linije slobodno se provozaj
 
Mogu da je koriste samo što je prva stanica u sklopu NTP koji je zatvorenog tipa ali kapija za pešake je otvorena i ne kontroliše se ulazak. Druga stanica posle NTP je odmah kod srednje medicinske tako da tu liniju regularno koriste svi stanovnici tog dela grada. Konstantan problem imamo sa vozačima na liniji 66 koji kao da su na nivou mentalno nerazvijenih osoba. Agresivna vožnja kao na trkama, ponašanje bahato.... Najgori je prijavljen inspekciji i suspendovan je sa linije jer prvo došao u sukob sa obezbeđenjem NTP kao i sa putnicima, kršio red vožnje, nije se okretao na propisnom mestu i na kraju odbio da udje u kompleks nego se okretao ispred. U zamenu je došao jako prijatan gospodin
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731226#p731226:1tdma6yy je napisao(la):
vucko » Sub Apr 25, 2020 9:03 am[/url]":1tdma6yy]Hvala na informacijama. Famozna jedinica za upravljanje projektima, nije baš na najboljem glasu.
Tender nisam našao ni na sajtu jedinice niti ministarstva prosvete, ono što ti mogu reći je da nije moguća gradnja novih objekata bez izmene plana detaljne regulacije to jest PDR-a kojim bi se predvideli novi objekti. Takođe pretpostavljam da bi uslov za izgradnju novih kvadrata bila izgradnja saobraćajnice sa južne strane koja tangiraa NTC Zvezdara.

Inače kakva je situacija sa 66 koji ima stanicu u okviru kompleksa što je koliko znam jedini slučaj da građani ne mogu da koriste liniju gradskog prevoza jer je stanica u okviru kompleksa.


https://www.blic.rs/biznis/vesti/u-plan ... re/flfvft7 evo ga link
 
Lepo je to, ali ne verujem političarima, urbanistički plan ne postoji niti ikakvi ugovori jer bi ih uveliko do sada objavili i pohvalili se time.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723125#p723125:hbjksyxj je napisao(la):
direktor » Wed Apr 01, 2020 10:35 pm[/url]":hbjksyxj]Pupintelekom semafori iscezavaju iz bg polako na zalost
Pupintelekom i institut "Mihajlo Pupin" su dve različite firme.
 
Nisam ni rekao da su iste firme već da iščezavaju da tu dolaze futurit i simens semafori ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731479#p731479:3q3ngc28 je napisao(la):
vucko » Sub Apr 25, 2020 9:46 pm[/url]":3q3ngc28]Lepo je to, ali ne verujem političarima, urbanistički plan ne postoji niti ikakvi ugovori jer bi ih uveliko do sada objavili i pohvalili se time.

Raspitaću se ovih dana ako naleti neko iz uprave. Inače jesenas su geometri danima premeravali sam kompleks i slobodne parcele.
 
Hvala, moguce je da su pripremali izmene PDR-a koji moze relativno brzo da se usvoji, ali bez njega nije moguce gradnja. Bas sam danas prosao kroz nelegalno naselje sa juzne strane NTC-a. Odvratno je, i u njemu je cak i jedan staracki dom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=732226#p732226:3g11x0mv je napisao(la):
vucko » Пон Апр 27, 2020 7:21 pm[/url]":3g11x0mv]Hvala, moguce je da su pripremali izmene PDR-a koji moze relativno brzo da se usvoji, ali bez njega nije moguce gradnja. Bas sam danas prosao kroz nelegalno naselje sa juzne strane NTC-a. Odvratno je, i u njemu je cak i jedan staracki dom.

PDR je usvojen krajem prošle godine....

Evropska investiciona banka je dala 200.000 evra za pripremu projekata za nastavak gradnje novih objekata. Ceo proces je trenutno obustavljen zbog nepoštovanja autorskih prava autora celog kompleksa. Čeka se rasplet sa EIB da presudi ko je u pravu pa će se videti šta će biti sa nastavkom gradnje na dalje.
 
Ko je arhitekta autor projekta da li je popunjen sadašnji objekat
 
N1 Info
09.10.2019. |21.35 >21.36

Šta se dešava sa nastavkom izgradnje Naučno-tehnološkog parka na Zvezdari?

Koliko je u Srbiji zaštićena intelektualna svojina, posebno u oblasti arhitekture i šta se dešava sa nastavkom izgradnje Naučno-tehnološkog parka na Zvezdari? O tome u Danu uživo razgovarali smo sa advokatom Vukom Sekulićem i arhitektom Predragom Jakovljevićem.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OwElqSPZvxQ[/youtube]
 
Moze li neko da uradi print skrin plana koji je pokazan u snimku
 
Vrh